Копія
154/2842/20
1-кп/154/99/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 лютого 2021 року м. Володимир-Волинський
Володимир-Волинський міський суд Волинської області в складі:
головуючого - судді ОСОБА_1
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
особи, яка вчинила суспільно-небезпечне діяння ОСОБА_4 ,
захисника ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Володимир-Волинського міського суду клопотання у кримінальному провадженні № 12020030060000187 про застосування примусових заходів медичного характеру щодо
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженку с. Білин, Володимир-Волинського району, Волинської області, жительку АДРЕСА_1 , не працюючу, вдову, з неповною базовою загальною середньою освітою, громадянку України, українку, не судиму, у вчиненні суспільно-небезпечного діяння, передбаченого ч.1 ст. 187 КК України,
В С Т А Н О В И В:
10.03.2020 р., близько 10 год., ОСОБА_4 , маючи при собі кухонний ніж, котрого вона взяла за місцем свого проживання, зайшла до приміщення магазину « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що розташований по АДРЕСА_2 , де вчинила напад на ОСОБА_6 , під час якого направила ніж на потерпілу, яка сприйняла його як реальну небезпеку для її життя і здоров`я та погрожуючи їй насильством, відкрито заволоділа упаковкою м`ясних продуктів «Набір суповий», масою 1 кг, вартістю 32 грн., чим заподіяла потерпілій майнову шкоду на вказану суму.
В судовому засіданні ОСОБА_4 не заперечила свою причетність до вчинення суспільно-небезпеченого діяння, що містить ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.187 КК України, а також не заперечила щодо задоволення даного клопотання.
Окрім визнання ОСОБА_4 причетності довчинення суспільно-небезпечногодіяння,передбаченого ч.1ст.187КК Україниобставина вчиненнянею суспільно-небезпечногодіяння,передбаченого ч.1ст.187КК Українипідтверджується наступнимиперевіреними судомдоказами.
Протоколом огляду від 10.03.2020 р. та фототаблицею до нього, з якого вбачається, що під час даної слідчої дії за місцем проживання ОСОБА_4 виявлено суповий набір, котрий був викрадений із магазину « ІНФОРМАЦІЯ_2 », а також кухонний ніж, що підтверджує її причетність до вчинення суспільно-небезпечного діяння, передбаченого ч.1 ст. 187 КК України.
Протоколом огляду місця події від 10.03.2020 р. та фототаблицею до нього, з якого вбачається, що під час даної слідчої дії потерпіла ОСОБА_6 вказала на холодильник з якого ОСОБА_4 викрала суповий набір, а також показала аналогічний суповий набір тому, котрий викрала ОСОБА_4 .
Таким чином, перевіркою доказів в судовому засіданні, встановлено, що мало місце суспільно-небезпечне діяння, передбачене ч.1 ст. 187 КК України та вчинене воно ОСОБА_4 .
Згідно з висновку судово-психіатричної експертизи № 244 від 21.09.2020 року, у ОСОБА_4 в період скоєння суспільно-небезпечного діяння виявлялися ознакибіполярного афективногорозладу,маніакальної фази,загострення увигляді афективно-маячногосиндрому, які позбавляли її можливості усвідомлювати свої дії /бездіяльність/ або керувати ними.
Ступінь змін зі сторони психіки в період, що відноситься до часу вчинення ОСОБА_4 суспільно-небезпечного діяння була такою, що позбавляла її можливості усвідмолювати свої дії (бездіяльність) і керувати ними. Ступінь змін зі сторони психіки така, що позбавляє її на даний час можливості усвідомлюівти свої дії (бездіяльність) і керувати ними.
За своїм психічним станом в даний час вона потребує застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку.
За такихобставин,враховуючи висновоксудово-психіатричноїекспертизи,суд приходитьдо висновку,що ОСОБА_4 вчинила суспільно-небезпечнедіяння встані неосудності,оскільки підчас вчиненнясуспільно небезпечногодіяння, такі наданий час, виявляє ознаки біполярногоафективного розладу,маніакальної фази,загострення увигляді афективно-маячногосиндрому, якіпозбавляли їїможливості усвідомлюватисвої дії/бездіяльність/або керуватиними, тому згідно з ч. 2 ст. 19 КК України ОСОБА_4 не підлягає кримінальній відповідальності за це діяння.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 94 КК України, залежно від характеру, тяжкості захворювання та тяжкості вчиненого діяння, з урахуванням ступеня небезпечності психічно хворого для себе або інших осіб, суд може застосувати такі примусові заходи медичного характеру: надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку; госпіталізація до психіатричного закладу із звичайним наглядом; госпіталізація до психіатричного закладу з посиленим наглядом; госпіталізація до психіатричного закладу із суворим наглядом, або ж, не застосовувати їх та передати психічно хворого на піклування родичам.
Згідноз ч.2ст.94КК України надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку може бути застосоване судом стосовно особи, яка страждає на психічні розлади і вчинила суспільно небезпечне діяння, якщо особа за станом свого психічного здоров`я не потребує госпіталізації до закладу з надання психіатричної допомоги.
За роз`ясненнями, що містяться у п. 15 Постанови ПленумуВерховного СудуУкраїни N7"Пропрактику застосуваннясудами примусовихзаходів медичногохарактеру тапримусового лікування"від 03червня 2005року слідує, що для визначення, відповідно до ч. ч. 3-5 ст.94КК України типу психіатричного закладу, до якого слід госпіталізувати неосудного, необхідно виходити як з його психічного стану, так і з характеру, вчиненого ним суспільно небезпечного діяння. Для об`єктивної оцінки ступеня небезпечності психічно хворого для себе або інших осіб (ч. 1 ст. 94 КК України) суд має спочатку з`ясувати думку експертів-психіатрів стосовно виду примусових заходів медичного характеру, які можуть бути призначені психічно хворій особі в разі визнання її неосудною, а потім, з урахуванням висновків експертів і характеру вчиненого цією особою суспільно небезпечного діяння, ухвалити рішення про вибраний ним вид примусових заходів медичного характеру (тип психіатричного закладу, який його здійснюватиме).
Обираючи вид примусових заходів медичного характеру суд бере до уваги характер та тяжкість захворювання ОСОБА_4 , тяжкість вчиненого нею діяння, а також висновок судово-психіатричної експертної комісії, відповідно до якого ОСОБА_4 за своїм психічним станом потребує застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку, тому суд приходить до висновку, що відносно ОСОБА_4 слід застосувати примусові заходи медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку за місцем її проживання.
Долю речових доказів вирішити в порядку, передбаченому ст. 100 КПК України.
Арешт майна скасувати.
Керуючись ст.19, 93, 94 КК України, ст. 513 КПК України, суд,
постановив:
Визнати, що ОСОБА_4 вчинила суспільно-небезпечне діяння, що містить ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.187 КК України, у стані неосудності.
Застосувати щодо ОСОБА_4 примусові заходи медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку за місцем її проживання.
Речові докази: два куски м`яса, упаковку з м`ясних продуктів та ніж знищити.
Скасувати арешт майна, накладений ухвалою слідчого судді Володимир-Волинського міського суду Волинської області від 10.03.2020 р.
Ухвала може бути оскарженна до Волинського апеляційного суду через Володимир-Волинський міський суд протягом тридцяти днів з дня її оголошення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Головуючий:/підпис/
Виготовлено з автоматизованої системи документообігу суду.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Володимир-Волинський міський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 04.02.2021 |
Оприлюднено | 27.01.2023 |
Номер документу | 94638425 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Розбій |
Кримінальне
Володимир-Волинський міський суд Волинської області
Каліщук А. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні