Ухвала
від 19.01.2021 по справі 295/538/21
БОГУНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа №295/538/21

1-кс/295/298/21

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19.01.2021 року м. Житомир

Слідчий суддя Богунського районного суду міста Житомира ОСОБА_1 ,

секретар судового засідання ОСОБА_2 ,

за участю: старшого слідчого з ОВС СУ ГУ ДФС у Житомирській області ОСОБА_3 ,

розглянувши у закритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого з ОВС СУ ГУ ДФС у Житомирській області підполковника податкової міліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби Житомирської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про обшук у кримінальному провадженні № 32020060000000045 від 30.12.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України

ВСТАНОВИВ:

Слідчий звернулась з клопотанням в якому просить надати дозвіл на проведення обшуку приміщеннь кабінетів №307 і 310 адміністративної будівлі, що за адресою: АДРЕСА_1 , право власності на яку належить ТОВ «БРВ-Україна» (код ЄДРПОУ 31976055), з метою відшукання та вилучення речей та документів.

В клопотанні слідчий зазначила, що слідчим управлінням ГУ ДФС у Житомирській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному проваджені № 32020060000000045, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 30 грудня 2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України. Відповідно до матеріалів кримінального провадження, службові особи ПП «Ам Трейд» (код ЄДРПОУ 42346886), ТОВ «Рівне Кар» (ЄДРПОУ 42415949), ТОВ «Карс РВ» (ЄДРПОУ 42840553) упродовж 2018 - 2019 років при ввезенні із-за кордону транспортних засобів, шляхом надання митним органам України товарно-супровідних документів, які містять недостовірні відомості щодо вартості транспортних засобів, умисно ухилились від сплати податків в особливо великих розмірах. Схема ухилення від сплати обов`язкових митних платежів та зборів, полягає у підробці та наданні митним органам України товарно-супровідних документів рахунків-фактур (інвойсів), які містять недостовірні відомості щодо вартості та дати першої реєстрації транспортних засобів, а саме: ціна, яка зазначена у рахунках-фактурах (інвойсах), є нижчою від фактичної вартості їх купівлі, а термін перебування в експлуатації транспортного засобу, значно нижчий від його фактичного терміну, що призвело до невірного застосовування ставки акцизного податку та, як наслідок, невірного розрахунку податку з доданої вартості.В результаті вказаних протиправних дій, відповідно до висновку судово-економічної експертизи №109 від 29.12.2020, сума ненадходжень до державного бюджету при імпорті транспортних засобів на адресу ТОВ «Карс РВ» становить 21млн.102 тис.грн. акцизного податку та 4 млн. 219 тис.грн. ПДВ. Окрім того, відповідно до висновку судово-економічної експертизи №110 від 29.12.2020, службовими особами ТОВ «Рівне Кар» при ввезенні транспортних засобів на митну територію України, не сплачено до державного бюджету акцизного податку в розмірі 15 млн. 586 тис.грн. та ПДВ на суму 3 млн. 117 тис.грн., що є особливо великими розмірами. Злочин, відповідальність за який передбачено ч.3 ст. 212 КК України, відповідно ч. 5 ст. 12 КК України класифікується як тяжкий.

У клопотанні слідчий посилається на те, що встановлено, що до зазначеної протиправної діяльності причетний ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , які є митними брокерами та надають до митного органу підроблені товарно-супровідні документи щодо імпорту транспортних засобів на адресу ТОВ «Рівне Кар» та ТОВ «Карс РВ». Встановлено, що ОСОБА_5 та ОСОБА_6 здійснюють свою брокерську діяльність в приміщеннях кабінетів №307 та №310, відповідно, адміністративного приміщення, що за адресою: АДРЕСА_1 . Шляхом проведення слідчих дій та відповідно до оперативної інформації ВБКОЗ УСБУ в Житомирській області встановлено, що за місцем здійснення брокерської діяльності ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , зберігаються оригінали і копії документів, щодо незаконного ввезення на адресу ТОВ «Рівне Кар» та ТОВ «Карс РВ» транспортних засобів, документи щодо їх реалізації на території України, рукописні засоби, мобільні телефони, банківські картки, грошові кошти, здобуті в результаті злочинної діяльності, інші речі та предмети, які можуть бути доказами у кримінальному провадженні. Згідно Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру власності на нерухоме майно, право власності на адміністративні будівлі що за адресою: АДРЕСА_1 , належить ТОВ «БРВ-Україна» (код ЄДРПОУ 31976055).

В обґрунтування заявленого клопотання слідчий вказала, таким чином, в ході досудового розслідування вищезазначеного кримінального провадження, з метою всебічного, повного і неупередженого дослідження всіх обставин злочину, надання їм належної правової оцінки та приймання законних процесуальних рішень в передбаченні кримінальним процесуальним законодавством строки, виникла необхідність у проведенні слідчої (розшукової) дії передбаченої ст. 234 КПК України обшук. Враховуючи, що вказана особа здійснює свою протиправну діяльність конспіративно, приховано від правоохоронних органів, відомості про вчинюваний злочин на даний момент неможливо отримати в інший спосіб, окрім як шляхом проведення обшуку. Метою проведення обшуку є виявлення та фіксація речей та документів, які можуть бути використані, як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час розслідування кримінального провадження, встановлення осіб, діями яких державному бюджету завдано шкоди, відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, знаряддя кримінального правопорушення, або майна в тому числі грошових коштів, яке було здобуте в результаті вчинення кримінального правопорушення. Крім того, проведення обшуку обумовлене необхідністю уникнути приховання, знищення чи фальсифікації речей та документів, які мають доказове значення, що можливо досягти лише раптовістю, котру може забезпечити сам обшук.

В судовому засіданні слідчий ОСОБА_7 підтримав клопотання з викладених у ньому підстав та просив його задовольнити.

Заслухавши пояснення слідчого, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов наступного висновку.

Ч. 1 та ч. 2 ст 223 КПК України визначають, що слідчі (розшукові) дії є діями, спрямованими на отримання (збирання) доказів або перевірку вже отриманих доказів у конкретному кримінальному провадженні. Підставами для проведення слідчої (розшукової) дії є наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення її мети.

Відповідно до вимог ч. 1, 2 ст. 233 КПК України ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установленихчастиною третьоюцієї статті. Під іншим володінням особи розуміються транспортний засіб, земельна ділянка, гараж, інші будівлі чи приміщення побутового, службового, господарського, виробничого та іншого призначення тощо, які знаходяться у володінні особи.

Обшук відповідно до до ч. 1 ст. 234 КПК України проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Згідно вимог ч. 3 ст. 234 КПК Україниу разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про: найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання; правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; підстави для обшуку; житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; індивідуальні або родові ознаки речей, документів, іншого майна або осіб, яких планується відшукати, а також їхній зв`язок із вчиненим кримінальним правопорушенням; обґрунтування того, що доступ до речей, документів або відомостей, які можуть у них міститися, неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування речей, документів, відомостей відповідно до частини другої статті 93 цього Кодексу, або за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом, а доступ до осіб, яких планується відшукати, - за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом.

Враховуючи, що слідчим надано докази та доведені обставини, що вказують на необхідність проведення обшуку, а такожзважаючи нате,що документита речі,які плануєтьсявідшукати тавилучити,мають істотнезначення длявстановлення важливихобставин вході проведеннядосудового розслідуваннякримінального провадження, можуть бути речовими доказами, крім того, існує наявність достатніх підстав вважати, що вказані речі знаходяться у зазначених вище приміщеннях, слідчий суддя вважає клопотання обгрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.

На підставі вищевикладеного, згідно до вимог ст. ст. 233, 234, 235 КПК України, слідчий суддя

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл слідчим слідчого управління ГУ ДФС у Житомирській області ОСОБА_3 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_7 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , слідчим слідчої групи та особам які будуть діяти виключно за дорученням (постановою) слідчого, прокурора, на проведення обшуку приміщеннь кабінетів №307 і 310 адміністративної будівлі, що за адресою: Житомирська область, Житомирський район, с.Оліївка, вул.Садова, 4, право власності на яку належить ТОВ «БРВ-Україна» (код ЄДРПОУ 31976055), з метою відшукання та вилучення:

- договорів (угод), контрактів, укладених між ТОВ «Рівне Кар» (ЄДРПОУ 42415949), ТОВ «Карс РВ» (ЄДРПОУ 42840553) та підприємствами, фізичними особами з приводу придбання та реалізації транспортних засобів, додаткових договорів (угод), контрактів;

- актів приймання - передачі автотранспортних засобів, актів виконаних робіт (наданих послуг), рахунків-фактур, що свідчать про придбання/реалізацію автотранспортних засобів;

- інвойсів, митних декларацій (в т.ч. попередніх), заяв, актів обстеження та митного огляду, експертних оцінок, CMR, бріфів, контрактів ЗЕД та доповнень до них, інших документів щодо митного оформлення (розмитнення) автотранспортних засобів;

- банківських виписок, платіжних доручень, квитанцій щодо проведення розрахунків за автотранспортні засоби та сплату митних та інших платежів;

- інших документів, які фіксують факти придбання/реалізацію транспортних засобів та товарно-матеріальних цінностей;

- чорнових записів щодо проведених операцій з використанням ТОВ «Рівне Кар», ТОВ «Карс РВ» та підприємств-нерезидентів, подвійної реалізації автотранспортних засобів, заниження їх вартості, чорнових записів та інших документів (предметів), які містять дані щодо осіб, які контролюють діяльність вказаних СГД;

- чистих аркушів паперу з відтиском печаток СГД та підприємств-нерезидентів;

- печаток вказаних вище СГД, за допомогою яких виготовляються документи, до яких вносяться завідомо недостовірні відомості;

- комп`ютерної техніки та інших електронних носіїв інформації, в якій містяться електронні документи щодо фінансово-господарської діяльності перелічених підприємств;

- пристроїв відеофіксації, охорони, на яких містяться відомості щодо осіб, які вчинили кримінальне правопорушення та сприяли його вчиненню, осіб, які відвідували приміщення або інші дані, які можуть бути використані як докази;

- мобільних телефонів (інших засобів зв`язку) у яких містяться відомості щодо осіб, які вчинили кримінальне правопорушення та сприяли його вчиненню, або інші дані, які можуть бути використані, як докази;

- грошових коштів, одержаних шляхом незаконної діяльності спрямованої на ухилення від сплати податків та походження яких встановити під час проведення обшуку не можливо;

- предмети, які зберегли відомості щодо осіб, які вчинили кримінальне правопорушення та сприяли його вчиненню або інші дані, які можуть бути використані як докази та які ідентифікують осіб що причетних до незаконної діяльності;

- інші знаряддя та засоби вчинення злочину, гроші, цінності, та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом, які являються джерелом доказів та містять відомості, що є предметом доказування у кримінальному провадженні.

Строк дії ухвали встановити до 18.02.2021 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудБогунський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення19.01.2021
Оприлюднено30.01.2023
Номер документу94311902
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —295/538/21

Ухвала від 19.01.2021

Кримінальне

Богунський районний суд м. Житомира

Єригіна І. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні