Ухвала
від 10.02.2021 по справі 909/96/21
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 909/96/21

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

10.02.2021 м. Івано-Франківськ

Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Шіляк М. А., розглянувши матеріали позовної заяви (від 04.02.2021 вих. № 450/02-21; від 08.02.2021 вх. № 1998/21)

за позовом: Акціонерного товариства "Альфа-Банк"

до відповідача: Приватного виконавця виконавчого округу м. Києва Хорішка Олександра Олександровича

до відповідача: Державного підприємства "СЕТАМ"

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Монополіум"

про визнання недійсними електронних торгів з реалізації нерухомого майна.

ВСТАНОВИВ:

До Господарського суду Івано-Франківської області подано позов Акціонерним товариством "Альфа-Банк" до відповідачів Приватного виконавця виконавчого округу м. Києва Хорішка Олександра Олександровича, Державного підприємства "СЕТАМ", Товариства з обмеженою відповідальністю "Монополіум" про визнання недійсними електронних торгів з реалізації лота реєстраційний № 458514, а саме нерухомого майна загальною площею 1 327,2 кв.м., реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 246382226101, яке знаходиться за адресою м. Івано-Франківськ, вул. Тролейбусна, 1.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів. Позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення (ч. 1 ст. 172 ГПК України).

Правилами надання послуг поштового зв`язку, затверджених Постановою КМУ від 05.03.2009 за № 270 встановлено, що підтвердженням прийняття для пересилання поштового відправлення є розрахунковий документ, що підтверджує надання такої послуги (касовий чек, розрахункова квитанція тощо). Крім того, надається опис вкладення, зразок бланка такого опису затверджується уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі зв`язку, бланк опису вкладення заповнюється відправником у двох примірниках із зазначенням адреси одержувача, кількості предметів, вартості кожного з цих предметів. Обидва примірники опису підписуються відправником. Працівник об`єкта поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису видається відправникові, другий вкладається до поштового відправлення. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення.

З врахуванням викладеного, при поданні позовної заяви позивачем має бути доданий фіскальний чек відділення поштового зв`язку та опис вкладення з переліком документів, що направляються відповідачам, за підписом працівника об`єкта поштового зв`язку із зазначенням адреси одержувача, кількості предметів, вартості кожного з цих предметів.

Позивачем в якості доказу надіслання відповідачам позовної заяви подано опис вкладення та службовий чек, в той час як потрібно було подати фіскальний чек.

Разом з тим, судом взято до уваги ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 (далі - Конвенція), з якої випливає, що саме доступність правосуддя є невід`ємним елементом права на справедливий суд, проте сам термін "доступність" у тексті статті прямо не вживається. Вирішуючи у 1975 році справу "Голдер проти Великої Британії", Європейський суд, відзначив, що сама структура ст. 6 Конвенції була б безглуздою та неефективною, якби не охороняла право на те, що справа взагалі буде розглядатися. Таким чином закріпивши в ч. 1 ст. 6 Конвенції, правило, яке визначає невід`ємне право особи на доступ до суду. Разом з тим, вказуючи, що необхідність отримання спеціальних дозволів на звернення до суду є прямим порушенням права на доступ до суду.

Згідно практики Європейського суду з прав людини, реалізуючи положення Конвенції, необхідно уникати занадто формального ставлення до передбачених законом вимог, так як доступ до правосуддя повинен бути не лише і фактичним, але і реальним. Надмірний формалізм при вирішені питання щодо прийняття позовної заяви або скарги - є порушенням права на справедливий судовий захист.

Зокрема, у рішенні від 04.12.1995 у справі "Беллет проти Франції" Європейський суд з прав людини зазначив, що ст. 6 Конвенції містить гарантії справедливого судочинства, одним з аспектів яких є доступ до суду. Рівень доступу, наданих національним законодавством, має бути достатнім для забезпечення права особи на суд з огляду на принцип верховенства права в демократичному суспільстві. Для того, щоб доступ був ефективним, особа повинна мати чітку практичну можливість оскаржити дії, які становлять втручання у її права.

У рішенні від 13.01.2000 у справі "Мірагаль Есколано та інші проти Іспанії" та у рішенні від 28.10.1998 у справі "Перес де Рада Каваніллес проти Іспанії" Європейський Суд з прав людини вказав, що надто суворе тлумачення внутрішніми судами процесуальної норми позбавило заявників права доступу до суду і завадило розгляду їхніх позовних вимог. Це визнано порушенням п. 1 ст. 6 Конвенції.

З урахуванням вищевикладеного, суд не вбачає підстав для залишення позовної заяви без руху та вважає за можливе витребувати у позивача належні докази відправлення відповідачам копій позовної заяви і доданих до неї документів (фіскальні чеки) для приєднання до матеріалів справи.

У вступній частині позовної заяви позивачем зазначено в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору Товариство з обмеженою відповідальністю "Компанія з управління активами "УКРМ`ЯСО-ІНВЕСТ" (на стороні відповідача) і Товариство з обмеженою відповідальністю "ПАККО Холдинг" (на стороні відповідача) та Приватного виконавця виконавчого округу Волинської області Таранко Дмитра Вікторовича (на стороні позивача).

З огляду на те, що позивачем не зазначено на яких підставах їх слід залучити, як це передбачено ч. 3 ст. 50 ГПК України, не визначено на стороні якого відповідача слід залучити Товариство з обмеженою відповідальністю "Компанія з управління активами "УКРМ`ЯСО-ІНВЕСТ" та Товариство з обмеженою відповідальністю "ПАККО Холдинг", суд вважає за доцільне питання про залучення третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору вирішити в судовому засіданні.

Позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст. 162 ГПК України.

Підстав для її повернення або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені ГПК України, відсутні.

Відповідно до частин 1 та 3 статті 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: наказного провадження та позовного провадження (загального або спрощеного). Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Розглянувши матеріали позовної заяви, суд визнав їх достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду, відкриття провадження у справі та розгляду справи за правилами загального позовного провадження.

Керуючись ст. 12, 162, 164, 172, 176, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2. Здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.

3. Підготовче засідання призначити на 11.03.2021 об 11:00 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Івано-Франківської області за адресою: вул. Грушевського, 32, м. Івано-Франківськ, 76004, зал судових засідань № 5.

4. Позивачу роз`яснити що відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 46 ГПК України позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог - до закінчення підготовчого засідання, а також відповідно до ч. 3 ст. 46 ГПК України позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви до закінчення підготовчого засідання.

5. Позивачу подати суду належні докази відправлення відповідачам копій позовної заяви і доданих до неї документів (фіскальні чеки).

6. Встановити відповідачам строк для подання відзивів на позовну заяву та доданих до них документів, що підтверджують заперечення проти позову протягом 15 днів з дня вручення даної ухвали та надати (надіслати) позивачу копію відзивів та доданих до них документів, докази чого надіслати (надати) суду.

7. Повідомити сторін, що у разі надходження до суду відзивів відповідачів на позовну заяву, позивач має право подати до суду відповіді на відзиви, а відповідачі в свою чергу мають право подати заперечення на відповіді позивача у відповідності до ст. 166 та 167 ГПК України.

8. Представникам сторін з`явитися в судове засідання. При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі відповідно до ст. 60 ГПК України документи, що підтверджують повноваження представників.

9. Роз`яснити сторонам, що копії письмових доказів, які подаються до суду, слід оформлювати відповідно до вимог ст. 91 ГПК України та п. 5.27 Національного стандарту України Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації "Вимоги до оформлення документів" (ДСТУ 4163-2003), який затверджено наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 № 55.

Учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою комплексу технічних засобів та програмного забезпечення "EasyCon".

Сторони можуть отримувати інформацію по справі на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за вебадресою http://court.gov.ua/fair/sud5010/ та на вебсторінці Єдиного державного реєстру судових рішень за вебадресою http://reyestr.court.gov.ua/.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду .

Ухвалу підписано 10.02.2021.

Суддя М. А. Шіляк

СудГосподарський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення10.02.2021
Оприлюднено11.02.2021
Номер документу94762957
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —909/96/21

Ухвала від 24.05.2021

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Шіляк М. А.

Ухвала від 06.05.2021

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Шіляк М. А.

Ухвала від 09.04.2021

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Шіляк М. А.

Ухвала від 06.04.2021

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Шіляк М. А.

Ухвала від 05.04.2021

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Шіляк М. А.

Ухвала від 11.03.2021

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Шіляк М. А.

Ухвала від 09.03.2021

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Шіляк М. А.

Ухвала від 10.02.2021

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Шіляк М. А.

Ухвала від 10.02.2021

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Шіляк М. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні