Ухвала
від 26.01.2021 по справі 616/618/20
ВЕЛИКОБУРЛУЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 616/618/20

Провадження № 2/616/46/21

У Х В А Л А

"26" січня 2021 р. смт. Великий Бурлук

Великобурлуцький районний суд Харківської області у складі:

головуючого - судді Подмаркової Ю.М.,

за участі: секретаря судового засідання - Капленко А.В.,

розглянувши в порядку загального позовного провадження у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в смт. Великий Бурлук цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру в Харківській області, Міловської сільської рада Великобурлуцького району Харківської області про виділення земельної ділянки в натурі,

в с т а н о в и в:

В провадженні суду перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру в Харківській області, Міловської сільської рада Великобурлуцького району Харківської області з вимогами: зобов`язати Головне управління Держгеокадастру у Харківській області виділити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованому та проживаючому за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , із земель резервного фонду державної власності на території Міловської сільської ради Великобурлуцького району Харківської області в натурі (на місцевості) земельну ділянку відповідно до сертифікату ХР №0160799 на ім`я ОСОБА_1 , зареєстрованого у книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) за №42 виданого Великобурлуцькою районною державною адміністрацією Харківської області 17 березня 1997 року, на право на земельну частку (пай) розміром 11,10 в умовних кадастрових гектарах.

Ухвалою від 23.10.2020 прийнято позовну заяву та відкрито загальне провадження у справі, призначено підготовче судове засідання.

13.11.2020 від позивача ОСОБА_1 на адресу суду надійшла уточнена позовна заява до Головного управління Держгеокадастру в Харківській області, третя особа Міловська сільська рада Великобурлуцького району Харківської області з вимогами: зобов`язати Головне управління Держгеокадастру у Харківській області виділити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованому та проживаючому за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , із земель резервного фонду державної власності на території Міловської сільської ради Великобурлуцького району Харківської області в натурі (на місцевості) земельну ділянку відповідно до сертифікату ХР №0160799 на ім`я ОСОБА_1 , зареєстрованого у книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) за №42 виданого Великобурлуцькою районною державною адміністрацією Харківської області 17 березня 1997 року, на право на земельну частку (пай) розміром 11,10 в умовних кадастрових гектарах.

17.11.2020 підготовче судове засідання відкладено до 09.00 год. 22.12.2020.

18.12.2020 від позивача ОСОБА_1 на адресу суду надійшла заява про зміну предмету та підстав позову від 18.12.2020 до Головного управління Держгеокадастру в Харківській області, Вільхуватської об`єднаної територіальної громади в особі Вільхуватської сільської ради Великобурлуцького району Харківської області з вимогами: визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованому та проживаючому за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , право власності на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва із земель державного резервного фонду, площею 8,1546 га., кадастровий номер 6321483500:02:000:0284, що розташована на території Міловської сільської ради Великобурлуцького району Харківської області, розпорядження Великобурлуцької районної державної адміністрації Харківської області від 05.07.2005 за № 220 "Про надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки ОСОБА_1 "

20.01.2021 на електронну адресу суду від представника Головного управління Держгеокадастру у Харківській області Реньова Є. надійшло клопотання про повернення заяви ОСОБА_1 від 18.12.2020 про зміну предмету та підстав позову без розгляду у зв`язку з тим, що чинним Цивільним процесуальним кодексом України не передбачена можливість одночасної зміни позивачем предмета та підстав позову. В задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 просив відмовити, судове засідання провести за відсутності представника Головного управління Держгеокадастру у Харківській області.

Від представника ОСОБА_1 - адвоката Зінченко С.А. надійшла заява, в якій вона просить прийняти заяву про зміну предмету та підстав позову від 18.12.2020 та відкласти підготовче судове засідання в зв`язку з необхідністю наданням додаткових доказів.

Представник відповідача Міловської сільської рада Великобурлуцького району Харківської області у підготовче судове засідання не з`явився, про день, час та місце проведення підготовчого засідання був повідомлений своєчасно і належним чином.

Враховуючи, що в судове засідання не з`явились всі учасники справи, відповідно до частини 2 статті 247 Цивільного процесуального кодексу України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Згідно з пунктом 2 частини 2 статті 49 Цивільного процесуального кодексу України позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання.

Відповідно до частини 5 статті 49 Цивільного процесуального кодексу України у разі подання будь-якої заяви, передбаченої пунктом 2 частини другої та частинами третьою і четвертою цієї статті, до суду подаються докази направлення копії такої заяви та доданих до неї документів іншим учасникам справи. У разі неподання таких доказів суд не приймає до розгляду та повертає заявнику відповідну заяву, про що зазначає у рішенні суду.

Враховуючи, що ОСОБА_1 не надано суду доказів направлення уточненої позовної заяви, яка надійшла до суду 13.11.2020, іншим учасникам справи, у прийнятті до провадження уточненої позовної заяви ОСОБА_1 від 13.11.2020 належить відмовити, а уточнену позовну заяву разом з додатками повернути.

Окрім того, 18.12.2020 позивача подано заяву про зміну предмету та підстав позову.

Відповідно до частини 3 статті 49 Цивільного процесуального кодексу України до закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви. У справі, що розглядається за правилами спрощеного позовного провадження, зміна предмета або підстав позову допускається не пізніше ніж за п`ять днів до початку першого судового засідання у справі.

Отже, приписами частини 3 статті 49 Цивільного процесуального кодексу України визначено, що одночасна зміна і предмета і підстав позову не допускається. Зміна позивачем підстав і предмета позову може мати місце лише альтернативно, тому одночасна їх зміна неможлива.

Позовом у процесуальному сенсі є звернення до суду з вимогою про захист своїх прав та інтересів, який складається із двох елементів: предмета і підстави позову.

Під предметом позову розуміється певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення. Підставу позову становлять обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги щодо захисту права та охоронюваного законом інтересу.

Відтак зміна предмета позову означає зміну вимоги, з якою позивач звернувся до відповідача, а зміна підстав позову - це зміна обставин, на яких ґрунтується вимога позивача.

Під збільшенням або зменшенням розміру позовних вимог слід розуміти відповідно збільшення або зменшення кількісних показників за тією ж самою вимогою, яку було заявлено в позовній заяві. Збільшено (чи зменшено) може бути лише розмір вимог майнового характеру. Під збільшенням розміру позовних вимог не може розумітися заявлення ще однієї чи кількох вимог, додатково до викладених у позовній заяві. Неправомірно під виглядом збільшення розміру позовних вимог висувати нові вимоги, які не були зазначені у тексті позовної заяви.

Така ж правова позиція викладена в постановах Верховного Суду від 10.12.2019 у справі 923/1061/18, від 19.12.2019 у справі № 925/185/19, від 23.01.2020 у справі № 925/186/19).

Позивач може змінити або підставу, або предмет позову. Зміна підстав і предмету позову не допускається. Верховний Суд вказує, що якщо в процесі розгляду справи повністю змінюються підстави й предмет позову, то це слід розглядати як нові позовні вимоги, які мають бути оформлені письмовою заявою у відповідності з ЦПК України і одночасною відмовою від раніше заявлених вимог.

Зокрема, такий правовий висновок надано Верховним Судом у справі №916/1764/17, рішення від 13.03.2018 року.

З системного аналізу вищевикладених правових норм вбачається, що у разі подання позивачем клопотання (заяви), направленого на одночасну зміну предмета і підстави позову, суд з урахуванням конкретних обставин повинен відмовити в задоволенні такого клопотання (заяви).

Враховуючи наведене суд приходить до висновку про відмову у прийнятті заяви ОСОБА_1 про зміну предмету та підстав позову, оскільки за такою заявою заявляється вимога, яка є новою, що не є за своїм змістом збільшенням розміру позовних вимог та суперечить положенням ст. 49 ЦПК України, тобто є окремою та самостійною позовною вимогою, заявленою з інших підстав, що не передбачено процесуальним законом.

Зазначене не перешкоджає позивачу звернутися з такими вимогами в загальному порядку пред`явивши новий позов.

Положеннями статті 189 Цивільного процесуального кодексу України визначено, що завданнями підготовчого провадження є: 1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; 2) з`ясування заперечень проти позовних вимог; 3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; 4) вирішення відводів; 5) визначення порядку розгляду справи; 6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.

У відповідності до пунктів 1 та 3 частини 2 статті 198 Цивільного процесуального кодексу України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках: 1) визначених частиною другою статті 223 цього Кодексу; 3) в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 197 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.

Частиною 9 статті 223 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, що про відкладення розгляду справи постановляється ухвала.

Враховуючи подану представником позивача заяву, є підстави для відкладення підготовчого судового засідання.

Відповідно до частини 3 статті 189 Цивільного процесуального кодексу України підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.

Оскільки справа перебуває у провадженні суду понад шістдесят днів з дня відкриття провадження у справі, відповідно до частини 3 статті 189 Цивільного процесуального кодексу України, для належної підготовки справи для розгляду по суті під час відкладення підготовчого засідання належить продовжити строк підготовчого провадження.

Керуючись статтями 49, 189, 197, 198, 223 Цивільного процесуального кодексу України, суд

п о с т а н о в и в:

Відмовити ОСОБА_1 у прийнятті заяви про уточнення позовних вимог від 13.11.2020 по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру в Харківській області, Міловської сільської рада Великобурлуцького району Харківської області про виділення земельної ділянки в натурі, уточнену позовну заяву разом з додатками повернути.

Відмовити ОСОБА_1 у прийнятті заяви про зміну предмету та підстав позову від 18.12.2020 по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру в Харківській області, Міловської сільської рада Великобурлуцького району Харківської області про виділення земельної ділянки в натурі.

Відкласти підготовче засідання у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру в Харківській області, Міловської сільської рада Великобурлуцького району Харківської області про виділення земельної ділянки в натурі до 13.00 год. 22 лютого 2021 року.

Продовжити строк підготовчого провадження на тридцять днів.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею - 26.01.2021.

Копію ухвали надіслати учасникам справи.

Головуючий:

СудВеликобурлуцький районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення26.01.2021
Оприлюднено27.01.2021
Номер документу94390331
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —616/618/20

Ухвала від 15.03.2021

Цивільне

Великобурлуцький районний суд Харківської області

Подмаркова Ю. М.

Ухвала від 22.02.2021

Цивільне

Великобурлуцький районний суд Харківської області

Подмаркова Ю. М.

Ухвала від 26.01.2021

Цивільне

Великобурлуцький районний суд Харківської області

Подмаркова Ю. М.

Ухвала від 17.11.2020

Цивільне

Великобурлуцький районний суд Харківської області

Подмаркова Ю. М.

Ухвала від 23.10.2020

Цивільне

Великобурлуцький районний суд Харківської області

Подмаркова Ю. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні