Рішення
від 09.02.2021 по справі 385/1474/20
ГАЙВОРОНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

385/1474/20

2/385/34/21

09.02.2021 року Гайворонський районний суд Кіровоградської області в складі:

головуючого - судді Гришака А.М.,

з участю секретаря судового засідання - Зеленко О.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Гайвороні справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Таужненської сільської ради Гайворонського району Кіровоградської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини та встановлення факту родинних відносин, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до Гайворонського районного суду Кіровоградської області з позовною заявою до Таужненської сільської ради Гайворонського району Кіровоградської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини та встановлення факту родинних відносин.

Позов мотивований тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько позивача ОСОБА_2 , після смерті якого відкрилася спадщина на все належне йому майно, в тому числі на земельну ділянку (пай) площею 1,40 га, кадастровий номер 3521186000:02:000:5167, яка розташована на території Таужненської сільської ради, Гайворонського району, Кіровоградської області.

Позивач являється спадкоємцем першої черги за законом після смерті батька ОСОБА_2 . Інших спадкоємців ні за законом, ні за заповітом немає.

Позивач звернувся до нотаріальної контори для прийняти спадщину, однак нотаріус в усній формі повідомила, що строк для прийняття спадщини ним пропущений. При цьому позивачу було роз`яснено, що для визначення додаткового строку для прийняття спадщини йому необхідно звернутися з позовом до суду.

Позивач пропустив встановлений законом шестимісячний строк для прийняття спадщини, оскільки фактично проживає в місті Києві, де неофіційно працевлаштований і в силу особливості графіку роботи та значною віддаленістю місця його постійного фактичного проживання від місця знаходження спадкового майна не мав можливості вчасно звернутися до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини.

Вважає причину пропуску строку для прийняття спадщини поважною та просить визначити йому додатковий строк тривалістю три місяці.

Крім того, при перевірці наданих позивачем документів було встановлено, що в свідоцтві про його народження прізвище батька записано як ОСОБА_2 , а в свідоцтві про смерть останнього ОСОБА_2 . Дані розбіжності в написанні прізвища батька позивача, не дають йому змогу прийняти спадщину після смерті останнього.

Встановлення факту родинних відносин тягне для позивача юридичні наслідки, оскільки дає йому змогу прийняти спадщину після смерті батька.

Позивач в судове засідання не з`явився, надіслав до суду заяву в якій зазначив, що просить розглянути справу без його участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить суд їх задовольнити.

Представник відповідача Таужненської сільської ради Гайворонського району Кіровоградської області в судове засідання не з`явився. Надав до суду заяву в якій зазначив, що просить розглянути справу без його участі, позовні вимоги визнає повністю.

Згідно з ч. 4 ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Допитані в судовому засіданні свідки: ОСОБА_6 та ОСОБА_7 кожний окремо суду пояснили, що їм достовірно відомо, що померлий ОСОБА_2 є рідним батьком позивача ОСОБА_1 .

Даючи оцінку доказам, суд вважає, що в судовому засіданні знайшов своє ствердження факт родинних відносин між померлим ОСОБА_2 та заявником ОСОБА_1 .

Той факт, що померлий ОСОБА_2 є рідним батьком позивача ОСОБА_1 , стверджується копією паспорта та картки платника податків (а.с. 7-10), копією свідоцтва про народження (а.с. 11), копією свідоцтва про смерть (а.с. 12), копією державного акту на право власності на земельну ділянку серії КР № 094194 від 07.04.2009 року (а.с. 13-14), довідкою Таужненської сільської ради Гайворонського району Кіровоградської області № 326 від 30.11.2020 року (а.с. 15) та показами свідків.

Встановлення факту родинних відносин тягне для позивача юридичні наслідки, а саме дає змогу прийняти спадщину.

Встановити іншим, крім судового, шляхом цей факт неможливо, оскільки ОСОБА_2 помер.

Враховуючи вищевикладене позовна заява в цій частині підлягає задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Положеннями ч. 3 ст. 1272 ЦК України передбачено, якщо спадкоємець не подав заяву про прийняття спадщини з поважних причин, суд має право визначити додатковий строк для її подання.

Згідно п. 24 Постанови Пленуму Верховного суду України № 7 від 30.05.2008 року Про судову практику у справах про спадкування , особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини відповідно до частини третьої статті 1272 ЦК України.

У резолютивній частині рішення суд повинен вказати відповідно певний період часу з моменту набрання судовим рішенням законної сили, протягом якого спадкоємець може подати заяву про прийняття спадщини, а не конкретну календарну дату, до якої спадкоємець може подати заяву про прийняття спадщини. Додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини, не може перевищувати шестимісячного строку, встановленого статтею 1270 ЦК України для прийняття спадщини.

Вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.

Судом встановлено, що позивачем було пропущено строк для прийняття спадщини з поважної причини, в зв`язку з тим, що ОСОБА_1 постійно проживає в м. Київ, що значно віддалено від місця знаходження спадкового майна, у зв`язку з чим не мав можливості вчасно звернутися до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини.

З інформаційної довідки зі Спадкового реєстру (спадкові справи та видані на їх підставі свідоцтва про право на спадщину) та інформаційної довідки зі Спадкового реєстру (заповіти/спадкові договори) встановлено, що будь-яка інформація на померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 відсутня.

Відповідач позов визнав. Оскільки визнання відповідачем позову не суперечить закону, не порушує права свободи чи інтереси інших осіб, тому суд приходить до висновку, що позовна заява підлягає задоволенню.

Керуючись ст.1272 ЦК України, ст.ст. 141, 263, 265 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Таужненської сільської ради Гайворонського району Кіровоградської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини та встановлення факту родинних відносин задовольнити.

Встановити факт, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженець с. Таужне, Гайворонського району, Кіровоградської області, являється рідним сином ОСОБА_2 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Визнати пропущення строку для подання заяви про прийняття спадщини ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , після смерті ОСОБА_2 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 , з поважної причини та визначити йому додатковий строк три місяці для подачі заяви про прийняття спадщини, який почати рахувати з моменту вступу рішення в законну силу.

Судові витрати залишити по фактично понесених.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до Кропивницького апеляційного суду, шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня проголошення рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя: А. М. Гришак

Дата документу 09.02.2021

СудГайворонський районний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення09.02.2021
Оприлюднено10.02.2021
Номер документу94734866
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —385/1474/20

Рішення від 09.02.2021

Цивільне

Гайворонський районний суд Кіровоградської області

Гришак А. М.

Ухвала від 23.12.2020

Цивільне

Гайворонський районний суд Кіровоградської області

Гришак А. М.

Ухвала від 02.12.2020

Цивільне

Гайворонський районний суд Кіровоградської області

Гришак А. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні