СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 1-кс/759/710/21
ун. № 759/1867/21
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 січня 2021 року Святошинський районний суд м. Києва у складі:
Слідчого - судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2
розглянувши клопотання начальника відділу Київської обласної прокуратури ОСОБА_3 про накладення арешту на майно в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020110000001009 від 21.10.2020р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України,
ВСТАНОВИВ:
28.01.2021р. до слідчого судді надійшло клопотання начальника відділу Київської обласної прокуратури ОСОБА_3 в якому просить накласти арешт на грошові кошти у безготівковому вигляді, з можливістю зарахування на зазначені рахунки коштів, що надходять, а саме:
у АТ «КРЕДОБАНК» (МФО 325365), наступні поточні банківські рахунки: № НОМЕР_1 (українська гривня); № НОМЕР_2 (українська гривня);№ НОМЕР_3 (українська гривня);№ НОМЕР_4 (українська гривня);№ НОМЕР_5 (українська гривня);
у Казначействі України (ел.адм.подат) (МФО 899998)
№ НОМЕР_6 (українська гривня);
у АТ КБ «ПриватБанк» (МФО 305299) № НОМЕР_7 (українська гривня);
№ НОМЕР_8 (українська гривня), а також заборонити розпоряджатися грошовими коштами, що знаходяться на рахунках ТОВ «ЦЕНТР ЕКОБЕЗПЕКИ ТА ГІГІЄНИ» (ЄДРПОУ 33145752) та грошовими коштами, які в подальшому надходитимуть на вказані рахунки, за винятком видаткових операцій по сплаті податків, зборів, інших обов`язкових платежів до державного бюджету; зупинити видаткові операції з грошовими коштами, що надходять на зазначені рахунки та які вже знаходяться на вищезазначених банківських рахунках за винятком видаткових операцій виключно з платежів до бюджетів всіх рівнів та державних цільових фондів; зобов`язати службових осіб та працівників банківських установ негайно, після оголошення ухвали слідчого судді, надати начальнику відділу Київської обласної прокуратури ОСОБА_3 або оперативним працівникам Департаменту забезпечення діяльності, пов`язаної з небезпечними матеріалами Національної поліції України, які здійснюють слідчі (розшукові) дії у кримінальному провадженні за письмовим дорученням, довідку про виконання зазначеної ухвали та залишок коштів на вищевказаних рахунках при накладенні арешту та в подальшому надавати дану інформацію про залишок коштів на рахунку за запитами прокурора Київської обласної прокуратури.
В обґрунтування свого клопотання посилався на те, що Слідчим управління ГУНП в Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12020110000001009 від 21.10.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ТОВ «Центр Екобезпеки та Гігієни» (код ЄДРПОУ 33145752) 02.11.2010 отримало ліцензію на право поводження з небезпечними відходами(перевезення) відповідно наказу № 491. У зв`язку зі змінами до законодавства у 2015 році у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України від 11.02.2015р. № 103 «Про затвердження положення про Державну службу України з безпеки на транспорті» повноваження щодо ліцензування господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів, багажу автомобільним, залізничним транспортом передано Укртранспезпеці. Зокрема, постановою Кабінету Міністрів України від 02.12.2015 № 1001 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів автомобільним транспортом, міжнародних перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом» (надалі постанова КМУ № 1001) передбачено, що видані до набрання чинності Законом України «Про ліцензування видів господарської діяльності» ліцензії на право провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення небезпечних вантажів вантажними автомобілями, причепами та напівпричепами надають право провадити господарську діяльність з перевезення небезпечних відходів вантажними автомобілями.
У відповідності з п. 2 постанови КМУ № 1001 строк, протягом якого ліцензіати, які провадять господарську діяльність з перевезення небезпечних відходів вантажними автомобілями, подають до органу ліцензування документи та відомості, визначені частиною третьою статті 15 Закону України Про ліцензування видів господарської діяльності, становить десять місяців з дня опублікування цієї постанови.
Так, за аналізом веб-порталу Державної служби України з питань безпеки на транспорті, встановлено, що ТОВ «ЦЕНТР ЕКОБЕЗПЕКИ ТА ГІГІЄНИ» (ЄДРПОУ 33145752) 02.09.2016 переоформив зазначену ліцензію.
Статтею 17 Закону України «Про відходи» регламентовано обов`язок суб`єктів господарської діяльності у сфері поводження з відходами, а саме мати ліцензію на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами.
Необхідно зазначити, що пунктом 3 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 №466 передбачено, що поводження з небезпечними відходами - дії, спрямовані на запобігання утворенню відходів, їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення (перероблення, сортування), утилізацію, видалення, знешкодження і захоронення.
Враховуючи зазначене, підприємство не має право здійснювати господарську діяльність у сфері поводження з небезпечними відходами.
Однак окремими закладами охорони здоров`я, всупереч п. 20 Розділу V Наказу МОЗ № 325, медичні відходи категорії В з метою подальшої утилізації передаються до підприємства ТОВ «Центр Екобезпеки та Гігієни» (код ЄДРПОУ 33145752), яке не має ліцензії на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами та не має відповідного сертифікованого обладнання.
Відповідно до п. 20 Розділу V Наказу МОЗ № 325 заклади охорони здоров`я повинні передавати медичні відходи категорії В (після знезараження) на підприємства, що мають ліцензію на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами та мають відповідне сертифіковане обладнання.
Відповідно до отриманої інформації з бази даних ДФС України встановлено, що зазначене вище підприємство має відкриті рахунки в наступних банківських установах:
у АТ «КРЕДОБАНК» (МФО 325365), наступні поточні банківські рахунки: № НОМЕР_1 (українська гривня);№ НОМЕР_2 (українська гривня); № НОМЕР_3 (українська гривня); № НОМЕР_4 (українська гривня); № НОМЕР_5 (українська гривня);
у Казначействі України (ел.адм.подат) (МФО 899998)
№ НОМЕР_6 (українська гривня);
у АТ КБ «ПриватБанк» (МФО 305299) № НОМЕР_7 (українська гривня); № НОМЕР_8 (українська гривня).
Кошти, що знаходяться на рахунках зазначеної юридичної особи, набуті кримінально-протиправним шляхом та фактично використовуються на власний розсуд невстановленими слідством особами.
Враховуючи викладене, а також те, що згідно положень ст. 59 Закону України «Про банки і банківську діяльність» від 07.12.2000 року зупинення видаткових операцій за рахунками юридичних осіб здійснюється лише в разі накладення арешту; арешт на кошти юридичних осіб здійснюється за рішенням суду в порядку, встановленому законом.
Всудове засідання слідча не з`явилася, про місце і час розгляду клопотання повідомлена належним чином. Подала заяву про розгляд клопотання у її відсутність, вимоги клопотання підтримує та просить його задовольнити.
Частиною 1статті 172 КПК Українипередбачено окрім іншого, що неприбуття слідчого, прокурора у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.
Згідно з нормою ч. 4ст. 107 КПК Українифіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
Вивчивши зміст клопотання і надані суду письмові докази, суд встановив наступне.
Встановлено, що ГУНП в Київській області (місцем проведення досудового розслідування визначено місцезнаходження відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУ НП в Київській області (м. Київ, Святошинська, 2А) проводиться розслідування в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020110000001009 від 21.10.2020 року, за ознаками злочину передбаченого ч.2 ст. 364 КК України, а саме надійшли матеріали з Департаменту забезпечення діяльності , пов`язаної з небезпечними матеріалами НП України щодо вчинення кримінального правопорушення з боку посадових осіб медичних закладів, які розташовані на території Київської області та підприємства, що здійснюють операції з поводження із небезпечними відходами, під час утилізації медичних відходів категорії «В».
Листом Міндовкілля від 19.11.2020р. повідомило, що ТОВ «Центр Екобезпеки та Гігієни» не має права здійснювати господарську діяльність у сфері поводження з небезпечними відходами.
Як вбачається із матеріалів клопотання окремими закладами охорони здоров`я (відповідно до укладених договорів) медичні відходи категорії В з метою подальшої утилізації передаються до підприємства ТОВ «Центр Екобезпеки та Гігієни», яке не має ліцензії на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами та не має відповідного сертифікованого обладнання.
Слідчим суддею встановлено, що згідно з бази даних ДФС України встановлено, що ТОВ «Центр Екобезпеки та Гігієни» має відкриті рахунки в банківських установах, а саме АТ «КРЕДОБАНК»; . у Казначействі України ; АТ КБ «ПриватБанк» та постановою від 21.01.2021р. грошові кошти, що знаходяться на даних рахунках визнано речовими доказами.
Відповідно до вимог ч. 1ст. 171 КПК України, з клопотанням про арешт майна до слідчого судді, суду має право звернутися прокурор, слідчий за погодженням з прокурором, а з метою забезпечення цивільного позову - також цивільний позивач.
Відповідно до ч. 1ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Відповідно до п. 7 ч. 2ст. 131 КПК Українипередбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як арешт майна.
Відповідно до ч.1ст.170 КПК Україниарештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування
майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Відповідно до ч.2ст.170 КПК Україниарешт майна допускається з метою забезпечення:
збереження речових доказів;2) спеціальної конфіскації;3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи;4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Враховуючи, що зібрані докази, які необхідні для встановлення об`єктивної істини у кримінальному провадженні, захисту особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорони прав, свобод, та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування, клопотання суд визнає обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 131, 132, 170-173, 175, 309, 395 КПК України, суд, -
У Х В А Л И В :
Клопотання начальника відділу Київської обласної прокуратури ОСОБА_3 про накладення арешту на майно в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020110000001009 від 21.10.2020р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України- задовольнити.
Накласти арешт на грошові кошти у безготівковому вигляді, з можливістю зарахування на зазначені рахунки коштів, що надходять, а саме:
у АТ «КРЕДОБАНК» (МФО 325365), наступні поточні банківські рахунки:
№ НОМЕР_1 (українська гривня),
№ НОМЕР_2 (українська гривня);
№ НОМЕР_3 (українська гривня);
№ НОМЕР_4 (українська гривня);
№ НОМЕР_5 (українська гривня)
у Казначействі України (ел.адм.подат) (МФО 899998)
№ НОМЕР_6 (українська гривня);
у АТ КБ «ПриватБанк» (МФО 305299)
№ НОМЕР_7 (українська гривня);
№ НОМЕР_8 (українська гривня).
Заборонити розпоряджатися грошовими коштами, що знаходяться на рахунках ТОВ «ЦЕНТР ЕКОБЕЗПЕКИ ТА ГІГІЄНИ» (ЄДРПОУ 33145752) та грошовими коштами, які в подальшому надходитимуть на вказані рахунки, за винятком видаткових операцій по сплаті податків, зборів, інших обов`язкових платежів до державного бюджету.
Зупинити видаткові операції з грошовими коштами, що надходять на зазначені рахунки та які вже знаходяться на вищезазначених банківських рахунках за винятком видаткових операцій виключно з платежів до бюджетів всіх рівнів та державних цільових фондів.
Зобов`язати службових осіб та працівників банківських установ негайно, після оголошення ухвали слідчого судді, надати начальнику відділу Київської обласної прокуратури ОСОБА_3 або оперативним працівникам Департаменту забезпечення діяльності, пов`язаної з небезпечними матеріалами Національної поліції України, які здійснюють слідчі (розшукові) дії у кримінальному провадженні за письмовим дорученням, довідку про виконання зазначеної ухвали та залишок коштів на вищевказаних рахунках при накладенні арешту та в подальшому надавати дану інформацію про залишок коштів на рахунку за запитами прокурора Київської обласної прокуратури.
Ухвала виконується негайно, її оскарження не зупиняє виконання.
Ухвалу може бути оскаржено до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення, а особами, без виклику яких постановлено ухвалу протягом п`яти днів з дня отримання її копії.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 28.01.2021 |
Оприлюднено | 30.05.2024 |
Номер документу | 94531950 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Святошинський районний суд міста Києва
Петренко Н. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні