Рішення
від 27.01.2021 по справі 178/1276/20
КРИНИЧАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 178/1276/20

Р І Ш Е Н Н Я

і м е н е м У к р а ї н и

27 січня 2021 року Криничанський районний суд Дніпропетровської області у складі:

головуючої судді: Берелет В.В.,

секретаря: Кирсань Ю.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Кринички цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Саксаганської сільської ради, третя особа: приватний нотаріус Криничанського районного нотаріального округу Дніпропетровської області Чорна О.В. про визнання права власності на спадщину за заповітом, -

В С Т А Н О В И В:

Позивачка звернулася до суду з цим позовом, посилаючись на те, що вона є рідною онукою ОСОБА_2 , яка за життя склала заповіт, яким заповіла позивачці все своє майно, де б воно не знаходилося і з чого б воно не складалося. Після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, що знаходяться за адресою АДРЕСА_1 , земельну ділянку площею 5,222 га, призначену для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована за адресою: Саксаганська сільська рада Криничанського району Дніпропетровської області. Позивачка звернулася до Криничанської державної нотаріальної контори, з метою прийняття спадщини за заповітом, але їй було відмовлено, у зв`язку з відсутністю правовстановлюючих документів на спадкове майно. Тому просить визнати за нею право власності на вищезазначене майно в порядку спадкування за заповітом.

Відповідач - Саксаганська сільська ради Криничанського району Дніпропетровської області про день слухання справи сповіщена.

Представник третьої особи - приватний нотаріус Криничанського районного нотаріального округу Дніпропетровської області Чорна О.В. згідно заяви просить слухати справу без їх присутності, рішення винести у відповідності до закону.

Дослідивши та перевіривши матеріали справи суд встановив, що позивачка є спадкоємицею, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 , виданого 06 квітня 2018 року, виконавчим комітетом Саксаганської сільською ради Криничанського району Дніпропетровської області, актовий запис №04, якій на праві приватної власності належало: житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, що знаходяться за адресою АДРЕСА_1 на підставі свідоцтва на право особистої власності на жилий будинок від 23 березня 1990 року, земельну ділянку площею 5,222 га, призначену для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована за адресою: Саксаганська сільська рада Криничанського району Дніпропетровської області, згідно Державного акту на право власності на землю серії IV-ДП №017219, виданого 20 грудня 2001 року.

Вищезгадане спадкове майно ОСОБА_2 заповіла ОСОБА_1 , про що свідчить заповіт від 23 травня 2017 року, який посвідчений секретарем Саксаганської сільської ради, зареєстрованого в реєстрі за №8, але у встановленому законом порядку позивачка не може успадкувати вказане майно, у зв`язку з відсутністю правовстановлюючих документів на спадкове майно.

Відповідно до ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних справ, свобод чи законних інтересів.

Згідно з ч.1 ст.1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.

Відповідно до ст.1218 ЦК України, до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

У відповідності до ч.1 ст.1222 ЦК України спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини.

З аналізу ст.ст. 1223, 1233 ЦК України вбачається, що право на спадкування мають особи, визначені у заповіті. Заповітом є особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті, тобто заповіт є одностороннім правочином.

Частиною 1 статтею 1258 ЦК України зазначено, що спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово.

Відповідно до ст. 1268 ЦК України після прийняття спадщини спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Не допускається прийняття спадщини з умовою чи із застереженням. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

Згідно зі ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини.

Протокол № 1, стаття 1 Захист власності говорить, що Кожна фізична або юридична особа має право на повагу своєї власності. Ніхто не може бути позбавлений свого майна інакше як в інтересах суспільства й на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права . Тим самим у Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод чітко встановлено: право власності кожної фізичної і юридичної особи, неурядової організації й групи приватних осіб, повинне поважатися.

Ураховуючи вищевикладене, керуючись чинними нормами цивільного законодавства, те, що позивачка є спадкоємицею майна, суд, вважає можливим задовольнити позовні вимоги позивачки.

Керуючись ст.ст. 12, 13, 81, 263-265 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 - задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за заповітом на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, що знаходяться за адресою АДРЕСА_1 .

Визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за заповітом на земельну ділянку площею 5,222 га, кадастровий номер 1222082500:01:001:0253, призначену для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована за адресою: Саксаганська сільська рада Криничанського району Дніпропетровської області, згідно Державного акту на право власності на землю серії IV-ДП №017219, виданого 20 грудня 2001 року.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Дніпровського апеляційного суду протягом 30 днів з дня проголошення рішення або з дня отримання його копії.

Суддя: В. В. Берелет

р

СудКриничанський районний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення27.01.2021
Оприлюднено27.01.2021
Номер документу94414378
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —178/1276/20

Рішення від 27.01.2021

Цивільне

Криничанський районний суд Дніпропетровської області

Берелет В. В.

Ухвала від 11.12.2020

Цивільне

Криничанський районний суд Дніпропетровської області

Берелет В. В.

Ухвала від 02.11.2020

Цивільне

Криничанський районний суд Дніпропетровської області

Берелет В. В.

Ухвала від 02.11.2020

Цивільне

Криничанський районний суд Дніпропетровської області

Берелет В. В.

Ухвала від 11.09.2020

Цивільне

Криничанський районний суд Дніпропетровської області

Берелет В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні