КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м.ПОЛТАВИ
Справа №552/5250/20
Провадження № 1-кс/552/243/21
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11.02.2021 року слідчий суддя Київського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчого- ОСОБА_3 , розглянувши клопотання старшого слідчого першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Полтавській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів,-
В С Т А Н О В И В:
Старший слідчийпершого відділурозслідування кримінальнихпроваджень слідчогоуправління фінансовихрозслідувань Головногоуправління ДФСу Полтавськійобласті підполковникподаткової міліції ОСОБА_3 ,звернулася дослідчого суддіКиївського районногосуду м.Полтави зклопотанням,погодженим зпрокурором,про тимчасовийдоступ додокументів,які перебуваютьу володінні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ), який знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 .
Клопотання обґрунтувувала тим, що слідчим управлінням ГУ ДФС у Полтавській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №32020170000000034 від 22.09.2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 204 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_4 протягом 2020 року здійснює незаконне виготовлення алкогольних напоїв з метою збуту, придбання з метою збуту, зберігання з цією метою, збут та транспортування з метою збуту підакцизних товарів, що становлять загрозу для життя та здоров`я людей на території Полтавської області.
Зокрема, в ході досудового розслідування встановлено протиправну діяльність у сфері незаконного обігу незаконно виготовлених алкогольних напоїв, а саме незаконне придбання з метою збуту, зберігання з цією метою, транспортування з метою збуту, а також збут незаконно виготовлених алкогольних напоїв громадянином ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (і.п.н. НОМЕР_2 ) спільно з братом громадянином ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , (і.п.н. НОМЕР_3 ), які з метою отримання неконтрольованих державою прибутків, не маючи ліцензій на право реалізації алкогольних напоїв, здійснюють незаконне виготовлення, зберігання, транспортування за допомогою транспортного засобу автомобіля Huyndai i30 сірого кольору, д.н.з. НОМЕР_4 з метою збуту фальсифікованих алкогольних напоїв.
Встановлено, що ОСОБА_4 проживає за адресою: АДРЕСА_2 , ОСОБА_4 проживає за адресою: АДРЕСА_3 .
Вжитими оперативними заходами встановлено, що ОСОБА_4 разом з ОСОБА_4 протягом 2020 року з метою отримання доходу, не маючи ліцензій на здійснення виготовлення та торгівлі алкогольними напоями, придбаває спирт у невстановлених осіб через мережу Інтернет та за допомогою служби кур`єрської доставки « ІНФОРМАЦІЯ_4 », « ІНФОРМАЦІЯ_5 ». В подальшому гр. ОСОБА_4 та ОСОБА_4 здійснює незаконне виготовлення, зберігання у нежитловому підвальному приміщенні за адресою: АДРЕСА_4 фальсифікованих алкогольних напоїв та здійснює збут через підконтрольні магазини у м. Полтава, які знаходиться за наступними адресами: АДРЕСА_4 (торгівельний кіоск), АДРЕСА_5 , АДРЕСА_6 .
23.11.2020 року в ході досудового розслідування вказаного кримінального правопорушення, на підставі ухвал слідчого судді Київського районного суду міста Полтава від 11.11.2020, 12.11. 2020 року, з метою відшукання предметів, речей та документів, які мають важливе доказове значення для досудового розслідування, у кримінальному провадженні проведено низку обшуків.
Під час обшуків виявлено та вилучено мобільний телефон ОСОБА_4 , оглядом вказаного телефону втановлено, що останній замовляв фальсифіковані алкогольні напої та оплату здійснював на банківські рахунки наступних осіб: ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , Зобов ОСОБА_11 .
У ході проведення досудового розслідування вказаного правопорушення виникла необхідність отримання документів, які підтверджують здійснення розрахунків ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , (і.п.н. НОМЕР_3 ) на банківські рахунки вищезазначених осіб, що дасть можливість встановити повний об`єм перерахованих коштів, та на які цілі були перераховані дані кошти, що неможливо встановити іншим способом, враховуючи те, що вказані відомості являються банківською таємницею і їх отримання та вилучення можливе лише на підставі ухвали суду та те, що у матеріалах кримінального провадження такі відомості відсутні.
Крім цього, у ході проведення досудового розслідування виникла необхідність отримати документи банківської (юридичної, реєстраційної) справи ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_12 , у матеріалах якої знаходяться документи з відомостями про вказаних осіб, які здійснювали перерахування коштів, зразки підписів, що необхідні для встановлення осіб, які вчинили злочин та причетні до його вчинення, а також проведення експертиз.
Проведеним оглядом встановлено, що вказані документи знаходяться у володінні в АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ), які знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 , де у ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_12 відкрито розрахункові рахунки: № НОМЕР_5 , № НОМЕР_6 , № НОМЕР_7 , № НОМЕР_8 , № НОМЕР_9 , № НОМЕР_10 , № НОМЕР_11 (980 - UAH);
Слідчий в судовому засіданні підтримала клопотання, просила його задовольнити.
Заслухавши слідчого, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступних висновків.
Згідно ч.1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Стаття 163 КПК України передбачає, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Слідчим суддею встановлено, що слідчим управлінням ГУ ДФС у Полтавській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №32020170000000034 від 22.09.2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 204 КК України.
Враховуючи вищевикладене, з метою повного та всебічного проведення досудового слідства, а також неможливість отримати відомості в інший спосіб та враховуючи, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для з`ясування важливих обставин у кримінальному провадженні і в подальшому може бути використана з метою встановлення об`єктивних обставин вчинення злочину, слідчий суддя приходить до висновку про задоволення клопотання.
Керуючись ст. 159-166 КПК України,-
УХВАЛИВ :
Клопотання слідчого задовольнити.
Надати тимчасовий доступ до речей і документів, які містять банківську таємницю клієнтів та здійснити виїмку у копіях по рахунках ОСОБА_5 № НОМЕР_5 , ОСОБА_6 № НОМЕР_6 , ОСОБА_7 № НОМЕР_7 , ОСОБА_8 № НОМЕР_8 , ОСОБА_9 № НОМЕР_9 , ОСОБА_10 № НОМЕР_10 , ОСОБА_12 № НОМЕР_11 (980 - UAH), за період з 01.01.2019 року по теперішній час, які перебувають у володінні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ), який знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 , а саме:
- відомостей на паперових та електронних носіях про рух коштів з розшифровкою без скорочень контрагентів, їх статистичних кодів, в тому числі реквізитів їх рахунків (номер рахунку, МФО банківської установи) призначенням платежу, датою та часом здійснення платежу, часом проведення платежу, номером платіжного документа, сумою платежу, з зазначенням суми податку на додану вартість - окремо, а також із зазначенням вхідного та вихідного залишків коштів на рахунку на початок і кінець кожного дня, відомостей щодо документів, на підставі яких здійснені такі платежі, номерів референсів кожного платіжного документу (номер або інші символи, що використовуються для ідентифікації трансакції) за період з 01.01.2019 по дату винесення Ухвали судом.
- інформації, що міститься в справі з юридичного оформлення рахунку, а саме документів передбачених „Інструкцією про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженою Постановою Правління Національного банку України від 12 листопада 2003 року №492, які були надані на відкриття рахунку додавалися до справи під час функціонування вказаних рахунків, та інших документів, що знаходяться у вказаній справі з юридичного оформлення рахунку.
- первинних документів, що свідчать про зарахування на банківські рахунки та зняття з них грошових коштів (платіжні доручення, заяви на видачу готівки, чеки та інші документи, якими оформлювалось отримання та зарахування готівкових коштів) за період з моменту відкриття рахунку по дату винесення Ухвали судом.
- договорів на встановлення системи «Банк-Клієнт», акти виконаних робіт, а також технічної документації щодо проведення працівниками банку інсталяції вказаної системи, документів з даними про місце проведення вказаної інсталяції та документів, які підтверджують факт видачі та отримання ключів доступу до системи «Банк-Клієнт», всіх заяв та доручень від імені підприємств, а також карток зі зразками підписів; протоколи системи «Банк-Клієнт» в яких міститься дата та час з`єднання (включаючи години, хвилини та секунди з`єднання), електронне ім`я користувача, назва операції та ІР-адреса клієнта; документацію, яка свідчить про отримання від працівників банку електронної картки зі зразком підпису осіб.
Дозвіл на тимчасовий доступ та вилучення вищевказаних документів надати старшому слідчому з ОВС першого відділу РКП СУ ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_3 , старшому слідчому з ОВС першого відділу РКП СУ ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_13 , старшому слідчому з ОВС першого відділу РКП СУ ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_14 , а також іншим особам за дорученням (постановою) слідчого.
Строк дії ухвали до 11.03.2021 року.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м. Полтави |
Дата ухвалення рішення | 11.02.2021 |
Оприлюднено | 30.05.2024 |
Номер документу | 94794836 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Київський районний суд м. Полтави
Турченко Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні