УХВАЛА
17 лютого 2021 року
м. Київ
Справа № 912/882/20
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду: Краснова Є. В. - головуючого, Мачульського Г. М., Уркевича В. Ю.,
розглядаючи матеріали касаційної скарги Фермерського господарства "Колос" на постанову Центрального апеляційного господарського суду від 14.12.2020 (колегія суддів: Широбокова Л. П., Орєшкіна Е. В., Чус О. В.) і рішення Господарського суду Кіровоградської області від 20.08.2020 (суддя Поліщук Г. Б.) у справі
за позовом Фермерського господарства "Колос" до Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області, за участі третіх осіб, що не заявляють самостійних вимог предмет спору на стороні відповідача : 1) ОСОБА_1 , 2) ОСОБА_2 , 3) ОСОБА_3 , 4) ОСОБА_4 , 5) ОСОБА_5 , 6) ОСОБА_6 , 7) ОСОБА_7 , 8) ОСОБА_8 , 9) ОСОБА_9 про визнання укладеною додаткової угоди, визнання незаконними дій, визнання протиправною відмови у поновленні договору
ВСТАНОВИВ:
Фермерське господарство "Колос" звернулося 18.01.2021 до Верховного Суду з касаційною скаргою на постанову Центрального апеляційного господарського суду від 14.12.2020 (повний текст якої підписаний 22.12.2020) і рішення Господарського суду Кіровоградської області від 20.08.2020.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 03.02.2021 справу передано на розгляд колегії суддів у складі: Краснов Є. В. - головуючий, Мачульський Г. М., Уркевич В. Ю.
Перевіривши матеріали поданої касаційної скарги, Судом встановлено, що вона не відповідає вимогам статті 288 ГПК України.
Відповідно до статті 288 ГПК України, касаційна скарга на судове рішення подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, що оскаржується, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення. Строк на касаційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині четвертій статті 293 цього Кодексу.
Згідно цієї норми суд касаційної інстанції, у кожному конкретному випадку, повинен, з урахуванням конкретних обставин пропуску строку, оцінки доводів щодо причин їх пропуску, зробити мотивований висновок щодо поважності чи неповажності причин пропуску такого строку.
Відповідно до пункту 7 частини першої, пункту 1 частини четвертої статті 290 ГПК України, у касаційній скарзі повинно бути зазначено дату отримання копії судового рішення суду апеляційної інстанції, що оскаржується та до касаційної скарги додаються докази, що підтверджують дату отримання копії оскаржуваного рішення суду апеляційної інстанції, за наявності.
Оскаржувана постанова Центрального апеляційного господарського суду прийнята 14.12.2020, а повний текст підписаний 22.12.2020. Таким чином, останній день строку, встановленого для оскарження зазначеного судового рішення в касаційному порядку, припадав на 11.01.2021.
Касаційну скаргу направлено 18.01.2021, тобто скаржником пропущено строк, встановлений статтею 288 ГПК України, для подання касаційної скарги.
У касаційній скарзі викладено клопотання про поновлення строку на касаційне оскарження в якому скаржник зазначає про те, що з повним текстом рішення суду апеляційної інстанції він ознайомився 05.01.2021 на офіційному сайті ЄДРСР. Крім того, строк для подання касаційної скарги був пропущений у зв`язку з новорічними святами та особливістю графіку робочих днів на підприємстві скаржника в цей період.
Однак, колегія суддів звертає увагу на те, що наведені скаржником обставини не можуть бути визнані поважними, оскільки, як вбачається з матеріалів справи повний текст постанови був направлений 22.12.2020 на електронну пошту представника Фермерського господарства "Колос", яка була зазначена в апеляційній скарзі; не надано доказів наявності особливості графіку робочих днів на підприємстві; ознайомлення з повним текстом постанови з Єдиного державного реєстру судових рішень, не є передбачуваною процесуальним законодавством підставою для відновлення пропущеного процесуального строку.
Крім того, Суд зазначає про те, що представник скаржника був присутній у судовому засіданні в день прийняття оскаржуваної постанови та був обізнаний про результат розгляду апеляційної скарги.
З урахуванням зазначеного, для встановлення факту, чи була касаційна скарга подана в межах строку, скаржнику потрібно надати до Суду мотивоване клопотання про поновлення строку на касаційне оскарження з зазначенням поважних підстав для поновлення відповідного строку та належні докази щодо наведених обставин, що спричинило пропуск строку на касаційне оскарження.
Частиною третьою статті 292 ГПК України визначено, що касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 288 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, наведені нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції із заявою про поновлення строку або навести інші підстави для поновлення строку.
Згідно з частиною другою статті 292 ГПК України, у разі якщо касаційна скарга оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 290 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу, про що суддею постановляється відповідна ухвала.
Керуючись статтями 174, 234, 288, 292 ГПК України, Верховний Суд
УХВАЛИВ:
1.Касаційну скаргу Фермерського господарства "Колос" залишити без руху до 17.03.2021.
2. Встановити Фермерському господарству "Колос" строк усунення недоліків протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали суду касаційної інстанції.
3. Фермерському господарству "Колос" надати Касаційному господарському суду у складі Верховного Суду (01016, м. Київ, вул. О. Копиленка, 6) докази про дату вручення даної ухвали суду касаційної інстанції.
4. У разі усунення недоліків документи направити на адресу Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду: 01016, м. Київ, вул. О. Копиленка, 6 та всім іншим учасникам справи, додавши до заяви про усунення недоліків докази такого направлення.
5. Повідомити учасників справи про можливість подати процесуальні документи (заяви, клопотання, відзиви тощо) через особистий кабінет в системі "Електронний суд" або на електронну адресу kgs@supreme.court.gov.ua із застосуванням власного електронного підпису, з урахуванням вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" і "Про електронні довірчі послуги".
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Є. В. Краснов
Суддя Г. М. Мачульський
Суддя В. Ю. Уркевич
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 17.02.2021 |
Оприлюднено | 17.02.2021 |
Номер документу | 94932071 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Краснов Є.В.
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Широбокова Людмила Петрівна
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Широбокова Людмила Петрівна
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Широбокова Людмила Петрівна
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Широбокова Людмила Петрівна
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Широбокова Людмила Петрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні