Справа № 617/207/20
Провадження № 2/617/50/21
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 лютого 2021 року Вовчанський районний суд Харківської області в складі:
головуючого - судді Уханьової І.С.,
при секретарі судового засідання - Чмаль Т.Ю.,
за участю представника позивача- адвоката Лазебного Ю.А.,
представників відповідача - адвоката Ворони С.В., адвоката Мягкого Б.Д.,
представника Вовчанської міської ради - Хайло Н.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Вовчанську цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Вовчанської міської ради Харківської області, треті особи: відділ у Вовчанському районі Головного управління Держгеокадастру у Харківській області, ТОВ АГ РІЕЛТІ про внесення виправлень відомостей у координатах поворотних точок меж земельної ділянки у Державному земельному кадастрі,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду із вказаним позовом. В обґрунтування позову зазначила, що їй, ОСОБА_1 на праві приватної власності належить житловий будинок з надвірними будівлями, які розташовані по АДРЕСА_1 .
За розглядом її заяви, рішенням XXIX сесії VII скликання Вовчанської міської ради Харківської області від 27.09.2017 року № 4.6-VII їй було надано дозвіл на виготовлення технічної документації щодо встановлення між земельної ділянки площею 0,0403 га розташованої за адресою: АДРЕСА_1 а для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) з подальшою передачею земельної ділянки у власність за рахунок земель житлової та громадської забудови (вид угідь - забудовані землі).
Після виготовлення на її замовлення технічної документації ТОВ АГ РІЕЛТІ, спочатку було у встановленому законодавством порядку погоджено межі земельної ділянки з суміжними власниками та землекористувачами та передано далі до державного кадастрового реєстратора відділу у Вовчанському районі головного управління Держгеокадастру у Харківській області із заявою про внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру.
В процесі оформлення технічної документації при присвоєнні кадастрового номеру даної земельної ділянки органом, що здійснює ведення Державного земельного Кадастру, було виявлено помилку у технічній документації, допущену у його відомостях.
Тому рішенням № РВ-6302223072019 державного кадастрового реєстратора відділу у Вовчанському районі головного управління Держгеокадастру у Харківській області від 16жовтня 2019 року позивачці було відмовлено у задоволенні внесенні відомостей щодо моєї земельної ділянки до Державного земельного кадастру у зв`язку з невідповідністю електронного документа установленим вимогам, а саме: перетин ділянки на 36,2986%, з ділянкою 6321610100:00:001:1124, якою користується гр. ОСОБА_2 .
Вказала, що станом на цей час земельна ділянка площею 0,1 га, для індивідуального житлового гаражного і дачного, будівництва 6321610100:00:001:1124 не перебуває у приватній власності гр. ОСОБА_2 , так як відповідне право власності не було зареєстровано останньою належним чином. Тип власності, згідно відомостей Публічної кадастрової карти України не визначено.
Тому вона звернулася 27листопада 2019 р. до гр. ОСОБА_2 для вирішення виниклої проблеми у добровільному порядку з письмовим проханням посприяти у виправленні вищевказаних зауважень: звернувшись разом зі мною у добровільному порядку до Державного кадастрового реєстратора відділу у Вовчанському районі головного управління Держгеокадастру у Харківській області з заявою про надання згоди на внесення змін в координати. Так як, її допомога виключила в подальшому всі непорозуміння по даному питанню та надала б змогу здійснити їй належну реєстрацію земельної ділянки, якою вона фактично користуюся.
Однак, відповідачем було надіслано відповідь на її лист, який вона отримала 06грудня 2019 року, в якому остання відмовилася у здійсненні будь-яких дій по вирішенню виниклої проблеми та спору. Перетин, який був зафіксований у Державному земельному кадастрі не визнає, так як вважає, що межі її земельної ділянки є затвердженими на сьогоднішній день та зареєстрованими у встановленому законодавством порядку.
Кадастровим планом меж земельної ділянки, виготовленим ТОВ АГ РІЕЛТІ підтверджено, що має місце накладення меж земельної ділянки, якою користується гр. ОСОБА_2 на земельну ділянку, якою фактично користується вона, позивач по справі ОСОБА_1 , як власник житлового будинку та надвірних будівель до нього. Зазначила, що фактично межі земельної ділянки 6321610100:00:001:1124 зачіпають капітальну житлову споруду, капітальну нежитлову та тимчасову будівлю, які знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 , що є неправомірним та таким, що зачіпає інтереси та законні права інших осіб.
Таким чином, внаслідок відмови відповідача посприяти у внесенні змін в координати поворотних точок земельної ділянки, порушено ОСОБА_1 право на приватизацію належної їй земельної ділянки площею 0,0403 га розташованої за адресою: АДРЕСА_1 а для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), що змусило її звернутися до суду за захистом свого порушеного права.
Крім того, неодноразово за адресами їх з відповідачем ОСОБА_2 мешкання, виконавчим апаратом Вовчанської міської ради здійснювалися виїзди для вирішення спорів щодо межі земельної ділянки. Однак вирішити конфлікт за правилами добросусідства не представилося можливим.
Так як у добровільному порядку, відповідач ОСОБА_2 , яка є власником житлового будинку АДРЕСА_2 та фактично користується земельною ділянкою за кадастровим номером 6321610100:00:001:1124, виправити виниклу помилку звернувшись разом з нею до відділу у Вовчанському районі Головного управління Держгеокадастру у Харківській області з відповідною заявою про усунення перетину меж з земельною ділянкою, яка розташована по АДРЕСА_1 не бажає, в зв`язку з цим ОСОБА_1 вимушена звертатися до суду для усунення протиріч, які виникли в ході користування земельною ділянкою та захисту своїх прав та інтересів.
18 лютого 2020 року відповідач ОСОБА_2 надала до суду відзив на позовну заяву ОСОБА_1 в якому просила відмовити позивачу у задоволенні позовних вимог, посилаючись на те, що 07 червня 2013 року вона отримала у дар жилий будинок за адресою: АДРЕСА_1 на земельній ділянці 0,1000 га, наданої для обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд з кадастровим номером 6321610100:00:001:1124, яким підтверджується внесення відомостей до Державного земельного кадастру. На момент заключення договору дарування даний будинок належав її матері ОСОБА_3 та кадастровий номер було зареєстровано на неї. У листопаді 2019 року інші сусіди їй повідомили, що ОСОБА_1 виготовила технічну документацію із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки без її участі, з чим вона не згодна.
Позивач ОСОБА_1 та її представник в судовому засіданні позовні вимоги підтримала та просила їх задовольнити у повному обсязі.
Відповідач ОСОБА_2 та її представники в судовому засіданні позов не визнали та просили відмовити у його задоволенні, посилаючись та обставини викладені у відзиві.
Представник відповідача Вовчанської міської ради , в судовому засіданні не заперечувала проти задоволення позовних вимог , на її думку відповідач ОСОБА_2 уникає від вирішення цього спору на добровільних засадах.
Треті особи по справі, в судове засідання не з`явилися, про час та місце розгляду справи повідомлялися завчасно та належним чином. До суду надали письмові пояснення та заяви про розгляд справи у їх відсутності проти задоволення позову не заперечували.
Вислухавши учасників справи та дослідивши письмові докази по справі в їх сукупності, суд приходить до наступного.
Згідно ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим кодексом, звернутися до суду по захист своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до фотокопії свідоцтва про право особистої власності на жилий будинок від 22 вересня 1992 року, власником житлового будинку з надвірними будівлями, що розташовані по АДРЕСА_1 , є позивач по справі, ОСОБА_1 (а.с.46)
З рішення XXIX сесії VII скликання Вовчанської міської ради Харківської області від 29 вересня 2017 року № 4.6-VII, суд вбачає, що ОСОБА_1 було надано дозвіл на виготовлення технічної документації щодо встановлення між земельної ділянки площею 0,0403 га розташованої за адресою: АДРЕСА_1 а для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) з подальшою передачею земельної ділянки у власність за рахунок земель житлової та громадської забудови (вид угідь - забудовані землі). (а.с. 13)
З матеріалів справи суд вбачає, що на замовлення ОСОБА_1 було виготовлено технічну документацію ТОВ АГ РІЕЛТІ , згідно якої погоджено межі земельної ділянки з суміжними власниками та землекористувачами та передано далі до державного кадастрового реєстратора відділу у Вовчанському районі головного управління Держгеокадастру у Харківській області із заявою про внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру. (а.с.9-61)
З рішення № РВ-6302223072019 державного кадастрового реєстратора відділу у Вовчанському районі головного управління Держгеокадастру у Харківській області від 16 жовтня 2019 року суд вбачає, що ОСОБА_1 було відмовлено у задоволенні внесенні відомостей щодо її земельної ділянки до Державного земельного кадастру у зв`язку з невідповідністю електронного документа установленим вимогам, а саме: перетин ділянки на 36,2986%, з ділянкою 6321610100:00:001:1124, якою користується гр. ОСОБА_2 . (а.с.7)
В судовому засіданні предствник ПП "Тайгер ПРО", пояснив ,що дійсно в 2013 році спеціалістами ПП "Трайгер ПРО" при виготовленні технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі(на місцевості) для обслуговування житлового бунку , господарських будівель та спору по АДРЕСА_1 , які належать на праві особистої власності відповідачу ОСОБА_2 , були допущенні технічні помилки , у зв"язку з цим позивачу ОСОБА_1 було відмовлено у внесенні відомостей щодо її земельної ділянки до Державного земельного кадастру.
05.10.2020 року ухвалою Вовчанського районного суду Харківської області, за клопотанням позивача ОСОБА_1 та її представника , була призначена судово-земельно-технічна експертиза . Сторони по справі не заперечували проти призначення данної еспертизи. Однак відповідач ОСОБА_2 не виконала вимоги ухвали суду від 17.11.2020 року і не надала експерту матеріали для проведення судової земельно-технічної експертизи , що спричило неможливість надання висновку експертів.
Відповідно до п. 74-1 Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 р. № 1051, у разі коли підставою для відмови у внесенні відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру є розташування об`єкта у межах іншого об`єкта Державного земельного кадастру, Державний кадастровий реєстратор у рішенні про відмову зазначає обліковий номер об`єкта Державного земельного кадастру, з яким виникає перетинання меж таких об`єктів, та/або кадастровий номер земельної ділянки, якщо таким об`єктом Державного земельного кадастру є земельна ділянка.
Згідно ч.2 ст.152 Земельного кодексу України, власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов`язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків.
Частина 1 ст.79-1 Земельного кодексу України визначає, що формування земельної ділянки полягає у визначенні земельної ділянки як об`єкта цивільних прав. Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру.
Відповідно до ст. 391 Цивільного кодексу України, власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.
Згідно п. 24 Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 р. № 1051, до Державного земельного кадастру вносяться такі відомості про земельні ділянки: кадастровий номер; місцезнаходження (адреса); опис меж із зазначенням суміжних земельних ділянок, їх власників, користувачів суміжних земельних ділянок державної чи комунальної власності; площа; міри ліній по периметру; координати поворотних точок меж.. .
Відповідно до п. 138 Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 р. № 1051, помилками у Державному земельному кадастрі є:
1)технічна помилка (описка, друкарська, граматична, арифметична чи інша помилка), допущена органом, що здійснює ведення Державного земельного кадастру;
2)технічна помилка (описка, друкарська, граматична, арифметична чи інша помилка), допущена не з вини органу, що здійснює ведення Державного земельного кадастру (в тому числі технічна помилка у документах, на підставі яких внесені відомості до Державного земельного кадастру);
3)помилка, допущена у відомостях Державного земельного кадастру внаслідок помилки у документації із землеустрою та оцінки земель (в тому числі виявлена після перенесення інформації про земельні ділянки з державного реєстру земель та відомостей про інші об`єкти Державного земельного кадастру, що містяться в документації із землеустрою та оцінки земель, затвердженій та переданій до 1 січня 2013 р. до Державного фонду документації із землеустрою);
4)помилка, допущена у відомостях Державного земельного кадастру, внесених до нього з інших кадастрів та інформаційних систем у порядку інформаційної взаємодії;
5)технічна помилка, допущена у відомостях Державного земельного кадастру внаслідок перенесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельну ділянку, яка не була зареєстрована в державному реєстрі земель;
6)помилка, допущена у відомостях Державного земельного кадастру під час державної реєстрації земельної ділянки;
Згідно п. 156 Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 р. № 1051, виправлення помилок у відомостях про земельну ділянку може здійснюватися також на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок у натурі (на місцевості) або матеріалів інвентаризації земель чи рішення суду. Пунктом 156-2 Вищевказаного порядку зазначено, що помилка, що виникла у відомостях Державного земельного кадастру під час державної реєстрації земельної ділянки з порушенням вимог цього Порядку, виправляється на підставі заяви про виправлення помилки, що виникла під час державної реєстрації земельної ділянки з порушенням вимог цього Порядку, за формою згідно з додатком 37-1. Пунктом 156-4 Порядку: у разі коли під час ведення Державного земельного кадастру або здійснення адміністратором Державного земельного кадастру заходів, визначених підпунктами 1,6 пункту 205 цього Порядку, у відомостях Державного земельного кадастру виявлені повторювані у певної сукупності об`єктів Державного земельного кадастру або у відомостях про земельну ділянку відхилення у значеннях координат поворотних точок меж таких об`єктів від значень, що відповідають їх фактичному місцю розташування в натурі (на місцевості), адміністратор Державного земельного кадастру здійснює коригування таких відомостей, формує уточнені кадастрові плани відповідних земельних ділянок в електронній (цифровій) формі, засвідчує їх кваліфікованим електронним підписом та за допомогою програмного забезпечення Державного земельного кадастру надсилає Державному кадастровому реєстраторові, який вносить відкориговані відомості до Державного земельного кадастру та складає протокол в електронній формі згідно з додатком 37-1.
В зв`язку з вищезазначеним, суд приходить до висновку, що позовна заява ОСОБА_1 підлягає задоволенню у повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.ст. 391 ЦК України, ст. ст. 4, 7, 12, 247 ЦПК України, ст. ст. 79-1, 152 Земельного кодексу України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Вовчанської міської ради Харківської області, треті особи: відділ у Вовчанському районі Головного управління Держгеокадастру у Харківській області, ТОВ АГ РІЕЛТІ про внесення виправлень відомостей у координатах поворотних точок меж земельної ділянки у Державному земельному кадастрі - задовольнити.
Внести виправленення відомостей до Державного земельного кадастру для усунення перетину меж з земельною ділянкою, яка розташована по АДРЕСА_1 , у координатах поворотних точок меж земельної ділянки за кадастровим номером 6321610100:00:001:1124, місце розташування земельної ділянки АДРЕСА_1 .
Рішення суду може бути оскаржене до Харківського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти діб з дня проголошення рішення суду.
У випадку проголошення у судовому засіданні лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Суддя-
Суд | Вовчанський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 16.02.2021 |
Оприлюднено | 19.02.2021 |
Номер документу | 94977580 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вовчанський районний суд Харківської області
Уханьова І. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні