Рішення
від 01.02.2021 по справі 225/6317/20
ДЗЕРЖИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Єдиний унікальний номер судової справи: 225/6317/20

Номер провадження: 2/225/135/2021

РІШЕННЯ

Іменем України

01 лютого 2021 року м. Торецьк

Дзержинський міський суд Донецької області в складі:

головуючого - судді Мигалевича В.В.,

за участі:

секретаря судового засідання - Голубової О.О.,

позивача - ОСОБА_1 ,

розглянув у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Дзержинського міського суду Донецької області цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Торецького міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків) про встановлення неправильності запису в акті цивільного стану, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до Дзержинського міського суду Донецької області з позовом до Торецького міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків) про встановлення неправильності запису в акті цивільного стану

Вимоги позовної заяви обґрунтовано тим, що ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в Сталінській області (після зміни назви Донецька область) район Дзержинськ селище Кірове, про що було зроблено відповідний актовий запис за № 106 та видане свідоцтво про народження серії НОМЕР_1 від 17 березня 1953 року.

У вересні 2020 року він звернувся до Торецького міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) для отримання витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження. Від відповідача він отримав витяг та побачив, що дата його народження зазначена не вірно. Замість правильної дати народження ІНФОРМАЦІЯ_1 , зазначено ІНФОРМАЦІЯ_1 . При складанні актового запису № 106 від 17 березня 1953 року виконавчим органом Північної селищної ради міста Торецька Донецької області була допущена помилка. Для виправлення помилки він звернувся до Відповідача та надав усі необхідні документи для виправлення помилки. Але Відповідач зазначив, що необхідно надати медичне свідоцтво про народження. Він звернувся до лікарні м. Торецьк, за медичним свідоцтвом про народження, але йому було роз`яснено, що надати дублікат медичного свідоцтва про народження не має можливості, оскільки архів зберігається впродовж 75 років, а потім підлягає знищенню. У зв`язку з тим, що він не надав медичне свідоцтво про народження Торецький міський відділ ДРАЦС Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків) надав висновок про внесення змін до актового запису цивільного стану про відмову у внесенні змін до актового запису про народження № 106, складеного 17 березня 1953 року виконавчим органом Північної селищної ради міста Торецька Донецької області стосовно виправлення дати народження з ІНФОРМАЦІЯ_1 на ІНФОРМАЦІЯ_1 у зв`язку з відсутністю підстав для внесення змін до актового запису, оскільки не надано первинний медичний документ про народження за 1953 рік, який є підставою для внесення змін.

Просить суд:

1. Встановити факт, що в актовому записі про народження № 106 від 17 березня 1953 року ОСОБА_1 , складеному виконавчим органом Північної селищної ради міста Торецька Донецької області допущено помилку в написанні дати народження ОСОБА_1 .

2. Зобов`язати Торецький міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків) внести зміни до актового запису № 106 від 17 березня 1953 року про народження ОСОБА_1 , складеному виконавчим органом Північної селищної ради міста Торецька Донецької області, зазначивши дату народження ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 замість ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Ухвалою суду від 05 листопада 2020 року провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Торецького міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків) про встановлення неправильності запису в акті цивільного стану було відкрито,та справу було призначено до судового розгляду по суті.

Позивач ОСОБА_1 у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі. Надав пояснення, які відповідають змісту позовної заяви.

Представник відповідача - Торецького міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків) у судове засідання не з`явився. Належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання. Подав до суду заяву, в якій просить розглянути справу без його участі, рішення ухвалити на розсуд суду.

Свідок ОСОБА_2 у судовому засіданні пояснив, що з дитячих років по теперішній час він та ОСОБА_1 перебувають у дружніх відносинах, разом навчалися у школі. Свідку відомо про те, що днем народження ОСОБА_1 є ІНФОРМАЦІЯ_1 , і саме у цей день ОСОБА_1 святкував свій день народження, під час деяких цих святкувань був присутнім свідок.

Свідок ОСОБА_3 у судовому засіданні суду пояснила, що перебуває з ОСОБА_1 у фактичних шлюбних відносинах близько 20 років. Зі слів ОСОБА_1 їй відомо, що при оформленні документів про його народження була допущена помилка в написанні його дати народження, як ІНФОРМАЦІЯ_1 , хоча, фактично дата народження позивача ІНФОРМАЦІЯ_1 . Ця помилка була виявлена під час оформлення нотаріусом права власності на земельну ділянку.

Суд, дослідивши матеріали справи, вислухав позивача, свідків повно та всебічно з`ясувавши обставини справи, розглянувши надані докази, оцінивши їх належність, допустимість, достовірність, а також достатність і взаємний зв`язок у сукупності, виходячи з принципів законності, об`єктивності, справедливості та розумності, вважає, що позов підлягає частковому задоволенню, виходячи з такого:

Так, в судовому засіданні встановлено, що, згідно паспорту громадянина України НОМЕР_2 , виданого 16 січня 2015 року Дзержинським ГС ГУ ДМС України в Донецькій області, дата народження ОСОБА_1 зазначена як ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 7). Відповідно до свідоцтво про народження серії НОМЕР_1 від 17 березня 1953 року, дата народження ОСОБА_1 зазначена як ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 10). Картка платника податків ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_3 ) містить відомості щодо його дати народження ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 8). У пенсійному посвідченні № НОМЕР_3 (Серія НОМЕР_4) на ім`я ОСОБА_1 , його дата народження зазначена як ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 7).

Відповідно до Повного витягу № 00028768957 від 03.12.2020 з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження, ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 30). Згідно з копією Запису акта про народження № 106 від 17.03.1953 р., складеному Виконкомом Кіровської селищної Ради міста Дзержинська Донецької області (в даний час Північної селищної ради міста Торецька Донецької області) ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 29).

Згідно висновку від 02 жовтня 2020 року про внесення змін до актового запису цивільного стану, Торецьким міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків) відмовлено у внесенні змін до актового запису про народження № 106, складеного 17 березня 1953 року виконавчим органом Північної селищної ради міста Торецька Донецької області стосовно виправлення дати народження з ІНФОРМАЦІЯ_1 на ІНФОРМАЦІЯ_1 у зв`язку з відсутністю підстав для внесення змін до актового запису, оскільки не надано первинний медичний документ про народження за 1953 рік, який є підставою для внесення змін. Також роз`яснено право оскаржити таку відмову в судовому порядку.

Позивач не має можливості надати первинний медичний документ про його народження з причин відсутності цього документу у медичному закладі, який оформив цей документ.

Зазначене стало підставою для звернення позивача до суду з метою захисту своїх прав.

Ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення .

Відповідно до ст. 3 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Порядок внесення змін до актових записів цивільного стану передбачений Законом України Про державну реєстрацію актів цивільного стану та Правилами внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затвердженими наказом Міністерства юстиції України від 12.01.2011 №96/5.

Відповідно до п. 6. ч. 1, ч. 2 ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті. У судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Актами цивільного стану є події та дії, які нерозривно пов`язані з фізичною особою і започатковують, змінюють, доповнюють або припиняють її можливість бути суб`єктом цивільних прав та обов`язків. Актами цивільного стану є народження фізичної особи, встановлення її походження, набуття громадянства, вихід з громадянства та його втрата, досягнення відповідного віку, надання повної цивільної дієздатності, обмеження цивільної дієздатності, визнання особи недієздатною, шлюб, розірвання шлюбу, усиновлення, позбавлення та поновлення батьківських прав, зміна імені, інвалідність, смерть тощо. Державній реєстрації підлягають народження фізичної особи та її походження, громадянство, шлюб, розірвання шлюбу у випадках, передбачених законом, зміна імені, смерть (ч.1, 2, 3 ст.49 Цивільного кодексуУкраїни (далі - ЦК України).

Згідно з ч.1 ст. 9 Закону України Про державну реєстрацію актів цивільного стану державна реєстрація актів цивільного стану проводиться з метою забезпечення реалізації прав фізичної особи й офіційного визнання і підтвердження державою фактів народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті, тобто дій/подій, що впливають на набуття, зміну чи припинення цивільних прав та обов`язків.

Положеннями ч.1 ст.22 Закону України Про державну реєстрацію актів цивільного стану передбачено, що внесення змін до актового запису цивільного стану проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану за наявності достатніх підстав. За наслідками перевірки зібраних документів орган державної реєстрації актів цивільного стану складає обґрунтований висновок про внесення змін до актового запису цивільного стану або про відмову в цьому. У разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку вказуються причини відмови та зазначається про можливість її оскарження в судовому порядку.

У пункті 2.13 Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання зазначено, що підставою для внесення змін в актові записи цивільного стану є, зокрема, рішення суду про установлення неправильності в актовому записі цивільного стану.

Відповідно до ст.263 ЦПК України, судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права. Судове рішення має відповідати завданню цивільного судочинства, визначеному цим Кодексом. При виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

У відповідності зі ст.55 Конституції України права і свободи людини і громадянина захищаються судом.

Статтями 15 та 16 ЦК України передбачено право особи на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання, та право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Згідно з ст.81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Відповідно до ст.76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами:1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.

Згідно ст.80 ЦПК України зазначено, що достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Відповідно до ст. 89 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Дослідивши у судовому засіданні паспорт громадянина України ОСОБА_1 , копію свідоцтва про народження ОСОБА_1 , копію картки платника податків ОСОБА_1 , копію пенсійного посвідченні на ім`я ОСОБА_1 , в яких його дата народження зазначена як ІНФОРМАЦІЯ_1 , приймаючи покази свідків ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , які у судовому засіданні підтвердили, що фактична дата народження ОСОБА_1 - ІНФОРМАЦІЯ_1 , суд вважає, що під час оформлення Запису акта про народження № 106 від 17.03.1953 р., складеному Виконкомом Кіровської селищної Ради міста Дзержинська Донецької області (в даний час Північної селищної ради міста Торецька Донецької області) дата народження ОСОБА_1 була помилково зазначена як 17 лютого 1953 року, замість ІНФОРМАЦІЯ_1. При цьому, суд звертає увагу, що зазначений запис про народження містить посилання, як на документ про народження - довідку з пологового будинку. Однак, дата видачі, та назва конкретного медичного закладу, яким ця довідка була видана у цьому записі не зазначені. Враховуючи те, що Запис про народження позивача не перебував у його розпорядженні, та розпорядженні його батьків, оскільки відсутні відомості щодо надання цього Запису цим особам, а в зазначених вище документах, які були оформленні на ім`я позивача містяться відомості щодо його дати народження, як ІНФОРМАЦІЯ_1 , і ця обставина не оспорюється сторонами по справі, суд доходить висновку, що дійсно, під час оформлення документів (паспорт громадянина України ОСОБА_1 , свідоцтво про народження ОСОБА_1 , картка платника податків ОСОБА_1 , пенсійне посвідченні на ім`я ОСОБА_1 ), позивачу не було відомо, що в актовому записі про його народження помилково вказана дата його народження ІНФОРМАЦІЯ_1 , як і не була відома ця обставина його батькам при отриманні свідоцтва про народження позивача.

З урахуванням наведеного, суд доходить висновку, що позовні вимоги в частині встановлення факту неправильності в актовому записі про народження № 106 від 17 березня 1953 року ОСОБА_1 , складеному Виконкомом Кіровської селищної Ради міста Дзержинська Донецької області (в даний час Північної селищної ради міста Торецька Донецької області) в частині написання дати народження ОСОБА_1 підлягають задоволенню.

Суд установлює факт неправильності в актовому записі про народження № 106 від 17 березня 1953 року ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , складеному Виконкомом Кіровської селищної Ради міста Дзержинська Донецької області (в даний час Північної селищної ради міста Торецька Донецької області) в частині написання дати народження ОСОБА_1 , як ІНФОРМАЦІЯ_1 , замість вірної - ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Щодо позовної вимоги Зобов`язати Торецький міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків) внести зміни до актового запису № 106 від 17 березня 1953 року про народження ОСОБА_1 , складеному виконавчим органом Північної селищної ради міста Торецька Донецької області, зазначивши дату народження ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 замість ІНФОРМАЦІЯ_1 , суд зазначає таке:

Як було вище зазначено судом, підставою для внесення змін в актові записи цивільного стану є, зокрема, рішення суду про установлення неправильності в актовому записі цивільного стану (пункт 2.13 Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання). Станом на дату розгляду дійсної справи позивачем не надано до суду доказів того, що відповідачем не виконано рішення суду про установлення неправильності в актовому записі № 106 від 17 березня 1953 року про народження ОСОБА_1 , складеному виконавчим органом Північної селищної ради міста Торецька Донецької області. У зв`язку із цим підстави зобов`язати Торецький міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків) внести зміни до актового запису № 106 від 17 березня 1953 року про народження ОСОБА_1 , складеному виконавчим органом Північної селищної ради міста Торецька Донецької області відсутні. Така позовна вимога є передчасною і необґрунтованою, а тому такою, що задоволенню не підлягає.

Підсумовуючи викладене, суд доходить висновку про те, що позов підлягає частковому задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись статтями 13, 76-81, 263-265, 315-319 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_1 до Торецького міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків) про встановлення неправильності запису в акті цивільного стану - задовольнити частково.

Установити факт неправильності в актовому записі про народження № 106 від 17 березня 1953 року ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , складеному Виконкомом Кіровської селищної Ради міста Дзержинська Донецької області (в даний час Північної селищної ради міста Торецька Донецької області) в частині написання дати народження ОСОБА_1 , як ІНФОРМАЦІЯ_1 , замість вірної - ІНФОРМАЦІЯ_1 .

У задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Донецького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення, а якщо воно не проголошувалося з дати складання повного його тексту, у порядку, передбаченому підпунктом 15.5 пункту 15 частини 1 Розділу ХІІІ Перехідних положень ЦПК України в редакції від 03.10.2017 року.

Учасники справи:

позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_3 );

відповідач - Торецький міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків) (м.Торецьк Донецької області, вул. Дружби, 24, ЄДРПОУ 26552240).

Повний текст рішення суду складено 02.02.2021.

Суддя :

СудДзержинський міський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення01.02.2021
Оприлюднено03.02.2021
Номер документу94570762
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —225/6317/20

Рішення від 01.02.2021

Цивільне

Дзержинський міський суд Донецької області

Мигалевич В. В.

Рішення від 01.02.2021

Цивільне

Дзержинський міський суд Донецької області

Мигалевич В. В.

Ухвала від 05.11.2020

Цивільне

Дзержинський міський суд Донецької області

Мигалевич В. В.

Ухвала від 03.11.2020

Цивільне

Дзержинський міський суд Донецької області

Мигалевич В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні