ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Пирогова, 29, м. Вінниця, 21018, тел./факс (0432)55-80-00, (0432)55-80-06 E-mail: inbox@vn.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"12" лютого 2021 р. Cправа № 902/115/21
Суддя Господарського суду Вінницької області Матвійчук В.В. , розглянувши матеріали
за позовом : Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "АВАНГАРД" (вул. Центральна, буд. 30, с. Сільниця, Тульчинський район, Вінницька область, 23621)
до : Державного реєстратора Центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Ямпільської міської ради Костаревича Андрія Валентиновича (вул. Замкова, буд. 94/2, м. Ямпіль, Могилів-Подільський район, Вінницька область, 24500)
до: Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрокомплекс "ЗЕЛЕНА ДОЛИНА" (вул. Івана Богуна, 4, смт. Томашпіль,Томашпільський район, Вінницька область, 24200)
про визнання протиправним та скасування рішення про державну реєстрацію права оренди земельної ділянки
В С Т А Н О В И В :
На розгляд Господарського суду Вінницької області надійшла позовна заява № б/н від 10.02.2020 (вх. № 120/21 від 10.02.2021) Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "АВАНГАРД" з вимогами до Державного реєстратора Центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Ямпільської міської ради та Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрокомплекс "ЗЕЛЕНА ДОЛИНА" про визнання протиправним та скасування рішення державного реєстратора Центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Ямпільської міської ради Кастаревича Андрія Валентиновича про державну реєстрацію права оренди землі за ТОВ "Агрокомплекс "ЗЕЛЕНА ДОЛИНА" за індексним номером 46285468 від 03.04.209 на земельну ділянку площею 1,8795 га, кадастровий номер 0524385300:01:001:0221, яка знаходиться на території Сільницької сільської ради Тульчинського району Вінницької області, і припинення зареєстрованого даним рішенням за Товариством з обмеженою відповідальністю "Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю "Малі Крушлинці" права оренди, внесене записом 31004541.
Дослідивши матеріали позовної заяви № б/н від 10.02.2020 (вх. № 120/21 від 10.02.2020) господарський суд дійшов висновку, що остання підлягає залишенню без руху з огляду на наступне.
Згідно ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч. 2 ст. 123 ГПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Спеціальним законом, що регулює зазначені питання, є Закон України "Про судовий збір", статтею 2 якого визначено, що платниками судового збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі - іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду, тобто позивачі. Відповідно до частини 1 ст. 3 вказаного закону, судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Таким чином, у даному випадку, обов`язок сплати судового збору законом покладено на позивача - Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю "АВАНГАРД".
Приписами статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно підпунктів 1, 2 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір , за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру сплачується 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру сплачується судовий збір в еквіваленті 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2021 р. становить 2270,00 грн.
За змістом ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Як вбачається зі змісту прохальної частини позову, Сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю "АВАНГАРД" заявлено дві вимоги немайнового характеру, а саме: визнання протиправним та скасування рішення державного реєстратора Центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Ямпільської міської ради Кастаревича Андрія Валентиновича про державну реєстрацію права оренди землі за ТОВ "Агрокомплекс "ЗЕЛЕНА ДОЛИНА", та припинення зареєстрованого за Товариством з обмеженою відповідальністю "Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю "Малі Крушлинці" права оренди.
Виходячи з положень наведених норм, та враховуючи, що в позовній заяві заявлено 2 (дві) вимоги немайнового характеру, до двох юридичних осіб, позивач мав сплатити 4 540,00 грн судового збору. Проте, позивачем, як доказ сплати судового зору до позовних матеріалів долучено платіжне доручення № 1940 від 04.02.2021 про сплату 2 270,00 грн судового збору, тому останнім не доплачено 2 270,00 грн судового збору.
Крім того, заявляючи позовну вимогу до Товариства з обмеженою відповідальністю "Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю "Малі Крушлинці" позивач не включає означену юридичну особу до складу відповідачів за позовом.
Відповідно до п. 5 ч.3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Відповідно до ч.2 ст.91 ГПК України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом; якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Згідно ч.5 вказаної норми, учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Порядок засвідчення копій документів, визначений пунктами 5.26, 5.27 Національного стандарту України Державної уніфікованої системи документації, Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації "Вимоги до оформлювання документів" (ДСТУ 4163-2003, затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 07 квітня 2003 року N 55).
Відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів "згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії, яка проставляється нижче підпису. Підпис відповідальної особи засвідчують на документі відбитком печатки організації. Відбиток печатки ставлять так, щоб він охоплював останні кілька літер назви посади особи, яка підписала документ. Зазначеним вище способом повинна засвідчуватись кожна сторінка документа.
Тоді як до позовної заяви № б/н від 10.02.2021 заявником надано копії документів, окремі з яких є незасвідченими.
Щодо зазначення в позовній заяві третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, суд зважає на наступне.
Відповідно до ст. 50 Господарського процесуального кодексу України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.
Виходячи з вищевикладеного, для залучення третьої особи без самостійних вимог на стороні позивача/відповідача слід подати клопотання з обґрунтуванням, яким чином рішення з господарського спору у даній справі може вплинути на її права або обов`язки.
З врахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що Сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю "АВАНГАРД" не виконано вимоги частини 164, 172 Господарського процесуального кодексу України, що відповідно до вимог ч.1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України є підставою для залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.
Суд звертає увагу, що відповідно до приписів ст.174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
З огляду на викладене, керуючись ст.ст. 77, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
У Х В А Л И В :
Позовну заяву Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "АВАНГАРД" № б/н від 10.02.2020 (вх. № 120/21 від 10.02.2021) залишити без руху.
Сільськогосподарському товариству з обмеженою відповідальністю "АВАНГАРД" усунути недоліки позовної заяви № б/н від 10.02.2021 .
Встановити Сільськогосподарському товариству з обмеженою відповідальністю "АВАНГАРД" строк для усунення недоліків позовної заяви - протягом 5 (п`яти) днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.
Копію ухвали надіслати Сільськогосподарському товариству з обмеженою відповідальністю "АВАНГАРД" рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення та на відому суду адресу електронної пошти: avangard-t@ukr.net.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Ухвала підписана 12.02.2021.
Суддя Матвійчук В.В.
віддрук. прим.:
1 - до справи
2 - позивачу (вул. Центральна, буд. 30, с. Сільниця, Тульчинський район, Вінницька область, 23621)
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 12.02.2021 |
Оприлюднено | 15.02.2021 |
Номер документу | 94829815 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Вінницької області
Матвійчук В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні