Справа № 347/1135/20
Провадження № 2-во/347/2/21
У Х В А Л А
Іменем України
15.02.2021 м.Косів
Косівський районний суд, Івано-Франківської області в складі:
головуючої-судді: Крилюк М.І.,
секретаря: Лазорик Л.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Косів заяву ОСОБА_1 про виправлення описки у судовому рішенні по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Яворівської сільської ради Косівського району, ОСОБА_2 про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування ,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про виправлення описки у судовому рішенні по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Яворівської сільської ради Косівського району, ОСОБА_2 про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування, мотивуючи свої вимоги тим, що в рішенні суду від 19.10.2020р. допущено описку, а саме не вказано про визнання права власності на земельну ділянку за ОСОБА_1 в порядку спадкування, що суттєво впливає на розмір оплати при оформленні документів про відчуження земельної ділянки. А тому, просить виправити дану описку та вказати: Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , право власності в порядку спадкування - на земельну ділянку площею 0,3561 га., кадастровий номер 2623689101:01:002:0292, цільове призначення 01.03: для ведення особистого селянського господарства, що знаходиться в селі Яворів на участку Широкий, Косівського району Івано-Франківської області.
Сторони в судове засідання не з`явилися.
Суд, вивчивши матеріали справи вважає, що заява не підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ст.269 ЦПК України, суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.
За змістом вказаної статті під опискою слід розуміти випадкову граматичну помилку, що тягне за собою неточний виклад змісту судового рішення чи перекручування його суті (наприклад, пропуск літери, цифри, їх перестановка, описки у написанні складних прізвищ або складних чисел тощо); арифметична помилка - це помилка у підрахунках (арифметичних діях). Тобто, описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків.
При цьому, диспозиція наведеної статті не дозволяє під виглядом виправлення недоліків судового рішення вносити будь-які зміни до його змісту, зокрема змінювати висновки та мотиви судового рішення.
Відповідно до п.19 постанови Пленуму Верховного суду України №14 від 18.12.2009 "Про судове рішення у цивільній справі", вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Виходячи з правової позиції Верховного Суду України, суд може виправити лише ті описки або арифметичні помилки, яких він сам припустився.
Згідно заяви позивач ОСОБА_1 просить суд виправити описку в резолютивній частині рішення суду від 19.10.2020р., вказавши підстави для визнання права власності, а саме визнати право власності за ОСОБА_1 на земельну ділянку в порядку спадкування.
Проте, як вбачається із позовної заяви, позивач ОСОБА_1 просить ухвалити рішення, яким визнати за ним - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , право власності - на земельну ділянку площею 0,3561 га., кадастровий номер 2623689101:01:002:0292, цільове призначення 01.03: для ведення особистого селянського господарства, що знаходиться в селі Яворів на участку Широкий, Косівського району Івано-Франківської області.
Відповідно до рішення Косівського районного суду від 19.10.2020р. видно, що позовні вимоги ОСОБА_1 були задоволені в повному обсязі.
Тобто, підстав для визнання права власності в порядку спадкування, які зазначені ОСОБА_1 в заяві про виправлення описки, подана ним позовна заява не містить, а тому судом не було допущено жодних описок при прийнятті даного рішення.
Таким чином, оскільки описка, про яку йдеться у заяві ОСОБА_1 , не є неточностями (описками, помилками тощо) у розумінні ст. 269 ЦПК України, а фактично змінює зміст (суть) даного рішення суду, тому суд не вбачає підстав для її задоволення.
Керуючись ст.269 ЦПК України, суд,-
у х в а л и в:
У задоволенні заяви ОСОБА_1 про виправлення описки у судовому рішенні по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Яворівської сільської ради Косівського району, ОСОБА_2 про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування - відмовити.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення шляхом подання апеляційної скарги через Косівський районний суд до Івано-Франківського апеляційного суду.
Суддя: Крилюк М.І.
Суд | Косівський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 15.02.2021 |
Оприлюднено | 16.02.2021 |
Номер документу | 94874954 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Косівський районний суд Івано-Франківської області
Крилюк М. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні