Рішення
від 02.02.2021 по справі 599/2407/20
ЗБОРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 599/2407/20

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"02" лютого 2021 р. Зборівський районний суд Тернопільської області в складі судді Чорної В.Г. при секретарі Грицай О.П. за участю представника позивача ОСОБА_1 , представника відповідача Загір`янського дитячого садка Любисток Запухляк Марії Володимирівни, розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін в приміщенні суду в м. Зборів цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Загір`янського дитячого садка Любисток , треті особи: ОСОБА_3 , Відділ освіти, молоді та спорту Залозецької селищної ради про визнання неправомірними робочу інструкцію помічника вихователя Загір 'янського дитячого садка Любисток`та її скасування ,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 звернулася в суд з позовом до Загір`янського дитячого садка Любисток , треті особи: ОСОБА_3 , Відділ освіти, молоді та спорту Залозецької селищної ради про визнання неправомірними робочу інструкцію помічника вихователя Загір 'янського дитячого садка Любисток та її скасування .

В позовній заяві, а також в судових засіданнях позивач та представник позивача посилається на те, що з 06 вересня 2016 року працює помічником вихователя в Загір`янському дитячому садку Любисток . Директорка Загір`янського дитячого садка Любисток 30 серпня 2018 року затвердила в новій редакції робочу інструкцію помічника вихователя, в якій п.2.6 помічник вихователя прибирає приміщення групи, спальні (змінює білизну, одяг) та усно роз`яснено,що прибирання приміщення групи та спальні полягає в підтриманні загального порядку, зокрема: іграшки повинні розміщуватись на своїх тематичних місцях, книжки та канцелярські приладдя складені на місцях, після сну дитячі ліжка мають бути заправлені, заміна білизни повинна відбуватись у відповідності до графіку.

04 вересня 2020 року після зміни керівника Загір`янського дитячого садка Любисток новопризначена директорка затвердила інструкцію помічника вихователя в новій редакції, в якій п 2.6 збільшено її посадові обов`язки, а саме: помічник вихователя прибирає приміщення групи, туалетної кімнати, спальні, змінює білизну, миє та прибирає посуд і усно роз`яснено, що прибирання зазначених приміщень включає миття підлоги та вологе прибирання усіх меблів, що у них розміщені.

Збільшення посадових обов`язків помічника вихователя в частині прибирання туалетної кімнати, миття і прибирання посуду є зміною істотних умов праці. Із посадовою інструкцією її у встановленому законом порядку не ознайомлено, копію інструкції на вимогу не надано, про зміну істотних умов праці не повідомлено, вважає, що дана інструкція є незаконною та порушує її конституційні права, тому позивач та її представник просять визнати робочу інструкцію помічника вихователя, затверджену директором Загір`янського дитячого садка Любисток Зборівського району ОСОБА_3 04.09.2020 року неправомірною та скасувати її .

В судовому засіданні представник відповідача позовні вимоги не визнала, мотивуючи тим, що нею як керівником затверджено посадові інструкції в новій редакції від 04 вересня 2020 року та введено в дію 08 вересня 2020 року, після ознайомлення 07 вересня 2020 року всіх працівників із обов`язками, які кожен відповідно до зайнятої посади зобов`язаний виконувати. Позивач ОСОБА_2 в присутності всіх працівників відмовилася від підпису в журналі обліку видачі інструкцій працівникам, про що складено відповідний акт. Вважає свої дії як керівника правомірними, прийняття нових посадових інструкцій пояснює тим, що у зв`язку з коронарірусною інфекцією і ситуацією, яка склалася в трудовому колективі, для організації якісної роботи праці зміни в робочих інструкціях були необхідними. Крім цього, нею як керівником видано наказ №28-од від 07.09.2020 року Про особливості роботи Загір`янського дитячого садка Любисток в умовах карантину , яким розроблено ряд заходів для запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, зобов`язано всіх працівників неухильно дотримуватись виконання посадових інструкцій. Зазначила, що в інструкції помічника вихователя передбачено п 2.6 прибирання приміщення групи, туалетної кімнати, спальні, зміна білизни, миття та прибирання посуду, так як в приміщення групи заборонено техпрацівнику заходити в приміщення групи, а туалетна кімната знаходиться в групі, для працівників садочку є службовий туалет. Вважає, що інструкція помічника вихователя №4 розроблена з дотриманням чинного законодавства, позивачу ОСОБА_2 вручалася 04 вересня 2020 року та повторно 11 грудня 2020 року на вимогу позивача.Зазначила, що зміни умов праці не стосуються одного помічника вихователя ОСОБА_2 , а прийняті до уваги всіма працівниками Загір`янського дитячого садка Любисток , які в добровільній формі ознайомлені із робочими інструкціями та погодились з їх умовами. А відтак, істотні зміни умови праці в даному випадку є виправданими. Просить у задоволенні позовних вимог відмовити.

Заслухавши пояснення позивача та її представника, представника відповідача, та свідків, дослідивши матеріали цивільної справи у їх сукупності та взаємозв`язку, суд встановив наступні обставини справи та відповідні до них правовідносини.

У відповідності до частини 3 статті 32 Кодексу законів про працю України у зв`язку із змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.

Стаття 103 Кодексу законів про працю України встановлює, що про нові або зміну діючих умов оплати праці в бік погіршення власник або уповноважений ним орган повинен повідомити працівника не пізніше як за два місяці до їх запровадження або зміни.

Як зазначено в Постанові Пленуму ВСУ від 06.11.1992 року №9 від 06.11.1992 року "Про практику розгляду судами трудових спорів" зміна істотних умов праці допускається за умови, що це викликано змінами в організації виробництва і праці та що про ці зміни працівник був повідомлений не пізніше ніж за 2 місяці. Якщо при розгляді трудового спору буде встановлено, що зміна істотних умов трудового договору проведена не у зв`язку зі зміною в організації виробництва і праці на підприємстві, в установі, організації, то така зміна з урахуванням конкретних обставин може бути визнана судом неправомірною з покладенням на власника або уповноважений ним орган обов`язку поновити працівникові попередні умови праці.

Позивач ОСОБА_2 працює помічником вихователя в Загір`янському дитячому садку Любисток , дана обставина визнається відповідачем, а тому доказуванню не підлягає.

Згідно статуту Загір`янського дитячого садка Любисток Зборівського району, затвердженого рішенням сесії Загір`янської сільської ради №71 від 10 вересня 2003 року та погодженим Відділом освіти Зборівської районної державної адміністрації керівник дошкільного закладу п 8.2 наділений повноваженнями затверджувати правила внутрішнього трудового розпорядку та посадові інструкції працівників.

Розпорядженням керівника Загір`янського дитячого садка Любисток від 26 серпня 2020 року з метою забезпечення функціонування дитячого садка внесено зміни до посадових інструкцій працівників закладу, зокрема, і до робочої інструкції помічника вихователя.

04 вересня 2020 року всі працівники Загір`янського дитячого садка Любисток під розписку ознайомлені із змістом робочих інструкцій про що свідчать відповідні підписи у журналі обліку видачі інструкцій працівникам Загір`янського дитячого садка Любисток , де відсутній підпис позивача ОСОБА_2 . Актом від 09 вересня 2020 року зафіксовано відмову позивача від підпису в зазначеному журналі. Дані обставини підтверджуються показами свідків ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 .

Виходячи із досліджених матеріалів справи, пояснень позивача, представників сторін та показів свідків, суд приходить до висновку, що відповідачем належними і допустимими доказами доведено, що зміна істотних умов праці всіх працівників Загір`янського дитячого садка Любисток в даному випадку є виправдана і правомірна, та порушень трудових прав позивача не встановлено, що, зокрема, підтверджено висновком Управління Держпраці у Тернопільській області від 25 листопада 2020 року №4470/01-05-4.3/20. Зміни є істотними та спрямовані на належні умови дітей - вихованців Загір`янського дитячого садка Любисток . Зміни були проведені для вжиття дієвих заходів забезпечення належної роботи закладу та для запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Слід зазначити, що зміна умов праці виникла в Загір`янському дитячому садку Любисток в цілому, а не стосувалася тільки позивача, відповідачем вжито заходи щодо належного повідомлення позивача про зміну істотних умов праці, однак як вбачається із матеріалів справи позивач відмовилася від ознайомлення з робочою інструкцією.

Відтак, суд вважає, що права та інтереси позивача шляхом зміни умов праці відбулись у встановленому законом порядку, який передбачений положеннями Кодексу законів про працю Українита узгоджується із обставинами, які цьому сприяли, зміни істотних умов праці є правомірними, а тому в задоволенні позовних вимог ОСОБА_2 слід відмовити.

Згідно ст.141 ЦПК України судові витрати покласти на сторони в понесених ними розмірах.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 32 , 232Кодексу законів про працю Українист.ст. 10 , 11 , 76 , 141 , 206 , 258-259 , 263-265 , 268 , 272 , 273 , 354 , п.15.5 ч. 1 Перехідних положень Цивільного процесуального кодексуУкраїни , суд,-

УХВАЛИВ :

У задоволенні позовних вимог ОСОБА_2 до Загір`янського дитячого садка Любисток , треті особи: ОСОБА_3 , Відділ освіти, молоді та спорту Залозецької селищної ради про визнання робочої інструкції помічника вихователя, затвердженої директором Загір`янського дитячого садка Любисток Зборівського району Запухляк М.В. 04.09.2020 року неправомірною та її скасування - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на рішення суду подається через Зборівський районний суд до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи. Апеляційна скарга подається до Тернопільського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня складання повного тексту рішення. Повний текст рішення виготовлено 07 лютого 2021 року.

Суддя Зборівського

районного суду Чорна В.Г.

СудЗборівський районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення02.02.2021
Оприлюднено09.02.2021
Номер документу94717241
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —599/2407/20

Рішення від 02.02.2021

Цивільне

Зборівський районний суд Тернопільської області

Чорна В. Г.

Рішення від 02.02.2021

Цивільне

Зборівський районний суд Тернопільської області

Чорна В. Г.

Ухвала від 02.02.2021

Цивільне

Зборівський районний суд Тернопільської області

Чорна В. Г.

Ухвала від 28.12.2020

Цивільне

Зборівський районний суд Тернопільської області

Чорна В. Г.

Ухвала від 26.11.2020

Цивільне

Зборівський районний суд Тернопільської області

Чорна В. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні