Справа №2-2122/11
Провадження№ 2-во/266/5/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 січня 2021 року м.Маріуполь
Приморський районний суд міста Маріуполя Донецької області у складі: головуючого судді Пантелєєва Д.Г., розглянувши заяву ОСОБА_1 про виправлення описки в рішенні Приморського районного суду міста Маріуполя Донецької області від 16 грудня 2011 року,
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Приморського районного суду м. Маріуполя Донецької області від 16.12.2011 року позов ОСОБА_1 задоволено повністю. Визнано за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування після смерті ОСОБА_2 на : земельну ділянку площею 0,0863 га, розташовану по АДРЕСА_1 ; Ѕ частку домоволодіння, розташованого по АДРЕСА_1 ; Ѕ частку квартири АДРЕСА_2 ; земельну ділянку, розташовану по АДРЕСА_1 .
Так, 26 січня 2021 року ОСОБА_1 звернувся із заявою про виправлення описки у рішенні, а саме замінити значення АДРЕСА_1 . Також ОСОБА_3 належить Ѕ частина будинку по АДРЕСА_1 , однак немає земельної ділянки на якій він стоїть або частина землі, яка їй належить.
Вирішуючи заяву ОСОБА_1 про виправлення описки, суд виходить з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 269 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.
Заява ОСОБА_1 підлягає частковому задоволенню, а саме в частині виправлення описки в резолютивній частині рішення суду від 16.12.2011 року стосовно зазначення назви вулиці і тому в назву вулиці слід зазначити як АДРЕСА_1 .
Що стосуються інших вимог ОСОБА_1 суд виходить з наступного.
Так, у постанові Верховного Суду від 21 липня 2020 року у справі № 521/1074/17 КЦС роз`яснив, що описка - це зроблена судом механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка в рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу (помилка у правописі, у розділових знаках тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належать написання прізвищ та імен, адрес, зазначення дат та строків тощо.
Суд зауважив, що не є опискою граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його невірного сприйняття: неправильне розташування розділових знаків, невірні відмінки слів, застосування русизмів та діалектизмів тощо.
У зв`язку із чим, вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні, суд не має права змінювати зміст судового рішення, а лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
На підставі викладеного, слід дійти висновку, що заява ОСОБА_1 у частині виправлення описки щодо встановлення належності ОСОБА_3 Ѕ частини будинку по АДРЕСА_1 , без земельної ділянки на якій він стоїть або частина землі, яка їй належить, задоволенню не підлягає.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 3, 269 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 про виправлення описки в рішенні Приморського районного суду міста Маріуполя Донецької області від 16 грудня 2011 року - задовольнити частково.
Виправити описку, допущену в рішенні Приморського районного суду м. Маріуполя Донецької області від 16.12.2011 року, та вважати написаним правильно у резолютивній частині рішення назву вулиці як Простора.
В іншій частині вимог заяви - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду протягом 15 днів з дня складання повного тексту ухвали суду, шляхом подачі через Приморський районний суд м. Маріуполя Донецької області.
Суддя Д.Г. Пантелєєв
Суд | Приморський районний суд м.Маріуполя |
Дата ухвалення рішення | 28.01.2021 |
Оприлюднено | 29.01.2021 |
Номер документу | 94469585 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Приморський районний суд м.Маріуполя
Пантелєєв Д. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні