Рішення
від 02.12.2010 по справі 2-464/2010-1012
ІВАНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Іванківський районний суд Київської області

смт. Іванків, вул. Проскури, 14a, 07201, (04591) 5-16-52

Справа № 2-464/ 2010 року

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

2 грудня 2010 року Іванківський районний суд Київської області у складі: головуючої суді Слободян Н.П., при секретарях Салівон Т.І., Онищенко В.В., з участю позивачки за первісним позовом та відповідачки за зустрічним ОСОБА_1 , її представника ОСОБА_2 , відповідача за первісним позовом та позивача за зустрічним ОСОБА_3 , його представника ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Іванків цивільну справу за первісним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про усунення перешкод у користуванні жилим приміщенням, зустрічним позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_1 , ОСОБА_5 , третя особа відділення громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Іванківського РВ ГУ МВС України в Київській області про усунення перешкод у користуванні жилим приміщенням

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася з позовом до ОСОБА_3 про усунення перешкод у користуванні жилим приміщенням, згідно із зміненими у процесі слухання справи позовними вимогами ОСОБА_1 просила вселити її до будинку АДРЕСА_1 , зобов`язати відповідача не чинити їй перешкоди у користуванні цим жилим приміщенням, допустивши у справі негайне виконання. Свої позовні вимоги вона обгрунтовувала тим, що у 1980 році її батьки побудували зазначений вище будинок, в якому вона проживала як член сім`ї власника. Будинок перебував у спільній сумісній власності її батьків. Батько - ОСОБА_6 - помер у 2002 році, спадщину після його смерті, в т.ч. і будинок прийняла його дружина - мати позивачки - ОСОБА_7 . У 2007 році мати подарувала цей будинок брату позивачки - ОСОБА_3 - відповідачу по справ., який з ними на той час не проживав, там проживали позивачка, її мати та її діти, де і зареєстровані. Іншого житла вона не має. У 20-08 році відповідач з м. Києва переїхав проживати у спірний будинок, заявив, щоб позивачка звідти виселялась, і фактично вигнав її звідти 24.02.2010 року, не пускає її в будинок, тримаючи у дворі собаку, перешкоджаючи доступу до будинку. Позивачка вважає, що має право користуватись спірним будинком відповідно до ст. 405 ЦК України та ст. 156 ЖК України ( члени сім`ї власника квартири, які проживають у квартирі, користуються жилим приміщенням нарівні з власником), а протиправні дії відповідача порушують її законні права та інтереси.

ОСОБА_3 звернувся із зустрічним позовом до ОСОБА_1 , ОСОБА_5 про усунення перешкод у користуванні жилим приміщенням, просив у первісному позові відмовити, визнати ОСОБА_1 , ОСОБА_5 з дитиною ОСОБА_8 такими, що втратили право користування спірним будинком, усунути перешкоди у користуванні ним шляхом зняття їх з реєстрації та зобов`язати третю особу - ВГІРФО Іванківського РВ ГУ МВС України в Київській області зняти їх з реєстраційного обліку. Свої вимоги він обгрунтовував тим, що він є власником будинку, що підтверджується договором дарування від 10.04.2007 року. Відповідачі у будинку не проживають, не несуть матеріальних витрат по утриманню будинку та на комунальні витрати. ОСОБА_1 хоч у прописана у будинку, але фактично проживала в іншому, невідомому йому місці, ОСОБА_9 з дитиною проживали і проживають у м. Києві у квартирі чоловіка. Позивач має намір продати сій будинок, проте відповідачі перешкоджають йому у розпорядження своєю власністю, від його пропозиції добровільно знятися з реєстрації, вони ухиляються і саме ця реєстрація порушує його права, як власника на розпорядження належним йому майном.

В судовому засіданні ОСОБА_1 та її представник підтримали змінені позовні вимоги по первісному позову, зустрічний не визнали та пояснила суду, що ОСОБА_1 та її дочка ОСОБА_5 з дочкою зареєстровані у будинку, проживали там з 1980 року. Після того, як мати подарувала будинок відповідачу також там проживали, і саме він чинить перешкоди у користуванні ними жилим будинком. Позивачка навіть розбила вікно у будинку, щоб потрапити всередину. Приймаючи у дар будинок відповідач знав, що там зареєстровані позивачка та її дочка

3дитиною Міг не прийняти дарунок, а раз прийняв , то має обов`язок перед ними. ОСОБА_10 проживає у недобудованому будинку. Дитина ОСОБА_5 неповнолітня, тому її не можна визнати такою, що втратила право користування жилим приміщенням. Просить її позов задовольнити, відповідачу у задоволенні зустрічного позову відмовити.

В судовому засіданні ОСОБА_3 та його представник первісного позову не визнали, зустрічний підтримали у повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені вище. ОСОБА_3 також додав, що він у 1976 році працював у місцевому колгоспі, йому виділили земельну ділянку. У 1982 році він поїхав жити у м. Київ, батько продав свій будинок і поселився у його будинку (на даний час спірному). До смерті матері позивачка нічого не робила у будинку, там практично не проживала, до смерті матір доглядав саме він. Після її смерті почалися конфлікти. У позивачки є дві земельні ділянки у АДРЕСА_2 ), але вона не добудовує будинок. Загального господарства вони з позивачкою ніколи не вели. У будинку вона не жила, іноді приходила ночувати. Позивачка побила у його будинку 4 вікна, є рішення суду про притягнення її дол. Адміністративної відповідальності. На нормальний контакт вона не йде.. Він п з будинку не виганяв - хотіла б то жила б. Тепер же і бачить її не хоче. До середини серпня у будинку жила менша дочка позивачки, а потім і вона забрала речі і пішла. Двері у будинку він поміняв у жовтні 2009 року. Ключі від них позивачці не давав, бо не бачив її.

Відповідачка по зустрічному позову ОСОБА_5 у судові засідання не з*являлась, про причини неявки суд не повідомила.

Представник третьої особи ВГІРФО Іванківського РВ ТУ МВС України в Київській області в судове засідання не з*явився, про причини неявки суд не повідомлено.

Заслухавши пояснення сторін, їх представників, дослідивши письмові докази, суд вважає первісний позов необгрунтованим і таким, що не підлягає задоволенню, а зустрічний позов обґрунтованим і таким, що підлягає до задоволенню, виходячи з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено наступне.

Свідок ОСОБА_11 у судовому засіданні показала, що вона жила по сусідству, спілкувалась з матір`ю сторін. ОСОБА_3 був рідким гостем. ОСОБА_1 виживають з будинку, вона вимушена жити по чужих хатах. Вона особисто бачила, як ОСОБА_3 не віддавав позивачці її майно - будматеріали.

Свідок ОСОБА_12 у судовому засіданні показала, що вона проживає на цій же вулиці, де знаходиться спірний АДРЕСА_3 після аварії - в Києві). Тепер там не живе, бо її не пускають. ОСОБА_13 приїжджала з дитиною до бабусі років 3 тому, бо вийшла заміж у м. Київ. Про відносини позивачки і відповідача нічого не знає, але ОСОБА_10 скаржилась, що її не пускають у будинок.

Свідок ОСОБА_14 у судовому засіданні показала, що вона проживає в тому ж селі. Зараз у будинку проживає ОСОБА_3 , бо він вигнав ОСОБА_10 з будинку, так казали люди в селі. Бо є дарствєнна , і він господар, але це не по братерськи. Ємельянова не живе у будинку з 2008 року, бо приїхав ОСОБА_15 у будинок, стосунки у них , як у собак.

Свідок ОСОБА_16 у судовому засіданні показав, що він живе з ОСОБА_10 з 1992 року. Жили вона по АДРЕСА_3 , там жила теща, були приписані жінка, та її дві дочки. Вікна та цеглу купував саме він та батько позивачки.

Свідок ОСОБА_17 у судовому засіданні показала, що вона у січні 2008 року лежала з матір`ю позивачки та відповідача у лікарні. Поряд з матір`ю сиділи ОСОБА_3 та його дружина. ОСОБА_10 не було, і вона переймалася, що дочка не приходить. Після цього втомна з сім`єю їздили в гості до бабці - практично щотижня - відпочивати біля моря. Ємельянова там не жила, а навідувалась. На сороковинах по смерті матері також не була. ОСОБА_5 бачила лише на похоронах матері позивачки і відповідача.

Свідок ОСОБА_18 у судовому засіданні показала, що знає і позивачку і відповідача, бо син живе поряд. Пораючись там по господарству, все знає: весь час сваряться: ОСОБА_10 хоче влізти в хату, а сама там не живе років з три. Живе у різних місцях. Щоб відповідач її не пускав - такого не знає. ОСОБА_5 не бачила давно, з тих пір як вона поїхала жити в Київ.

Свідок ОСОБА_19 у судовому засіданні показала, що вона до 10.02.2009 року жила в селі з дитиною. Тепер приїздить на вихідні. ОСОБА_10 не бачила. Був період, коли вона її бачила у недобудованому будинку поряд, ОСОБА_5 бачила в Києві. їх речі там є, але старі, в побуті їх складно використовувати.

Свідок ОСОБА_20 у судовому засіданні показав, що відповідач його хресний батько. У

2008році він став приїздити до нього в гості. Останній раз був у лютому 2010 року на неділю (був у відпустці). Ємельянову взагалі жодного разу не бачив, чув, що сестра.

27.02.2007 року ОСОБА_7 уклала заповіт, який усе своє майно заповіла ОСОБА_3 (відповідачу по первісному позову) ( а.с.42). 04.04.2007 року вона відповідно до договору дарування подарувала житловий будинок з надвірними будівлями, що знаходиться в АДРЕСА_1 йому ж. В цьому ж договорі зазначено, що ніхто з третіх осіб не має на нього права, відносно нього не укладено будь- яких договорів з його відчуження, договір не порушує прав малолітніх та неповнолітніх дітей ( а.с.47).

ОСОБА_3 зареєстрував своє право власності 10.04.2007 року, про що свідчить витяг про реєстрацію права власності на нерухоме майно ( а.с.53), тобто є єдиним власником спірного будинку.

У будинку станом на 21.10.2008 року були зареєстровані ОСОБА_7 (мати власника будинку), ОСОБА_1 (сестра власника будинку), ОСОБА_5 (Племінниця власника будинку), ОСОБА_21 (дочка власника будинку), ОСОБА_8 (дочка племінниці) (а.с. 58). ОСОБА_7 померла в с. Страхолісся 14.04.2009 року (а.с.49). Останні четверо залишалися там зареєстрованими станом на 12.03.2010 року ( а.с.4).

Між позивачкою та відповідач постійно після смерті матері виникають конфліктні ситуації. Так, за заявою ОСОБА_3 ОСОБА_1 01.03.2010 року було притягнуто до адміністративної відповідальності за скоєння дрібного хуліганства (ст. 173 КУАП), а саме за те, що вона 24.02.2010 року ображала його брутальною лайкою, побила вікна у будинку ( а.с.36). 05.09.2010 року ДІМ Іванківського РВ відмовлено у порушенні кримінальної справи відносно ОСОБА_16 та ОСОБА_1 за повідомленням ОСОБА_3 (від 01.09.2009 року) про вчинення крадіжки цегли, у діях відсутні ознаки злочину, вбачаються цивільно-правові відносини ( а.с.38). З цієї ж причини 17.07.2009 року закінчено перевірки за повідомленнями ОСОБА_1 (від 11.07.2009 року, 03.05.2010 року) про те, що її брат ОСОБА_3 не дозволяє їй забрати частину шиферу, яка залишилась у спадщину, та вивозить шифер (а.с. 39,40).

ОСОБА_5 відповідно до отриманих у судовому засіданні доказів з 2008 року постійно проживає у м. Київ разом малолітньою дитиною ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , де її чоловік має на праві приватної власності квартиру АДРЕСА_4 . За місцем проживання дитина знаходиться на обліку і обслуговуванні поліклініки № 4 з 02.07.2008 року , з 01.09.2010 року зарахована до ДНЗ № 396 Сонечко . Це свідчить про те, що відповідачка ОСОБА_8 виїхала з дитиною до м. Київ на постійне місце проживання, у спірному будинку не проживає більше 6 місяців (понад 2 роки).

ОСОБА_1 у спірному будинку також не проживає понад 6 місяців. На день смерті матері у спірному будинку постійно не проживала, як і після її смерті. Про це свідчать її ж звернення до органів міліції у липні та вересні 2010 року, з яких вбачається, що конфлікт між ОСОБА_1 та ОСОБА_3 виникали через будівельні матеріали, які кожен вважав своїми, і які знаходились на території господарства спірного жилого будинку.

Оцінючи покази свідків, суд зазначає наступне. Свідки ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_14 , ОСОБА_22 стверджували, що ОСОБА_3 не пускає ОСОБА_1 до спірного будинку, проте не зазначали з якого часу. Свідки ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_23 стверджували, що ОСОБА_1 у спірному будинку не проживає постійно біля З років. Має на праві приватної власності земельну ділянку в АДРЕСА_5 , де знаходиться недобудований будинок. На земельній ділянці, розташованій в АДРЕСА_6 знаходиться домоволодіння (незавершене будівництво), яке за договором дарування належить ОСОБА_5 (дарувальник ОСОБА_1 ).

Суд критично оцінює пояснення ОСОБА_1 , що вона була відсутня в спірному будинку понад шість місяців з поважної причини (недопущення її до будинку ОСОБА_3 ), оскільки вони спростовуються в судовому засіданні показами свідків ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 . Свідки ж допитані за клопотанням самої ОСОБА_1 вказували лише на те, що на даний час її не пускають до будинку.

Крім того, в судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 не зверталася із заявами до правоохоронних органів, органів місцевого самоврядування та суду про те, що ОСОБА_3 чинить їй та її дочці з дитиною перешкоди у користуванні житлом.

Поважних причин відсутності відповідачів за первісним позовом та позивачів за зустрічним позовом у вказаному житлі, передбачених ст.71 ЖК України, в судовому засіданні не встановлено.

Крім того, ОСОБА_3 , як вже зазначалось вище, є єдиним власником спірного домоволодіння на підставі договору дарування від 04.04.2007 року.

Відповідно до ст. 41 Конституції України та ч.І ст. 321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права або обмежений у його здійсненні.

Відповідно до даних сільської ради ОСОБА_1 , ОСОБА_5 та ОСОБА_24 зареєстровані за адресою АДРЕСА_3 , який належить ОСОБА_3 .

Посилання ОСОБА_1 та її представника на ст. 156 ЖК України, ст.. 405 ЦК України не є доречним, оскільки цією статтею передбачено права членів сім`ї власника, якими вони не являються.

Відповідно ст. 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном та вимагати усунення порушень його права.

Згідно ст. 7 Закону України Про свободу пересування, вільний вибір місця проживання в Україні однієї з підстав для зняття з реєстрації є позбавлення права користування жилим приміщенням.

За таких підстав відповідача по зустрічному позову, залишаючись зареєстрованими у жилому приміщенні, чинять перешкоди в розпорядженні правом власності на вказане жиле приміщення, що належить позивачу, тому вони підлягають зняттю з реєстрації з цієї адреси.

На підставі викладеного, ст. 41 Конституції України, ст. 321 ч.І, 386, 391 ЦК України, ст. 5, 7, 10. 57, 60, 64, 213-215, 218 ЦПК України, п. 18 ст. 4 Декрету КМ України Про державне мито , суд.

ВИРІШИВ:

1.У задоволенні первісного позову ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про усунення перешкод у користуванні жилим приміщенням відмовити.

2.Зустрічний позов задовольнити.

3.Визнати ОСОБА_1 , ОСОБА_5 з її дитиною ОСОБА_8 такими, що втратили право корпитування будинком АДРЕСА_1 .

4.Усунути перешкоди ОСОБА_3 у володінні у користуванні житлом шляхом зняття з реєстрації ОСОБА_1 , ОСОБА_5 , ОСОБА_8 за адресою : буд. АДРЕСА_1 .

5.Зобов`язати третю особу - відділення громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Іванківського РВ ГУ МВС України в Київській області - зняти з реєстрації місця проживання за адресою: АДРЕСА_1 ОСОБА_1 , ОСОБА_5 , ОСОБА_8 .

6.Від сплати судового збору сторони звільнити.

Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Київської області через Іванківський районний суд протягом десяти днів з дня його проголошення.

Суддя:

СудІванківський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення02.12.2010
Оприлюднено10.02.2021
Номер документу94760683
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-464/2010-1012

Рішення від 02.12.2010

Цивільне

Іванківський районний суд Київської області

Слободян Н. П.

Рішення від 02.12.2010

Цивільне

Іванківський районний суд Київської області

Слободян Н. П.

Рішення від 02.12.2010

Цивільне

Іванківський районний суд Київської області

Слободян Н. П.

Рішення від 02.12.2010

Цивільне

Іванківський районний суд Київської області

Слободян Н. П.

Ухвала від 13.05.2010

Цивільне

Іванківський районний суд Київської області

Грищенко Т. М.

Ухвала від 05.05.2010

Цивільне

Іванківський районний суд Київської області

Грищенко Т. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні