Cправа № 127/2931/21
Провадження № 1-кс/127/1180/21
У Х В А Л А
Іменем України
10 лютого 2021 року м. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницького області в складі
слідчого судді: ОСОБА_1 ,
секретар судового засідання: ОСОБА_2 ,
за участю:
представника заявника: адвоката ОСОБА_3
слідчого: ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці в залі суду скаргу Тульчинської єпархії Української православної церкви на постанову старшого слідчого слідчого управління Головного управління Національної поліції у Вінницькій області майора поліції ОСОБА_4 від 19 січня 2021 року про закриття кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019020000000469 від 19.11.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 365-2 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Митрополит Тульчинський і ОСОБА_5 , в інтересах Тульчинської єпархії Української православної церкви, звернувся до Вінницького міського суду Вінницької області зі вищевказаною скаргою, яка мотивована тим, що постанова про закриття кримінального провадження №12019020000000469 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 365-2 КК України, від 19.01.2021 є незаконною, необґрунтованою, суперечить вимогам кримінально-процесуального законодавства, а тому підлягає скасуванню.
Зокрема, мотивуючи оскаржувану постанову, слідчий зазначає, що начальник Управління у справах національностей та релігій Вінницької ОДА діючи в якості реєстратора ОСОБА_6 діяв в межах повноважень і в його діях відсутній склад злочину.
Заявник вважає винесену постанову передчасною та прийнятою без дослідження всіх обставин справи, зокрема:
1. Досудовим слідством проведені не всі можливі слідчі дії та допитані не всі особи. Зміст постанови про закриття кримінального провадження містить відомості, що свідки, які 27.02.2019 були на зборах в клубі - відмовилися від надання свідчень в порядку ст.63 Конституції України, однак, в постанові не вказано ні прізвищ свідків ні їх кількості.
2. В постанові про закриття кримінального провадження відсутні відомості про те, що слідчий здійснював тимчасовий доступ до документів реєстраційної справи Свято-Різдва Богородиці релігійної громади с. Четвертинівка Тростянецького району Тульчинської єпархії Української Православної Церкви», а висновок слідчого про відсутність у діях ОСОБА_6 ознак кримінального правопорушення, без попереднього дослідження документів реєстраційної справи та дослідження документів на підставі яких ця слідча дія здійснювалася, є хибним та передчасним.
3. Слідчим не було допитано ОСОБА_7 , який безпосередньо подавав документи реєстратору ОСОБА_6 для здійснення державної реєстрації змін до установчих документів. Слідчий ОСОБА_4 не надала належної оцінки тому факту, що договір з адвокатом підписала особа, яка не мала права підписувати документи від імені релігійної громади, адже, навіть протоколом зборів від 27.02.2019 не було уповноважено ні ОСОБА_7 , ні іншу особу на укладення від імені релігійної громади договору з адвокатом на те, щоб адвокат витребував на запит у ОСОБА_6 копію статуту. Слідчий навіть не звернув уваги на те, що особа, яка підписала договір з адвокатом на запит якого ОСОБА_6 надав копію статуту, насправді не мала таких повноважень, оскільки зборами вона на укладення таких договорів чи залучення адвокатів уповноважена не була.
4. Слідчий при винесенні постанови про закриття кримінального провадження не врахував те, що ОСОБА_6 подано не весь пакет документів, як того вимагає стаття 14 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», адже до заяви про внесення змін до статуту не було подано оригінал свідоцтва, яке раніше видавалося релігійній громаді. Отже, слідчий ОСОБА_4 при винесенні постанови про закриття кримінального провадження не звернула увагу на те, що неподання повного пакету документів (в тому числі і оригіналу свідоцтва) є підставою для відмови у вчиненні реєстраційної дії. Проте, ОСОБА_6 грубо порушив вимоги чинного законодавства та зареєстрував зміни до статуту не дивлячись на відсутність у заявника оригіналу Свідоцтва.
З огляду на наведене заявник звернувся зі скаргою до суду, в якій просив скасувати постанову слідчого СУ ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_4 від 19.01.2021 про закриття кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за №1201902000000469 від 19.11.2019 за ч. 1 ст. 365-2 КК України.
В судовому засіданні адвокат ОСОБА_3 вимоги скарги підтримав в повному обсязі та просив її задовольнити.
Слідчий ОСОБА_4 в судовому засіданні заперечувала, щодо задоволення скарги, просила в її задоволенні відмовити, посилаючись, на те, що всі необхідні слідчі дії у кримінальному провадженні проведені, а відтак немає підстав для скасування постанови.
Відповідно до частини четвертої статті 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Враховуючи вищенаведене, судовий розгляд здійснювався за фіксації процесу технічними засобами.
Вислухавши думку адвоката ОСОБА_3 та слідчого ОСОБА_4 , дослідивши матеріали даної справи та ознайомившись з матеріалами кримінального провадження №1201902000000469, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення скарги, з огляду на таке.
Відповідно до статті 24 КПК України кожному гарантується право на оскарження процесуальних рішень, дій чи бездіяльності суду, слідчого судді, прокурора, слідчого в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Пунктом 3 частини першої статті 303 КПК України передбачено, що на досудовому провадженні можуть бути оскаржені такі рішення, дії чи бездіяльність слідчого, дізнавача або прокурора - рішення слідчого, дізнавача про закриття кримінального провадження - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником.
Вичерпний перелік підстав для закриття кримінального провадження визначено статтею 284 КПК України, зокрема відповідно до пункту 2 частини першої наведеної норми кримінальне провадження підлягає закриттю, якщо встановлена відсутність в діянні складу кримінального правопорушення.
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом, у провадженні СУ ГУНП у Вінницькій області перебувало кримінальне провадження №1201902000000469, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 19 листопада 2019 року.
Як слідує з витягу з ЄРДР відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань були внесені на підставі заяви ОСОБА_8 від 19.11.2019, з приводу того, що «Згідно із заявою керуючого Тульчинською єпархією Української Православної Церкви ОСОБА_8 , службовими особами Управління у справах національностей та релігій Вінницької ОДА безпідставно проведено реєстраційні дії, внаслідок яких в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань змінено назву Свято-Різдва Богородиці релігійної громади с. Четвертинівка Тростянецького району, Тульчинської єпархії Української Православної Церкви та є відомості щодо її керівника та зміну підлеглості релігійної громади». Правова кваліфікація кримінального правопорушення визначена за ч. 1 ст. 365-2 КК України.
19 листопада 2019 року начальником відділу СУ ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_9 було доручено проведення досудового розслідування старшому слідчому слідчого відділу СУ ГУНП у Вінницькій області майору поліції ОСОБА_4
02 січня 2020 року о/у СКП Тростянецького ВП Бершадського ВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_10 було допитано свідка ОСОБА_11 та ОСОБА_12
02 січня 2020 року о/у СКП Тростянецького ВП Бершадського ВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_10 було допитано свідка ОСОБА_13 .
Ухвалою Вінницького міського суду Вінницької області від 10 січня 2020 року в справі №127/3/20 надано дозвіл старшому слідчому СУ ГУНП у Вінницькій області майору поліції ОСОБА_4 на проведення тимчасового доступу до реєстраційної справи релігійної організації «Свято-Різдва Богородиці релігійна громада с. Четвертинівка, Тростянецького району Української Православної Церкви (Православна Церква України)», реєстраційної справи Свято-Різдва Богородиці релігійної громади с. Четвертинівка, Тростянецького району Тульчинської єпархії, установчих документів вищевказаних релігійних громад та інших документів, які перебувають у володінні управління у справах національностей та релігій Вінницької обласної державної адміністрації, що знаходиться за адресою: м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 7 з можливістю виготовлення їх ксерокопій та фотокопій.
Як слідує з протоколу тимчасового доступу до речей і документів від 04.02.2020 слідчий СУ ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_4 , на підставі ухвали Вінницького міського суду Вінницької області від 10.01.2020 (справа №127/3/20), ознайомилася із реєстраційною справою та іншими документами релігійної організації «Свято-Різдва Богородиці релігійна громада с. Четвертинівка, Тростянецького району Української Православної Церкви (Православна Церква України)», релігійної громади Свято-Різдва Богородиці УПЦ.
До матеріалівкримінального провадженнядолучено Протокол№1 загальних Парафіяльних зборів Свято-Різдва Богородиці релігійної громади села Четвертинівка Тростянецького району Тульчинської єпархії УПЦ від 27.02.2019, на яких було зареєстровано 78 парафіян, які проводилися в храмі під головуванням ОСОБА_13 та було обрано новий склад Парафіяльної ради і збори одноголосно засвідчили вірність канонічній Українській Православній Церкві.
Крім того, слідчим також було долучено до матеріалів кримінального провадження протокол загальних зборів Свято-Різдва Богородиці релігійної громади села Четвертинівка Тростянецького району Тульчинської єпархії Української Православної церкви від 27.02.2019, на яких було зареєстровано 119 парафіян, та на яких було прийняте рішення про доручення громадянину України - ОСОБА_14 звернутися та подати необхідні документи до управління у справах національностей та релігій Вінницької облдержадміністрації, щодо внесення відповідних змін до установчих документів Релігійної організації «СВЯТО-РІЗДВА БОГОРОДИЦІ РЕЛІГІЙНА ГРОМАДА СЕЛА ЧЕТВЕРТИНІВКА ТРОСТЯНЕЦЬКОГО РАЙОНУ ТУЛЬЧИНСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ)» та в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, в тому числі із зміною назви на «СВЯТО-РІЗДВА БОГОРОДИЦІ РЕЛІГІЙНА ГРОМАДА СЕЛА ЧЕТВЕРТИНІВКА ТРОСТЯНЕЦЬКОГО РАЙОНУ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ (ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ УКРАЇНИ) та відповідно надати йому право від імені релігійної громади підписувати та подавати необхідні документи, включаючи заяви (форми реєстраційних карток), протокол, статут релігійної громади та інші документи передбачені чинним законодавством України, з метою внесення відомостей про релігійну громаду, що містяться в Єдиному державному. реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, запитувати та отримувати будь-які документи (в тому числі оригінали), у разі необхідності вносити плату за дії, що пов`язані з такою державною реєстрацією.
Згідно з протоколом допиту свідка від 20.02.2020 старшим слідчим СУ ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_4 було допитано свідка ОСОБА_6 .
Зокрема з наданих показів ОСОБА_6 вбачається, що «13.03.2019 уповноважена особа релігійної громади ОСОБА_14 , подав через територіальне відділення «Замостя» ЦНАП Вінницької міської ради пакет документів державному реєстратору щодо внесення змін до відомостей у Єдиний Державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо «Державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи» релігійної організації - Свято-Різдва Богородиці релігійної громади села Четвертинівка Тростянецького району Тульчинської єпархії УПЦ. Під час опрацювання поданих документів було встановлено, що у пакеті документів не вистачало оригіналу чи належним чином засвідченої копії чинної на дату подання документів редакції статуту релігійної громади. Після чого, адвокатом Національної асоціації адвокатів України ОСОБА_15 , який відповідно до ордеру від 21.03.2019 року (серія ВН № 087632) надає правничу допомогу уповноваженій особі Свято-Різдва Богородиці релігійної громади села Четвертинівка Тростянецького району Тульчинської єпархії УПЦ гр. ОСОБА_14 до Управління подано адвокатський запит від 21.03.2019 року, на який Управлінням надано належним чином засвідчену копію чинної редакції статуту релігійної громади. Зазначений статут було додано до заяви уповноваженої особи Свято-Різдва Богородиці релігійної громади села Четвертинівка Тростянецького району Тульчинської єпархії УПЦ громадянином ОСОБА_14 та згодом розглянуто Управлінням з повним пакетом документів. Таким чином, релігійна громади виконала всі вимоги передбачені ст.ст. 8, 12, 14 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» в частині подання повного пакету документів щодо реєстрації статуту релігійної громади у новій редакції у зв`язку із зміною підлеглості.
03.04.2019 уповноважена особа релігійної громади ОСОБА_14 , (відповідно до питання № 11 протоколу загальних зборів членів релігійної громади № 1 від 27.02.2019) подав через територіальне відділення «Замостя» ЦНАП Вінницької міської ради пакет документів державному реєстратору щодо внесення змін до відомостей у Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Державним реєстратором перевірено:
1. повноваження гр. ОСОБА_14 , які визначені відповідно до питання № 11 протоколу № 1 загальних зборів членів релігійної громади від 27.02.2019 року;
2. відповідно до ст. 15, частини 4 ст. 17 та частини 2 ст. 25 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» перевірено документи, що подаються заявником для державної реєстрації;
3. відповідно до ст.ст. 27, 28 Закону України «Про державну реєстрацію: юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» - перевірено наявність підстав щодо зупинення розгляду документів або щодо відмови у державній реєстрації.
Подані документи відповідали ст. ст. 15, 17, 25 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» будь-яких підстав щодо зупинення або відмови заявнику не виявлено.
В подальшому відповідно до ст. ст. 15, 17, 25 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», державним реєстратором проведено реєстраційну дію «Державна реєстрація змін до установчих документів юридичної особи» релігійної організації - Свято-Різдва Богородиці релігійної громади села Четвертинівка Тростянецького району Тульчинської єпархії УПЦ до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, код ЄДРПОУ 36892132.».
Згідно з протоколами допиту свідків від 26.02.2020 та від 06.03.2020, складених оперупонвоваженим СКП Тростянецького ВП Бершадського ВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_16 , свідки ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_30 , ОСОБА_31 , ОСОБА_32 , ОСОБА_33 , ОСОБА_34 , ОСОБА_35 , ОСОБА_36 , відмовилися від надання будь-яких пояснень на підставі статті 63 Конституції України.
Постановою старшого слідчого слідчого СУ Головного управління Національної поліції у Вінницькій області майора поліції ОСОБА_4 від 19 січня 2021 року про закриття кримінального провадження, кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019020000000469 від 19.11.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 365-2 КК України, закрито у зв`язку з відсутністю в діянні складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 365-2 КК України.
Зі змісту даної постанови вбачається, що слідчий прийшов до висновку, що:
- у ході досудового розслідування, на підставі встановлених фактичних обставин кримінального провадження не здобуто очевидних та достатніх ознак кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 365-2 (Зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги) КК України, у діях ОСОБА_6 при проведенні реєстраційних дій відносно релігійної громади Свято-Різдва Богородиці релігійної громада с. Четвертинівка Тростянецького району Тульчинської єпархії Українсько Православної Церкви. ОСОБА_6 при проведенні реєстраційних дій керувався чинним статутом вищевказаної релігійної громади, згідно з яким не встановлено наявність фіксованого членства, а також відповідно до норм Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», яким визначено порядок проведення реєстраційних дій при зміні підлеглості релігійної громади, тому в даній ситуації вбачається відсутність в діянні складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 365-2 КК України.
Основною підставою для прийняття даного рішення слідчим стало те, що в ході досудового розслідування було встановлено, що начальник управління у справах національностей та релігій ОСОБА_6 перевірив те, що релігійною громадою виконано всі вимоги передбачені ст. ст. 8, 12, 14 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» в частині подання повного пакета документів, щодо реєстрації статуту релігійної громади у новій редакції у зв`язку зі зміною підлеглості. Після чого, 20.04.2019 ОСОБА_6 був винесений наказ №40 «Про реєстрацію Статуту Свято-Різдва Богородиці релігійної громади с. Четвертинівка Тростянецького району Тульчинської єпархії Української Православної Церкви у новій редакції» та проведено реєстрацію статуту релігійної організації «Свято-Різдва Богородиці релігійна громада с. Четвертинівка Тростянецького району Української Православної Церкви (Православна Церква України)» та внесено відповідно зміни до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Також, досудовим розслідуванням установлено, що відповідно до статуту релігійної організації «Свято-Різдва Богородиці релігійної громади с. Четвертинівка Тростянецького району Тульчинської єпархії УПЦ» (у новій редакції) зареєстрованого 07.09.2017, являється парафією, яка створюється за бажанням віруючих з благословення єпархіального архієрея. Парафія об`єднує громадян православного віросповідання для сумісного здійснення права на свободу сповідання та поширення православної віри, а також для піклування про релігійно-моральне виховання. Отже, у статуті вищевказаної релігійної громади, відсутнє чітке визначення, за яких умов і коли особа набуває право членства у даній релігійній громаді, що вказує на відсутність фіксованого членства.
Що стосується повноти здійснення досудового розслідування суд вважає, що слідчим ОСОБА_4 виконано всі слідчі дії, які необхідні для повноти досудового розслідування кримінального провадження, а саме: допитано ряд свідків, а саме: ОСОБА_11 ; ОСОБА_12 ; ОСОБА_13 ; ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_37 , ОСОБА_38 , ОСОБА_39 , ОСОБА_40 , ОСОБА_41 , ОСОБА_42 , ОСОБА_43 ; на підставі ухвали слідчого судді проведено тимчасовий доступ до реєстраційної справи релігійної організації «Свято-Різдва Богородиці релігійна громада с. Четвертинівка, Тростянецького району Української Православної Церкви (Православна Церква України)», реєстраційної справи Свято-Різдва Богородиці релігійної громади с. Четвертинівка, Тростянецького району Тульчинської єпархії, установчих документів вищевказаних релігійних громад та інших документів, які перебувають у володінні управління у справах національностей та релігій Вінницької обласної державної адміністрації; долучено до матеріалів кримінального провадження протоколи загальних зборів Свято-Різдва Богородиці релігійної громади села Четвертинівка Тростянецького району Тульчинської єпархії Української Православної церкви від 27.02.2019; допитано в якості свідка начальника управління у справах національностей та релігій ОСОБА_6 , який надав відповідь щодо проведення реєстрації статуту релігійної організації «Свято-Різдва Богородиці релігійна громада с. Четвертинівка Тростянецького району Української Православної Церкви (Православна Церква України)» та внесення відповідно зміни до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
У своїй скарзі заявник посилається на те, що слідчим у постанові про закриття кримінального провадження не вказано ні прізвищ, ні кількості свідків, які були на зборах в клубі та відмовилися від надання свідчень в порядку ст. 63 Конституції України, однак як зазначено в статуті вищевказаної релігійної громади, чіткого визначення, за яких умов і коли особа набуває права членства у даній релігійній громаді немає, що вказує на відсутність фіксованого членства релігійної громади, а тому немає необхідності в зазначені якоїсь конкретної кількості відповідних свідків для прийняття відповідного рішення. Крім того, в матеріалах кримінального провадження містяться протоколи допиту зазначених свідків де вказані їх анкетні дані, а відтак дана обставина не може бути підставою для скасування постанови про закриття кримінального провадження.
Що стосується посилання заявника на відсутність у постанові відомостей про те, що слідчий здійснював тимчасовий доступ до документів реєстраційної справи «Свято-Різдва Богородиці релігійної громади с. Четвертинівка Тростянецького району Тульчинської єпархії Української Православної Церкви», то дані посилання судом до уваги не приймаються, оскільки вони повністю спростовуються протоколом тимчасового доступу до речей і документів від 04.02.2020, а саме до реєстраційної справи та інших документів релігійної організації «Свято-Різдва Богородиці релігійна громада с. Четвертинівка, Тростянецького району Української Православної Церкви (Православна Церква України)», релігійної громади Свято-Різдва Богородиці УПЦ, що міститься в матеріалах кримінального провадження.
Посилання заявника на те, що адвокат ОСОБА_15 , не був наділений повноваженнями на витребування з управління у справах національностей та релігій Вінницької ОДА копії чинної редакції статуту релігійної громади, також не знайшли свого підтвердження та спростовуються матеріалами кримінального провадження, оскільки адвокат ОСОБА_15 діяв на підставі угоди про надання правової допомоги релігійній громаді Свято-Різва Борогодиці с. Четвертинівка Тростянецького району Тульчинської єпархії УПЦ, та на підставі наданих йому повноважень ним було подано адвокатський запит з вимогою надати копію чинної редакції статуту релігійної громади та на виконання адвокатського запиту ОСОБА_6 було виготовлено відповідну копію чинного статуту релігійної громади та засвідчено його своїм підписом. Що стосується повноважень громадянина ОСОБА_14 , то вони визначені відповідно до питання №11 протоколу №1 загальних зборів членів релігійної громади від 27.02.2019.
Що стосується посилання заявника на те, що начальнику управління у справах національностей та релігій ОСОБА_6 подано не весь пакет документів, як того вимагає стаття 14 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», адже до заяви про внесення змін до статуту не було подано оригінал свідоцтва, яке раніше видавалося релігійній громаді, судом встановлено наступне.
Відповідно до частини третьої статті 14 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» для реєстрації статуту (положення) релігійної громади у новій редакції до органу реєстрації статуту подаються:
1) заява за підписом керівника або уповноваженого представника релігійної громади;
2) статут (положення) релігійної громади у новій редакції.
До статуту (положення) релігійної громади у новій редакції додатково подаються:
1) належним чином засвідчена копія протоколу (або витяг з протоколу) загальних зборів релігійної громади про внесення змін і доповнень до статуту (положення) релігійної громади, ухвалених відповідно до порядку, визначеного у чинному на момент внесення змін статуті (положенні) релігійної громади, із зазначенням списку учасників цих загальних зборів;
2) оригінал чи належним чином засвідчена копія чинної на дату подання документів редакції статуту (положення) релігійної громади, до якого мають бути внесені зміни і доповнення, з відміткою про державну реєстрацію (з усіма змінами, що до нього вносились), та оригінал свідоцтва, виданого органом реєстрації (якщо таке видавалося).
Як вбачається з доданого до матеріалів справи свідоцтва про реєстрацію статуту релігійної громади у новій редакції №938/1993, таке свідоцтво було видано 09 липня 2009 року.
Однак, в судовому засіданні було встановлено, що у 2017 році наказом начальника управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації від 07.09.2017 року №181 зареєстровано статут «Свято-Різдва Богородиці релігійної громади села Четвертинівка Тростянецького району УПЦ» у новій редакції у зв`язку із внесенням змін у тексті статуту та найменування на: «Свято-Різдва Богородиці релігійної громади села Четвертинівка Тростянецького району Тульчинської єпархії УПЦ».
При цьому, як зазначив слідчий та не заперечував у судовому засіданні представник заявника адвокат ОСОБА_3 у 2012 році було внесено зміни до законодавства внаслідок яких не передбачена видача свідоцтва про реєстрацію статуту релігійної громади.
Отже, при реєстрації статуту у новій редакції у 2017 році, в зв`язку із внесенням змін у тексті статуту та найменування на: «Свято-Різдва Богородиці релігійної громади села Четвертинівка Тростянецького району Тульчинської єпархії УПЦ», відповідне свідоцтво не видавалося, а отже і не могло бути надано до поданого державному реєстратору пакету документів, щодо внесення змін до відомостей у Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Положеннями пункту четвертого частини першої статті 91 КПК України передбачено, що у кримінальному провадженні підлягають доказуванню, зокрема, обставини, які є підставою закриття кримінального провадження.
Відповідно до частини другої статті 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Закриття кримінального провадження є одним із способів її остаточного вирішення, а тому провадження має закриватися після всебічного повного та об`єктивного дослідження всіх обставин справи та оцінки слідчим всіх зібраних та перевірених доказів.
Доказування полягає у збиранні, перевірці та оцінці доказів з метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження (частина друга статті 91 КПК України).
Постанова слідчого про закриття кримінального провадження має бути мотивованою, її зміст повинен відповідати фактичним обставинам справи, встановленим матеріалами справи, зокрема в ній має бути викладено суть заяви особи, яка звернулась з метою захисту своїх прав та відповіді на всі поставлені нею питання, які виключають провадження у справі і обумовлюють її закриття, що є однією з гарантій забезпечення прав і законних інтересів учасників процесу.
Відповідно до частини п`ятої статті 110 КПК України постанова слідчого, дізнавача, прокурора складається з:
1) вступної частини, яка повинна містити відомості про: місце і час прийняття постанови; прізвище, ім`я, по батькові, посаду особи, яка прийняла постанову;
2) мотивувальної частини, яка повинна містити відомості про: зміст обставин, які є підставами для прийняття постанови; мотиви прийняття постанови, їх обґрунтування та посилання на положення цього Кодексу;
3) резолютивної частини, яка повинна містити відомості про: зміст прийнятого процесуального рішення; місце та час (строки) його виконання; особу, якій належить виконати постанову; можливість та порядок оскарження постанови.
Проаналізувавши зміст оскаржуваної постанови слідчий суддя приходить до висновку, що вказана постанова відповідає вимогам статті 110 КПК України. При проведенні досудового розслідування були проведені необхідні слідчі дії, яким надано відповідну правову оцінку, та які стали підставою для прийняття оскаржуваної постанови. Постанова ґрунтується на вимогах закону, належно зібраних та допустимих доказах, які не спростовуються обставинами, викладеними в поданій скарзі.
Відповідно до частини другої статті 307 КПК України ухвала слідчого судді за результатами розгляду скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування може бути про: скасування рішення слідчого, дізнавача чи прокурора; скасування повідомлення про підозру; зобов`язання припинити дію; зобов`язання вчинити певну дію; відмову у задоволенні скарги.
Враховуючи вищезазначене в сукупності суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення скарги.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 24, 91, 93, 110, 116, 116, 219, 284, 294, 303, 306, 307, 309, 372 КПК України, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні скарги Тульчинської єпархії Української православної церкви на постанову старшого слідчого слідчого управління Головного управління Національної поліції у Вінницькій області майора поліції ОСОБА_4 від 19 січня 2021 року про закриття кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019020000000469 від 19.11.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 365-2 КК України, відмовити.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена до Вінницької апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 10.02.2021 |
Оприлюднено | 27.01.2023 |
Номер документу | 94879466 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування рішення слідчого про закриття кримінального провадження |
Кримінальне
Вінницький міський суд Вінницької області
Гриневич В. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні