Справа № 761/866/21
Провадження № 2/761/5481/2021
У Х В А Л А
Іменем України
19 січня 2021 року суддя Шевченківського районного суду міста Києва Притула Н.Г., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Шевченківського районного відділу Державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) про зняття арешту з спадкового майна, -
В С Т А Н О В И В:
До суду надійшла зазначена позовна заява.
Позовна заява подана до суду з порушенням правил підсудності.
Статтею 30 ч.1 ЦПК України визначено, що позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов`язані між собою позовні вимоги пред`явлені одночасно щодо декількох об`єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об`єкта, вартість якого є найвищою.
Крім того, пункт 42 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ №3 від 01.03.2014 року Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ роз`яснює, що виключну підсудність встановлено для позовів, що виникають із приводу нерухомого майна (частина перша статті 114 ЦПК). Згідно з положеннями статті 181 ЦК до нерухомого майна належать: земельні ділянки, а також об`єкти, розташовані на них, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення. Наприклад, це позови про право власності на таке майно; про право володіння і користування ним (стаття 358 ЦК); про поділ нерухомого майна, що є у спільній частковій власності та виділ частки із цього майна (статті 364, 367 ЦК); про поділ нерухомого майна, що є у спільній сумісній власності та виділ частки із цього майна (статті 370, 372 ЦК); про право користування нерухомим майном (визначення порядку користування ним); про право, яке виникло із договору найму жилого приміщення, оренди тощо; про визнання правочину з нерухомістю недійсним; про звернення стягнення на нерухоме майно - предмет іпотеки чи застави; розірвання договору оренди землі; стягнення орендної плати, якщо спір виник з приводу нерухомого майна; про усунення від права на спадкування та визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
В своїх вимогах позивач просить: зняти арешт із всього майна ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Лозовик, Макарівського району, Київської області, в тому числі з:
- житлового будинку з надвірними будівлями та спорудами, який знаходиться в АДРЕСА_1 ;
- земельної ділянки, загальною площею 0,2500 га, кадастровий номер 3222783802:025:003:0004, що розташована в АДРЕСА_1 ;
- земельної ділянки, загальною площею 0,3840 га, кадастровий номер 3222783802:02:003:0005, що розташована в АДРЕСА_1 .
Так, вбачається, даний спір виник з приводу спадкового майна, зокрема, домоволодіння, яке згідно матеріалів справи не відноситься до території Шевченківського району м. Києва (АДРЕСА_1.), а тому суд не вбачає законом передбачених підстав для слухання справи Шевченківським районним судом м. Києва.
У відповідності до п.1 ч.1 ст. 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Таким чином, враховуючи те, що майно з приводу якого виник спір, територіально не перебуває у Шевченківському районі м. Києва, при цьому даний позов підлягає розгляду за правилами виключної підсудності - суд не вбачає законних підстав слухати дану справу Шевченківським районним судом м. Києва та приходить до висновку про направлення матеріалів позовної заяви за підсудністю до Макарівського районного суду Київської області, за місцем знаходження майна.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 30, 31 ЦПК України, суд,
У Х В А Л И В:
Направити матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Шевченківського районного відділу Державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) про зняття арешту з спадкового майна за підсудністю до Макарівського районного суду Київської області.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали безпосередньо до Київського апеляційного суду.
У відповідності до п.15.5 Перехідних положень ЦПК України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Шевченківський районний суд міста Києва.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Суддя: Н.Г.Притула
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 19.01.2021 |
Оприлюднено | 11.02.2021 |
Номер документу | 94791033 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Шевченківський районний суд міста Києва
Притула Н. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні