Ухвала
від 28.01.2021 по справі 921/181/16-г/10 (921/796/20)
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

28 січня 2021 року м. ТернопільСправа №921/181/16-г/10 (921/796/20) Господарський суд Тернопільської області

Суддя Боровець Я.Я. розглянувши матеріали позовної заяви №02-01/01-108 від 18.12.2020 (вх.№935 від 22.12.2020)

за позовом : Товариства з обмеженою відповідальністю "Стач " (вул. Князя В.Великого, 31, офіс 26, м. Чортків, Тернопільська область) в особі ліквідатора Гусара Івана Олексійовича (вул. Патріарха Мстислава Скрипника, 40 офіс 1005, м. Київ)

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Пріоріті Альянс" ( вул. Леніна, 1А, с.Корчівка, Романівський р-н., Житомирська обл.)

про стягнення коштів у розмірі 3 800 000,00 грн

в межах справи №921/181/16-Г/10 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Стач "

Встановив:

В провадженні Господарського суду Тернопільської області знаходиться справа №921/181/16-г/10 за заявою кредитора Публічного акціонерного товариства "Сбербанк" про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Стач".

Постановою Господарського суду Тернопільської області від 02.08.2016 у справі №921/181/16-г/10 ТОВ "Стач" визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру та ліквідатором призначено арбітражного керуючого Гусар І.О.

Ухвалою суду від 30.09.2019 справу № 921/181/16-г/10 за заявою кредитора: Публічного акціонерного товариства "Сбербанк" до боржника: Товариства з обмеженою відповідальністю "Стач" про визнання банкрутом прийнято до провадження на стадії ліквідаційної процедури. Судове засідання у справі № 921/181/16-г/10 по заслуховуванню звіту ліквідатора про вчинені дії в ході здійснення ліквідаційної процедури .

22 грудня 2020 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Стач " в особі ліквідатора Гусара Івана Олексійовича звернулося до Господарського суду Тернопільської області із позовом до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Пріоріті Альянс" про стягнення коштів у розмірі 3 800 000,00 грн.

Частиною 1 статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Як визначено частиною 1 статті 7 Кодексу України з процедур банкрутства спори, стороною в яких є боржник, розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею.

Відповідно до частини 2 статті 7 Кодексу України з процедур банкрутства господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника. Склад учасників розгляду спору визначається відповідно до Господарського процесуального кодексу України. Господарський суд розглядає спори, стороною в яких є боржник, за правилами, визначеними Господарським процесуальним кодексом України. За результатами розгляду спору суд ухвалює рішення.

Згідно частини 1 статті 20 ГПК України господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв`язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках, зокрема: справи про банкрутство та справи у спорах з майновими вимогами до боржника, стосовно якого відкрито провадження у справі про банкрутство, у тому числі справи у спорах про визнання недійсними будь-яких правочинів (договорів), укладених боржником; стягнення заробітної плати; поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника, за винятком спорів про визначення та сплату (стягнення) грошових зобов`язань (податкового боргу), визначених відповідно до Податкового кодексу України, а також спорів про визнання недійсними правочинів за позовом контролюючого органу на виконання його повноважень, визначених Податковим кодексом України.

У відповідності до Засад використання автоматизованої системи документообігу Господарського суду Тернопільської області, затверджених рішенням зборів суддів Господарського суду Тернопільської області (протокол №5 від 27 грудня 2019 року) - позовні заяви та заяви, що є ідентичні позовам, які пов`язані зі справою про банкрутство розподіляються автоматично тому судді, що розглядає справу про банкрутство, а у разі його відсутності (хвороба, відрядження, відпустка) серед інших суддів колегії про банкрутство.

23.12.2020 Витягом з протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями для розгляду справи №921/181/16-г/10(921/796/20), визначено суддю Боровця Я.Я.

Ухвалою Господарського суду Тернопільської області від 28.12.2020 позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Стач " залишено без руху, на підставі частини 1 статті 174 ГПК України, для надання можливості позивачу усунути недоліки позовної заяви.

19.01.2021 позивачем подано до Господарського суду Тернопільської області заяву (вх. №445), зі змісту якої вбачається, що позивачем усунуто недоліки позовної заяви, які визначено в ухвалі про залишення позовної заяви без руху від 28.12.2020.

Згідно частини 3 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою в день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Згідно пункту 2 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Одночасно в прохальній частині позовної заяви заявник просить суд відстрочити сплату судового збору за подання даного позову з підстав, викладених у клопотанні про відстрочення сплати судового збору заявленого в тексті позову.

В обґрунтування клопотання заявник посилається на майновий стан ТОВ "Стач" з підстав, викладених в ньому.

Розглянувши подане клопотання, суд встановив наступне:

Як встановлено частиною 2 статті 123 ГПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Закон України "Про судовий збір" визначає правові засади справляння судового збору, платників, об"єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.

Як визначено статтею 2 Закону України "Про судовий збір" , платниками судового збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом .

Відповідно до частини 1 статті 3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Згідно статті 8 Закону України "Про судовий збір", встановлено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі .

Єдиною підставою для вчинення господарським судом дій, зазначених у статті 8 Закону, є врахування ним майнового стану сторін. Клопотання про відстрочення (розстрочення) сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до господарського суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі.

Як вже зазначалось ТОВ "Стач" визнано банкрутом, що підтверджується постановою Господарського суду Тернопільської області від 02.08.2016 у справі №921/181/16-г/10 та перебуває у процедурі ліквідації.

Отже, з метою недопущення обмеження доступу до правосуддя, суд вважає за доцільне відстрочити сплату судового збору до ухвалення судового рішення у справі.

З огляду на викладене, клопотання заявника про відстрочення сплати судового збору підлягає до задоволення.

Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтею 162 Господарського процесуального кодексу України.

Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, відсутні.

У відповідності до вимог частини 1 статті 176 ГПК України, провадження у даній справі підлягає відкриттю.

Згідно вимог Господарського процесуального кодексу України, враховуючи предмет спору, категорію справи та її складність, значення справи для сторін, обраний позивачем спосіб захисту, можливий обсяг і характер доказів у справі, з метою забезпечення принципів змагальності сторін, диспозитивності та пропорційності у господарському судочинстві, суд вважає, що дану справу слід розглядати за правилами загального позовного провадження.

Крім того, в прохальній частині позовної заяви заявник просить суд витребувати у Товариства з обмеженою відповідальністю "Пріоріті Альянс" оригінал Договору про надання поворотної фінансової допомоги №26/09/2013-СТ-УПТ, укладений між ТОВ "Стач" та ТОВ "УКРПЛАСТТОРГ" (наразі ТОВ "Пріоріті Альянс") відповідно до вимог статті 81 ГПК України з підстав, викладених у клопотанні про витребування доказів заявленого в тексті позову.

Розглянувши подане клопотання, суд встановив наступне:

Відповідно до статті 73 ГПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.

Згідно вимог статті 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. У разі посилання учасника справи на невчинення іншим учасником справи певних дій або відсутність певної події, суд може зобов`язати такого іншого учасника справи надати відповідні докази вчинення цих дій або наявності певної події. У разі ненадання таких доказів суд може визнати обставину невчинення відповідних дій або відсутності події встановленою. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.

Як визначено статтею 81 ГПК України, учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї (ч.1).

У клопотанні про витребування судом доказів повинно бути зазначено: 1) який доказ витребовується (крім клопотання про витребування судом групи однотипних документів як доказів); 2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; 4) заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу; 5) причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання (ч.2).

Клопотання обґрунтовано неможливістю самостійно надати вказані докази.

Враховуючи наведені приписи процесуального законодавства, положеннями якого учаснику справи надано право звернутись до суду із клопотанням про витребування доказів, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для витребування доказів, зазначених у відповідному клопотанні.

Отже, з метою з"ясування всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку, що клопотання позивача про витребування доказів є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.

У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази (ч.3 ст.81 ГПК України).

Частинами 6-9 статті 81 ГПК України передбачено, що особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. У разі неподання учасником справи витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яка особа ухиляється від їх подання та яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з`ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами, а у разі неподання таких доказів позивачем також залишити позовну заяву без розгляду.

Керуючись статтями 12, 81, 176, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, Законом України "Про судовий збір", суд

УХВАЛИВ:

1. Задоволити клопотання ТОВ "Стач" про відстрочення сплати судового збору.

2. Відстрочити ТОВ "Стач" сплату судового збору за подання позову до ухвалення судового рішення.

3. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі №921/181/16-г/10(921/796/20) в межах справи №921/181/16-г/10 про банкрутство ТОВ "Стач".

4. Здійснювати розгляд справи №№921/181/16-г/10(921/796/20) за правилами загального позовного провадження.

5. Призначити підготовче засідання на "25" лютого 2021 року о 12 год . 00 хв. , яке відбудеться в приміщенні Господарського суду Тернопільської області за адресою: 46000, м. Тернопіль, вул. Князя Острозького, 14 а, зал судових засідань № 4, 5 поверх.

6. Задовольнити клопотання ТОВ "Стач" про витребування доказів.

7. Витребувати у Товариства з обмеженою відповідальністю " Пріоріті Альянс " оригінал Договору про надання поворотної фінансової допомоги №26/09/2013-СТ-УПТ, укладений між ТОВ "Стач" та ТОВ "УКРПЛАСТТОРГ"(наразі ТОВ "Пріоріті Альянс").

8. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю " Пріоріті Альянс" строк для подання (надіслання) витребуваного доказу до суду до 24.02.2021.

9. Запропонувати учасникам справи подати /надіслати до суду:

Відповідачу : відзив на позов із врахуванням вимог статті 165 ГПК України (протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі), копію якого надіслати позивачу, докази надіслання надати суду; заперечення з врахуванням вимог статті 167 ГПК України.

Позивачу : відповідь на відзив (у разі отримання відзиву) - 5 днів з дня його отримання, з врахуванням вимог статті 166 ГПК України, копії відповіді на відзив надіслати відповідачу, докази надіслання надати суду; відомостей щодо попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи (за наявності); оригінали всіх документів, доданих до позовної заяви (для огляду судом).

10. Зобов"язати учасників судового процесу подати (надіслати) до суду:

- заяви з процесуальних питань (за наявності) передбачених Господарським процесуальним кодексом України у підготовчому засіданні.

11. При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі відповідно до статті 60 ГПК України документи, що підтверджують повноваження представників.

12. Копію ухвали надіслати учасникам справи рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення поштового відправлення:

Позивачу : Товариству з обмеженою відповідальністю "Стач " / ліквідатору Гусару І.О. (вул. Патріарха Мстислава Скрипника, 40 офіс 1005, м. Київ)

Відповідачу: Товариству з обмеженою відповідальністю "Пріоріті Альянс" ( вул. Леніна, 1А, с.Корчівка, Романівський р-н., Житомирська обл.)

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею з "28" січня 2021 року та оскарженню не підлягає.

Учасники справи можуть отримати інформацію у справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб - адресою - https://te.court.gov.ua/sud5022.

Суддя Я.Я. Боровець

СудГосподарський суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення28.01.2021
Оприлюднено29.01.2021
Номер документу94452196
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —921/181/16-г/10 (921/796/20)

Ухвала від 08.04.2021

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Боровець Я.Я.

Ухвала від 08.04.2021

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Боровець Я.Я.

Ухвала від 25.03.2021

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Боровець Я.Я.

Ухвала від 25.03.2021

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Боровець Я.Я.

Ухвала від 11.03.2021

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Боровець Я.Я.

Ухвала від 25.02.2021

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Боровець Я.Я.

Ухвала від 28.01.2021

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Боровець Я.Я.

Ухвала від 28.12.2020

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Боровець Я.Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні