Київський районнийсуд м.Полтави
Справа № 552/2853/20
Провадження № 1-кс/552/114/21
У Х В А Л А
іменем України
25.01.2021 м. Полтава
Слідчий суддя Київського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС слідчого управління ГУ ДФС у Полтавській області полковника податкової міліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів,-
В С Т А Н О В И В :
Старший слідчий з ОВС слідчого управління ГУ ДФС у Полтавській області полковник податкової міліції ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, які знаходяться у володінні банківської установи.
Клопотання обґрунтоване тим, що слідчим управлінням ГУ ДФС у Полтавській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42019170000000181 від 06.12.2019 за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст. 212 КК України, в межах якого встановлено, що службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 ) протягом 2018-2019 років, шляхом безпідставного завищення валових витрат підприємства та не відображення фінансово-господарських операцій у бухгалтерському та податковому обліках, ухилились від сплати податку на прибуток на загальну суму 7 200 000 грн.
Зокрема, за матеріалами клопотання, службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в період з 01.01.2018 по теперішній час, відображають в податковій звітності підприємства придбання пухо-пір`яної суміші від фізичних осіб підприємців, одним з яких являється ФОП ОСОБА_4 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_2 ), який перебуває на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності (є платниками єдиного податку 2 групи) та є підконтрольним директору ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_5 , однак фактично пухо-пір`яна суміш була придбана та придбається на даний час працівниками підприємства та підконтрольними ОСОБА_5 особами у населення за готівкові кошти. При цьому, вказані операції з придбання товарів за готівкові кошти не відображаються по бухгалтерському та податковому обліках ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Також, на протязі 2018-2019 років по бухгалтерському та податковому обліках службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » безпідставно відображено придбання пухо-пір`яної суміші від підконтрольних фізичних осіб підприємців на суму понад 25 млн. грн.
З метоювстановлення тапідтвердження фактівта обставин,що підлягаютьдоказуванню,просив надати тимчасовийдоступ до документів,що становлятьбанківську таємницю,та які перебувають уволодінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »(кодЄДРПОУ НОМЕР_3 ,МФО НОМЕР_4 ,юридична адреса: АДРЕСА_1 ),де ФОП ОСОБА_4 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_2 )відкрито банківськірахунки НОМЕР_5 ,№ НОМЕР_6 ,№ НОМЕР_7 та мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах та заслухавши обґрунтування слідчого, слідчий суддя приходить до таких висновків.
Статтею 159 КПК України передбачено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Стаття 163 КПК України передбачає, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Встановлено, що слідчим управлінням ГУ ДФС у Полтавській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за №42019170000000181 від 06.12.2019, за ознаками злочинів, передбачених ч.3 ст. 212 КК України.
Надані до слідчого судді матеріали вказують на те, що є обґрунтовані підстави вважати, що дійсно було вчинене кримінальне правопорушення, відомості про яке внесені до ЄРДР за № 42019170000000181.
Надання тимчасового доступу та вилучення фінансових банківських документів стосовно ФОП ОСОБА_4 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_2 ), якізнаходяться уволодінні ПАТ« ІНФОРМАЦІЯ_2 »(МФО НОМЕР_4 , АДРЕСА_1 ) мають значення для досудового розслідування та в подальшому можуть бути доказами під час судового розгляду, адже слідство матиме можливість проведення аналізу фінансово-господарської діяльності СПД, встановлення осіб, які вчинили кримінальні правопорушення та причетних до їх вчинення, проведення судових експертиз, що в подальшому буде слугувати доказами в даному кримінальному провадженні.
Вказані документи дійсно мають значення для забезпечення всебічного, повного та неупередженого розслідування обставин у даному кримінальному провадженні, встановлення осіб, які вчинили кримінальне правопорушення та причетні до його вчинення, для збереження наявної на них інформації, а також потребують вилучення.
Не надання тимчасового доступу та можливості вилучення вказаних документів може призвести до неможливості доведення вини слідчим у вчиненні даного кримінального правопорушення винній особі, не повідомлення про підозру (за наявності частини доказів) у повному обсязі чи повідомлення її за наявності отримання лише обвинувальних даних та за відсутності виправдувальних, внаслідок ненадання судом дозволу на проведення заходу забезпечення кримінального провадження.
Тому слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню, з наданням можливості вилучити відповідні документи.
Керуючись ст. ст.160,163 КПК України, -
У Х В А Л И В :
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл на тимчасовий доступ та можливість вилучення оригіналів, а у разі їх відсутності, завірених належним чином копій документів по рахунках ФОП ОСОБА_4 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_2 ) відкрито банківські рахунки НОМЕР_5 , № НОМЕР_6 , № НОМЕР_7 , які становлять банківську таємницю та перебувають у володінні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (МФО НОМЕР_4 , АДРЕСА_1 ), містять інформацію про рух грошових коштів, що надходили на рахунки та списувались з них, а також інших документів, які мають значення для встановлення істини по справі, а саме:
- документів про організаційно-правову структуру (юридичну справу) вказаних клієнтів банку, в т.ч. про відкриття вказаних рахунків, карток із зразками підписів та відбитком печатки, свідоцтв, договорів щодо користування вказаними рахунками та використання електронної системи «Клієнт-Банк», довіреностей та доручень, на підставі яких особи отримували та перераховували кошти, наказів, заяв, листів та інших документів, що містять підписи службових осіб, грошових чеків на отримання готівки, касових документів, касових чеків, квитанцій, платіжних доручень, прибуткових та видаткових касових ордерів на отримання готівкових грошових коштів з рахунків, опис документів про організаційно-правову структуру вказаних клієнтів банку;
- документів (контрактів (договорів) та додатків до них, додаткових угод, специфікацій, угод про заліки, актів, платіжних та інших документів), які містять відомості про зазначених клієнтів банку;
- інформації (регістрів аналітичного обліку у вигляді особових рахунків та виписок з них) про рух коштів по даним рахункам, у роздрукованому вигляді на паперових носіях та в електронному вигляді у форматі «xls» (файл Excel), в якій зазначити:
з якого або на який рахунок проводилось перерахування (зазначити назву, організаційну форму відповідних підприємств, П.І.Б. фізичних осіб, контактні дані (у разі, якщо є клієнтами банку);
підстава перерахування (вказати відповідний платіжний документ, а також дату та номер відповідного договору, угоди);
призначення платежу (за що проводилось дане перерахування грошових коштів);
дату та час перерахування;
залишок грошових коштів на рахунку на момент вчинення кожної операції;
інформація про ІРадреси, із використанням яких здійснювалися платіжні та інші операції по вказаним рахункам;
а також інші дані, які необхідні для повного отримання інформації щодо руху коштів по вказаним рахункам
за період з 01.01.2018 по дату постановлення ухвали слідчим суддею.
Дозвіл на тимчасовий доступ та вилучення вищевказаних документів надати начальнику третього відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_6 , заступнику начальника третього відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_7 , старшому слідчому з ОВС третього відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління Головного управління ДФС у Полтавській області ОСОБА_3 , старшому слідчому з ОВС третього відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_8 , старшому слідчому з ОВС третього відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_9 , слідчому з ОВС третього відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_10 , заступнику начальника управління - начальнику першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_11 , заступнику начальника першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління Головного управління ДФС у Полтавській області ОСОБА_12 , старшому слідчому з ОВС першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_13 , старшому слідчому з ОВС першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління ГУ ФС у Полтавській області ОСОБА_14 , старшому слідчому з ОВС першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_15 , начальнику другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_16 , заступнику начальника другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_17 , старшому слідчому з ОВС другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_18 , старшому слідчому з ОВС другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_19 та іншим особам за дорученням слідчого або які діятимуть на виконання постанови про проведення процесуальних дій на іншій території.
Строк дії ухвали один місяць з дня її постановлення.
Відповідно до ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів. У разі якщо дозвіл на проведення обшуку надано за клопотанням сторони захисту, слідчий суддя, суд доручає забезпечення його проведення слідчому, прокурору або органу Національної поліції за місцем проведення цих дій. Проведення обшуку здійснюється за участю особи, за клопотанням якої надано дозвіл на його проведення, згідно з положеннями цього Кодексу.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м. Полтави |
Дата ухвалення рішення | 25.01.2021 |
Оприлюднено | 30.05.2024 |
Номер документу | 94346504 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Київський районний суд м. Полтави
Яковенко Н. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні