ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
01.02.2021Справа № 910/13792/20 Суддя Мудрий С.М., розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтербуд ТМ" про ухвалення додаткового рішення у справі
за позовом Споживчого товариства-колективу індивідуальних забудовників "Метролог"
до 1) Інституту геологічних наук Національної академії наук України,
2) Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтербуд ТМ",
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів: Головне управління Держгеокадастру у місті Києві
про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою
Представники сторін: не викликались.
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду міста Києва надійшла позовна заява споживчого товариства-колектив індивідуальних забудовників "Метролог" до Інституту геологічних наук Національної академії наук України та товариства з обмеженою відповідальністю "Інтербуд ТМ" про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою, а саме:
- зобов`язати Інститут геологічних наук НАН України та товариство з обмеженою відповідальністю Інтербуд ТМ усунути перешкоди в користуванні споживчим товариством - колективом індивідуальних забудовників Метролог земельною ділянкою з кадастровим номером 8000000000:79:476:0007 шляхом демонтажу своїм коштом самочинно збудованого паркану та фундаменту на земельній ділянці з кадастровим номером 8000000000:79:476:0007 по всій її довжині та привести земельну ділянку в попередній стан.;
- зобов`язати Інститут геологічних наук НАН України та товариство з обмеженою відповідальністю Інтербуд ТМ за власні кошти відновити (відремонтувати) паркан споживчого товариства - колективу індивідуальних забудовників Метролог , що розташований вздовж межі земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:79:476:0007.
Разом з позовною заявою позивачем подано клопотання про витребування доказів, в якому просить суд витребувати:
- в Інституту геологічних наук НАН України (код ЄДРПОУ: 05417182, адреса місцезнаходження: 01601, м.Київ, вул. Олеся Гончара, будинок 55-Б) належним чином завірені копію проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки Інституту геологічних ресурсів Національної академії наук України площею 2,638 га (кадастровий номер: 8000000000:79:476:0013) по вулиці Метрологічна, 7, м. Київ (категорія земель: для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об`єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури);
- в товариства з обмеженою відповідальністю Інтербуд ТМ (код ЄДРПОУ: 36265349, адреса місцезнаходження: 03115, м.Київ, вул.Верховинна, будинок 7, квартира 71) належним чином звірену копію проектної документацію на будівництво житлового комплексу з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення та об`єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури в м. Київ, Голосіївський, вул. Метрологічна, 7; проекту виробництва геодезичних робіт на земельній ділянці з кадастровим номером № 8000000000:79:476:0013 в Голосіївському районі по вул. Метрологічна, 7 в м. Києві.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 21.09.2020 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Вирішено розглядати справу за правилами загального позовного провадження. Підготовче засідання у справі призначено на 13.10.2020. Зобов`язано Інститут геологічних наук НАН України в строк до 12.10.2020 надати суду: належним чином завірені копію проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки Інституту геологічних ресурсів Національної академії наук України площею 2,638 га (кадастровий номер: 8000000000:79:476:0013) по вулиці Метрологічна, 7, м. Київ (категорія земель: для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об`єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури). Зобов`язано Товариство з обмеженою відповідальністю Інтербуд ТМ в строк до 12.10.2020 надати суду: належним чином звірену копію проектної документацію на будівництво житлового комплексу з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення та об`єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури в м.Київ, Голосіївський, вул. Метрологічна, 7; проекту виробництва геодезичних робіт на земельній ділянці з кадастровим номером № 8000000000:79:476:0013 в Голосіївському районі по вул. Метрологічна, 7 в м. Києві.
12.10.2020 через канцелярію суду відповідач-2 подав клопотання про відкладення розгляду справи, відповідач-1 - пояснення на виконання вимог ухвали суду від 21.09.2020, також на адресу суду від відповідача-1 надійшов відзив.
13.10.2020 через канцелярію суду позивач подав заяву про зміну та збільшення позовних вимог, заяву про залучення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідачів та клопотання про розгляд справи без участі представника.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 13.10.2020 відкладено підготовче судове засідання у справі на 10.11.2020.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 10.11.2020 прийняти до розгляду заяву позивача про зміну предмета позову та збільшення позовних вимог від 12.10.2020. Залучено у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів: Головне управління Держгеокадастру у місті Києві (03150, місто Київ, вулиця Велика Васильківська, будинок 69, код ЄДРПОУ 39802366). Витребувано в третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів Головного управління Держгеокадастру у місті Києві (03150, місто Київ, вулиця Велика Васильківська, будинок 69, код ЄДРПОУ 39802366): належним чином завірену копію проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки Інституту геологічних ресурсів Національної академії наук України площею 2,638 га (кадастровий номер: 8000000000:79:476:0013) по вулиці Метрологічна, 7, м. Київ (категорія земель: для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об`єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури). Відкладено підготовче засідання на 08.12.2020.
Суд повідомив, що на адресу суду 02.12.2020 від третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів на виконання вимог ухвали суду від 10.11.2020 надійшли письмові пояснення.
08.12.2020 на електронну адресу суду від позивача надійшло клопотання про відкладення підготовчого засідання.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 08.12.2020 відкладено підготовче судове засідання у справі на 26.01.2021.
25.01.2021 на електронну адресу суду від позивача надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
26.01.2021 на адресу суду від третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів надійшли письмові пояснення.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 26.01.2021 позовну заяву споживчого Товариства-колективу індивідуальних забудовників "Метролог" до Інституту геологічних наук Національної академії наук України, Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтербуд ТМ", третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів: Головне управління Держгеокадастру у місті Києві про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою залишено без розгляду.
28.01.2021 року до канцелярії суду від відповідача-2 надійшла заява про ухвалення додаткового рішення.
Розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтербуд ТМ" про ухвалення додаткового рішення, суд відзначає наступне.
Відповідно до ч.1 статті 123 ГПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.
Пунктом 1 ч.3 статті 123 ГПК України до витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати: на професійну правничу допомогу.
Відповідно до ч.1 статті 124 ГПК України разом з першою заявою по суті спору кожна сторона подає до суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які вона понесла і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.
Згідно з п. 8 ч. 3 статті 165 ГПК України відзив повинен містити: попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які відповідач поніс та очікує понести до закінчення розгляду справи по суті.
Суд зазначає, що у відзиві на позов відповідачем-2 зазначено попередній орієнтовний розмір судових витрат, які він планує понести, а саме: 51 167,00 грн.
Відповідно до ч. 2 ст. 226 ГПК України про залишення позову без розгляду постановляється ухвала, в якій вирішуються питання про розподіл між сторонами судових витрат, про повернення судового збору з бюджету.
Відповідно до ч. 5, 6 ст. 130 ГПК України, у разі закриття провадження у справі або залишення позову без розгляду відповідач має право заявити вимоги про компенсацію здійснених ним витрат, пов`язаних з розглядом справи, внаслідок необґрунтованих дій позивача.
У випадках, встановлених частинами третьою - п`ятою цієї статті, суд може вирішити питання про розподіл судових витрат протягом п`ятнадцяти днів з дня постановлення ухвали про закриття провадження у справі або залишення позову без розгляду, рішення про задоволення позову у зв`язку з його визнанням, за умови дотримання відповідною стороною вимог частини восьмої статті 129 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 8 ст. 129 ГПК України, розмір судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо).
Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду, за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву.
Тобто, зі змісту наведеної правової норми встановлено два випадки надання доказів щодо судових витрат:
1) до закінчення судових дебатів;
2) протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду, за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву.
Згідно з ч. 1 статті 221 ГПК України якщо сторона з поважних причин не може до закінчення судових дебатів у справі подати докази, що підтверджують розмір понесених нею судових витрат, суд за заявою такої сторони, поданою до закінчення судових дебатів у справі, може вирішити питання про судові витрати після ухвалення рішення по суті позовних вимог.
Суд зазначає, що до постановлення ухвали про залишення позову без розгляду Товариством з обмеженою відповідальністю "Інтербуд ТМ" не було зроблено відповідної заяви про надання доказів на підтвердження понесених судових витрат (щодо надання правничої допомоги) саме протягом п`яти днів з дати ухвалення рішення, тоді як подання цієї заяви є обов`язковою умовою для відшкодування витрат на професійну правничу допомогу.
Абзацом 3 частини 8 статті 129 Господарського процесуального кодексу України визначено, що у разі неподання відповідних доказів протягом встановленого строку така заява залишається без розгляду.
З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку про залишення без розгляду заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтербуд ТМ" про ухвалення додаткового рішення.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 123, 124, 129, 221, 234 ГПК України, господарський суд -
УХВАЛИВ:
1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтербуд ТМ" про ухвалення додаткового рішення по справі №910/13792/20 залишити без розгляду.
2. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена у порядку, встановленому статтею 256 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя С.М. Мудрий
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 01.02.2021 |
Оприлюднено | 02.02.2021 |
Номер документу | 94516865 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Мудрий С.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні