Справа № 161/1986/21
Провадження № 1-кс/161/946/21
У Х В А Л А
про тимчасовий доступ до речей і документів
м. Луцьк 12 лютого 2021 року
Слідчий суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши клопотання про тимчасовий доступ до документів, -
В С Т А Н О В И В:
Слідчий СВЛуцького ВПГУНП уВолинській області ОСОБА_3 ,за погодженняміз прокуроромЛуцької місцевоїпрокуратури ОСОБА_4 ,звернувся досуду зклопотанням протимчасовий доступдо документів,які знаходятьсяу володінні ОСОБА_5 , що зареєстрована за адресою АДРЕСА_1 , з можливістю вилучити оригінали документів, а саме: проектно-кошторисної документації «Реконструкція проектних майстерень, по АДРЕСА_2 », розташованих на земельній ділянці з кадастровим номером 0710100000:11:092:0001; документів, що були підставою виготовлення проектно-кошторисної документації «Реконструкція проектних майстерень, по АДРЕСА_2 »; документів, що були оформлені після виготовлення проектно-кошторисної документації «Реконструкція проектних майстерень, по АДРЕСА_2 » (акти виконаних робіт та ін.).
Оскільки вищевказані документи, на думку слідчого, мають важливе значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні № 42020031010000066 від 29.05.2020 року за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України, крім того, з метою всебічного, повного і неупередженого дослідження всіх обставин кримінальних правопорушень, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу речей і документів, у зв`язку із чим слідчий звернувся до слідчого судді із вказаним клопотанням.
Згідно ч.4 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті.
Відповідно до ч.2 ст. 163 КПК України якщо сторона кримінального провадження, яка звернулась до суду з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Оскільки слідчим (стороною кримінального провадження) доведено наявність підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, що знаходяться у володінні ОСОБА_5 , тому розгляд даного клопотання здійснюється без виклику особи, у володінні якої знаходяться вказані документи.
В судове засідання прокурор та слідчий не з`явилися, хоча належним чином повідомлені про місце та час розгляду клопотання, водночас, подали суду клопотання про проведення судового засідання за їх відсутності, а тому у відповідності до вимог ч. 4 ст. 107 КПК України судове засідання проводиться за їх відсутності, а також не здійснюється фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді.
Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши додані докази, приходжу до висновку, що клопотання слід задовольнити.
Так, згідно ч. 1 ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Крім того, ч. 5 ст. 163 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Водночас, ч. 7 ст. 163 КПК України визначено, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе, зокрема, що таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Зважаючи, що стороною кримінального провадження доведено наявність підстав, передбачених ч.5-7 ст.163 КПК України, тому слідчому СВ Луцького РУП ГУНП у Волинській області лейтенанту поліції ОСОБА_3 , старшому слідчому СВ Луцького РУП ГУНП у Волинській області капітану поліції ОСОБА_6 , слідчому СВ Луцького РУП ГУНП у Волинській області капітану поліції ОСОБА_7 , слідчому СВ Луцького РУП ГУНП у Волинській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_8 , слід надати (забезпечити) тимчасовий доступ до вищевказаних документів, які перебувають у володінні ОСОБА_5 , що зареєстрована за адресою АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення оригіналів документів.
На підставі викладеного, керуючись ст. 159-166, 167 КПК України, слідчий суддя,
П О С Т А Н О В И В :
Клопотання задовольнити.
Надати (забезпечити)слідчому СВЛуцького РУПГУНП уВолинській областілейтенанту поліції ОСОБА_3 ,старшому слідчомуСВ ЛуцькогоРУП ГУНПу Волинськійобласті капітануполіції ОСОБА_6 ,слідчому СВЛуцького РУПГУНП уВолинській областікапітану поліції ОСОБА_7 ,слідчому СВЛуцького РУПГУНП уВолинській областістаршому лейтенантуполіції ОСОБА_8 тимчасовий доступдо документів,які знаходятьсяу володінні ОСОБА_5 , що зареєстрована за адресою АДРЕСА_1 , з можливістю вилучити оригінали документів, а саме: проектно-кошторисної документації «Реконструкція проектних майстерень, по АДРЕСА_2 », розташованих на земельній ділянці з кадастровим номером 0710100000:11:092:0001; документів, що були підставою виготовлення проектно-кошторисної документації «Реконструкція проектних майстерень, по АДРЕСА_2 »; документів, що були оформлені після виготовлення проектно-кошторисної документації «Реконструкція проектних майстерень, по АДРЕСА_2 » (акти виконаних робіт та ін.).
Строк дії ухвали не може перевищувати двох місяців з дня її постановлення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, згідно ст.166 КПК України, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подано під час підготовчого провадження у суді.
Слідчий суддя Луцького міськрайонного суду ОСОБА_1
Суд | Луцький міськрайонний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 12.02.2021 |
Оприлюднено | 30.05.2024 |
Номер документу | 94824202 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Луцький міськрайонний суд Волинської області
Калькова О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні