Ухвала
від 21.01.2021 по справі 674/58/21
ДУНАЄВЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Дунаєвецький районний суд Хмельницької області

Справа № 674/58/21

Провадження № 1-кс/674/10/21

УХВАЛА

21 січня 2021 року м.Дунаївці

Слідчий суддя Дунаєвецького районного суду Хмельницької області ОСОБА_1 за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Дунаївці скаргу представника скаржника адвоката ОСОБА_3 , який діє в інтересах Селянського господарства «Любисток» на бездіяльність посадових осіб Дунаєвецького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області, яка полягає у невнесенні авідомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань (у порядку п.п.1 ч.1 ст.303 КПК України),-

ВСТАНОВИВ:

Представник скаржника адвокат ОСОБА_3 звернувся до Дунаєвецького районного суду Хмельницької області зі скаргою на бездіяльність посадових осіб Дунаєвецького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань у порядку п.п.1 ч.1 ст.303 КПК України. Просив розглядати скаргу без його участі, вимоги зазначені у ній підтримав у повному обсязі.

Представник Дунаєвецького ВП в судове засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду скарги повідомлений належним чином. Від Відділення поліції № 2 (м. Дунаївці) Кам`янець-Подільського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області (далі Відділення поліції № 2) надійшов лист, згідно якого просить судове засідання проводити без їх участі, надати матеріали, які витребовувались судом не представляється можливим, оскільки вони направлені за належністю до Голосіївського УП ГУНП в м. Києві.

Згідно ст.26КПК України сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та спосіб, передбачених цим Кодексом. Враховуючи зазначене, строки розгляду скарги, передбачені ч. 2 ст. 303 КПК України та враховуючи принцип диспозитивності, суд визнав можливим прийняти рішення по суті скарги у відсутність осіб, які не з`явились, на підставі наявних матеріалів.

У відповідності до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів не здійснювалось.

Дослідивши матеріали скарги, слідчий суддя приходить до наступних висновків.

08.12.2020 адвокат ОСОБА_3 , діючи на підставі договору про надання правової (правничої) допомоги від 12.05.2018, укладеним із Селянським господарством «Любисток», засобами поштового зв`язку направив на адресу Дунаєвецького ВП заяву про вчинення ОСОБА_4 кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.382 КК України (поштове відправлення №0740027938730). Відправлення вручено адресату 30.12.2020.

Згідно супровідного листа Дунаєвецького ВП №28/105-2021 від 05.01.2021 повідомлено заявника про те, що матеріали даної заяви були направлені за належністю до Голосіївського УП ГУНП в м. Києві.

У відповідності доп. 1 ч. 1 ст. 303 КПК Українина досудовомупровадженні можутьбути оскарженірішення,дії чибездіяльність слідчого,дізнавача абопрокурора,зокрема, бездіяльність слідчого, дізнавача, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань (далі ЄРДР) після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.

Відповідно доч.1ст.214КПК України,слідчий,прокурор невідкладно,але непізніше 24годин післяподання заяви,повідомлення провчинене кримінальнеправопорушення абопісля самостійноговиявлення нимз будь-якогоджерела обставин,що можутьсвідчити провчинення кримінальногоправопорушення,зобов`язаний внестивідповідні відомостідо ЄРДРта розпочатирозслідування.Слідчий,який здійснюватимедосудове розслідування,визначається керівникоморгану досудовогорозслідування.

За правовою позицією, викладеною в п.п.1.1 Узагальнень Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 12.01.2017№ 9-49/0/4-17 «Про практику розгляду скарг на рішення, дії чи бездіяльність органів досудового розслідування чи прокурора під час досудового розслідування», визначений ч.1 ст.214КПК України обов`язок слідчого або прокурора не вимагає оцінки цими суб`єктами такої заяви (повідомлення) на предмет наявності ознак складу злочину для того, щоб вчинити процесуальну дію, яка полягає у внесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР.

Відомості, які підлягають внесенню до ЄРДР та їх перелік визначений ч.5 ст.214 КПК України, відповідно до положень якої до ЄРДР підлягають внесенню, серед інших відомостей, короткий виклад обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, наведених потерпілим, заявником чи виявлені з іншого джерела.

У п.п.1 п.3 розділу I Положення про Єдиний реєстр досудових розслідувань, порядок його формування та ведення, затвердженого наказом Генерального прокурора від 30.06.2020 №298, зазначено, що внесення відомостей до Реєстру здійснюється з дотриманням строків, визначенихКПК Українита цим Положенням, а саме, заяву, повідомлення про вчинені кримінальні правопорушення - у термін, визначенийчастиною першоюстатті 214 КПК України.

Згідно із п.п.1 п.2 розділу II вказаного наказу, облік кримінальних правопорушень за заявами, повідомленнями, які надійшли прокурору або органу досудового розслідування, органу дізнання або виявленими з інших джерел обставинами, що свідчать про вчинення кримінального правопорушення, здійснюється Реєстратором за дорученням керівника органу прокуратури або органу досудового розслідування, органу дізнання шляхом внесення до Реєстру відомостей, визначенихчастиною п`ятоюстатті 214 КПК України.

Положеннями абз.4 п.9 Порядку ведення єдиного обліку в органах (підрозділах) поліції заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події затвердженого наказом МВС України від 08.02.2019 №100, передавати з одного територіального (відокремленого) підрозділу (управління, відділу, відділення) поліції до іншого територіального (відокремленого) підрозділу (управління, відділу, відділення) поліції матеріали з відомостями, що вказують на кримінальне правопорушення, незалежно від місця його вчинення, без їх реєстрації в ІТС ІПНП (журналі ЄО) та внесення цих відомостей до ЄРДР заборонено.

В п. 5 рішення Конституційного Суду України від 17.06.2020 у справі № 4-р(II)/2020 зазначено, що звертаючись до уповноважених державних органів із заявою, повідомленням про вчинення кримінального правопорушення, особа очікувано перебуває в межах належної правової процедури, забезпечення якої є одним із завдань кримінального провадження (стаття 2 КПК України).

Таким чином, слідчий судя приходить до висновку, що заява представника скаржника адвоката ОСОБА_3 , який діє в інтересах Селянського господарства «Любисток» про вчинення кримінального правопорушення від 08.12.2020 є заявою про вчинене кримінальне правопорушення, містить виклад обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення. У зв`язку із чим, слідчий зобов`язаний був згідно ч.1 ст.214 КПК України невідкладно, але не пізніше 24 години після подання, внести відомості до ЄРДР.

Враховуючи викладене, слідчий судя приходить до висновку, що посадовими особами Дунаєвецького ВП не було дотримано вимог ст. 214 КПК України, а саме не виконано обов`язку щодо фіксації викладених у заяві представника скаржника адвоката ОСОБА_3 відомостей про кримінальне правопорушення шляхом внесення відповідних відомостей до ЄРДР, що свідчить про бездіяльність такої особи, тому вимоги скарги є обгрунтованими та підлягають задоволенню.

Частиною 2 ст. 307 КПК Українипередбачено перелік ухвал, які постановляються за результатами розгляду скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування, зокрема, зобов`язання вчинити певну дію.

Керуючисьст.ст. 214,303,306-307, 309 КПК України-

ПОСТАНОВИВ:

Скаргу представника скаржника адвоката ОСОБА_3 , який діє в інтересах Селянського господарства «Любисток» на бездіяльність посадових осіб Дунаєвецького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області, яка полягає у невнесенні авідомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань (у порядку п.п.1 ч.1 ст.303 КПК України) задовольнити.

Зобов`язати посадових осіб Відділення поліції № 2 (м. Дунаївці) Кам`янець-Подільського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення кримінального правопорушення, зазначені у заяві представника адвоката ОСОБА_3 , який діє в інтересах Селянського господарства «Любисток», від 08.12.2020 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудДунаєвецький районний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення21.01.2021
Оприлюднено30.01.2023
Номер документу94342978
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора

Судовий реєстр по справі —674/58/21

Ухвала від 21.01.2021

Кримінальне

Дунаєвецький районний суд Хмельницької області

Сосна О. М.

Ухвала від 19.01.2021

Кримінальне

Дунаєвецький районний суд Хмельницької області

Сосна О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні