Ухвала
від 20.01.2021 по справі 760/1174/21
СОЛОМ'ЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Провадження №1-кс/760/495/21

Справа №760/1174/21

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 січня 2021 року слідчий суддя Солом`янського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , розглянувши в м. Києві матеріали клопотання прокурора відділу процесуальногокерівництва тапідтримання публічногообвинувачення управлінняорганізації іпроцесуального керівництвадосудовим розслідуванняморганів ДФСУкраїни Департаментунагляду заорганами безпеки,фіскальною таприкордонною службамиОфісу Генеральногопрокурора ОСОБА_2 про арешт майна в кримінальному провадженні №32020100000000266 від 21.05.2020 р. за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212, ч. 3 ст. 209 КК України, -

В С Т А Н О В И В :

До Солом`янського районного суду м. Києва надійшло клопотання прокурора відділу процесуальногокерівництва тапідтримання публічногообвинувачення управлінняорганізації іпроцесуального керівництвадосудовим розслідуванняморганів ДФСУкраїни Департаментунагляду заорганами безпеки,фіскальною таприкордонною службамиОфісу Генеральногопрокурора ОСОБА_2 про арешт майна в кримінальному провадженні №32020100000000266 від 21.05.2020 р.

Дане клопотання обґрунтоване тим, що Дев`ятим СВ РКП СУ ГУ ДФС у м. Києві проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 32020100000000266 від 21.05.2020 за фактом умисного ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212, ч. 3 ст. 209 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи низки експрес-перевізників, зокрема: ТОВ Фірма «ЕЛІН ЛТД» (код ЄДРПОУ 19364905), Державне підприємство спеціального зв`язку (код ЄДРПОУ 24366929), ТОВ «ЕЙР ЕКСПРЕС» (код ЄДРПОУ 30435146), ТОВ «Уорлд Кур`єр України» (код ЄДРПОУ 35430827), TOB «ТММ ЕКСПРЕС» (код ЄДРПОУ 35712122), TOB «ТНТ Україна» (код ЄДРПОУ39500321), ДП «Форінтос» (код ЄДРПОУ 31626281), ДП МЕП «Юкрейнієн Парсел Сервіс» (код ЄДРПОУ 20044695), ТОВ «ПОСТ-ІНТЕРНЕЙШНЛ» (код ЄДРПОУ 25401674) задіяні у злочинній схемі по ухиленню від сплати податків при ввезенні, митному оформленні та безпосередньо під час передачі посилок замовнику, що призводить до фактичного ненадходження до бюджетів чи Державних цільових фондів податку на додану вартість та мита в особливо великих розмірах.

В ході розслідування вказаного кримінального провадження встановлено, що обготівкування грошових коштів, одержаних злочинним шляхом, учасниками злочинної схеми здійснюється за допомогою ТОВ «ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «ЄВРОПОШТА» (код ЄДРПОУ 40214866), яке зареєстроване та перебуває на податковому обліку в ГУ ДПС у Івано- Франківській області, та за видом діяльності надає послуги з кредитування. В ході проведення слідчих та інших розшукових дій встановлено, що за адресами офісів ТОВ «ФК «Європошта», які оформленні як пункти обміну валют, фактично здійснюється видача та перекази грошових коштів в адресу підприємств «вигодонабувачів» вищевказаної злочинної схеми з ухилення від сплати податків.

Перекази грошовихкоштів відбуваютьсябез належногодокументального оформлення,поза банківськоюсистемою «Weisend»(АБ«Украгазбанк»,фактично проводятьсяз комісією0,45%(переказкоштів деньв день)та 0,3%(переказкоштів на наступний день) від суми переказу, що є порушенням постанови Національного банку України від 04.01.2019 року № 16 «Про документ для обліку та реєстрації валюто - обмінних операцій».

Згідно поданих декларацій з податку на прибуток підприємств, ТОВ «ФК «ЄВРОПОШТА» за період 2018 -2019 років сплачено податок на прибуток в розмірі 276 тис. грн. за 2018 рік, та 289 тис. грн. за 2019 рік, з доходів отриманих під час надання фінансових послуг по переказу готівкових коштів в банківській системі «Weisend» (АБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »).

Таким чином,крім іншого,ТОВ «ФК«Європошта» незадекларовано фактичнийобсяг наданихфінансових послуг,та навмиснозменшено об`єктоподаткування насуму понад10млн. грн. за 2018-2020 р. р., за рахунок проведення фінансово - господарських операцій з перерахуванням готівки без належного документального оформлення, поза банківською системою грошових переказів за рахунок власних обігових готівкових коштів. Крім того, службові особи ТОВ «ФК «Європошта» за попередньою змовою здійснили легалізацію доходів, одержаних внаслідок вчинення вищевказаних злочинних дій.

Проведеними заходами встановлено, що видача та зберігання грошових коштів, отриманих злочинним шляхом, а також місце зберігання фінансово-господарських документів та чорнової бухгалтерії щодо проведення ТОВ «ФК «Європошта» вищевказаних незаконних фінансових операціях, здійснюється на першому поверсі бізнес-центру « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за адресою: м. Київ, проспект Голосіївський, 42.

На підставі ухвали слідчого судді Солом`янського районного суду м. Києва, 13.01.2021 р. проведено обшук офісних приміщень ТОВ «ФК «Європошта» за вищевказаною адресою, в ході якого виявлено та вилучено, крім речей та документів, прямо передбачених ухвалою суду про дозвіл на проведення обшуку, комп`ютерну техніку, на якій в електронному вигляді зберігається інформація про діяльність ТОВ «ФК «Європошта».

Постановою старшого слідчого з ОВС слідчого управління ТУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 від 14.01.2021 р., вказану комп`ютерну техніку визнано речовимидоказами поданому кримінальномупровадженні.

Як вказує прокурор у клопотанні, на даний час є підстави для накладення арешту на таке майно.

Перевіривши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов наступного висновку.

Відповідно до вимог ч. 2ст. 131 КПК Українизаходами забезпечення кримінального провадження, зокрема, є арешт майна.

Відповідно до ч. 1ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Згідно з ч.2ст.170 КПК України,арешт майнадопускається зметою забезпечення:1)збереження речовихдоказів; 2)спеціальної конфіскації; 3)конфіскації майнаяк видупокарання абозаходу кримінально-правовогохарактеру щодоюридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Згідно ч. 2ст. 171 КПК Україниу клопотанні слідчого, прокурора про арешт майна повинно бути зазначено підстави і мету відповідно до положеньстатті 170 цього Кодексута відповідне обгрунтування необхідності арешту майна; перелік і види майна, що належить арештувати; документи, які підтверджують право власності на майно, що належить арештувати, або конкретні факти і докази, що свідчать про володіння, користування чи розпорядження підозрюваним, обвинуваченим, засудженим, третіми особами таким майном; розмір шкоди, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, у разі подання клопотання відповідно до частини шостоїстатті 170 цього Кодексу.

До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими слідчий, прокурор обґрунтовує доводи клопотання.

Разом з тим, вказані вимоги не виконані.

В клопотанні поставлено питання про арешт комп`ютерної техніки, з метою забезпечення збереження її як речового доказу.

Разом з тим, в клопотанні прокурором не обґрунтовано, за якими саме ознаками це майно є речовими доказами, а також не обґрунтовано на підтвердження яких фактів та обставин воно слугуватиме речовим доказом, з огляду на предмет розслідування, передбачений ч. 3 ст. 212, ч. 3 ст. 209 КК України.

Частиною 3статті 172 КПК Українипередбачено, що слідчий суддя, суд, встановивши, що клопотання про арешт майна подано без додержання вимогстатті 171 цього Кодексу, повертає його прокурору, цивільному позивачу та встановлює строк в сімдесят дві години або з урахуванням думки слідчого, прокурора чи цивільного позивача менший строк для усунення недоліків, про що постановляє ухвалу. У такому разі тимчасово вилучене в особи майно підлягає негайному поверненню після спливу встановленого суддею строку, а у разі звернення в межах встановленого суддею строку з клопотанням після усунення недоліків - після розгляду клопотання та відмови в його задоволенні.

З урахуванням наведеного, слідчий суддя встановивши невідповідність поданого слідчим клопотання вимогамст. 171 КПК України, приходить до висновку про необхідність повернення вказаного клопотання прокурору для усунення недоліків.

На підставі викладеного і керуючись ст.ст.170,171,172,309 КПК України,-

У Х В А Л И В :

Клопотання прокурора прокурора відділу процесуальногокерівництва тапідтримання публічногообвинувачення управлінняорганізації іпроцесуального керівництвадосудовим розслідуванняморганів ДФСУкраїни Департаментунагляду заорганами безпеки,фіскальною таприкордонною службамиОфісу Генеральногопрокурора ОСОБА_2 про арешт майна в кримінальному провадженні №32020100000000266 від 21.05.2020 р. за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212, ч. 3 ст. 209 КК України - повернути прокурору.

Встановити строк в сімдесят дві години для усунення недоліків.

Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудСолом'янський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення20.01.2021
Оприлюднено30.05.2024
Номер документу94301219
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —760/1174/21

Ухвала від 20.01.2021

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Кушнір С. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні