Ухвала
від 10.02.2021 по справі 210/4177/19
ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КРИВОГО РОГУ

ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КРИВОГО РОГУ

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

іменем України

Справа № 210/4177/19

Провадження № 1-кс/210/364/21

"10" лютого 2021 р. м. Кривий Ріг

Слідчий суддя Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши в залі Дзержинського районного суду міста Кривого Рогу клопотання старшого слідчого з ОВС шостого ВРКП СУ ГУ ДФС у Дніпропетровській області майора податкової міліції ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32019041680000015 від 01.07.2019 року, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.212 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

08 лютого 2021 року старший слідчий з ОВС шостого ВРКП СУ ГУ ДФС у Дніпропетровській області майор податкової міліції ОСОБА_3 звернувся до Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу, з клопотанням погодженим прокурором відділу Дніпропетровської обласної прокуратури ОСОБА_4 , внесеним у кримінальному провадженні №32019041680000015 від 01.07.2019 року, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.212 КК України, про отримання тимчасового доступу до оригіналів документів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 .

В обґрунтування заявленого клопотання старший слідчий зазначив, що в провадженні шостого ВРКП СУ ГУ ДФС у Дніпропетровській області перебуває кримінальне провадження, яке внесене до ЄРДР за №32019041680000015 від 01.07.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 212 КК України.

Відповідно до інформації, яка надійшла з ІНФОРМАЦІЯ_2 , фізична особа-підприємець ОСОБА_5 (і.п.н. НОМЕР_1 ) в грудні 2018 року, в порушення податкового законодавства України здійснювала операції поза межами податкового контролю, чим ухилялась від сплати відповідних податків до державного бюджету України.

На підставі вищевикладеного в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстроване кримінальне провадження №32019041680000015 від 01.07.2019 року, попередня правова кваліфікація зазначеного кримінального правопорушення - ч.1 ст.212 КК України.

Відповідно до матеріалів наданих ІНФОРМАЦІЯ_2 встановлено, що ОСОБА_5 в грудні 2018 року отримувала від ряду підприємств на свої розрахункові рахунки грошові кошти за проведенні фінансово-господарські операції від рядку товариств, а в подальшому знімала готівку у касі Криворізької філії АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (МФО НОМЕР_2 ).

У свою чергу ОСОБА_5 не відобразила вказані операції в своїй податковій звітності, як фізичної особи-підприємця у зв`язку з чим ІНФОРМАЦІЯ_2 зроблено висновок, що за участю ОСОБА_5 (і.п.н. НОМЕР_1 ) налагоджено схему «конвертації» безготівкових коштів у готівку, яка спрямована на приховування джерел походження коштів та легалізацію доходів одержаних злочинним шляхом.

Допитана в якості свідка ОСОБА_5 надала покази про свою непричетність до здійснення фінансово-господарської діяльності, як фізичної особи підприємця.

Надалі в ході досудового розслідування здійсненні тимчасові доступи до банківських документів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ТОВ ТД « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ).

З метою встановлення легальності походження грошових коштів отриманих ФОП ОСОБА_5 , в ході аналізу банківських рахунків ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) встановлено ряд фізичних осіб підприємців, які аналогічно, як і ОСОБА_5 отримувала на свої розрахункові рахунки грошові кошти за начебто поставлений товар.

Після чого, в ході досудового розслідування був встановлений та допитаний в якості свідка ФОП ОСОБА_6 (код НОМЕР_7 ), який надав покази, що за грошову винагороду на пропозицію невстановленої слідством особи погодився зареєструватися в якості фізичної-особи підприємця без наміру займатися підприємницькою діяльністю після реєстрації в державних реєстраційних органах України, про ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код НОМЕР_3 ) нічого не знав та ніколи про зазначене товариство не чув, ніяких договорів, накладних та інших документів для ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код НОМЕР_3 ) він не складав та не підписував, також надав експериментальні зразки підпису та почерку для проведення експертних досліджень.

Зважаючи на матеріали кримінального провадження в їх сукупності, є наявні підстави вважати, що фінансові операції, проведені за участю ОСОБА_5 та інших фізичних осіб підприємців в т.ч. ОСОБА_6 встановленого в ході аналізу руху грошових коштів по розрахунковим рахункам ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код НОМЕР_3 ) є складовими частинами єдиного механізму легалізації грошових коштів, отриманих злочинним шляхом, в тому числі, шляхом ухилення від сплати податків, зборів, інших обов`язкових платежів, спрямованим на поповнення обігових коштів ряду підконтрольних суб`єктів господарської діяльності та вільного їх використання особисто у власних цілях невстановленими слідством особами.

Так,відповідно доч.1ст.91КПК Україниу кримінальномупровадженні підлягаютьдоказуванню - подія кримінального правопорушення, винуватість обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, форма вини, мотив і мета вчинення кримінального правопорушення, вид і розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням.

Відповідно до положень ч.2 ст. 91 КПК України - доказування полягає у збиранні, перевірці та оцінці доказів з метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження.

Відповідно до положень ч.2 ст. 93 КПК України - сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Відповідно ч.1 ст. 98 КПК України - речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Відповідно до ч.2 ст. 98 КПК -документи є речовими доказами.

На теперішній час з метою збору доказів у кримінальному провадженні виникла необхідність у встановлені кола осіб причетних до реєстрації суб`єктів господарювання на території м. Кривий Ріг та інших осіб задіяних у схемах по конвертації безготівкових коштів у готівку.

Таким чином, з метою виконання вимогст.91 КПК України, встановлення всіх обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до оригіналів документів, які зберігаються в реєстраційній справі фізичної особи-підприємця ОСОБА_6 (код НОМЕР_7 ).

Відповідно до ст. 98 КПК України реєстраційні документи ОСОБА_6 (код НОМЕР_7 ) у даному кримінальному провадженні є речовими доказами, так як містять на собі сліди вчиненого кримінального правопорушення, а саме оригінали підписів та відомості про осіб причетних до реєстрації ФОП ОСОБА_6 , що є важливим доказом вчинення кримінального правопорушення спрямованого на підроблення документів, які подаються для проведення державної реєстрації фізичної особи-підприємця.

Відповідно до ч. 2 ст. 84 КПК України «Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів».

Зазначені документи до яких планується отримати тимчасовий доступ відповідно до ст. 242 КПК України будуть використані в ході досудового розслідування, а саме - експертами в ході проведенні судово-почеркознавчої експертизи.

Відповідно до науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затверджених наказом міністерства юстиції України № 1950/5 від 26.12.2012: «... Для проведення почеркознавчих досліджень рукописних записів та підписів надаються оригінали документів» (п. 1.1 розділу 1 «Криміналістичні експертизи»).

Оригінали документів, які зберігаються в реєстраційній справі ОСОБА_6 (код НОМЕР_7 ) є можливим отримати та долучити до матеріалів кримінального провадження лише отримавши дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю, та проведенні їх вилучення (виїмки) в реєстраційній установі.

Так, ч.1 ст.131 КПК України передбачено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Відповідно до ч.2 ст.131 КПК України одним видом заходом забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ.

Згідно із ст. 159 КПК України:

«1. Тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

2. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду».

Реєстраційна справа ОСОБА_6 (код НОМЕР_7 ) на теперішній час перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 .

Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що документи, які зберігаються в реєстраційній справі ОСОБА_6 (код НОМЕР_7 ) мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, необхідно отримати тимчасовий доступ до вказаних документів з можливістю їх вилучення, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 .

Таким чином, з метою проведення повного, всебічного та неупередженого дослідження всіх обставин вчинення даного кримінального правопорушення, проведення необхідних почеркознавчих експертиз.

Старший слідчий з ОВС шостого ВРКП СУ ГУ ДФС у Дніпропетровській області майор податкової міліції ОСОБА_3 будучи належним чином повідомленим про місце та час розгляду клопотання до судового засідання не прибув. Надав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності.

Посадова особа ІНФОРМАЦІЯ_1 будучи належним чином повідомлена про місце та час розгляду клопотання до судового засідання не прибула.

Частиною четвертої статті 163 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, крім випадків, передбаченихчастиною другоюцієї статті. Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Дослідивши клопотання та додані до нього документи, слідчий суддя приходить до висновку про задоволення клопотання прокурора за таких підстав.

Частиною 5 статті 163КПК України визначено, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою та не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Враховуючи те, що інформація, яка знаходиться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , вважаю, що згідно ч. 5 ст. 163 КПК України, доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в вищезазначених документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей та документів.

Значення документів, вказаних в клопотанні, для встановлення обставин у кримінальному провадженні насамперед полягає в тому, що вони містять важливу доказову базу, оскільки реєстраційні документи ОСОБА_6 (код НОМЕР_7 ) у даному кримінальному провадженні є речовими доказами, так як містять на собі сліди вчиненого кримінального правопорушення, а саме оригінали підписів та відомості про осіб причетних до реєстрації ФОП ОСОБА_6 , що є важливим доказом вчинення кримінального правопорушення спрямованого на підроблення документів, які подаються для проведення державної реєстрації фізичної особи-підприємця. Оскільки без дослідження певного ряду документів, в тому числі тих до яких планується отримати дозвіл на тимчасовий доступ, не можливо прийняти відповідне законне процесуальне рішення та зробити висновок про наявність в діях певної особи ознак кримінального правопорушення.

Слідчий суддя, дослідивши матеріали кримінального провадження, витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32019041680000015 від 01.07.2019 року, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.212 КК України, надані докази, вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню, оскільки старшим слідчим доведена наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 , сама по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Керуючись ст.ст.32, 34, 36, 107, 132, 163-166 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання старшого слідчого з ОВС шостого ВРКП СУ ГУ ДФС у Дніпропетровській області майора податкової міліції ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32019041680000015 від 01.07.2019 року, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.1ст.212КК України задовольнити.

Надати старшомуслідчому зОВС шостогоВРКП СУГУ ДФСу Дніпропетровськійобласті майоруподаткової міліції ОСОБА_3 ,слідчим укримінальному провадженні ОСОБА_7 , ОСОБА_8 дозвілна проведеннятимчасового доступудо документівз можливістюїх вилученняв оригіналах,які зберігаютьсяв реєстраційній справі фізичної особи-підприємця ОСОБА_6 (код НОМЕР_7 ), яка перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1

Строк дії цієї ухвали два місяць з дня її постановлення.

У разі невиконання ухвали, відповідно до ст. 166 КПК України, може бути проведено обшук з метою відшукання та вилучення зазначених документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудДзержинський районний суд м.Кривого Рогу
Дата ухвалення рішення10.02.2021
Оприлюднено30.05.2024
Номер документу94824542
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —210/4177/19

Ухвала від 09.03.2021

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу

Ступак С. В.

Ухвала від 09.03.2021

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу

Ступак С. В.

Ухвала від 09.03.2021

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу

Ступак С. В.

Ухвала від 09.03.2021

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу

Ступак С. В.

Ухвала від 09.03.2021

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу

Ступак С. В.

Ухвала від 09.03.2021

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу

Ступак С. В.

Ухвала від 09.03.2021

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу

Ступак С. В.

Ухвала від 10.02.2021

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу

Ступак С. В.

Ухвала від 10.02.2021

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу

Ступак С. В.

Ухвала від 24.12.2020

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу

Ступак С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні