Справа № 341/1551/18
Провадження № 1-кп/349/8/21
У Х В А Л А
іменем України
11 лютого 2021 року м. Рогатин
Рогатинський районний суд Івано-Франківської області
у складі головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглядаючи у відкритому судовому засіданні матеріали кримінального провадження № 12018090140000101 щодо обвинувачення:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , з базовою середньою загальною освітою, неодруженого, раніше несудимого, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.121 КК України,
учасники судового провадження:
прокурор ОСОБА_4 ,
захисник ОСОБА_5 ,
обвинувачений ОСОБА_3 ,
законний представник ОСОБА_6 ,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор заявив клопотання про продовження обвинуваченому строку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на 60 днів, оскільки строк його перебування під вартою закінчується, а судовий розгляд не завершено, заявлені ризики не зменшились з часу застосування щодо ОСОБА_3 запобіжного заходу, що свідчить про неможливість запобігання цим ризикам шляхом застосування більш м`якого запобіжного заходу.
Обвинувачений, його захисник заперечили щодо продовження строку триманняпід вартою,просили обратибільш м`якийзапобіжний захід,оскільки відсутнібудь-якіризики вчиненняобвинуваченим дій,передбачених ч.1ст.177КПК України.
Заслухавши думку учасників судового провадження, суд дійшов висновку про задоволення клопотання прокурора з огляду на таке.
Як вбачається із матеріалів кримінального провадження, судом раніше були задоволені клопотання прокурора про продовження строку тримання під вартою обвинуваченого, оскільки існують ризики, передбачені ст.177 КПК України та неможливістю завершення судового провадження до спливу строку тримання під вартою.
Останній раз, ухвалою суду від 18 грудня 2020 року обвинуваченому ОСОБА_3 було продовжено строк тримання під вартою на 60 днів, до 15 лютого 2021 року та визначено заставу у розмірі 42 040 грн.
Положеннями ст.331 КПК Українивстановлено, що незалежно від наявності клопотань суд зобов`язаний розглянути питання доцільності продовження тримання обвинуваченого під вартою до спливу двомісячного строку з дня надходження до суду обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру чи з дня застосування судом до обвинуваченого запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. За наслідками розгляду питання суд своєю вмотивованою ухвалою скасовує, змінює запобіжний захід у вигляді тримання під вартою або продовжує його дію на строк, що не може перевищувати двох місяців.
За змістом ч.2 ст. 492 КПК України тримання під вартою може застосовуватися до неповнолітнього лише у разі, якщо він підозрюється або обвинувачується у вчиненні тяжкого чи особливо тяжкого злочину, за умови, що застосування іншого запобіжного заходу не забезпечить запобігання ризикам, зазначеним у статті 177 цього Кодексу.
Яквбачається з обвинувальногоакта неповнолітній ОСОБА_3 обвинувачується увчиненні тяжкого злочину,асаме: в заподіяннні умисного тяжкоготілесного ушкодження,що спричинило смерть потерпілого, тобто у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 121 КК України, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від семи до десяти років.
Відсутність міцних соціальних зв`язків, молодий вік обвинуваченого в сукупності з загрозою тяжкого покаранняу разівизнання йоговинуватим увчиненні злочинусвідчать про наявність ризику залишення обвинуваченим свого місця проживання та переховуванню від суду.
На підставівищевикладеного,з метоюзапобігти переховуваннюобвинуваченого відсуду та враховуючи те, що судове провадженняне можебути завершенедо спливу строку дії ухвалисуду від18 грудня2020року, а тому суд дійшов висновку про необхідність продовження запобіжного заходу у виді тримання під вартою на строк шістдесят днів.
Частиною 5 ст. 182 КПК України передбачено, що розмір застави визначається у межах, щодо особи, обвинуваченої у вчиненні тяжкого злочину від двадцяти до вісімдесяти розмірівпрожиткового мінімуму для працездатних осіб.
При визначенні розміру застави суд враховує обставини кримінального правопорушення, особу обвинуваченого, який на момент оголошення йому підозри у вчиненні тяжкого злочину був неповнолітній, його сімейний стан, який проживав з бабусею , яка була його піклувальником, а також майновий стан його родини.
На підставі наведенного, суд дійшов висновку, що заставу необхідно визначити в розмірі 20 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що дорівнює 42 040 грн та покласти на обвинуваченого у разі внесення застави обов`язки, передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України.
Керуючись ст. ст. 177, 182-183, 194, 196, 331 КПК України ,
УХВАЛИВ:
Клопотання прокурора про продовження обвинуваченому ОСОБА_3 строку тримання під вартою, задовольнити .
Продовжити строк тримання під вартою обвинуваченому ОСОБА_3 на шістдесят днів, до 11 квітня 2021 року, включно.
Визначити заставуу розмірідвадцяти розмірівпрожиткового мінімумудля працездатнихосіб,що дорівнює 42040гривень .
У разі внесення застави на ОСОБА_3 покласти такі обов`язки:
прибувати за кожною вимогою до суду;
не відлучатись змісця проживання без дозволу суду;
повідомляти суд про зміну місця проживання та/або роботи.
У разі внесення застави та з моменту звільнення з-під варти у зв`язку із внесенням застави обвинувачений вважається таким, до якого застосовано запобіжний захід у виді застави.
Строк діїухвали до 11квітня 2021року.
Ухвала суду підлягає до негайного виконання після її проголошення.
Ухвала може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Рогатинський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 11.02.2021 |
Оприлюднено | 27.01.2023 |
Номер документу | 94825075 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Рогатинський районний суд Івано-Франківської області
Могила Р. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні