Справа № 279/5486/20
Провадження 2/279/410/21
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 лютого 2021 року Коростенський міськрайонний суд
Житомирської області
в складі: головуючого-судді Коваленко В.П.,
за участю секретаря Комарової О.В.
розглянувши в порядку загального позовного провадження в підготовчому судовому засіданні в м. Коростені цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Бугайов Дмитро Миколайович до Територіальної громади в особі виконавчого комітету Сингаївської сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 , через свого представника адвоката Бугайова Д.М. звернулась в суд з позовом про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько - ОСОБА_2 , після смерті якого відкрилась спадщина за заповітом у вигляді земельних ділянок для ведення товарного сільскогосподарського виробництва кадастровий номер: 1822385200:04:000:0075 площею 4,00га, кадастровий номер: 1822385200:22:000:0072, площею 0,54 га, які належали померлому на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЖТ № 080331.
Позивач зазначила, що при житті батько склав на її ім`я заповіт, але вона у встановлений законом строк не звернулась з заявою до нотаріальної контори про прийняття спадщини, оскільки на оформлення потрібні були чималі матеріальні витрати, не була обізнена в законодавстві, процедурі оформлення спадкового майна, строках для прийняття спадщини, та вважала, що за наявності заповіту на її ім`я рахується такою що прийняла спадшину. Тому просила визначити їй додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті її батька - ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Позивач в підготовче судове засідання не з`явилась, про день і час розгляду справи була повідомлена належним чином. Представник позивача адвокат Бугайов Д.М. надав суду заяву про розгляд справи в його відсутності, вказавши, що позовні вимоги підтримує та просить їх задовольнити.
Представник відповідача голова комісії з реорганізації Сингаївської сільської ради в судове засідання не з`явився, направив до суду заяву, в якій просить справу розглянути в його відсутність, з рішенням суду погоджується.
Відповідно до вимог ч.3ст.200 ЦПК України суд ухвалює рішення в підготовчому судовому засіданні у випадку визнання позову відповідачем.
Вивчивши матеріали справи у їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Купеч Коростенського району Житомирської області помер ОСОБА_2 (свідоцтво про смерть серія НОМЕР_1 а.с. 8).
Померлому на праві приватної власності належала земельна ділянка, цільове призначення якої - ведення товарного сільськогосподарського виробництва, загальною площею 4,54 га, яка знаходиться на території Сингаївської сільської ради Коростенського району
Житомирської області, на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЖТ № 080334 від 14.06.2004 року.
За життя ОСОБА_2 склав заповіт, яким ОСОБА_2 на випадок своєї смерті зробив таке заповітне розпорядження: жилий будинок з надвірними будовами, що розташований в АДРЕСА_1 , належний йому на праві особистої власності, все його майно, де б воно не було і з чого б воно не складалося і взагалі все те, що буде йому належати на день смерті і на що він по закону матиме право заповів ОСОБА_1 . Даний заповіт посвідчено секретарем Сингаївської сільської ради Коростенського району Житомирської області, 23.03.2004 року зареєстровано в реєстрі № 24, який не змінено та не скасовано ( а.с. 10 ).
Таким чином, ОСОБА_1 є спадкоємцем за заповітом після смерті ОСОБА_2 .
Згідно довідки № 1237/16/01-16 від 31.12.2020 року, виданої Коростенською районною державною нотаріальною конторою, після смерті ОСОБА_2 спадкоємці з заявами про прийняття спадщини в нотаріальну контору не звертались, спадкова справа не заводилась. ( а.с. 22)
Відповідно до ч. 1 ст. 1270 ЦК України, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Згідно вимог ч. 1 ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Частиною 1 ст. 1269 ЦК України передбачено, що спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини.
Позивач у встановлений законом шестимісячний строк із заявою про прийняття спадщини до нотаріальної контори не звернулась, оскільки знаходилась у скрутному фінансовому становищі, а тому пропукстила строк прийняття спадщини.
Відповідно до положень ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Керуючись ст. ст. 200, 263-265,268 ЦПК України, ст.ст. 1233, 1268 , 1272 ЦК України, суд, -
УХВАЛИВ :
Позов ОСОБА_1 - задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП - НОМЕР_2 - додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини за заповітом після смерті її батька - ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 протягом одного місяця з дня набрання судовим рішенням чинності.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку безпосередньо до Житомирського апеляційного суду протягом тридцяти днів шляхом подачі апеляційної скарги.
Суддя: Коваленко В.П.
Суд | Коростенський міськрайонний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 09.02.2021 |
Оприлюднено | 09.02.2021 |
Номер документу | 94721798 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
Коваленко В. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні