Зіньківський районний суд Полтавській області
38100, м. Зіньків, вул. Соборності, 2. Тел.3-24-41/факс 3-11-95
Справа № 530/855/20
Номер провадження 1-кс/530/39/21
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01.02.2021 р. м.Зіньків
Слідчий судя Зіньківського районного суду Полтавської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СВ ВП№4Полтавського РУПГУНП вПолтавськiйобласті ОСОБА_3 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42020171260000014 від 05.02.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.367 КК України,-
В С Т А Н О В И В :
29.01.2021 у провадження слідчого судді ОСОБА_1 надійшло клопотання слідчого СВВП №4Полтавського РУПГУНП вПолтавськiйобласті ОСОБА_3 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42020171260000014 від 05.02.2020, за ознаками кримінального правопорушення,передбаченого ч.1ст.367КК України.
Клопотання обґрунтовано тим, що в СВВП №4 Полтавського РУП ГУНП в Полтавськiй області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42020171260000014 від 05.02.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.367 КК України.
Строк досудового розслідування у кримінальному провадженні спливає 04.02.2021, однак до цього часу слідством не виконані всі необхідні та можливі слідчі та процесуальні дії, спрямовані на забезпечення повного, всебічного та неупередженого дослідження обставин кримінального правопорушення, а тому для завершення і проведення вказаних процесуальних дій необхідно продовжити строк досудового розслідування на 6 місяців, тобто до 04.07.2021 р..
Вивчивши клопотання, заслухавши обґрунтування представника сторони обвинувачення слідчого, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінивши кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв`язку для прийняття відповідного процесуального рішення, приходить до наступного висновку.
Згідно ч.1ст. 28 КПК України, під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки.
Відповідно достатті 219 КПК України,строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.
Відповідно до ч. 1ст. 294 КПК України, якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці другому частини першоїстатті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1-3 частини другоїстатті 219 цього Кодексуа саме:
1) шість місяців - у кримінальному провадженні щодо кримінального проступку;
2) дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо злочину невеликої або середньої тяжкості;
3) вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Відповідно до ч. 1ст. 295-1 КПК Україниу випадках, передбаченихстаттею 294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.
Завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Судовим розглядом встановлено, що службові особи Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області та органів місцевого самоврядування через неналежне виконання своїх службових обов`язків та через несумлінне ставлення до них, передали на території Зіньківського району земельні ділянки державного лісового фонду, які перебувають у постійному користуванні ДП "Диканське ДЛМГ", у власність та користування третіх осіб, всупереч чинному законодавству.
05.02.2020 року відомості про вказаний факт внесені до ЄРДР №42020171260000014 за ч.1 ст.367 КК України.
При розгляді даного клопотання слідчий суддя приймає до уваги ч. 4ст. 295-1 КПК України, якою законодавець передбачив, що слідчий суддя відмовляє у задоволенніклопотання про продовження строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру у разі його протиправності та необґрунтованості.
У відповідності до стандарту доказування «поза розумним сумнівом» (рішення у справі «Ірландія проти Сполученого Королівства»), який застосовується при оцінці доказів, докази можуть «випливати зі співіснування достатньо переконливих, чітких і узгоджених між собою висновків чи схожих неспростовних презумпцій факту» (рішення у справі «Коробов проти України»).
Конституційний Суд України в рішенні у справі про розгляд судом окремих постанов слідчого від 30 січня 2003 року вказав, що поняття «розумний строк досудового слідства» є оціночним, тобто таким, що визначається у кожному конкретному випадку з огляду на сукупність усіх обставин вчинення і розслідування злочину (злочинів). Визначення розумного строку досудового слідства залежить від багатьох факторів, включаючи обсяг і складність справи, кількість слідчих дій, число потерпілих та свідків, необхідність проведення експертиз та отримання висновків тощо. Обов`язковість урахування цілого ряду конкретних обставин справи при визначенні розумності строку зумовила також необхідність вироблення Європейським судом переліку взаємопов`язаних критеріїв. Згідно з практикою Європейського суду розумність тривалості провадження повинна визначатись з урахуванням відповідних обставин справи та з огляду на такі критерії, як, зокрема, складність справи, поведінка заявника, а також органів влади, пов`язаних зі справою (рішення у справах «Пелісьє і Сассі проти Франції» та «Філіс проти Греції»).
Слідчий суддя вважає за необхідне звернути увагу сторони обвинувачення, що розслідування має бути ретельним, безстороннім і сумлінним та відповідно з дотриманням розумних строків, оскільки будь-які недоліки у розслідуванні, які підривають його здатність встановити відповідальну особу, створюють ризик недодержання такого стандарту, що узгоджується з практикою Європейського суду з прав людини (рішення ЄСПЛ від 13.01.2011 р. у справі «Михалкова та інші проти України»)
Проте вказані принципи під час здійснення досудового розслідування кримінального провадження зареєстрованого за №42020171260000014 від 05.02.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.367 КК України, стороною обвинувачення не дотримано.
Одночасно, приписами ч. 2ст. 295-1 КПК України, визначено, що у клопотанні про продовження строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру зазначаються: 1) найменування (номер) кримінального провадження; 2) всі слідчі (розшукові) та інші процесуальні дії, проведені під час кримінального провадження; 3) обставини, що перешкоджали здійснити інші необхідні процесуальні дії раніше; 4) строк, необхідний для проведення або завершення процесуальних дій; 5) інші відомості, що обґрунтовують необхідність продовження строку досудового розслідування.
Проте, в порушення вказаних принципів та вимог кримінального процесуального законодавства, слідчим у клопотанні не обґрунтовано та не вказано, які були здійснені слідчі та процесуальні дії направлені на встановлення істини у цьому кримінальному провадженні з метою виконання завдань кримінального провадження; не обґрунтовані обставини, які б перешкоджали слідчому здійснити вказані у клопотанні процесуальні дії для завершення досудового розслідування раніше у межах строку досудового розслідування та не обґрунтовано, які слідчі та процесуальні дії необхідні для завершення досудового розслідування.
Очевидним є факт, що слідчий, фактично імітує розслідування кримінального провадження, для чого лише звертається до слідчого судді з клопотанням про продовження строку досудового розслідування, не здійснюючи жодних слідчих та розшукових дій (заходів) направлених на реальне розкриття кримінального правопорушення з 05.02.2020 року. По кримінальному провадженню не проведено жодної слідчої дії. Працівники поліції Зіньківського відділення поліції Гадяцького відділу поліції ГУНП в Полтавській області відповідь на доручення в порядку ст. 40 КПК України, про проведення слідчих дій так і не надали.
Згідно матеріалів кримінального провадження №530/855/20 досліджених в судовому засіданні було встановлено, що по кримінальному провадженню зареєстрованому за №42020171260000014 від 05.02.2020, за ознаками кримінального правопорушення,передбаченого ч.1ст.367КК Українивідсутній наказ про створення слідчо-оперативної групи для розкриття та розслідування кримінального правопорушення, відсутній план спільних дій та оперативно-розшукових заходів по розкриттю та розслідуванню справи.
Працівники поліції, самоусунулися від виконання своїх обов`язків та не зібрали під час виїзду на місце пригоди матеріали по кримінальному провадженню, не допитали жодної особи.
Слід зазначити, що аналізуючи матеріали клопотання вбачається, що підставою того, що такі слідчі (процесуальні) дії не були зазначені в клопотанні, є те, що вони не були виконанні, враховуючи при цьому досудове розслідування кримінального провадження зареєстрованого за №42020171260000014 від 05.02.2020, за ознаками кримінального правопорушення,передбаченого ч.1ст.367КК Україниздійснюється на протязі тривалого часу.
На думку, слідчого судді, клопотання не містить обставини, які перешкоджали слідчому закінчити досудове розслідування у передбачені в Законі строки. Окрім того, клопотання не містить розумних та об`єктивних відомостей, щодо перспектив розкриття злочину та засобів, методів і дій, які необхідно здійснити слідчому для доказування обставин, які передбачені в ст. 91КПК України.
В судовому засіданні також встановлено, що вказівки, які надійшли лише від Миргородської місцевої прокуратури від 22.01.2021 року станом на 01.02.2021 року не виконано.
Наряду із вказаним, слід зазначити, що частиною 3статті 295-1 КПК Україниімперативно визначено, що слідчий суддя зобов`язаний розглянути клопотання про продовження строку досудового розслідування протягом трьох днів з дня його одержання, але в будь-якому разі до спливу строку досудового розслідування.
За викладених обставин, слідчий суддя приходить до висновку, що дії сторони обвинувачення при здійсненні досудового розслідування кримінального провадження зареєстрованого за №42020171260000014 від 05.02.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.367 КК України, не спрямовані на виконання завдання кримінального провадження, оскільки наявне грубе та безпідставне зволікання при розслідуванні, зазначене свідчить про необґрунтованість клопотання, а відтак у його задоволенні слід відмовити.
Керуючись ст.ст.2,22,28,294,295-1 КПК України, слідчий суддя -
У Х В А Л И В :
У задоволенні клопотання слідчого СВ Зіньківського відділення поліції Гадяцького відділу поліції ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42020171260000014 від 05.02.2020, за ознаками кримінального правопорушення,передбаченого ч.1ст.367КК України- відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Зіньківського районного суду
Полтавської області ОСОБА_1
Суд | Зіньківський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 01.02.2021 |
Оприлюднено | 27.01.2023 |
Номер документу | 94527251 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку досудового розслідування |
Кримінальне
Зіньківський районний суд Полтавської області
Должко С. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні