Постанова
від 27.04.2010 по справі 2а-48094/09/1670
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

          

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 квітня 2010 року < ЧАС >

м. Полтава

Справа № 2а-48094/09/1670

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді – Головка А.Б.,

при секретарі  – Вовченко Т.П.,  

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом прокурора Лохвицького району Полтавської області , в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду  України в Лохвицькому районі Полтавської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія" про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, -

В С Т А Н О В И В:

30 листопада 2009 року  прокурор Лохвицького району Полтавської області , в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду  України в Лохвицькому районі Полтавської області звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія" про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, посилаючись на те, що на даний час за відповідачем рахується непогашена заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в розмірі 12 541,74 грн, фінансових санкцій в сумі 294,85 грн та пені в сумі 24,23 грн.

Прокурор в судове засідання не з'явився, хоча про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення.

Представник позивача в судове засідання не з’явився, хоча про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, надіслав до суду клопотання, в якому позовні вимоги підтримав та просив розглянути справу за його відсутності.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився, хоча про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення.

За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу за даною явкою сторін.

Вивчивши та дослідивши наявні в матеріалах справи документи, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія" зареєстроване як суб'єкт підприємницької діяльності-юридична особа Лохвицькою районною державною адміністрацією Полтавської області 09.06.2003 (ідентифікаційний код 32517213) та є платником страхових внесків на загальнообов'зкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до статті 14 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі Закон) страхувальниками є підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством.

Згідно статті 15 Закону платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, які набувають статусу платників страхових внесків до Пенсійного фонду з дня взяття їх на облік територіальним органом Пенсійного фонду.

Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 17 цього Закону страхувальник зобов’язаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом.

Порядок подачі такої звітності встановлений Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженою постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 за №64/8663 (далі - Інструкція).

Розмір страхових внесків встановлений Законом України "Про збір на обов`язкове державне пенсійне страхування" та розділом 4 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 №21-1, а саме: 33,2 % від фонду оплати праці та 2 %, що утримуються із заробітної плати працюючих.

Згідно з частиною 6 статті 19 вищезазначеного Закону  страхові внески нараховуються на суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати.  

Відповідно до частини 6 статті 20 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом для відповідача  є календарний місяць.

Частиною 1 статті 106 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків страхувальники зобов’язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку та розмірах, визначених цією статтею.

Згідно частини 2 статті 106 Закону суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Пунктом 2 частини 9 статті 106 Закону передбачено, що за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

З картки особового рахунку страхувальника, наявної у матеріалах справи, вбачається, що відповідачем у встановлений законом строк страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за період з 01.01.2009  по 20.11.2009  перераховувались не в повному обсязі в результаті чого утворилась заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування  в розмірі 12541,74 грн., а також нараховані фінансові санкції в розмірі 294,85 грн. та пеня в розмірі 24,23 грн.

На момент розгляду справи вищевказана заборгованість відповідачем не погашена, у зв'язку  з чим позовні вимоги є обгрунтованими та підлягають задоволенню.

Згідно частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись  статтями  7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163  Кодексу адміністративного судочинства України,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов прокурора Лохвицького району Полтавської області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду  України в Лохвицькому районі Полтавської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія" про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія"   на користь Управління Пенсійного фонду  України в Лохвицькому районі Полтавської області  заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 12541 грн 74 коп (дванадцять тисяч п'ятсот сорок одна гривня сімдесят чотири копійки), пеню в сумі 24 грн 23 коп (двадцять чотири гривні двадцять три копійки) та фінансові санкції в сумі 294 грн 85 коп (двісті дев'яносто чотири гривні вісімдесят п'ять копійок).

          Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня її проголошення, а в  разі  складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160  цього  Кодексу  -  з  дня  складення  в  повному обсязі. Якщо постанову  було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі,   то   строк   подання  заяви  про  апеляційне  оскарження обчислюється  з  дня отримання  нею  копії  постанови. Апеляційна скарга може бути подана у 20-денний строк після подачі заяви про апеляційне оскарження в порядку, визначеному статтею 186 Кодексу  адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови виготовлено 05 травня 2010 року.   

   

          Суддя                                                                                А.Б. Головко

СудПолтавський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення27.04.2010
Оприлюднено31.01.2011
Номер документу9493246
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-48094/09/1670

Постанова від 27.04.2010

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

Головко А.Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні