Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
25 березня 2010 р. № 2-а- 1532/10/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Кухар М.Д. ,
при секретарі судового засідання - Тайцеві А.Л.,
за участі: прокурора - Савицького Є.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом Прокурора Красноградського району Харківської області в інтересах держави в особі Красноградської міжрайонної державної податкової інспекції у Харківській області до Приватного підприємства "Соснівське" про стягнення заборгованості,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить суд стягнути з відповідача заборгованість з оплати за землю та податку на додану вартість в сумі 4342,92 грн. Позивач, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві, просив задовольнити позов у повному обсязі.
В судовому засіданні прокурор підтримав позовні вимоги у повному обсязі та просив суд задовольнити їх у повному обсязі.
Представник позивача в судове засідання не з’явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, надав до суду клопотання про розгляд даної справи без його участі. Таким чином, суд вважає, за можливе розглянути справу без участі представника позивача за наявними в ній матеріалами.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення, яке міститься в матеріалах справи. У відповідності до ст. 35 КАС України відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання. Відповідач відзив на позов не надав, правом участі в судовому засіданні не скористався. Таким чином, суд вважає, за можливе розглянути справу без участі представника відповідача за наявними в ній матеріалами.
Суд, вислухавши прокурора, дослідивши матеріали справи встановив наступне.
Приватне підприємство «Соснівське» знаходиться на обліку платників податків у Красноградській МДПІ, розташоване за юридичною адресою: с.Березівка, Красно градського району, Харківської області, 63325.
Відповідно до Закону України «Про систему оподаткування» №1251-XII від 25.06.91р. платниками податків і зборів є юридичні та фізичні особи, на яких згідно із законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори. Платники податків зобов'язані подавати до державних податкових органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів, сплачувати належні суми податків і зборів. Контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів здійснюється державними подат ковими органами.
Згідно зі ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-111 від 21.12.2000р. податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації, і платник податків зобов'язаний само стійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації протягом десяти календарних днів наступних за останнім днем граничного строку, передбаченого п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону для подання податкової декларації. Узгоджена сума податкового зобов'язан ня, не сплачена платником податків у встановлені строки визнається сумою податкового боргу.
Відповідно до ст. 2 Закону України „Про плату за землю” від 03.07.1992 року № 2535-XII, із змінами та доповненнями в редакції на час виникнення спірних правовідносин, використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Розміри податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не встановлено, визначаються до її встановлення в порядку, визначеному цим Законом.
Власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, крім орендарів та інвесторів - учасників угоди про розподіл продукції, сплачують земельний податок.
Справляння земельного податку за земельні ділянки, надані в користування у зв'язку з укладенням угоди про розподіл продукції, замінюється розподілом виробленої продукції між державою та інвестором на умовах такої угоди.
За земельні ділянки, надані в оренду, справляється орендна плата.
Відповідно до ст. 5 Закону № 2535-XII об'єктом плати за землю є земельна ділянка, а також земельна частка (пай), яка перебуває у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди.
Суб'єктом плати за землю (платником) є власник земельної ділянки, земельної частки (паю) і землекористувач, у тому числі орендар.
Згідно ст. 13 Закону № 2535-XII підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки.
Згідно зі ст. 14 Закону № 2535-XII, платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.
Приписами ст. 17 Закону № 2535-XII визначено, що податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Отже, виходячи із вищевикладеного, суд приходить до висновку про те, що ПП «Соснівське» зобов"язане сплачувати земельний податок, оскільки останній, відповідно до вищенаведених норм чинного законодавства України, є суб'єктом плати за землю (платником). Крім того, відповідно до вищезазначених норм, підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.
Станом на 13.10.2009 року заборгованість ПП «Соснівське» з оплати за землю та податку на додану вартість складає 4342 грн. 92 коп., що підтверджується наданими документальними розрахунками, які містяться в матеріалах справи, а саме: орендна плата за землю - 1985,92 грн. (основний платіж - 1714,59 грн., штрафна санкція - 266,75 грн., пеня - 4,58 грн.); податок на додану вартість - 2357,00 грн. по податковій декларації від 21.04.2009 року № 4652.
Відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Виходячи із вищевикладеного, суд вважає позов обґрунтованим та таким що підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 94, 160, 161, 162, 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Харківський окружний адміністративний суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Прокурора Красноградського району Харківської області в інтересах держави в особі Красноградської міжрайонної державної податкової інспекції у Харківській області до Приватного підприємства "Соснівське" про стягнення заборгованості - задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Приватного підприємства "Соснівське" (с. Березівка, Красноградський район, Харківська область, 63325, код ЄДРПОУ 32464832) на користь Красноградської міжрайонної державної податкової інспекції у Харківській області (вул. Короленко, 85, м. Красноград, Харківська область, 63304, р/р 31112104700300 ГУДКУ, МФО 851011, код 24134389) заборгованість з оплати за землю та податку на додану вартість в сумі 4342.92 грн. (чотири тисячі триста сорок дві гривні дев"яносто дві копійки).
Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня виготовлення повного тексту постанови та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлено 29.03.2010 року.
Суддя Кухар М.Д.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.03.2010 |
Оприлюднено | 21.07.2010 |
Номер документу | 9472570 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Кухар М.Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні