Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 січня 2021 р. Справа№200/10742/20-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Христофорова А.Б., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Головного управління Державної податкової служби у Київській області (місцезнаходження: м. Київ, вул. Народного Ополчення, буд. 5-а, ЄДРПОУ: 43141377) до Товариства з обмеженою відповідальністю Комерційний центр Успіх (місцезнаходження: Донецька область, Нікольський р-н., смт. Нікольське, вул. Вишнева, буд. 152, ЄДРПОУ: 43124765) про стягнення податкового боргу, -
В С Т А Н О В И В :
Головне управління Державної податкової служби у Київській області звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Комерційний центр Успіх про стягнення в рахунок погашення податкового боргу 385 677,00 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що за відповідачем обліковується податковий борг з податку на додану вартість на загальну суму 385 677,00 грн., який виник згідно уточнюючого розрахунку податкових зобов`язань з податку на додану вартість у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок № 9025274042 за 01.12.2019 року. У зв`язку із несплатою платником податків податкових зобов`язань, та з метою погашення податкового боргу, контролюючим органом була сформована відповідна податкова вимога форми Ю від 25.02.020 року № 8938-54, яка відповідачем не оскаржувалась та не скасована. Посилаючись на те, що до теперішнього часу податковий борг відповідачем самостійно не сплачений, вважає, що у ГУ ДПС України у Київській області виникли правові підстави для стягнення з ТОВ Комерційний центр Успіх коштів в рахунок погашення податкового боргу на загальну суму 385 677,00 грн.
Ухвалою суду від 23 листопада 2020 року, позовна заява прийнята до розгляду, відкрито провадження у справі, розгляд справи вирішено проводити за правилами спрощеного позовного провадження, без проведення судового засідання та повідомлення (виклику) учасників справи, встановлений строк для подання відповідачем відзиву на позовну заяву та доказів, які підтверджують обставини, якими він обґрунтовується, протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, роз`яснено, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
В ухвалі судом також роз`яснено, що під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення.
Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.
На виконання вимог чинного процесуального законодавства, вищевказана ухвала суду про відкриття провадження у справі, була направлена рекомендованим поштовим відправленням за адресою місцезнаходження відповідача юридичної особи ТОВ Комерційний центр Успіх , а саме: Донецька область, Нікольський р-н., смт. Нікольське, вул. Вишнева, буд. 152, однак кореспонденція була повернута на адресу суду без вручення, - 01.12.2020, за закінченням терміну зберігання, що підтверджується відповідною відміткою на поштовому конверті.
Станом на час розгляду справи, відзив на позовну заяву від відповідача до суду не надходив.
Будь-яких заяв щодо продовження процесуальних строків з підстав, встановлених Законом № 731-IX, або заяв про поновлення процесуальних строків, встановлених нормами КАС України, у зв`язку із їх пропуском з поважних причин, та таких, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином, або заяв про продовження процесуальних строків, встановлених судом, з причин неможливості вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк, що зумовлено обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином, - від учасників справи до суду не надходило.
Відповідно до статті 258 КАС України, суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
За приписами частини 5 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України), суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Враховуючи вищезазначене, та зважаючи на те, що в матеріалах справи достатньо документів для розгляду справи по суті, заяв від учасників справи про поновлення/продовження процесуальних строків, для вчинення процесуальних дій, у відповідності до положень п. 3 розділу VI "Прикінцеві положення" КАС України, до суду не надходило, з метою недопущення невиправданого затягування судового процесу, суд проводить розгляд справи у письмовому провадженні за наявними у справі матеріалами. Саме по собі оголошення карантину не зупиняє роботи судів, участь учасників справи в судовому засіданні судом обов`язковою не визнавалась, та сторонами не повідомлено причин, які безпосередньо перешкоджають розгляду даної справи за наявними у ній доказами.
З`ясовуючи те чи мали місце обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги, якими доказами вони підтверджуються, а також чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, судом встановлено наступне.
Відповідач Товариство з обмеженою відповідальністю Комерційний центр Успіх , ЄДРПОУ: 43124765, є юридичною особою, зареєстроване в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 19.07.2019; Номер запису: 11031020000047203, зареєстроване місцезнаходження юридичної особи: 87000, Донецька обл., Нікольський р-н, селище міського типу Нікольське, вул. Вишнева, будинок 152.
Згідно із довідкою Головного управління Державної податкової служби у Київській області від 29.07.2020 року № 22058/9/10-36-54-07, станом на 24.07.2020 року згідно даних інтегрованих карток платника податків Товариства з обмеженою відповідальністю Комерційний центр Успіх , ЄДРПОУ: 43124765, рахується податковий борг на загальну суму - 385 677,00 грн. в тому числі:
- податок на додану вартість (14010100) - 385 677,00 грн. (а.с. 7).
Згідно із Розрахунком податкового боргу Головного управління Державної податкової служби у Київській області від 29.07.2020 року № 22055/9/10-36-54-07, 14.02.2020 року боржнику ТОВ Комерційний центр Успіх , ЄДРПОУ: 43124765, нарахований основний платіж за підставою: Збільш.сумиПДВ, що підлягала сплаті (ут.роз.до декл.пот.р.) Уточнюючий розрахунок податкових зобов`язань з податку на додану вартість у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок №9025274042 за 01.12.2019 року всього у сумі - 385 677,00 грн. (а.с. 8).
Згідно із корінцем податкової вимоги форми Ю від 25 лютого 2020 року № 8938-54, ГУ ДФС України у Київській області була сформована податкова вимога відносно платника податків Товариства з обмеженою відповідальністю Комерційний центр Успіх , ЄДРПОУ: 43124765, на суму податкового боргу, станом на 24 лютого 2020 року, за платежем (код класифікації доходів бюджету 14010100) у розмірі - 385 677,00 грн. (а.с. 9).
Зазначена податкова вимога була направлена на податкову адресу відповідача ТОВ Комерційний центр Успіх , ЄДРПОУ: 43124765, а саме: 08130, Київська область, Києво-Святошинський р-н./м. Київ, р-н. с. Петропавлівська Борщагівка, вул. Оксамитова, буд. 9, та згідно із рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення, виплату поштового переказу, була вручена - 08.05 (а.с. 9).
Відомостей щодо оскарження вищевказаного рішення податкового органу в адміністративному чи судовому порядку, суду не представлено, отже воно є чинним, та означене податкове зобов`язання - узгодженим.
Відомостей про сплату відповідачем зазначеної суми податкового боргу суду також не представлено.
Дослідивши спірні правовідносини та надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, суд зазначає наступне.
Відповідно до статті 67 Конституції України, кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Положення ст. 67 Конституції України, кореспондують з вимогами підпункту 16.1.4 статті 16 Податкового кодексу України, яким визначено, що платник податків зобов`язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно з пунктом 54.1 статті 54, пунктом 56.11 статті 56 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов`язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов`язання та/або пені вважається узгодженою.
Не підлягає оскарженню грошове зобов`язання, самостійно визначене платником податків.
Відповідно до п. 57.1. ст. 57 Податкового кодексу України, платник податків зобов`язаний самостійно сплатити суму податкового зобов`язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п.п.14.1.156 п.14.1 ст.14 ПК України, податкове зобов`язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Відповідно до п.п.14.1.156 п.14.1 ст. 14 ПК України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Згідно пункту 38.1 статті 38 Податкового кодексу України виконанням податкового обов`язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов`язань у встановлений податковим законодавством строк.
Відповідно до приписів ст. 59 ПК України, у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податкова вимога може надсилатися (вручатися) контролюючим органом за місцем обліку платника податків, в якому обліковується податковий борг платника податків.
Податкова вимога не надсилається (не вручається), якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У разі збільшення загальної суми податкового боргу до розміру, що перевищує шістдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, контролюючий орган надсилає (вручає) податкову вимогу такому платнику податків.
Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов`язання.
Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення податкового боргу та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов`язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Податкова вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов`язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
У разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Згідно із п. 58.3 ст. 58 ПК України, податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) платнику податків у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу.
Відповідно до пункту 42.2 ст. 42 ПК України, документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані у порядку, визначеному пунктом 42.4 цієї статті, надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків (його представнику).
Якщо платник податків у порядку та у строки, визначені статтею 66 цього Кодексу, повідомив контролюючий орган про зміну податкової адреси, він на період з дня державної реєстрації зміни податкової адреси до дня внесення змін до облікових даних такого платника податків звільняється від виконання вимог документів, надісланих йому контролюючим органом за попередньою податковою адресою та в подальшому повернених як таких, що не знайшли адресата (п. 42.3 ст. 42 ПКУ).
Згідно із п. 42.5 ст. 42 ПК України, у разі якщо платник податків не подав заяву про бажання отримувати документи через електронний кабінет, листування з платником податків здійснюється шляхом надіслання за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручаються платнику податків (його представнику).
У разі якщо пошта не може вручити платнику податків документ у зв`язку з відсутністю за місцезнаходженням посадових осіб платника податків, їхньою відмовою прийняти документ, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, документ вважається врученим платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причини невручення.
На вимогу платника податків, який отримав документ в електронній формі, контролюючий орган надає такому платнику податків відповідний документ у паперовій формі протягом трьох робочих днів з дня надходження відповідної вимоги (у паперовій або електронній формі) платника податків.
Виходячи з приписів наведених норм, вищевказана податкова вимога форми Ю від 25 лютого 2020 року № 8938-54, ГУ ДФС України у Київській області сформована відносно платника податків відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю Комерційний центр Успіх , ЄДРПОУ: 43124765, на суму податкового боргу, станом на 24 лютого 2020 року, за платежем (код класифікації доходів бюджету 14010100) у розмірі - 385 677,00 грн., яка була надіслана у передбаченому законом порядку на податкову адресу відповідача, вважаються врученою відповідачеві у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення.
У п. 56.18 статті 56 Податкового кодексу України встановлено, що з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу, платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення-рішення або інше рішення контролюючого органу у будь-який момент після отримання такого рішення.
За приписами наведеної норми, при зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання протиправним та/або скасування рішення контролюючого органу грошове зобов`язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.
Доказів оскарження вищевказаного рішення податкового органу, - суду не представлено.
Загальна сума податкового боргу згідно із означеним рішенням податкового органу, у сумі - 385 677,00 грн., за платежем (код класифікації доходів бюджету 14010100) - є узгодженою.
Як зазначено у п. 95.1 ст.95 ПК України, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до п.20.1.34 ст.20 ПК України, контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно із абз. 1 п. 95.3 ст.95 ПК України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до положень ст. 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.
Згідно із ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
У зв`язку із наведеним, враховуючи відсутність в матеріалах справи доказів погашення означеного узгодженого податкового боргу, за платежем (код класифікації доходів бюджету 14010100) у розмірі - 385 677,00 грн., а також жодних доказів на спростування позиції та вимог контролюючого органу, беручи до уваги наявні в матеріалах справи представлені позивачем письмові докази, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог позивача та про їх повне задоволення.
Жодних доказів на спростування таких висновків суду відповідачем суду не представлено.
Враховуючи приписи статті 139 КАС України, судові витрати відшкодуванню не підлягають.
Керуючись ст.ст. 2,5-14,19-22,72-78,94,132-143,159-165,241-247,255,295-297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Адміністративний позов Головного управління Державної податкової служби у Київській області (місцезнаходження: м. Київ, вул. Народного Ополчення, буд. 5-а, ЄДРПОУ: 43141377) до Товариства з обмеженою відповідальністю Комерційний центр Успіх (місцезнаходження: Донецька область, Нікольський р-н., смт. Нікольське, вул. Вишнева, буд. 152, ЄДРПОУ: 43124765) про стягнення податкового боргу - задовольнити.
Стягнути з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю Комерційний центр Успіх (місцезнаходження: Донецька область, Нікольський р-н., смт. Нікольське, вул. Вишнева, буд. 152, ЄДРПОУ: 43124765) відкритих у банківських установах, кошти в рахунок погашення податкового боргу в сумі - 385 677 (триста вісімдесят п`ять тисяч шістсот сімдесят сім) грн. 00 коп.
Рішення складене у повному обсязі та підписане 27 січня 2021 року.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, або спрощеного позовного провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Текст рішення розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).
Суддя А.Б. Христофоров
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 22.01.2021 |
Оприлюднено | 01.02.2021 |
Номер документу | 94453449 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Христофоров А.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні