Справа № 161/1021/21
Провадження № 1-кс/161/508/21
У Х В А Л А
про застосування спеціальної конфіскації та вирішення долі речових доказів
м. Луцьк 29 січня 2021 року
Слідчий суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області ОСОБА_1 ,
при секретарі судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотання старшого слідчого слідчого відділу Управління СБУ України у Волинській області ОСОБА_3 про застосування спеціальної конфіскації та вирішення долі речових доказів,
за участю прокурора ОСОБА_4 ,
старшого слідчого слідчого відділу Управління СБУ України у Волинській області ОСОБА_3 ,
В С Т А Н О В И В:
Старший слідчий слідчого відділу Управління СБУ України у Волинській області ОСОБА_3 , за погодженням із прокурором у кримінальному провадженні прокурором Волинської обласної прокуратури ОСОБА_4 , звернувся до слідчого судді Луцького міськрайонного суду Волинської області з клопотанням про застосування спеціальної конфіскації та вирішення долі речових доказів, а саме з метою вирішення долі речових доказів, застосувати у кримінальному проваджені №22019030000000103, внесеному до ЄРДР 16.12.2019 за ознаками злочинів, передбачених ч.1 ст.111 і ч.1 ст. 369 КК України спеціальну конфіскацію шляхом конфіскації грошових коштів в сумі 4600 (чотири тисячі шістсот) гривень, які передані на відповідальне зберігання у філію АТ «Укрексімбанк» (код ЄДРПОУ 26196437, МФО 322313), розташованого за адресою: м. Луцьк, вул. Богдана Хмельницького, 5, в дохід держави.
Таким чином, оцінка зібраних в ході розслідування кримінального провадження № 22019030000000103 доказів, свідчить про відсутність об`єктивних даних вчинення громадянином України ОСОБА_5 , злочинів, передбачених ст. 111 та ст. 369 КК України, у зв`язку з чим дане кримінальне провадження підлягає закриттю.
Зважаючи на те, що надані ОСОБА_5 грошові кошти в сумі 4600 (чотири тисячі шістсот) гривень співробітнику УСБУ у Волинській області призначалися для схиляння такого співробітника до вчинення кримінального правопорушення, зокрема отриманні від останнього запитуваної охоронюваної законом інформації, що може бути йому відома в ході здійснення оперативно-розшукової діяльності, у зв`язку з чим належить застосувати спеціальну конфіскацію та вирішити долю речових доказів шляхом конфіскації грошових коштів, а тому старший слідчий звернувся до суду з даним клопотанням.
В судове засідання не з`явився власник майна, однак подав суду заяву, в якій просив проводити розгляд клопотання у його відсутності.
Заслухавши думку прокурора та старшого слідчого, кожного зокрема, які клопотання підтримали та просили його задовольнити, дослідивши матеріали клопотання та долучені до нього документи, суд приходить до висновку, що клопотання підставне та підлягає до задоволення.
Із змісту п. 6 ч. 1ст. 91 КПК Українивбачається, що у кримінальному провадженні підлягають доказуванню обставини, які підтверджують, що гроші, цінності та інше майно, які підлягають спеціальній конфіскації, одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від такого майна, або призначалися (використовувалися) для схиляння особи до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та/або матеріального забезпечення кримінального правопорушення чи винагороди за його вчинення, або є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов`язаного з їх незаконним обігом, або підшукані, виготовлені, пристосовані або використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення.
Із змісту п. 2 ч. 9, ч. 10ст. 100 КПК Українивбачається, що питання про спеціальну конфіскацію та долю речових доказів і документів, які були надані суду, вирішується судом під час ухвалення судового рішення, яким закінчується кримінальне провадження. Такі докази і документи повинні зберігатися до набрання рішенням законної сили. У разі закриття кримінального провадження слідчим або прокурором питання про спеціальну конфіскацію та долю речових доказів і документів вирішується ухвалою суду на підставі відповідного клопотання, яке розглядається згідно із ст.ст. 171-174 цього Кодексу. При цьому: гроші, цінності та інше майно, які призначалися (використовувалися) для схиляння особи до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та/або матеріального забезпечення кримінального правопорушення або винагороди за його вчинення, конфіскуються. Під час вирішення питання щодо спеціальної конфіскації насамперед має бути вирішене питання про повернення грошей, цінностей та іншого майна власнику (законному володільцю) та/або про відшкодування шкоди, завданої кримінальним правопорушенням. Застосування спеціальної конфіскації здійснюється тільки після доведення в судовому порядку стороною обвинувачення, що власник (законний володілець) грошей, цінностей та іншого майна знав про їх незаконне походження та/або використання. У разі відсутності у винної особи майна, на яке може бути звернене стягнення, крім майна, яке підлягає спеціальній конфіскації, збитки, завдані потерпілому, цивільному позивачу, відшкодовуються за рахунок коштів від реалізації конфіскованого майна, а частина, що залишилася, переходить у власність держави.
Згідно ч. 1ст. 167 КПК Українитимчасовим вилученням майна є фактичне позбавлення підозрюваного або осіб, у володінні яких перебуває зазначене у частині другій цієї статті майно, можливості володіти, користуватися та розпоряджатися певним майном до вирішення питання про арешт майна або його повернення, або його спеціальну конфіскацію в порядку, встановленому законом.
Із змісту ч. ч. 1, 2ст. 170 КПК Українивбачається, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Арешт майна допускається з метою забезпечення: збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи.
Із змісту п. 3 ч. 1ст. 96-2 КК Українивбачається, що спеціальна конфіскація застосовується у разі, якщо гроші, цінності та інше майно були предметом кримінального правопорушення, крім тих, що повертаються власнику (законному володільцю) , а у разі, коли його не встановлено, - переходять у власність держави.
Як встановлено судом, надані ОСОБА_5 грошові кошти в сумі 4600 (чотири тисячі шістсот) гривень співробітнику УСБУ у Волинській області призначалися для схиляння такого співробітника до вчинення кримінального правопорушення, зокрема отриманні від останнього запитуваної охоронюваної законом інформації, що може бути йому відома в ході здійснення оперативно-розшукової діяльності, крім цього у разі закриття кримінального провадження слідчим або прокурором питання про спеціальну конфіскацію та долю речових доказів і документів вирішується ухвалою суду на підставі відповідного клопотання, яке розглядається згідно із ст.ст. 171-174 КПК України, у суворій відповідності дост. 100 КПК України; оскільки суд не скасовує арешт майна, зокрема, у випадку закриття кримінального провадження судом, якщо майно підлягає спеціальній конфіскації, застосування спеціальної конфіскації, у відповідності дост. 174 КПК України; оскільки спеціальна конфіскація може бути застосована на підставі ухвали суду, постановленої в порядку ч. 9ст. 100 КПК України, за клопотанням слідчого чи прокурора, якщо кримінальне провадження закривається ними, у відповідності дост. 96-1 КК України, відтак прихожу до висновку про те, що клопотання старшого слідчого слідчого відділу Управління СБУ України у Волинській області ОСОБА_3 про застосування спеціальної конфіскації та вирішення долі речових доказів задовольнити.
На підставі вищевикладеного керуючись ст. ст.19,55 Конституції України; ст. ст.21,91,100,167,174 КПК України; ст. ст.96-1,96-2 КК України, слідчий суддя, -
П О С Т А Н О В И В :
Клопотання старшого слідчого слідчого відділу Управління СБУ України у Волинській області ОСОБА_3 про застосування спеціальної конфіскації та вирішення долі речових доказів - задовольнии.
З метою вирішення долі речових доказів, застосувати у кримінальному проваджені №22019030000000103, внесеному до ЄРДР 16.12.2019 за ознаками злочинів, передбачених ч.1 ст.111 і ч.1 ст. 369 КК України спеціальну конфіскацію шляхом конфіскації грошових коштів в сумі 4600 (чотири тисячі шістсот) гривень, які передані на відповідальне зберігання у філію АТ «Укрексімбанк» (код ЄДРПОУ 26196437, МФО 322313), розташованого за адресою: м. Луцьк, вул. Богдана Хмельницького, 5, в дохід держави.
Копію ухвали вручити учасникам судового провадження.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Волинського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя Луцького міськрайонного суду ОСОБА_1
Суд | Луцький міськрайонний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 29.01.2021 |
Оприлюднено | 30.01.2023 |
Номер документу | 94485332 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про інші клопотання |
Кримінальне
Луцький міськрайонний суд Волинської області
Калькова О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні