"25" січня 2021 р. Справа № 363/352/21
УХВАЛА
25 січня 2021 року суддя Вишгородського районного суду Київської області Чірков Г.Є. розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ПрАТ Страхова компанія Глобал Гарант про відшкодування шкоди, завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди,
встановив:
пред`явлену заяву слід залишити без руху, виходячи з такого.
Як убачається з позову та доданих до нього матеріалів, позовну заяву подано без дотримання вимог ст. 177 ЦПК України.
Так, відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Оригінал документу на підтвердження сплати судового збору відповідно до вимог ст. ст. 4 та 6 Закону України Про судовий збір суду не подано.
Відповідно до ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання фізичною особою позивної заяви майнового характеру передбачено справляння судового збору в розмірі одного відсотка ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відтак, при зверненні до суду із вказаним позовом ОСОБА_2 належало сплатити судовий збір в розмірі 1 031 грн. 72 коп., тобто 1% від ціни позову.
Крім того, у своїй позовній заяві позивач просить стягнути з відповідача заподіяну водієм ОСОБА_3 шкоду завдану його автомобілеві.
Разом з тим, ОСОБА_3 як третя особа в позові не зазначається, копії позовної заяви та копії всіх документів для цієї особи суду не надано.
Також, ч. 2 ст. 83 ЦПК України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.
Відповідно до ч. 2, 4 і 5 ст. 95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу.
Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Разом з тим, подані позивачем копії додатків до позовної заяви для суду та відповідача по справі належним чином не завірені.
Таким чином позивачу слід усунути вказані недоліки заяви.
Відтак відповідно до ст. 185 ЦПК України позовна заява подана без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 ЦПК України, підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.
Керуючись ст. 185, 260 ЦПК України,
ухвалив:
позовну заяву залишити без руху.
Для усунення зазначених недоліків надати строк до 25 лютого 2021 року , але не пізніше 10 днів з дня отримання цієї ухвали.
У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк позовну заяву вважати неподаною та повернути позивачеві зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Вишгородський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 25.01.2021 |
Оприлюднено | 25.01.2021 |
Номер документу | 94346342 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вишгородський районний суд Київської області
Чірков Г. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні