Справа № 2-940/2010
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 лютого 2021 року м. Київ
Подільський районний суд м. Києва в складі
головуючого судді Казмиренко Л.В.,
за участю секретаря Шарупи В.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Києва заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Вердикт Капітал про заміну вибулого стягувача у цивільній справі №2-940/10 за позовом Акціонерного комерційного інноваційного банку УкрСиббанк до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , Товариства з обмеженою відповідальністю Студія Європа , про стягнення суми боргу,
встановив:
18.12.2020 року Товариство з обмеженою відповідальністю Вердикт Капітал звернулось до суду із заявою про заміну вибулого стягувача у цивільній справі №2-940/10 за позовом Акціонерного комерційного інноваційного банку УкрСиббанк до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , Товариства з обмеженою відповідальністю Студія Європа , про стягнення суми боргу.
Ухвалою суду від 22.12.2020 року відкрито провадження та призначено судове засідання у даній справі.
В обґрунтування поданої заяви ТзОВ Вердикт Капітал вказує, що 18.06.2010 року Подільським районним судом м. Києва ухвалено рішення за №2-940/2010 про стягнення із ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ТзОВ Студія Європа на користь ПАТ УкрСиббанк заборгованості за кредитним договором №11329013000. 08.12.2011 року між ПАТ УкрСиббанк , яке виступає правонаступником АКІБ УкрСиббанк та ПАТ Дельта Банк укладено Договір купівлі-продажу прав вимоги за кредитами, згідно якого Банк відповідно до умов цього договору відступає фактору свої права вимоги заборгованості по кредитних договорах, укладених з боржниками, зазначених у Реєстрі заборгованості боржників, право на вимогу якої належить банку на підставі документації, а фактор шляхом надання фінансової послуги банку набуває права вимоги такої заборгованості від боржників та передає банку за плату грошові кошти в розпорядження у розмірі, що становить ціну позову та в порядку, передбаченому даним договором. 10.08.2020 року між ПАТ Дельта Банк та ТОВ Вердикт Капітал було укладено Договір №2301/К про відступлення права вимоги, відповідно до якого ПАТ Дельта Банк відступило ТОВ Вердикт капітал , а ТОВ Вердикт капітал набуло право вимоги заборгованості за договорами кредиту, в тому числі за Договором кредиту № 11329013000.
Зазначають, що відповідно до правової позиції ВСУ від 16.05.2018 року у справі №10/56-08, якщо заявник звернувся із заявою про заміну сторони виконавчого провадження - стягувача поза межами відкритого виконавчого провадження стосовно боржника, це не позбавляє його права звернутись із заявою про заміну сторони у виконавчому провадженні та не є підставою для відмови судом у задоволенні такої заяви. Отже, заміна сторони правонаступником може відбуватися як при відкритому виконавчому провадженні, так і при відсутності виконавчого провадження, тобто на будь-якій стадії процесу.
Представник заявника Іжаковський О.В. в поданій до суду заяві просить розгляд справи проводити без його участі.
В судові засідання 05.01.2021 року, 18.01.2021 року, 10.02.2021 року боржники ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , представник Товариства з обмеженою відповідальністю Студія Європа , ПАТ "УкрСиббанк" не з`явились, про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені в установленому законом порядку та належним чином.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється. У зв`язку з цим, на підставі ст. 247 ЦПК України, суд вважає за можливе розглянути справу без фіксування судового процесу.
Відповідно до ч. 3 ст. 442 ЦПК України неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що за рішенням №2-940/2010 від 18.06.2010 року Подільського районного суду м.Києва позов Акціонерного комерційного інноваційного банку УкрСиббанк до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , Товариства з обмеженою відповідальністю Студія Європа , про стягнення суми боргу, задоволено.
Стягнуто з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , Товариства з обмеженою відповідальністю Студія Європа , солідарно, заборгованість за договором про надання спожитого кредиту та застави транспортного засобу від 07.04.2008 року за №11329013000, 26228,43 доларів США, що за курсом НБУ становить 201935,33 грн., та судові витрати по справі.
Стягнуто з ОСОБА_1 заборгованість за договором про надання спожитого кредиту за № 11329013000 від 07.04.2008 року 12 871,43 грн.
08.12.2011 року між ПАТ УкрСиббанк , яке виступає правонаступником АКІБ УкрСиббанк та ПАТ Дельта Банк укладено Договір купівлі-продажу прав вимоги за кредитами, згідно якого Банк відповідно до умов цього договору відступає фактору свої права вимоги заборгованості по кредитних договорах, укладених з боржниками, зазначених у Реєстрі заборгованості боржників, право на вимогу якої належить банку на підставі документації, а фактор шляхом надання фінансової послуги банку набуває права вимоги такої заборгованості від боржників та передає банку за плату грошові кошти в розпорядження у розмірі, що становить ціну позову та в порядку, передбаченому даним договором.
10.08.2020 року між ПАТ Дельта Банк та ТОВ Вердикт Капітал було укладено Договір №2301/К про відступлення права вимоги, відповідно до якого ПАТ Дельта Банк відступило ТОВ Вердикт капітал , а ТОВ Вердикт капітал набуло право вимоги заборгованості за договорами кредиту, в тому числі за Договором кредиту № 11329013000.
Відповідно до ст. 442 ЦПК України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець.
Аналогічне положення міститься і в ч. 5 ст. 15 Закону України Про виконавче провадження , де зазначено, що у разі вибуття однієї із сторін, виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
За змістом ст. 512 ЦК України, ст.442 ЦПК України та ст.15 ЗУ Провиконавче провадження у разі вибуття кредитора в зобов`язанні він замінюється правонаступником.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 512 ЦК України, кредитор у зобов`язанні може бути замінений іншою особою внаслідок передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги) чи правонаступництва (припинення юридичної особи шляхом злиття, приєднання, поділу, перетворення або ліквідації, спадкування).
В зв`язку з такою заміною кредитора відбувається вибуття цієї особи з виконавчого провадження, тому припиняється її статус сторони виконавчого провадження і її заміна належним кредитором проводиться відповідно до ч. 5 ст. 15 Закону України Про виконавче провадження , ст. 442 ЦПК України за заявою заінтересованою сторони зобов`язання, якою є правонаступник, що отримав від попереднього кредитора всі права та обов`язки в зобов`язанні, у тому числі й право бути стороною виконавчого провадження.
Така заміна кредитора відбувається поза межами виконавчого провадження у разі смерті кредитора, припинення юридичної особи чи відступлення права вимоги.
По своїй суті заміна кредитора в зобов`язанні внаслідок відступлення права вимоги є різновидом правонаступництва та можлива на будь-якій стадії процесу. У зв`язку із заміною кредитора відбувається вибуття цієї особи з виконавчого провадження, і її заміна новим кредитором проводиться відповідно до частини п`ятої статті 15 Закону України ''Про виконавче провадження'' за заявою заінтересованої особи. Такою заінтересованою особою є новий кредитор (правонаступник).
Аналогічний висновок зроблений і Верховним Судом України в постанові від 20 листопада 2013 року у справі № 6-122цс13.
Необхідно зазначити, що заміна сторони правонаступником може відбуватися як при відкритому виконавчому провадженні, так і при відсутності виконавчого провадження, тобто може бути проведена на будь-якій стадії процесу.
Крім того, норма статті 442 ЦПК України має імперативний характер, оскільки в ній прямо визначено правило поведінки, а саме: замінити сторону виконавчого провадження, а не замінювати сторону виконавчого провадження лише у відкритому виконавчому провадженні чи за інших обставин.
Таким чином, заміна сторони її правонаступником може відбуватися як при відкритому виконавчому провадженні, так і при відсутності виконавчого провадження, тобто може бути проведена на будь-якій стадії процесу. Без заміни сторони виконавчого провадження правонаступник позбавлений процесуальної можливості ставити питання про відкриття виконавчого провадження та вчиняти інші дії згідно із Законом України Про виконавче провадження .
Враховуючи викладене, суд вважає заявлені вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю Вердикт Капітал про заміну сторони у справі такими, що підлягають задоволенню.
На підставі ст. 512, 514 ЦК України, керуючись ст. 15 Закону України Про виконавче провадження , ст. 442, 446 ЦПК України, суд
ухвалив:
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Вердикт Капітал про заміну вибулого стягувача у цивільній справі №2-940/10 за позовом Акціонерного комерційного інноваційного банку УкрСиббанк до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , Товариства з обмеженою відповідальністю Студія Європа , про стягнення суми боргу - задовольнити.
Замінити вибулого стягувача Публічне акціонерне товариство УкрСиббанк на правонаступника - Товариство з обмеженою відповідальністю Вердикт Капітал за рішенням Подільського районного суду від 18 червня 2010 року у цивільній справі №2-940/10 за позовом Акціонерного комерційного інноваційного банку УкрСиббанк до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , Товариства з обмеженою відповідальністю Студія Європа , про стягнення суми боргу.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга безпосередньо до Київського апеляційного суду або через Подільський районний суд м. Києва протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Повне судове рішення складене 10 лютого 2021 року.
Суддя Л.В. Казмиренко
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 10.02.2021 |
Оприлюднено | 12.02.2021 |
Номер документу | 94811273 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Подільський районний суд міста Києва
Казмиренко Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні