Ухвала
від 05.02.2021 по справі 320/1190/21
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

05 лютого 2021 року м. Київ Справа № 320/1190/21

Суддя Київського окружного адміністративного суду Харченко С.В., розглянувши позовну заявуТовариства з обмеженою відповідальністю "Транс Групп Плюс" доПівнічного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки Державної служби України з безпеки на транспорті провизнання протиправними та скасування постанов,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Транс Групп Плюс" (далі - позивач) звернулось до суду з позовом до Північного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки Державної служби України з безпеки на транспорті (далі - відповідач) про визнання протиправними та скасування постанов про застосування адміністративно-господарського штрафу від 12.01.2021 № 230325 та 15.12.2020 № 230094.

Позивачем також подано заяву про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду з даним позовом.

Відповідно до пункту 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

В силу положень пунктів 4 та 5 частини п`ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; докази, що підтверджують вказані обставини.

Відповідно до частини четвертої статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

До заяви про визнання індивідуального акта протиправним чи адміністративного договору недійсним додається також оригінал або копія оспорюваного акта чи договору або засвідчений витяг з нього, а у разі відсутності акта чи договору у позивача - клопотання про його витребування (частина сьома статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України).

Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивач просить суд визнати протиправною та скасувати, зокрема, постанову відповідача про застосування адміністративно-господарського штрафу від 15.12.2020 № 230094.

Разом з тим в матеріалах, доданих до позовної заяви, оригінал або копія постанови відповідача про застосування адміністративно-господарського штрафу від 15.12.2020 № 230094 відсутні. Крім того, позивач у позовній заяві жодним чином не обґрунтовує позовні вимоги в цій частині, а також не надає жодних доказів на підтвердження наявності ознак протиправності цього рішення.

Крім того, внаслідок порушення позивачем вимог частини сьомої статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України, що виявилось у неприєднанні до позовної заяви копії оскаржуваної постанови, суд позбавлений можливості обрахувати належну суму судового збору, що підлягає сплаті позивачем при зверненні до суду з даними позовними вимогами.

При цьому суд звертає увагу позивача на те, що платіжне доручення від 25.01.2021 № 78 про сплату судового збору у розмірі 2270,00 грн, долучене ним до позовної заяви в якості виконання вимог частини третьої статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України, не може вважатись доказом сплати судового збору за подання даного адміністративного позову з огляду на наступне.

За змістом положень статті 2 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI (далі - Закон № 3674-VI) платниками судового збору є, зокрема, громадяни України, іноземці, особи без громадянства, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.

Частиною першою статті 3 Закону № 3674-VI встановлено, що судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Таким чином, судовий збір у розумінні Закону № 3674-VI є обов`язковим платежем, який сплачується позивачем за подання до суду позовної або іншої заяви. Чинним процесуальним законодавством не передбачено сплату цього платежу за позивача іншою особою.

Судом встановлено, що з даною позовною заявою до суду звертається Товариство з обмеженою відповідальністю "Транс Групп Плюс".

Разом з тим згідно з даними, наведеними у платіжному дорученні від 25.01.2021 № 78, судовий збір у сумі 2270,00 грн сплачено не позивачем, а іншою юридичною особою - Товариством з обмеженою відповідальністю "ДРАЙВ-ТРАНС". У рядку "код платника" наведеного платіжного доручення також вказано ідентифікаційний код цієї юриличної особи, а у призначенні платежу - "судовий збір за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ДРАЙВ-ТРАНС".

Суд також звертає увагу позивача на те, що питання про поновлення пропущеного строку звернення до суду з даним позовом вирішується судом за результатами виконання позивачем вимог ухвали суду про залишення позовної заяви без руху.

У даному випадку такими вимогами є подання до суду: 1) копій постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу від 15.12.2020 № 230094 у двох екземплярах (для її направлення відповідачу та для суду) та документів і матеріалів на підтвердження обставин протиправності цього рішення, а у разі їх відсутності - позовної заяви, яка оформлена у відповідності до вимог пунктів 4 та 5 частини п`ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України (у тому числі шляхом уточнення позовних вимог у справі) з урахуванням наведених вище висновків суду, а також копії позовної заяви, недоліки щодо форми (змісту) якої усунуто, для її направлення відповідачу; 2) оригіналу платіжного документа, що свідчить про сплату позивачем судового збору у порядку та розмірі, передбаченими Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI.

Вказані недоліки повинні бути усунені позивачем у десятиденний строк з дня отримання копії даної ухвали.

Враховуючи викладене та керуючись частиною першою статті 169, статтями 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Встановити позивачу десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії даної ухвали.

3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

4. Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати (видати) позивачу невідкладно.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Харченко С.В.

СудКиївський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення05.02.2021
Оприлюднено08.02.2021
Номер документу94687757
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —320/1190/21

Ухвала від 28.02.2024

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Василенко Г.Ю.

Ухвала від 19.02.2021

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Харченко С.В.

Ухвала від 05.02.2021

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Харченко С.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні