Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
11 лютого 2021 р. Справа №200/835/21-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Аканов О.О., ознайомившись з позовною заявою Маріупольського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (місцезнаходження: 87548, Донецька область, м.Маріуполь, вул.Зелінського, 27-а, код ЄДРПОУ 42171861) до товариства з обмеженою відповідальністю «Механік-Трейдінг» (місцезнаходження: 87503, Донецька область, м.Маріуполь, вул.Київська, буд.49-Б, код ЄДРПОУ 25326228) про стягнення суми заборгованості з відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за Списком №2 за період грудень 2017 по серпень 2018 у сумі 1200,92 грн.,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з вищевказаним адміністративним позовом до відповідача.
Згідно частини 2 статті 171 Кодекс адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Ознайомившись з позовною заявою, суд прийшов до висновку, що вона не відповідає вимогам статті 161 КАС України з огляду на наступне.
Ухвалою суду від 25 січня 2021 року позовну заяву залишено без руху, позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви шляхом подання до суду: оригіналу квитанції про сплату судового збору у сумі 2270 грн.
Позивачем на виконання ухвали суду надано до суду клопотання про відстрочення сплати судового збору за подання позовної заяви, обґрунтоване тим, що Пенсійним фондом не затверджено кошторис на 2021 та не закладено компенсації судового збору.
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про судовий збір» враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або позивачами є: військовослужбовці; батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Відповідно до частини першої статті 133 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Отже, законодавством чітко регламентовано право суду на звільнення сторони від сплати судового збору, зменшення його розміру, розстрочення або відстрочення його сплати, а єдиною підставою для відстрочення, розстрочення або звільнення сторони від сплати судового збору є врахування судом майнового стану сторони.
Майновий стан сторони (належні стороні майнові права та обов`язки) має визначатися судом у світлі конкретних обставин певної справи, включаючи спроможність заявника сплатити. Отже, визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень майнового стану сторони.
Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати належні і допустимі, у розумінні статей 73, 74 Кодексу адміністративного судочинства України, докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
Таким чином, для застосування судом положень частини першої статті 133 Кодексу адміністративного судочинства України, повинні бути відповідні правові підстави, в іншому ж випадку, як зазначено в рішенні Європейського суду з прав людини від 19.06.2001 у справі «Креуз проти Польщі» , вимога сплатити судовий збір не обмежує право заявників на доступ до правосуддя.
Дослідивши матеріали справи та клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору, вважаю, що на підтвердження відсутності інших джерел для існування не надано жодних належних і допустимих, у розумінні статей 73, 74 Кодексу адміністративного судочинства України, доказів, а отже, не доведено достатніх і необхідних підстав для звільнення від сплати судового збору.
Враховуючи вищевикладене, позивачу необхідно: надати оригінал квитанції про сплату судового збору у сумі 2270 грн., або навести доводи та надати докази на підтвердження тяжкого майнового стану позивача, що перешкоджає сплаті судового збору.
Частиною 3 статті 169 КАС України встановлено, що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 171 цього Кодексу.
Суд роз`яснює позивачу, що після усунення недоліків позовної заяви, встановлених ухвалою суду, така позовна заява вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 118 КАС України процесуальні строки - це встановлені законом або судом строки, у межах яких вчиняються процесуальні дії. Процесуальні строки встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені - встановлюються судом.
Згідно з ч. 2 ст. 121 цього Кодексу встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
Враховуючи наведене вище, суд дійшов висновку про необхідність продовження на десять днів строку для усунення недоліків позовної заяви.
З огляду на наведене та керуючись ст.ст. 118, 121, 169, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
У Х В А Л И В:
Відмовити Маріупольському об`єднаному управлінню Пенсійного фонду України Донецької області у клопотанні про відстрочення сплати судового збору за подання позовної заяви.
Продовжити строк на усунення недоліків позовної заяви Маріупольського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (місцезнаходження: 87548, Донецька область, м.Маріуполь, вул.Зелінського, 27-а, код ЄДРПОУ 42171861) до товариства з обмеженою відповідальністю «Механік-Трейдінг» (місцезнаходження: 87503, Донецька область, м.Маріуполь, вул.Київська, буд.49-Б, код ЄДРПОУ 25326228) про стягнення суми заборгованості з відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за Списком №2 за період грудень 2017 по серпень 2018 у сумі 1200,92 грн.
Встановити позивачу десятиденний строк від дня отримання копії цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду оригіналу квитанції про сплату судового збору у сумі 2270 грн.
Роз`яснити позивачеві, що у разі невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною і буде повернута позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя О.О. Аканов
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.02.2021 |
Оприлюднено | 15.02.2021 |
Номер документу | 94835405 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Аканов О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні