Рішення
від 30.11.2020 по справі 761/25766/20
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 761/25766/20

Провадження № 2/761/7353/2020

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(заочне)

30 листопада 2020 року Шевченківський районний суд м. Києва в складі:

головуючого судді - Фролової І.В.,

секретаря судового засідання - Мехеди А.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні зали суду в м. Києві в порядку спрощеного позовного провадження з повідомлення (викликом) сторін цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Батер Компані про захист прав споживача,-

В С Т А Н О В И В :

У серпні 2020 року ОСОБА_1 звернувся до Шевченківського районного суду міста Києва з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю Батер Компані у якій просив суд стягнути заборгованость у розмірі 38 753,54 грн., з яких 37 154,00 грн. - боргу; 709,68 грн. - інфляційні витрати; 889,86 грн - 3% річних.

Так, позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що 30.09.2019 року між ним та ТОВ БАТЕР КОМПАНІ було досягнуто згоди укласти договір на постачання товару. Відповідно до гарантійного листа №318 від 30 вересня 2019 р., що надісланий Покупцю (Позивачу) Продавцем (Відповідачем), ТОВ "БАТЕР КОМПАНІ" бере на себе зобов`язання поставити Позивачу плити перекриття після зарахування коштів на поточний рахунок Відповідача в розмірі не менше ніж 50% від суми зазначеної в рахунку фактурі №318 від 30.09.2019 року.

Також гарантійним листом відповідач зобов`язався поставити плити перекриття протягом 5 -14 робочих днів з моменту надходження коштів від Позивача. Відповідачем було надано Позивачеві рахунок на оплату №318 від 30 вересня 2019 року відповідно до якого загальна вартість товару складає 74308,00 грн.

30 вересня 2019 року позивач перерахував на поточний рахунок відповідача 37154,00 грн, тобто 50% від суми зазначеної для оплати, що підтверджується банківською квитанцією. Позивач вважає що належним чином виконав взяті на себе зобов`язання, натомість Відповідач ані в обумовлений строк ані після його спливу товар не поставив. При цьому Позивач неодноразово звертався до відповідача письмо і телефоном з метою досудового врегулювання спору.

За вказаних обставин, а також посилаючись на положення Закону України Про захист прав споживачів , позивач вважає, що з відповідача на його користь підлягає до стягнення заборгованості у розмірі 38 753,54 грн., з яких 37 154,00 грн. - боргу; 709,68 грн. - інфляційні витрати; 889,86 грн - 3% річних.

Ухвалою Шевченківського районного суду міста Києва від 25.08.2020 року відкрито провадження в цивільній справі за вказаним позовом, розгляд якої вирішено проводити за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін.

Представник Позивача у судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду повідомлений належним чином.

Відповідач у судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду повідомлений належним чином, про причини своєї неявки в судове засідання суд не сповістив, відзиву не направив.

Разом з тим, відповідно до положень ч.ч. 1, 2 ст. 280 ЦПК України суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов: відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; відповідач не з`явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; відповідач не подав відзив; позивач не заперечує проти такого вирішення справи. У разі участі у справі кількох відповідачів заочний розгляд справи можливий у випадку неявки в судове засідання всіх відповідачів.

Дослідивши письмові докази, які містяться в матеріалах справи, судом встановлені наступні обставини та відповідні ним правовідносини.

30 вересня 2019 року ОСОБА_1 відповідно до рахунку на оплату №318 від 30 вересня 2019 року перерахував на поточний рахунок відповідача 37 154,00 грн, тобто 50% від суми зазначеної для оплати товару, що підтверджується матеріалами справи. Позивач вважає що належним чином виконав взяті на себе зобов`язання, а дії Відповідача незаконними.

Встановлено, що позивач письмово звертався до відповідача з вимогою про повернення передплати у розмірі 50%, що підтверджується копією заяви від 23.10.2019 року та 06.11.2019 року.

Відомостей щодо надання відповіді відповідачем матеріали позову не містить.

Таким чином з боку відповідача має місце невиконання умов попередньої домовленості відповідно до гарантійного листа №318 від 30 вересня 2019 р., що надісланий Покупцю (Позивачу) Продавцем (Відповідачем), за умов якого ТОВ "БАТЕР КОМПАНІ" бере на себе зобов`язання поставити Позивачу плити перекриття після зарахування коштів на поточний рахунок Відповідача в розмірі не менше ніж 50% від суми зазначеної в рахунку фактурі №318 від 30.09.2019 року.

Відповідно до ст. 633 ЦК України, публічним є договір, в якому одна сторона - підприємець взяла на себе обов`язок здійснювати продаж товарів, виконання робіт або надання послуг кожному, хто до неї звернеться (роздрібна торгівля, перевезення транспортом загального користування, послуги зв`язку, медичне, готельне, банківське обслуговування тощо). При цьому відповідно до ч. 4 цієї статті підприємець не має права відмовитися від укладення публічного договору за наявності у нього можливостей надання споживачеві відповідних товарів (робіт, послуг), а у разі необґрунтованої відмови підприємця від укладення публічного договору він має відшкодувати збитки, завдані споживачеві такою відмовою.

Відповідно до ч. 1 ст. 640 ЦК України, договір є укладеним з моменту одержання особою, яка направила пропозицію укласти договір, відповіді про прийняття цієї пропозиції.

Відповідно до ч.2 ст. 642 ЦК України, якщо особа, яка одержала пропозицію укласти договір, у межах строку для відповіді вчинила дію відповідно до вказаних у пропозиції умов договору (відвантажила товари, надала послуги, виконала роботи, сплатила відповідну суму грошей тощо), яка засвідчує її бажання укласти договір, ця дія є прийняттям пропозиції, якщо інше не вказане в пропозиції укласти договір або не встановлено законом.

Частиною 1 ст. 655 ЦК України передбачено, що за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов`язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов`язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.

Відповідно до ст. ч.1 ст. 662 ЦК України продавець зобов`язаний передати покупцеві товар, визначений договором купівлі-продажу.

Частиною 1.ст. 665 ЦК України, у разі відмови продавця передати проданий товар покупець має право відмовитися від договору купівлі-продажу.

Вимогами ст. 693 ЦК України передбачено, що якщо договором встановлений обов`язок покупця частково або повністю оплатити товар до його передання продавцем (попередня оплата), покупець повинен здійснити оплату в строк, встановлений договором купівлі-продажу, а якщо такий строк не встановлений договором, - у строк, визначений відповідно до статті 530 цього Кодексу. У разі невиконання покупцем обов`язку щодо попередньої оплати товару застосовуються положення статті 538 цього Кодексу.

Як передбачено ч. 1 ст. 610 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Відповідно до ст. 625 ЦК України, боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно ч. 1 ст. 530 ЦК України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Суд погоджується із розрахунком Позивача сум індексу інфляції а також три проценти річних і вважає їх справедливими та такими, що підлягають сплаті.

В даному випадку слід зазначити, що відповідно до преамбули Закону України Про захист прав споживачів , він регулює відносини між споживачами товарів, робіт і послуг та виробниками і продавцями товарів, виконавцями робіт і споживачами послуг різних форм власності, встановлює права споживачів, а також визначає механізм їх захисту та основи реалізації державної політики у сфері захисту прав споживачів.

Водночас, в Законі України Про захист прав споживачів не визначено певних меж його дії, але з урахуванням характеру правовідносин, які ним регулюються, та виходячи із принципів цивільного судочинства і наявності у спірних правовідносинах сторони, як особа - споживач, можна зробити висновок, що цим Законом регулюються відносини, що виникають із договорів купівлі-продажу, майнового найму (оренди), надання комунальних послуг, прокату, перевезення, зберігання, доручення, комісії, фінансово-кредитних послуг тощо. Такі відносини можуть виникати з актів законодавства або з інших угод, які не суперечать закону.

Отже, аналізуючи предмет та умови вищезазначеного публічного договору, наявні підстави для висновку, що цей договір за суттю є договором купівлі-продажу товару (плит перекриття) для власних потреб споживача, як це зазначено в Законі України Про захист прав споживачів .

Згідно положень ч. 6 ст. 141 ЦПК України, суд приходить до висновку про необхідність стягнення з відповідача в дохід держави суми судового збору у розмірі 840,80 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 526, 530, 549, 550, 610, 611, Законом України Про захист прав споживачів , ст.ст. 12, 13, 76-81, 89, 95, 141, 229, 258, 259, 263-266, 268, 273, 280-282, 289, 352, 354 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Батер Компані про захист прав споживача - задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю БАТЕР КОМПАНІ на користь ОСОБА_1 заборгованість у розмірі 38 753,54 грн., з яких 37 154,00 грн. - боргу; 709,68 грн. - інфляційні витрати; 889,86 грн - 3% річних.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю БАТЕР КОМПАНІ на користь держави судові витрати у розмірі 840,80 грн.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Рішення суду може бути оскаржене до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Шевченківський районний суд міста Києва протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Реквізити сторін:

ОСОБА_1 , місце проживання - АДРЕСА_1 , іпн НОМЕР_1 ,

Товариствоз обмеженою відповідальністю БАТЕР КОМПАНІ , місце знаходження - 04050, м. Київ, вул. Глибочицька, буд. 72, код ЄДРПОУ 41315218.

Повний текст рішення складений 18 січня 2021 року.

Суддя:

СудШевченківський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення30.11.2020
Оприлюднено09.02.2021
Номер документу94720855
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —761/25766/20

Рішення від 30.11.2020

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Фролова І. В.

Рішення від 30.11.2020

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Фролова І. В.

Рішення від 30.11.2020

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Фролова І. В.

Ухвала від 25.08.2020

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Фролова І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні