Ухвала
від 02.02.2021 по справі 200/2736/20-а
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

У Х В А Л А

02 лютого 2021 р. Справа №200/2736/20-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Галатіна О.О., розглянувши в порядку письмового провадження заяву Прелесненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Черкаської селищної ради Слов`янського району Донецької області про відстрочення виконання рішення суду від 21 липня 2020 року у справі № 200/2736/20-а за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області до Прелесненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Черкаської селищної ради Слов`янського району Донецької області про застосування заходів реагування, -

В С Т А Н О В И В:

21 липня 2020 року рішенням Донецького окружного адміністративного суду у справі № 200/2736/20-а застосовано заходи реагування у вигляді повного зупинення експлуатації (роботи) Прелесненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Черкаської селищної ради Слов`янського району Донецької області, розташованої за адресою: Донецька обл., Слов`янський р-н, с. Прелесне, вул. Шкільна, 2 до повного усунення порушень, шляхом заборони експлуатації вищезазначеного об`єкту.

20 листопада 2020 року Ухвалою Першого адміністративного апеляційного суду апеляційну скаргу ЗОШ повернуто, рішення набрало законної сили.

10 грудня 2020 року від Прелесненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Черкаської селищної ради Слов`янського району Донецької області про відстрочення виконання рішення суду від 21 липня 2020 року у справі № 200/2736/20-а до 20 листопада 2021 року.

Зазначена заява вмотивована тим, що відповідачем усунуто частина порушень у сфері пожежної безпеки, що стали підставою для зупинення роботи відповідача, окрім тих, для усунення яких відповідач потребує додаткового фінансування.

Сторони в судове засідання не з`явилися, про дату, час і місце розгляду справи повідомлені належним чином.

Представник заявника надав заяву до суду про розгляд справи за його відсутності, наполягав на задоволенні відстрочення рішення суду.

Відповідно до частини 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

З огляду на зазначене, оскільки у судове засідання не прибули представники сторін, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи без участі сторін в порядку письмового провадження.

21 липня 2020 року рішенням Донецького окружного адміністративного суду у справі № 200/2736/20-а застосовано заходи реагування у вигляді повного зупинення експлуатації (роботи) Прелесненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Черкаської селищної ради Слов`янського району Донецької області, розташованої за адресою: Донецька обл., Слов`янський р-н, с. Прелесне, вул. Шкільна, 2 до повного усунення порушень, шляхом заборони експлуатації вищезазначеного об`єкту.

Вказане рішення набрало законної сили 20 листопада 2020 року.

Відповідно до статті 129-1 Конституції України, судове рішення є обов`язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку.

Згідно з частинами 2-4статті 13 Закону України Про судоустрій і статус суддів`та статтею 14 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України. Обов`язковість урахування (преюдиційність) судових рішень для інших судів визначається законом. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд у межах повноважень, наданих йому законом. Невиконання судових рішень має наслідком юридичну відповідальність, установлену законом.

Судове рішення, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, само по собі є підставою для його виконання, що визначено ч. 2 ст. 372 КАС України.

Виконання судового рішення є складовою права на справедливий суд та однією з процесуальних гарантій доступу до суду, що передбаченостаттею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Згідно з частиною першою статті 378 КАС України, за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання.

Підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.

Наведені норми не містять конкретного переліку обставин для відстрочення та/або розстрочення виконання судового акта, а лише встановлюють критерії для їх визначення, надаючи суду в кожному конкретному випадку вирішувати питання про їх наявність з урахуванням усіх обставин справи.

Підставою для застосування правил ст. 378 КАС України є обставини, що перешкоджають належному виконанню судового рішення в адміністративній справі: ускладнюють його виконання або роблять неможливим.

З аналізу цієї норми вбачається, що передумовою відстрочення, розстрочення виконання рішення підставою є наявність обставин, що ускладнюють виконання, а для зміни способу і порядку виконання - обставин, що роблять виконання неможливим. Такою обставиною для відстрочення чи розстрочення виконання рішення може бути недостатність коштів на рахунку, стихійне лихо тощо, підтверджене відповідними доказами, як це встановлено положеннями статей 72-77 Кодексу адміністративного судочинства України. Обов`язок доведення наявності цих обставин, покладається на зобов`язану сторону (боржника). Суд вирішує питання про відстрочення виконання судового рішення, виходячи із конкретних обставин, які впливають на спроможність сторони виконати судове рішення, та балансу між інтересами стягувача та боржника. Відстрочення, розстрочення виконання рішення здійснюється у виняткових випадках.

Суд зазначає, що резолютивна частина рішення у цій справі передбачає зупинення роботи Прелесненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Черкаської селищної ради Слов`янського району Донецької області. Саме у цьому полягає виконання цього судового рішення. Водночас, заявник в обґрунтування поданої заяви про розстрочення виконання судового рішення зазначає про відсутність коштів на усунення порушень, що стали підставою для застосування таких заходів реагування. Неможливість усунення відповідачем порушень пожежної та техногенної безпеки стала підставою застосування заходів реагування у вигляді зупинення роботи закладу та не може бути підставою надання відстрочення виконання рішення суду, що полягає у зупиненні роботи закладу.

Відстрочення виконання судового рішення без усунення порушень, які стали підставою для його прийняття, змінить саму суть судового рішення.

Зважаючи на наведене, суд вважає, що заява про відстрочення виконання рішення суду не підлягає задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 242, 243, 248, 256, 293, 295, 297, 378 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

У Х В А Л И В:

В задоволенні заяви Прелесненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Черкаської селищної ради Слов`янського району Донецької області про відстрочення виконання рішення суду від 21 липня 2020 року у справі № 200/2736/20-а до 20 листопада 2021 року - відмовити.

Ухвалу складено в повному обсязі та підписано 02 лютого 2021 року.

Ухвала може бути оскаржена.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до п. 15.5 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом адміністративного судочинства України. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).

Суддя О.О. Галатіна

СудДонецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення02.02.2021
Оприлюднено05.02.2021
Номер документу94592631
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —200/2736/20-а

Ухвала від 02.02.2021

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Галатіна О.О.

Ухвала від 20.11.2020

Адміністративне

Перший апеляційний адміністративний суд

Геращенко Ігор Володимирович

Ухвала від 07.09.2020

Адміністративне

Перший апеляційний адміністративний суд

Геращенко Ігор Володимирович

Рішення від 21.07.2020

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Галатіна О.О.

Ухвала від 30.06.2020

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Галатіна О.О.

Ухвала від 02.06.2020

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Галатіна О.О.

Ухвала від 13.05.2020

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Галатіна О.О.

Ухвала від 14.04.2020

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Галатіна О.О.

Ухвала від 17.03.2020

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Галатіна О.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні