Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області
Справа № 707/2347/19
номер провадження 1-в/695/7/21
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 січня 2021 рокум. Золотоноша
Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю: секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
представника органу пробації ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні подання Золотоніського МРВ філії ДУ «Центр пробації» в Черкаській області про приведення вироку у відповідність до нового закону, що пом`якшує покарання, стосовно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Чапаєвка Золотоніського району Черкаської області, адреса місця проживання та реєстрації: АДРЕСА_1 , засудженого 13.03.2020 вироком Черкаського районного суду Черкаської області за ч. 1 ст. 185 КК України до 1 року позбавлення волі, на підставі ст. 75 КК України звільненого від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком на 1 рік, -
ВСТАНОВИВ:
Вироком Черкаськогорайонного судуЧеркаської областівід 13.03.2020 (справа № 707/2347/19, провадження № 1-кп/707/131/20) визнано ОСОБА_5 винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 185 КК Українита призначено покарання у виді позбавлення волі строком 1 (один) рік.
На підставіст. 75 КК України вказаним вироком звільнено засудженого ОСОБА_5 від призначеного покарання з випробуванням, призначивши йому іспитовий строк тривалістю 1 (один) рік. На підставі пунктів 1, 2 ч.1 ст.76 КК України покладено на засудженого ОСОБА_6 обов`язок періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.
До Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області надійшло подання органу пробації за територіальністю проживання засудженого, стосовно ОСОБА_5 про приведення вироку Черкаського районного суду Черкаської області від 13.03.2020 року у відповідність до нового закону, що пом`якшує покарання.
Своє подання орган пробації мотивує тим, що 01.07.2020 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» від 22 листопада 2018 року № 2617- VIII. (далі - Закон).
Вказаним Законом внесені зміни до ч. 1 ст. 185 КК України, якими встановлено, що таємне викрадення чужого майна (крадіжка) карається штрафом від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від вісімдесяти до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п`яти років.
Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка є частиною національного законодавства, кожна людина при визначенні її громадянських прав і обов`язків має право на справедливий судовий розгляд. Виконання судового рішення є складовою частиною судового розгляду.
Частиною 1 п. 13 статті 537 Кримінального процесуального кодексу України
передбачено, що під час виконання вироків суд, визначений ч. 2 ст. 539 цього
Кодексу, має право вирішувати питання в тому числі: про звільнення від
покарання і пом`якшення покарання у випадках, передбачених ч. 2 і 3 ст. 74
Кримінального кодексу України (усунення караності діяння, за яке особа
засуджена; призначення особі покарання, що перевищує санкцію нового закону
знижується до максимальної межі покарання, встановленою санкцією нового
закону. У разі якщо така межа передбачає більш м`який вид покарання, відбуте
засудженим покарання зараховується з перерахуванням за правилами
встановленими ч. 1 ст. 72 цього Кодексу).
За таких обставин начальник Золотоніського МРВ філії ДУ «Центр пробації» в Черкаській області ОСОБА_7 звернувся до суду з поданням.
У судовому засіданні представник органу пробації підтримала подання та просила його задовольнити.
Прокурор у судовому засіданні підтримала подання органу пробації та вважала, що ОСОБА_5 слід визначити покарання у виді 2 років обмеження волі, що відповідатиме чинному законодавству.
Засуджений у судове засідання не прибув, направивши до суду письмову заяву, в якій просив розгляд подання проводити за його відсутності, подання підтримує та наполягає на його задоволенні.
Суд, заслухавши думку учасників справи, вирішуючи подання, виходить з наступного.
01.07.2020 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» від 22 листопада 2018 року № 2617- VІІІ. (далі-Закон).
Вказаним Законом внесені зміни до ч. 1 ст. 185 КК України, якими встановлено, що таємне викрадення чужого майна (крадіжка) карається штрафом від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від вісімдесяти до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п`яти років.
Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка є частиною національного законодавства, кожна людина при визначенні її громадянських прав і обов`язків має право на справедливий судовий розгляд. Виконання судового рішення є складовою частиною судового розгляду.
Відповідно доч.1,ч.3ст.5Кримінального кодексуУкраїни,закон прокримінальну відповідальність,що скасовуєзлочинність діяння,пом`якшує кримінальнувідповідальність абоіншим чиномполіпшує становищеособи,має зворотнудію учасі,тобто поширюєтьсяна осіб,які вчиниливідповідні діяння до набрання таким законом чинності, у тому числі на осіб, які відбувають покарання або відбули покарання, але мають судимості. Закон про кримінальну відповідальність, що частково пом`якшує кримінальну відповідальність або іншим чином поліпшує становище особи, а частково посилює кримінальну відповідальність або іншим чином погіршує становище особи, має зворотну дію у часі лише в тій частині, що пом`якшує кримінальну відповідальність або іншим чином поліпшує становище особи.
Частиною 1 п. 13 статті 537 Кримінального процесуального кодексу України передбачено, що під час виконання вироків суд, визначений ч. 2 ст. 539 цього Кодексу, має право вирішувати питання в тому числі: про звільнення від покарання і пом`якшення покарання у випадках, передбачених ч. 2 і 3 ст. 74 Кримінального кодексу України (усунення караності діяння, за яке особа засуджена; призначення особі покарання, що перевищує санкцію нового закону знижується до максимальної межі покарання, встановленою санкцією нового закону. У разі якщо така межа передбачає більш м`який вид покарання, відбуте засудженим покарання зараховується з перерахуванням за правилами, встановленими ч. 1 ст. 72 цього Кодексу).
Отже, заслухавши пояснення учасників процесу, суд погоджується з думкою прокурора та вважає, що ОСОБА_5 слід визначити покарання у виді 2 років обмеження волі із звільненням від відбування покарання на підставі ст. 75 КК України, з випробуванням з іспитовим строком на 1 рік.
На підставі зазначеного та керуючись
ст., ст. 537, 539 КПК України, суд
УХВАЛИВ:
Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» від 22 листопада 2018 року № 2617-VІІІ ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю с. Чапаєвка Золотоніського району Черкаської області, адреса місця проживання та реєстрації: АДРЕСА_1 , засудженому 13.03.2020 вироком Черкаського районного суду Черкаської області за ч. 1 ст. 185 КК України до 1 року позбавлення волі, на підставі ст. 75 КК України звільненого від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком на 1 рік, визначити покарання у виді 2 років обмеження волі із звільненням від відбування покарання на підставі ст. 75 КК України, з випробуванням з іспитовим строком на 1 рік, та з виконанням обов`язків, визначених вироком Черкаського районного суду від 13.03.2020 року.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом 7 днів.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 29.01.2021 |
Оприлюднено | 30.01.2023 |
Номер документу | 94501821 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про приведення вироку у відповідність до нового закону, який звільняє від покарання або пом’якшує його |
Кримінальне
Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області
Середа Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні