Ухвала
від 21.01.2021 по справі 757/2306/21-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/2306/21-к

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 січня 2021 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотання слідчого слідчого відділу Печерського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_3 , про накладення арешту -

ВСТАНОВИВ:

У провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва надійшло клопотання слідчого слідчого відділу Печерського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором групи прокурорів у кримінальному провадженні Київської місцевої прокуратури № 6 ОСОБА_4 , про накладення арешту на земельну ділянку кадастровий номер 7422080900:86:085:0006, площею 0,52 га, що належить на праві власності підозрюваній ОСОБА_5 , в рамках кримінального провадження № 12019100000000331 від 26.03.2020, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 366, ч. 2 ст. 364, ч. 4 ст. 191, ч. 3 ст. 191 КК України.

Згідно з нормою ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

До початку розгляду клопотання, стороною кримінального провадження, слідчим, було подане клопотання про розгляд клопотання у його відсутність, також, у заяві зазначено, що клопотання підтримує в повному обсязі, із підстав, наведених у ньому та просить слідчого суддю задовольнити вказане клопотання.

На підставі ч. 2 ст. 172 КПК України, клопотання слідчого, прокурора, цивільного позивача про арешт майна, яке не було тимчасово вилучене, може розглядатися без повідомлення підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, їх захисника, представника чи законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.

Частиною 1 статті 172 КПК України передбачено окрім іншого, що неприбуття слідчого, прокурора у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.

У відповідності до положень ст. 26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та спосіб, передбачених цим Кодексом.

Зважаючи на ці положення закону та враховуючи принцип диспозитивності, суд визнав можливим прийняти рішення по суті клопотання у відсутність не з`явившихся осіб, оскільки їх не прибуття не перешкоджає розгляду клопотання на підставі наданих доказів.

Вивчивши клопотання та докази, якими обґрунтовується клопотання, надходжу до наступних висновків.

Зі змісту та матеріалів клопотання вбачається, що у провадженні слідчого відділу Печерського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві перебувають матеріли кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019100000000331 від 26.03.2020, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 366, ч. 2 ст. 364, ч. 4 ст. 191, ч. 3 ст. 191 КК України.

Із змісту матеріалів кримінального провадження під час досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_5 , згідно з протоколом загальних зборів учасників від 15.06.2016 №1/2016 товариства з обмеженою відповідальністю «Ефір-Енергія» (код ЄДРПОУ 39173062) (надалі ТОВ «Ефір-Енергія»), та наказом ТОВ «Ефір-Енергія» №1 від 16.06.2016, призначена на посаду директора ТОВ «Ефір-Енергія».

Пунктом 1.4. Статуту затвердженого Загальними зборами учасників ТОВ «Ефір-Енергія» протоколом №1/2014 від 07.04.2014, передбачено, що Товариство є самостійним господарюючим суб`єктом, має права юридичної особи, володіє відокремленим майном, від свого імені набуває майнові та особисті немайнові права і несе визначені обов`язки, виступає в суді від свого імені, здійснює виробничу, комерційну, посередницьку та іншу господарську діяльність, що не суперечить чинному законодавству і цьому Статуту з метою одержання прибутку.

Учасниками Товариства згідно п.п. 2.1. є громадяни України: ОСОБА_6 , рнокпп НОМЕР_1 та ОСОБА_7 , рнокпп НОМЕР_2 .

Згідно з п.п. 3.1. Статуту Головна мета діяльності товариства є одержання прибутку, задоволення суспільних потреб в його продукції, роботах, послугах та реалізація на підставі одержаного прибутку соціальних та економічних інтересів Учасників.

Відповідно до п.п. 3.2. до Предметів діяльності Товариства відноситься:

- технічне обслуговування, модернізація та ремонт (в тому числі капітальний) електророзподільної та контрольної апаратури,

- технічне обслуговування та ремонт машин і устаткування промислового призначення, електричного устаткування,

- організація сервісного, технічного обслуговування та ремонту усіх видів техніки (в тому числі електронної та обчислювальної техніки),

- виконання пуско-налагоджувальних робіт на підприємствах різних галузей промисловості.

Пунктом 7.5. Статуту передбачено, що Виконавчим органом є Директор. Директор вирішує всі питання діяльності товариства, за винятком тих, що віднесені до компетенції Зборів учасників. Директор діє від імені Товариства без довіреності в межах повноважень, передбачених цим Статутом.

Згідно п.п. 7.6. Статуту Директор товариства:

- діє без довіреності від імені Товариства в межах своєї компетенції, видає накази та розпорядження, … розпоряджається майном і коштами Товариства, відкриває рахунки в банківських установах, виступає розпорядником кредитів, грошових коштів, представляє Товариство у відносинах з вітчизняними і зарубіжними юридичними та фізичними особами;

- укладає в Україні та за її межами договори, вчиняє інші юридичні дії та видає доручення про укладення таких договорів та представництво інтересів Товариства іншими особами;

- здійснює керівництво поточною діяльністю Товариства і несе персональну відповідальність за виконання покладених на нього завдань, розподіляє обов`язки керівниками структурних підрозділів і визначає їх повноваження у розв`язанні завдань діяльності Товариства;

- призначає на посади працівників Товариства, його філій та представництв, інших підрозділів, переводить на іншу роботу, накладає стягнення, а також звільняє з роботи, укладає трудові договори (контракти) з працівниками;

- представляє інтереси Товариства в органах державної влади та управління, у суді та господарському суді, громадських організаціях, перед іншими підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності та фізичними особами.

Відповідно до п.п. 9.1. Статуту Товариство веде оперативний та бухгалтерський облік, складає і подає фінансову звітність відповідно до чинного законодавства України. Організація діловодства в Товаристві, його філіях, представництвах визначається Директором.

Посадовою інструкцією директора ТОВ «Ефір-Енергія», затвердженою ОСОБА_5 передбачено: посада «Директор» відноситься до категорії «Керівники» (п.1.1.); Директор підзвітний Зборам учасників і організовує виконання їх рішень (п.1.2.); Директор діє від імені Товариства без довіреності в межах повноважень, передбачених Статутом ТОВ «Ефір-Енергія»; Здійснює керівництво діяльністю ТОВ «Ефір-Енергія» на підставі Статуту; організовує роботу підприємства спрямовує діяльність на розвиток і вдосконалення виробництва з урахуванням соціальних та ринкових пріоритетів, підвищення ефективності роботи підприємства, зростання обсягів реалізації послуг та збільшення прибутку, якості та конкурентоспроможності послуг, що надаються; контролює виконання договірних зобов`язань, якість наданих підприємством послуг; Директор має право знайомитися з проектами документів, що стосуються його діяльності; Директор несе відповідальність за невиконання або несвоєчасне виконання покладених цією посадовою інструкцією обов`язків та (або) невикористання наданих прав; Директор несе відповідальність за неправомірне використання наданих службових повноважень, а також використання їх в особистих цілях.

Таким чином, ОСОБА_5 перебуваючи на посаді директора ТОВ «Ефір-Енергія» в період з 16.06.2016 по теперішній час постійно обіймала посаду, пов`язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов`язків (функцій), та відповідно до п. 1 примітки до ст. 364, ч. 3 ст. 18 КК України, являлась службовою особою.

На початку лютого 2018 року, більш точний час не встановлено, ОСОБА_5 ,, будучи службовою особою, знаходячись на робочому місці в ТОВ «Ефір-Енергія», розташованого за адресою: м. Київ, вул. Ялтинська, 5-Б, кім. 12, отримала з офіційного загальнодержавного веб-порталу «Державні закупівлі» відомості про проведення філією "Центр з ремонту та експлуатації колійних машин" ПАТ "Українська залізниця" тендерної закупівлі - Послуги з проведення технічного обслуговування обладнання електророзподільчої та контрольної апаратури колійної машини РШП-48К №002 (ЛОТ №1) (UA-2018-02-02-001943-b), очікувана вартість предмету закупівель складала 285 552,00 грн. з ПДВ.

В подальшому за підписом ОСОБА_5 на адресу Голови тендерного комітету філії "Центр з ремонту та експлуатації колійних машин" ПАТ "Укрзалізниця" були надіслані договори з додатками та калькуляцією від 15.02.2018 №007 з розшифровкою до статей калькуляції в якій закладені планові витрати на заробітну плату 4-х фахівців, відрахування на ЄСВ, запасні частини та комплектуючі, витрати на відрядження, адміністративні витрати, рентабельність, в загальній сумі 31 727,52 грн. щомісяця.

За результатами проведення закупівлі 28.02.2018 переможцем тендеру оголошено ТОВ «Ефір-Енергія».

ОСОБА_5 маючи злочинний умисел направлений на заволодіння грошовими коштами ПАТ «Укрзалізниця» на користь ТОВ «Ефір-Енергія» шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, діючи за попередньою змовою групою осіб вчинила злочин при наступних обставинах.

Так, 12.03.2018 між Публічним акціонерним товариством «Українська залізниця» (ПАТ «Укрзалізниця») в особі начальника виробничого структурного підрозділу «Київський центр механізації колійних робіт» філії «Центр з ремонту та експлуатації колійних машин» (далі філія ВСП КЦМКР) ОСОБА_8 , що діє на підставі довіреності від 06.11.2017 №1253 та головного інженера філії ВСП КЦМКР ОСОБА_9 , що діє на підставі довіреності від 06.11.2017 №1253 («ЗАМОВНИК») та ТОВ «Ефір-Енергія» (код ЄДРПОУ 39173062) в особі директора ОСОБА_5 укладений договір №ЦРЕКМ/КЦМКР/В-18040 щодо надання послуг з технічного обслуговування обладнання електророзподільної та контрольної апаратури на рейкошліфувальному поїзді РШП-48К №002 (системи «Компас 4.6» - 4 рази у місяць, системи керування рухом «ЕСУД» - 2 рази у місяць, системи (модуль) керування дизель-генераторами «CAMMINS» - 1 раз у місяць).

Відповідно до договору: Загальна вартість послуг за договором склала 285 547,68 грн. (у т.ч. ПДВ). Термін надання послуг 9 місяців з 01.04.2018 по 31.12.2018. Місцем надання послуг згідно п.5.2. договору є місця дислокації колійних машин по регіональних філіях. Розрахунки згідно п.4.1. договору передбачено проводити протягом 20 банківських днів після підписання Сторонами акту наданих послуг, шляхом перерахування Замовником на розрахунковий рахунок Виконавця місячної вартості технічного обслуговування. До рахунка повинні бути надані акти приймання-передачі та податкові накладні. Згідно п.7.1. договору приймання послуг здійснюється протягом 3 календарних днів з дня письмового повідомлення Виконавцем Замовника про готовність до приймання послуг.

З метою реалізації свого злочинного умислу, ОСОБА_5 діючи умисно, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, з корисливих мотивів, зловживаючи своїм службовим становищем, маючи на меті незаконне заволодіння чужим майном, а саме грошовими коштами в сумі 177 581,58 грн. на користь ТОВ «Ефір-Енергія», діючи за попередньою змовою з невстановленими особами ПАТ «Укрзалізниця» підписала акти виконаних робіт з технічного обслуговування обладнання електророзподільної та контрольної апаратури на рейкошліфувальному поїзді РШП-48К №002 в яких зазначена недостовірна інформацію щодо кількості фахівців виконуючих роботи. Тобто ОСОБА_5 достовірно знаючи, що всі роботи за договором виконувались на непрацюючому рейкошліфувальному поїзді РШП-48-К лише одним працівником ТОВ «Ефір-Енергія», який крім цього є машиністом рейкошліфувального поїзду РШП-48к ПАТ «Укрзалізниця», тобто надавав послуги на робочому місці за основним місцем роботи, внесла недостовірні відомості до актів виконаних робіт шляхом їх підписання.

Продовжуючи свої злочинні дії, ОСОБА_5 безпосередньо здійснюючи поточне управління (керівництво) зазначеним підприємством, будучи в силу своєї посади наділеною правомочністю управляти та розпоряджатися коштами підприємства, діючи умисно, усвідомлюючи протиправність власних дій, шляхом зловживання своїм службовим становищем, в період з квітня 2018 року по жовтень 2018 року діючи за попередньою змовою групою осіб заволоділа на користь ТОВ «Ефір-Енергія» грошовими коштами у розмірі 177 581,58 грн., чим відповідно до висновку економічної експертизи від 13.03.2020 № 185\7 нанесла ПАТ «Укрзалізниця» матеріальної шкоди внаслідок завищеної плати на послуги з технічного обслуговування обладнання електророзподільної та контрольної апаратури на рейкошліфувальному поїзді РШП-48К №002 за укладеним договором №ЦРЕКМ/КЦМКР/В-18040.

Крім цього, ОСОБА_5 , згідно з протоколом загальних зборів учасників від 15.06.2016 №1/2016 товариства з обмеженою відповідальністю «Ефір-Енергія» (код ЄДРПОУ 39173062) (надалі ТОВ «Ефір-Енергія») та наказом ТОВ «Ефір-Енергія» №1 від 16.06.2016, призначена на посаду директора ТОВ «Ефір-Енергія».

Пунктом 1.4. Статуту затвердженого Загальними зборами учасників ТОВ «Ефір-Енергія» протоколом №1/2014 від 07.04.2014, передбачено, що Товариство є самостійним господарюючим суб`єктом, має права юридичної особи, володіє відокремленим майном, від свого імені набуває майнові та особисті немайнові права і несе визначені обов`язки, виступає в суді від свого імені, здійснює виробничу, комерційну, посередницьку та іншу господарську діяльність, що не суперечить чинному законодавству і цьому Статуту з метою одержання прибутку.

Учасниками Товариства згідно п.п. 2.1. є громадяни України: ОСОБА_6 , рнокпп НОМЕР_1 та ОСОБА_7 , рнокпп НОМЕР_2 .

Згідно з п.п. 3.1. Статуту Головна мета діяльності товариства є одержання прибутку, задоволення суспільних потреб в його продукції, роботах, послугах та реалізація на підставі одержаного прибутку соціальних та економічних інтересів Учасників.

Відповідно до п.п. 3.2. до Предметів діяльності Товариства відноситься:

- технічне обслуговування, модернізація та ремонт (в тому числі капітальний) електророзподільної та контрольної апаратури,

- технічне обслуговування та ремонт машин і устаткування промислового призначення, електричного устаткування,

- організація сервісного, технічного обслуговування та ремонту усіх видів техніки (в тому числі електронної та обчислювальної техніки),

- виконання пуско-налагоджувальних робіт на підприємствах різних галузей промисловості.

Пунктом 7.5. Статуту передбачено, що Виконавчим органом є Директор. Директор вирішує всі питання діяльності товариства, за винятком тих, що віднесені до компетенції Зборів учасників. Директор діє від імені Товариства без довіреності в межах повноважень, передбачених цим Статутом.

Згідно п.п. 7.6. Статуту Директор товариства:

- діє без довіреності від імені Товариства в межах своєї компетенції, видає накази та розпорядження, … розпоряджається майном і коштами Товариства, відкриває рахунки в банківських установах, виступає розпорядником кредитів, грошових коштів, представляє Товариство у відносинах з вітчизняними і зарубіжними юридичними та фізичними особами;

- укладає в Україні та за її межами договори, вчиняє інші юридичні дії та видає доручення про укладення таких договорів та представництво інтересів Товариства іншими особами;

- здійснює керівництво поточною діяльністю Товариства і несе персональну відповідальність за виконання покладених на нього завдань, розподіляє обов`язки керівниками структурних підрозділів і визначає їх повноваження у розв`язанні завдань діяльності Товариства;

- призначає на посади працівників Товариства, його філій та представництв, інших підрозділів, переводить на іншу роботу, накладає стягнення, а також звільняє з роботи, укладає трудові договори (контракти) з працівниками;

- представляє інтереси Товариства в органах державної влади та управління, у суді та господарському суді, громадських організаціях, перед іншими підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності та фізичними особами.

Відповідно до п.п. 9.1. Статуту Товариство веде оперативний та бухгалтерський облік, складає і подає фінансову звітність відповідно до чинного законодавства України. Організація діловодства в Товаристві, його філіях, представництвах визначається Директором.

Посадовою інструкцією директора ТОВ «Ефір-Енергія», затвердженою ОСОБА_5 передбачено: посада «Директор» відноситься до категорії «Керівники» (п.1.1.); Директор підзвітний Зборам учасників і організовує виконання їх рішень (п.1.2.); Директор діє від імені Товариства без довіреності в межах повноважень, передбачених Статутом ТОВ «Ефір-Енергія»; Здійснює керівництво діяльністю ТОВ «Ефір-Енергія» на підставі Статуту; організовує роботу підприємства спрямовує діяльність на розвиток і вдосконалення виробництва з урахуванням соціальних та ринкових пріоритетів, підвищення ефективності роботи підприємства, зростання обсягів реалізації послуг та збільшення прибутку, якості та конкурентоспроможності послуг, що надаються; контролює виконання договірних зобов`язань, якість наданих підприємством послуг; Директор має право знайомитися з проектами документів, що стосуються його діяльності; Директор несе відповідальність за невиконання або несвоєчасне виконання покладених цією посадовою інструкцією обов`язків та (або) невикористання наданих прав; Директор несе відповідальність за неправомірне використання наданих службових повноважень, а також використання їх в особистих цілях.

Таким чином, ОСОБА_5 перебуваючи на посаді директора ТОВ «Ефір-Енергія» в період з 16.06.2016 по теперішній час постійно обіймала посаду, пов`язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов`язків (функцій), та відповідно до п. 1 примітки до ст. 364, ч. 3 ст. 18 КК України, являлась службовою особою.

На початку лютого 2018 року, більш точний час не встановлено,

ОСОБА_5 ,, будучи службовою особою, знаходячись на робочому місці в ТОВ «Ефір-Енергія», розташованого за адресою: м. Київ, вул. Ялтинська, 5-Б, кім. 12, отримала з офіційного загальнодержавного веб-порталу «Державні закупівлі» відомості про проведення філією "Центр з ремонту та експлуатації колійних машин" ПАТ "Українська залізниця" тендерної закупівлі - Послуги з проведення технічного обслуговування обладнання електророзподільчої та контрольної апаратури на кювето-очищувальних машинах КОМ 300 №002, №003 (ЛОТ №3) (UA-2018-02-02-001943-b), очікувана вартість предмету закупівель складала 658 508,40 грн. з ПДВ.

В подальшому за підписом ОСОБА_5 на адресу Голови тендерного комітету філії "Центр з ремонту та експлуатації колійних машин" ПАТ "Укрзалізниця" були надіслані договори з додатками та калькуляцією від 15.02.2018 №008 з розшифровкою до статей калькуляції в якій закладені планові витрати на заробітну плату 4-х фахівців, відрахування на ЄСВ, запасні частини та комплектуючі, витрати на відрядження, адміністративні витрати, рентабельність, в загальній сумі 36 583,80 грн. щомісяця.

За результатами проведення закупівлі 28.02.2018 переможцем тендеру оголошено ТОВ «Ефір-Енергія».

ОСОБА_5 маючи злочинний умисел направлений на заволодіння грошовими коштами у великих розмірах ПАТ «Укрзалізниця» на користь ТОВ «Ефір-Енергія» шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, діючи повторно, за попередньою змовою групою осіб вчинила злочин при наступних обставинах.

Так, 12.03.2018 між Публічним акціонерним товариством «Українська залізниця» (ПАТ «Укрзалізниця») в особі начальника виробничого структурного підрозділу «Київський центр механізації колійних робіт» філії «Центр з ремонту та експлуатації колійних машин» (далі філія ВСП КЦМКР) ОСОБА_8 , що діє на підставі довіреності від 06.11.2017 №1253 та головного інженера філії ВСП КЦМКР ОСОБА_9 , що діє на підставі довіреності від 06.11.2017 №1253 («ЗАМОВНИК») та ТОВ «Ефір-Енергія» (код ЄДРПОУ 39173062) в особі директора ОСОБА_5 укладений договір №ЦРЕКМ/КЦМКР/В-18041 щодо надання послуг з технічного обслуговування обладнання електророзподільної та контрольної апаратури на кювето-очищувальних машинах КОМ 300 №002, №003 (системи «Компас 4.6» - 2 рази у місяць, системи «Компас 4.6-01» -2 рази у місяць, системи керування рухом «ЕСУД» - по 2 рази у місяць).

Відповідно до договору: Загальна вартість послуг за договором склала 658 508,40 грн. (у т.ч. ПДВ). Термін надання послуг 9 місяців з 01.04.2018 по 31.12.2018. Місцем надання послуг є місця дислокації колійних машин по регіональних філіях. Розрахунки згідно п.4.1. договору передбачено проводити протягом 20 банківських днів після підписання Сторонами акту наданих послуг, шляхом перерахування Замовником на розрахунковий рахунок Виконавця місячної вартості технічного обслуговування. До рахунка повинні бути надані акти приймання-передачі та податкові накладні. Згідно п.7.1. договору приймання послуг здійснюється протягом 3 календарних днів з дня письмового повідомлення Виконавцем Замовника про готовність до приймання послуг.

З метою реалізації свого злочинного умислу, ОСОБА_5 діючи умисно, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, з корисливих мотивів, зловживаючи своїм службовим становищем, маючи на меті незаконне заволодіння чужим майном у великих розмірах, а саме грошовими коштами в сумі 494 673,30 грн. на користь ТОВ «Ефір-Енергія», діючи повторно за попередньою змовою з невстановленими особами ПАТ «Укрзалізниця» підписала акти виконаних робіт з технічного обслуговування обладнання електророзподільної та контрольної апаратури на кювето-очищувальних машинах КОМ 300 №002, №003 в яких зазначена недостовірна інформацію щодо кількості фахівців виконуючих роботи. Тобто ОСОБА_5 достовірно знаючи, що всі роботи за договором виконувались лише одним працівником ТОВ «Ефір-Енергія», внесла недостовірні відомості до актів виконаних робіт шляхом їх підписання.

Продовжуючи свої злочинні дії, ОСОБА_5 безпосередньо здійснюючи поточне управління (керівництво) зазначеним підприємством, будучи в силу своєї посади наділеною правомочністю управляти та розпоряджатися коштами підприємства, діючи умисно, усвідомлюючи протиправність власних дій, шляхом зловживання своїм службовим становищем, в період з квітня 2018 року по грудень 2018 року діючи повторно за попередньою змовою групою осіб заволоділа на користь ТОВ «Ефір-Енергія» грошовими коштами у розмірі 494 673,30 грн., що є великим розміром, який в двісті п`ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення злочину, чим відповідно до висновку економічної експертизи від 13.03.2020 № 185\7 нанесла ПАТ «Укрзалізниця» матеріальної шкоди внаслідок завищеної плати на послуги з технічного обслуговування обладнання електророзподільної та контрольної апаратури на кювето-очищувальних машинах КОМ 300 №002, №003 за укладеним договором №ЦРЕКМ/КЦМКР/В-18041.

«26» серпня 2020 року, відповідно до ст.ст. 36, 38, 42, 276, 277, 278 КПК України, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженку с. Берлози, Козилецького р-ну, Чернігівської обл., громадянку України, українку, зареєстровану та проживаючу за адресою: АДРЕСА_1 , вищою освітою, директора ТОВ «Ефір-Енергія» (код ЄДРПОУ 39173062), не судиму, і.п.н. 2500812366, повідомлено про підозру у вчиненні заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, за попередньою змовою групою осіб, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України, та у вчиненні заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, у великих розмірах, повторно, за попередньою змовою групою осіб, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.

Підозрювана ОСОБА_5 вчинила тяжкий злочин, за який кримінальним кодексом України передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Відповідно до ст.ст. 55-58, 61, 63 КПК потерпілим та одночасно цивільним позивачем у кримінальному проваджені є АТ «Укрзалізниця», якому спричинено шкоду в розмірі 672 254, 88 грн., що є особливо великим розміром, який в шістсот і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення злочину.

Так, в ході досудового розслідування встановлено, що у власності підозрюваної ОСОБА_5 знаходиться земельна ділянка кадастровий номер 7422080900:86:085:0006, площею 0,52 га.

В обґрунтування заявленого клопотання сторона обвинувачення вказує на те, що постановою слідчого земельну ділянку кадастровий номер 7422080900:86:085:0006, площею 0,52 га, що належить на праві власності підозрюваній ОСОБА_5 визнано речовим доказом у кримінальному провадженні.

Також зазначена земельна ділянка, що належить на праві власності підозрюваній ОСОБА_5 , є джерелом погашення збитків завданих державі, внаслідок скоєння кримінального правопорушення, що розслідуються по даному кримінальному провадженні.

В органу досудового розслідування, є підстави вважати, що вказане майно може бути приховане та відчужене.

Згідно ч. 1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Пунктом 7 ч. 2 ст. 131 КПК України передбачено, що одним із заходів забезпечення кримінального провадження є арешт майна.

Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України Арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

Пунктами 1, 4 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів та забезпечення відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Відповідно до ч. 3 ст. 170 КПК України зазначено, що з метою забезпечення збереження речових доказів (п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України), арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України.

Відповідно до ч. 1 ст. 98 КПК України визначено, що речовими доказами є матеріальні об`єкти, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюється під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально-протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Згідно ч. 4 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або третьої особи з метою забезпечення відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Арешт накладається на майно третьої особи, якщо вона набула його безоплатно або за ціною, вищою чи нижчою за ринкову вартість, і знала або повинна була знати, що таке майно відповідає будь-якій з ознак, передбачених пунктами 1-4 частини першої статті 96-2 Кримінального кодексу України.

Приймаючи до уваги вищевикладене, дослідивши долучені до клопотання документи, слідчий суддя дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання.

Керуючись ст. ст. 98, 108, 131, 132, 170-174, 372 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити.

Накласти арешт на об`єкт нерухомого майна, а саме на земельну ділянку кадастровий номер 7422080900:86:085:0006, площею 0,52 га, що належить на праві власності підозрюваній ОСОБА_5 .

Заборонити державним реєстраторам та нотаріусам вчиняти будь-які реєстраційні дії щодо вищевказаного об`єкту нерухомості.

Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню.

Підозрюваний, його захисник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту повністю або частково.

Ухвала про накладення арешту може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення21.01.2021
Оприлюднено30.05.2024
Номер документу94513501
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —757/2306/21-к

Ухвала від 21.01.2021

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Писанець В. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні