Ухвала
від 02.02.2021 по справі 906/1114/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Господарський суд

Житомирської області



10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,

E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про закриття провадження у справі

"02" лютого 2021 р. м. Житомир Справа № 906/1114/20

Господарський суд Житомирської області у складі:

судді: Соловей Л.А.

при секретарі судового засідання Пеньківській О.В.,

розглянувши справу за позовом: Приватного підприємства "Житлове експлуатаційне підприємство № 1 м.Житомира" (м.Житомир)

до: Товариства з обмеженою відповідальністю "Аверс" (м.Житомир)

про стягнення 24527,43грн,

за участю представників сторін:

від позивача: не з`явився;

від відповідача: не з`явився;

ВСТАНОВИВ:

Приватне підприємство "Житлове експлуатаційне підприємство №1 м.Житомира" звернулось до Господарського суду Житомирської області з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Аверс" 24527,43грн вартості послуг з управління багатоквартирним будинком, з яких: 20730,13грн основного боргу, 2446,15грн інфляційних та 1351,15грн 3% річних.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на невиконання відповідачем зобов`язань з відшкодування вартості послуг з управління багатоквартирним будинком, отриманих в період з 01.06.18 по 01.08.20.

Ухвалою господарського суду від 17.09.20 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, постановлено здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання призначено на 19.10.20; ухвалою від 30.10.20 розгляд справи перепризначено на 24.11.20.

Ухвалою господарського суду від 24.11.20 продовжено строк підготовчого провадження згідно з ч.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод; відкладено підготовче засідання на 22.12.20.

01.12.20 на адресу суду від позивача надійшла заява про збільшення позовних вимог, відповідно до якої останній просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Аверс" 74516,45грн заборгованості з управління багатоквартирним будинком за період з 01.06.18 по 01.05.20, з яких: 63335,56грн основного боргу, 7536,93грн інфляційних та 3643,96грн 3% річних.

Ухвалою суду від 22.12.20 прийнято до розгляду заяву позивача про збільшення позовних вимог від 01.12.20 та постановлено вважати заявленим до розгляду спір про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Аверс" на користь Приватного підприємства "Житлове експлуатаційне підприємство №1 м.Житомира" 74516,45грн заборгованості, з яких: 63335,56грн основного боргу, 7536,93грн інфляційних та 3643,96грн 3% річних; закрито підготовче провадження та призначено справу №906/1114/20 до судового розгляду по суті на 02.02.21.

До початку розгляду справи по суті, 01.02.21 позивачем подано до суду заяву про відмову від позову та закриття провадження у справі.

01.02.21 до суду від відповідача надійшло клопотання про розгляд справи без участі представника відповідача.

Позивач повноважного представника в судове засідання не направив.

Розглянувши заяву ПП "Житлове експлуатаційне підприємство №1 м.Житомира" про відмову від позову, дослідивши подані докази суд дійшов висновку про задоволення даної заяви, виходячи з наступного.

Як визначено п.1 ч.2, ч.6 ст.46 ГПК України, позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу. Суд не приймає відмови від позову, зменшення розміру позовних вимог, визнання позову відповідачем у справі, в якій особу представляє її законний представник, якщо його дії суперечать інтересам особи, яку він представляє.

За змістом частин 1-3 ст.191 ГПК України, позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. До ухвалення судового рішення у зв`язку з відмовою позивача від позову або визнанням позову відповідачем суд роз`яснює сторонам наслідки відповідних процесуальних дій, перевіряє, чи не обмежений представник відповідної сторони у повноваженнях на їх вчинення. У разі відмови позивача від позову суд постановляє ухвалу про закриття провадження у справі.

Як встановлено судом, заява про відмову від позову підписана директором ПП "ЖЕП №1 м.Житомира" Піньковським Ю.В.

Судом враховано, що відмова від позову є формою реалізації прав позивача, у даному випадку не суперечить чинному законодавству, не порушує прав та охоронюваних законом інтересів інших осіб.

Відповідно до п.4 ч.1 ст.231 ГПК України, господарський суд закриває провадження у справі, якщо позивач відмовився від позову і відмову прийнято судом.

З підстав вищевикладеного та керуючись наведеними нормами, суд приймає відмову позивача від позову до Товариства з обмеженою відповідальністю "Аверс" про стягнення 75516,45грн та закриває провадження у справі №906/1114/20 на підставі п.4 ч.1 ст.231 ГПК України.

Суд також роз`яснює, що у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду із спору між тими самим сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається. Наявність ухвали про закриття провадження у зв`язку з прийняттям відмови позивача від позову не позбавляє відповідача в цій справі права на звернення до суду за вирішенням цього спору (ч.3 ст.231 ГПК України).

Відповідно до ч.4 ст.231 ГПК України, про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу.

Керуючись ст.ст. 231, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Прийняти відмову Приватного підприємства "Житлове експлуатаційне підприємство №1 м.Житомира" від позову.

2. Провадження у справі за позовом Приватного підприємства "Житлове експлуатаційне підприємство №1 м.Житомира" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Аверс" про стягнення 74516,45грн закрити на підставі п.4 ч.1 ст.231 ГПК України.

Ухвала набрала законної сили 02.02.21 та може бути оскаржена в порядку та строки, визначені ст.ст.256, 257 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя Соловей Л.А.

Друк:

1 - в справу

2,3 - сторонам

СудГосподарський суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення02.02.2021
Оприлюднено04.02.2021
Номер документу94590078
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —906/1114/20

Ухвала від 02.02.2021

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Соловей Л.А.

Ухвала від 22.12.2020

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Соловей Л.А.

Ухвала від 24.11.2020

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Соловей Л.А.

Ухвала від 30.10.2020

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Соловей Л.А.

Ухвала від 17.09.2020

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Соловей Л.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні