Постанова
від 28.01.2021 по справі 164/119/21
МАНЕВИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 164/119/21

п/с 3/164/50/2021

п о с т а н о в а

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 січня 2021 року Смт. Маневичі

Суддя Маневицького районного суду Волинської області Токарська І.С., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , фізичної особи - підприємця згідно свідоцтва Серії В02 № 256322 від 25 березня 2004 року,

за ч. 1 ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

В С Т А Н О В И В:

До суду з відділення поліції № 1 (сел. Маневичі) Камінь-Каширського РВП ГУНП України у Волинській області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.

З протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 527573 від 27 грудня 2020 року вбачається, що ОСОБА_1 26 грудня 2020 року о 23 годині 15 хвилин під час епідемії COVID-19 порушила правила карантину та вимоги постанови Кабінету Міністрів України № 641 від 22 липня 2020 року, а саме заклад Околиця , що знаходиться в с. Оконськ по вул. Луцькій, працював з недодержанням розпорядку роботи, за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.

В даному судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, визнала частково. Підтвердила, що заклад працював після 23 години, проте обслуговування клієнтів не здійснювалось, оскільки корпоратив був лише для працівників вказаного закладу. Просила закрити провадження у зв`язку з малозначністю правопорушення та обмежитися попередженням.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши та проаналізувавши в сукупності матеріали справи та надані працівниками поліції докази, суд приходить наступного висновку.

Згідно із Законом України Про захист населення від інфекційних хвороб , карантин - адміністративні та медико-санітарні заходи, що застосовуються для запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб. Карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України.

Диспозицією ч. 1 ст. 44-3 КУпАП передбачено, що адміністративна відповідальність наступає за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України Про захист населення від інфекційних хвороб , іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

Постановою Кабінету Міністрів України № 1236 від 09 грудня 2020 року Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 , установлено з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі - COVID-19), з 19 грудня 2020 року до 28 лютого 2021 року на території України карантин, продовживши дію карантину, встановленого постановами Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року N 211 "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" (Офіційний вісник України, 2020 р., N 23, ст. 896, N 30, ст. 1061), від 20 травня 2020 року N 392 "Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" (Офіційний вісник України, 2020 р., N 43, ст. 1394, N 52, ст. 1626) та від 22 липня 2020 року N 641 "Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" (Офіційний вісник України, 2020 р., N 63, ст. 2029).

Відповідно до вказаної постанови на період карантину заборонено, зокрема, проведення дискотек, робота розважальних закладів (нічних клубів), діяльність закладів громадського харчування (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо) з організацією дозвілля, у тому числі проведення святкових заходів, банкетів, майстер-класів, публічних подій; робота після 23-ї та до 7-ї години, із забороною проведення розрахункових операцій після 22-ї години, суб`єктів господарювання з надання послуг громадського харчування (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос і діяльності після 23-ї години 31 грудня 2020 року до 7-ї години 1 січня 2021 року (п.п. 11, 12 Постанови).

Зважаючи на вищевикладене, суд приходить висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП підтверджується матеріалами справи, дослідженими в судовому засіданні, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 527573 від 27 грудня 2020 року; рапортом уповноваженого Маневицького ВП ГУНП у Волинській області Остатчука В.С. від 28 грудня 2020 року; відеозаписами до протоколу про адміністративне правопорушення (а.с. 1-3).

Так, із дослідженого в судовому засіданні відеозапису 0000000_00000020201227001417_0804 вбачається, що о 23 годині 15 хвилин, як відображено на мобільному телефоні поліцейського, на території кафе Околиця частина відвідувачів перебуває на вулиці без верхнього одягу, частина - танцює в приміщенні, лунає музика.

На відтвореному в судовому засіданні відеозаписі 0000000_00000020201227001557_0805 особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 висловлює обурення з приводу відсутності реагування поліції на порушення карантину іншими розважальними закладами та підтверджує, що станом на 23 годину 15 хвилину кафе працює, однак вони вже закриватимуть заклад.

У відповідності до вимог ст. 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.

Однак застосування вимог ст. 22 КУпАП є правом, а не обов`язком суду.

Зважаючи на обставини справи та надані працівниками поліції докази на підтвердження винуватості ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 44-3 КУпАП, суд не вбачає підстав звільнення правопорушника від адміністративної відповідальності на підставі ст. 22 КУпАП, оскільки дане правопорушення не є малозначним.

Положеннями ст. ст. 23,33 КУпАП регламентовано, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, поваги до правил співжиття, в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим порушником, так і іншими особами. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

Як вбачається із постанови Маневицького районного суду Волинської області від 29 грудня 2020 року, провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 44-3 по факту порушення правил карантину 23 листопада 2020 року у вигляді продовження роботи кафе ІНФОРМАЦІЯ_2 після 22 години закрито у зв`язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.

Суд, дослідивши обставини даної справи в їх сукупності, враховуючи характер та ступінь суспільної небезпеки та наслідки вчиненого правопорушення, приходить висновку, що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, а тому, приймаючи до уваги дані про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, її позитивну характеристику за місцем проживання, вважає доцільним накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі.

Крім того, суд вважає за необхідне роз`яснити, що відповідно до ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати штрафу протягом 15 днів з дня вручення постанови про накладення штрафу з правопорушника підлягає стягненню подвійний розмір штрафу, визначений у відповідній статті цього Кодексу та зазначений у постанові про стягнення штрафу.

Керуючись ч. 1 ст. 44-3, ст. ст. 283, 284 КУпАП, -

П О С Т А Н О В И В:

Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 17 000 гривень.

Згідно ст. 40-1 КУпАП стягнути з ОСОБА_1 454 гривні судового збору у провадженні по справі про адміністративне правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Маневицький районний суд протягом десяти діб з дня винесення постанови.

Суддя Маневицького районного суду І.С. Токарська

СудМаневицький районний суд Волинської області
Дата ухвалення рішення28.01.2021
Оприлюднено29.01.2021
Номер документу94481408
СудочинствоАдмінправопорушення