Справа № 161/1817/21
Провадження № 2/161/1594/21
У Х В А Л А
02 лютого 2021 року місто Луцьк
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Черняк В.В., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Романівської сільської ради про визнання права власності на спадкове майно,
ВСТАНОВИВ:
29.01.2021 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Романівської сільської ради про визнання права власності на спадкове майно.
Позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог ст.ст.175-177 ЦПК України.
Пунктом 8 ч. 3 ст. 175 ЦПК України передбачено, що у позовній заяві зазначаються перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Згідно ч. 1 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи.
Вказана норма процесуального закону кореспондується з приписами ч. 5 ст. 95 ЦПК України відповідно до якої, учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Слід зазначити, що відповідно до вимог п. 5.27 ДСТУ 4163-2003 Вимоги до оформлювання документів , який затверджений Наказом Держспоживстандарту України від 7 квітня 2003 р. № 55, засвідчення копій документів здійснюється шляхом проставляння відмітки зі слів Згідно з оригіналом , назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
Всупереч вищенаведеним вимогам процесуального закону, позивач копії доданих до позовної заяви документів не засвідчила у відповідності до вимог п. 5.27 ДСТУ 4163-2003.
Згідно п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.
При цьому, ціна позову щодо вимоги про визнання права власності на нерухоме майно, відповідно до ч. 1 п. 9 ст. 176 ЦПК України, визначається дійсною вартістю нерухомого майна, що належить фізичним особам на праві приватної власності.
Механізм проведення оцінки нерухомого та рухомого майна для цілей обчислення державного мита та інших обов`язкових платежів визначений постановою Кабінету Міністрів України Про проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов`язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства від 21 серпня 2014 року № 358.
У відповідності до п.п. 1 п. 1 вказаної вище постанови оціночною вартістю для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов`язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства є ринкова вартість, розрахована відповідно до національних стандартів та інших нормативно-правових актів з питань оцінки майна і майнових прав.
Також, згідно вимог даної Постанови, оцінка об`єкта для цілей оподаткування здійснюється суб`єктами оціночної діяльності, які відповідають вимогам, установленим Законом України Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні , у складі яких працює хоча б один оцінювач, який отримав кваліфікаційне свідоцтво оцінювача відповідно до вимог Закону України Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні хоча б за однією з таких спеціалізацій у межах напряму 1 Оцінка об`єктів у матеріальній формі і напряму 2 Оцінка цілісних майнових комплексів, паїв, цінних паперів, майнових прав та нематеріальних активів, у тому числі прав на об`єкти інтелектуальної власності
Документ, який підтверджує вартість майна та підтверджує виконані процедури з оцінки майна суб`єктом оціночної діяльності - суб`єктом господарювання відповідно до договору це звіт про оцінку майна (стаття 12 Закону України Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні ).
У відповідності до ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, ОСОБА_1 визначила ціну позову без врахування вимог статті 12 Закону України Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні .
З позовної заяви та матеріалів справи вбачається, що позивачем заявлено вимоги про визнання права власності на майно, які є вимогами майнового характеру, однак, не оплачені судовим збором.
Згідно п. п. 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 ЗУ Про судовий збір за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою ставка судового збору встановлена у розмірі 1-го відсотка ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Враховуючи вищевикладене, позивачці слід сплатити судовий збір у відповідності положення п. п. 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 ЗУ Про судовий збір виходячи з ціни позову, визначеному відповідно до ЗУ Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні .
Реквізити для сплати судового збору: отримувач коштів - ГУК у Волин.обл/м.Луцьк/ 22030101; код отримувача - (код за ЄДРПОУ) 38009371; банк отримувача - Казначейство України (ел. адм. подат.); код банку отримувача - (МФО) 899998; рахунок отримувача - UA538999980313101206000003550; код класифікації доходів бюджету - 22030101).
Оригінал платіжного документа позивачу необхідно представити в суд.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З врахуванням викладеного, суд вважає за необхідне залишити дану позовну заяву без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків.
Керуючись ст. 185 ЦПК України, -
у х в а л и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Романівської сільської ради про визнання права власності на спадкове майно - залишити без руху.
Для усунення недоліків позивачу встановити десятиденний строк з дня вручення ухвали суду. У випадку невиконання ухвали суду, заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Черняк В.В.
Суд | Луцький міськрайонний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 02.02.2021 |
Оприлюднено | 10.02.2021 |
Номер документу | 94757331 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Луцький міськрайонний суд Волинської області
Черняк В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні