Рішення
від 28.01.2021 по справі 369/5894/19
КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 369/5894/19

Провадження № 2/369/2556/21

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28.01.2021 м. Київ

Києво-Святошинський районний суд Київської області в складі головуючої судді Ковальчук Л.М., при секретарі Моргун А.Д., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Тарасівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області про визнання права власності на майно в порядку спадкування за заповітом і за законом,

В С Т А Н О В И В:

Позивачі ОСОБА_1 , ОСОБА_2 звернулись до суду із позовом до Тарасівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області про визнання права власності на майно в порядку спадкування за заповітом, і за законом, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_3 . Місцем відкриття спадщини є с. Тарасівка Києво-Святошинського району Київської області. За життя спадкодавець склав заповіт, згідно якого заповідав усе своє майно позивачу ОСОБА_1 .13.04.2019 приватним нотаріусом Києво-Святошинського районного нотаріального округу Федоренко О. І. було видано свідоцтва про право на спадщину за заповітом ОСОБА_1 та за законом - ОСОБА_2 в частині на земельну ділянку кадастровий номер 3222486601:01:001:0034 площею 0,1301, яка розташована в АДРЕСА_1 на 7/8 частини ОСОБА_1 та на 1/8 частини ОСОБА_2 відповідно та іншого спадкового майна. Однак, в частині видачі свідоцтва про право на спадщину на спадковий житловий будинок, розташований в АДРЕСА_1 нотаріусом видано постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії з підстав відсутності правовстановлюючого документа на зазначене нерухоме мано. А тому позивачі, з метою реалізації свого право на спадщину, звернулися з вказаним позовом до суду.

Враховуючи викладене, позивачі ОСОБА_1 , ОСОБА_2 просили визнати за ОСОБА_1 право власності на 7/8 частин житлового будинку з надвірними будівлями та спорудами, розташованого в АДРЕСА_1 із загальною площею приміщень житлового будинку 206,8 м.кв. на земельній ділянці із кадастровим номером 3222486601:01:001:0034 в порядку спадкування за заповітом після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 батька позивача - ОСОБА_3 , та за ОСОБА_2 визнати право власності на 1/8 частин того ж будинку після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 її чоловіка ОСОБА_3 в порядку спадкування за законом.

У судове засідання позивачі ОСОБА_1 , ОСОБА_2 не з`явились, про дату, час і місце розгляду справи повідомлялись належним чином, суду надана заява про розгляд справи представника позивачів, позов підтримали і просили задовольнити.

У судове засідання представник відповідача Тарасівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області не з`явився, про дату, час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином.

Оскільки відповідач неодноразово повідомлявся належним чином про дату, час і місце розгляду справи, причини неявки суду невідомі, а представник позивачів не заперечував проти заочного розгляду справи, тому суд ухвалив провести заочний розгляд справи.

Суд, з»ясувавши дійсні обставини справи, дослідивши письмові докази, дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 помер ОСОБА_3 , що підтверджується відповідним свідоцтвом про смерть серія НОМЕР_1 від 27.06.2018 року. Спадкоємцями першої черги спадкового майна померлого є позивачі, що підтверджується копією свідоцтва про народження позивача ОСОБА_1 та копією свідоцтва про шлюб позивача ОСОБА_2 .. За життя спадкодавець склав заповіт, згідно якого заповідав усе своє майно позивачу ОСОБА_1 . Звернувшись у встановлені законом строки до приватного нотаріуса Києво-Святошинського районного нотаріального округу Федоренко О.І. із заявами про прийняття спадщини, позивачі оформили спадкові права на земельну ділянку кадастровий номер 3222486601:01:001:0034 площею 0,1301 га, яка розташована в АДРЕСА_1 . Дані обставини підтверджуються копією свідоцтва про право на спадщину за заповітом, виданого 13.04.2019 на ім`я ОСОБА_1 на 7/8 частки вказаної земельної ділянки та свідоцтвом про право на спадщину за законом від 13.04.2019 на ім`я ОСОБА_2 на 1/8 частку вказаної земельної ділянки. Постановою від 13.04.2019 в частині видачі свідоцтв про право на спадщину на спадковий житловий будинок, розташований в АДРЕСА_1 нотаріусом відмовлено у вчиненні нотаріальної дії з підстав відсутності правовстановлюючого документа на вказаний житловий будинок.

Згідно повідомлення КП Бюро технічної інвентаризації Києво-Святошинської районної ради Київської області № 245 від 22.02.2019 з огляду інвентарної справи право власності на будинок АДРЕСА_1 не зареєстровано. Однак, земельна ділянка, на якій розташований вказаний будинок, належала спадкодавцю на підставі Державного акту на право приватної власності на землю, що підтверджується витребуваними ухвалою суду матеріалами спадкової справи № 4/2018. Окрім того, позивачами надано суду належним чином завірену копію Технічного паспорта на будинок садибного (індивідуального) житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами, розташованого в АДРЕСА_1 , виготовленого станом на 16 жовтня 2020 року. Технічний паспорт містить відмітку про проведення технічного обстеження і встановлення його надійної та безпечної експлуатації. Будинок введено в експлуатацію, що підтверджується рішенням виконкому Тарасівської сільської ради народних депутатів Києво-Святошинського району Київської області від 28.01.1993 за № 6/1. Доказами належності спадкодавцю вказаного жилого будинку є також наявні в матеріалах справи копії Будівельного паспорту на земельну ділянку під будівництво індивідуального житлового будинку в АДРЕСА_1 ОСОБА_3 , Рішення виконкому Києво-Святошинської районної ради народних депутатів від 11 листопада 1985 року про надання дозволу на будівництво індивідуального житлового будинку ОСОБА_3 , Акту про відведення в натурі присадибної земельної ділянки для будівництва індивідуального жилого будинку, рішення Тарасівської сільської ради народних депутатів від 19 липня 1985 року № 56/5 Про надання дозволу на будівництво індивідуального житлового будинку ОСОБА_3 в с. Тарасівка , Наказу № 82 по радгоспу Тарасівський від 01 липня 1986 року, Акту Тарасівського виконавчого комітету Державного прийняття в експлуатацію індивідуального будинковолодіння від 25 грудня 1992 року, Будинкової книги для прописки громадян в будинку АДРЕСА_1 .

Слід зазначити, що у Конституції України закріплено основні правові принципи регулювання відносин власності, головним із яких є принцип рівного визнання й захисту усіх форм власності (статті 13, 41 Конституції України).

Відповідно до ст. 13 Конституції України власність зобов`язує. Власність не повинна використовуватися на шкоду людині і суспільству. Держава забезпечує захист прав усіх суб`єктів права власності і господарювання, соціальну спрямованість економіки. Усі суб`єкти права власності рівні перед законом.

Основоположні принципи здійснення правомочностей власника сформульовані у статті 1 Першого Протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (Рим, 04 листопада 1950 року), що набрала чинності для України з 11 вересня 1997 року та є складовою її правової системи відповідно до вимог ст. 9 Конституції України.

Статтею 41 Конституції України визначено, що кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності. Право власності набувається у порядку, визначеному законом.

Слід зазначити, що момент виникнення права власності на річ (майно) визначається законом.

При визначенні моменту набуття права власності слід враховувати як особливості самого майна, так і особливості оформлення права власності, які теж суттєво впливають на визначення моменту виникнення (набуття) права власності.

За правилами ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема, із правочинів.

Відповідно до вимог ст. 316 ЦК України правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.

Згідно вимог ст. 317 ЦК України власникові належать права володіння, користування та розпорядження своїм майном.

Відповідно до вимог ст. 321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні. Особа може бути позбавлена права власності або обмежена у його здійсненні лише у випадках і в порядку, встановлених законом.

За правилами ст. 392 ЦК України власник майна може пред»явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Згідно вимог ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

За правилами ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Згідно вимог ст. 1223 ЦК України право на спадкування мають особи, визначені у заповіті. Право на спадкування виникає у день відкриття спадщини.

За правилами ст. 1233 ЦК України заповітом є особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті.

Відповідно до вимог ст. 1235 ЦК України заповідач може призначити своїми спадкоємцями одну або кілька фізичних осіб, незалежно від наявності у нього з цими особами сімейних, родинних відносин, а також інших учасників цивільних відносин.

Згідно вимог ст. 1241 ЦК України малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом (обов`язкова частка).

Відповідно до вимог ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Згідно вимог ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї. Малолітня, неповнолітня, недієздатна особа, а також особа, цивільна дієздатність якої обмежена, вважаються такими, що прийняли спадщину, крім випадків, встановлених частинами другою-четвертою статті 1273 Цивільного кодексу України.

Відповідно до вимог ст. 1296 ЦК України спадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину. Відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.

У відповідності до п. 1 ст. 6 Європейської Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, ратифікованої Україною, Законом України № 475/97-ВР від 17 липня 1997 року, яка відповідно до ст. 9 Конституції України є частиною національного законодавства України, кожна людина при визначенні її громадянських прав та обов`язків має право на справедливий розгляд справи незалежним та безстороннім судом.

Відповідно до положень ст. 55 Конституції України кожному гарантується судовий захист його прав і свобод.

Згідно вимог ст. 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін.

Відповідно до вимог ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

За правилами ст. 3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до вимог ст. 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

За правилами ст. 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Згідно вимог ст. 81 ЦПК України кожна сторона зобов»язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.

Суд, з`ясувавши дійсні обставини та дослідивши письмові докази у справі в їх сукупності, дійшов висновку, що позивачі ОСОБА_1 і ОСОБА_2 надали суду належні і допустимі докази, які підтверджують заявлені позовні вимоги, а тому позов позивачів підлягає задоволенню, і слід визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за заповітом на спадкове майно, яке залишилось після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 , а саме: 7/8 частки житлового будинку із загальною площею приміщень 206,8 кв.м., житловою площею 77,3 кв.м., розташованого по АДРЕСА_1 на земельній ділянці з кадастровим номером 3222486601:01:001:0034, та слід визнати за ОСОБА_2 право власності в порядку спадкування за законом на спадкове майно, яке залишилось після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 , а саме: 1/8 частки житлового будинку із загальною площею приміщень 206,8 кв.м., житловою площею 77,3 кв.м., розташованого по АДРЕСА_1 на земельній ділянці з кадастровим номером 3222486601:01:001:0034.

Керуючись ст. ст. 9, 13, 41, 55 Конституції України, п. 1 ст. 6 Європейської Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, ратифікованої Україною, Законом України № 475/97-ВР від 17 липня 1997 року, ст. ст. 15, 16, 316, 317, 321, 376, 392, 1216, 1218, 1233, 1235, 1241, 1261, 1268 ЦК України, ст. ст. 3, 12, 13, 81, 259, 264, 268, 280, 281 ЦПК України, суд-

У Х В А Л И В:

Позов ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Тарасівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області про визнання права власності на майно в порядку спадкування за заповітом і за законом задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за заповітом на спадкове майно, яке залишилось після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 , а саме: 7/8 частки житлового будинку загальною площею 206,8 кв.м., житловою площею 77,3 кв.м., з надвірними будівлями і спорудами, розташованого по АДРЕСА_1 на земельній ділянці з кадастровим номером 3222486601:01:001:0034.

Визнати за ОСОБА_2 право власності в порядку спадкування за законом на спадкове майно, яке залишилось після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 , а саме: 1/8 частки житлового будинку загальною площею 206,8 кв.м., житловою площею 77,3 кв.м., з надвірними будівлями і спорудами, розташованого по АДРЕСА_1 на земельній ділянці з кадастровим номером 3222486601:01:001:0034.

Інформація про позивача: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП: НОМЕР_2 , місце проживання: АДРЕСА_1 .

Інформація про позивача: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП: НОМЕР_3 , місце проживання: АДРЕСА_1 .

Інформація про відповідача: Тарасівська сільська рада Києво-Святошинського району Київської області: 08161, місце знаходження: пров. Островського, 4, с. Тарасівка Києво-Святошинського району Київської області.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом 20 днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

Заочне рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Київського апеляційного суду через Києво-Святошинський районний суд Київської області шляхом подання апеляційної скарги протягом 30 днів з дня винесення заочного рішення суду.

Суддя Л.М. Ковальчук

СудКиєво-Святошинський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення28.01.2021
Оприлюднено10.02.2021
Номер документу94755973
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —369/5894/19

Ухвала від 18.06.2021

Цивільне

Києво-Святошинський районний суд Київської області

Ковальчук Л. М.

Рішення від 28.01.2021

Цивільне

Києво-Святошинський районний суд Київської області

Ковальчук Л. М.

Ухвала від 13.11.2019

Цивільне

Києво-Святошинський районний суд Київської області

Ковальчук Л. М.

Ухвала від 18.06.2019

Цивільне

Києво-Святошинський районний суд Київської області

Ковальчук Л. М.

Ухвала від 11.05.2019

Цивільне

Києво-Святошинський районний суд Київської області

Ковальчук Л. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні