Справа № 2/714/99/21
ЄУН : 714/146/21
У Х В А Л А
18 лютого 2021 року м. Герца
Суддя Герцаївського районного суду Чернівецької області Єфтемій С.М., розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про забезпечення позову посилаючись на те, що вона звернулася до Герцаївського районного суду із позовом до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання недійсними договорів купівлі-продажу житлового будинку та земельної ділянки. Предметом даного позову є оспорювання правочинів за якими ОСОБА_2 набув право власності на житловий будинок та земельну ділянку для його обслуговування.
Оскільки ОСОБА_2 , як власник спірного майна може його відчужити, що у свою чергу утруднить або призведе до неможливого виконання рішення суду, то заявниця просить вжити заходів забезпечення позову та накласти арешт на спірний житловий будинок, який розташований в АДРЕСА_1 , право власності на який зареєстровано за ОСОБА_2 та на земельну ділянку для обслуговування вказаного будинку, площею 0,1582 га шляхом заборони будь-яким особам вчиняти будь-які дії щодо відчуження вказаного нерухомого майна.
Вивчивши заяву з доданими до неї матеріалами, матеріали цивільної справи (ЄУН : 714/146/21) за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання недійсними договорів купівлі-продажу житлового будинку та земельної ділянки, прихожу до висновку про часткове задоволення заяви ОСОБА_1 про забезпечення позову виходячи з наступного.
Питання забезпечення позову врегульовано главою 10 ЦПК України.
Відповідно до частин першої, другої статті 149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Метою забезпечення позову є вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, заходів щодо охорони матеріально-правових інтересів позивача від можливих недобросовісних дій із боку відповідача з тим, щоб забезпечити позивачу реальне та ефективне виконання судового рішення, якщо воно буде прийняте на користь позивача, в тому числі задля попередження потенційних труднощів у подальшому виконанні такого рішення.
Забезпечення позову є обмеженням суб`єктивних прав, свобод та інтересів відповідача або пов`язаних із ним інших осіб в інтересах забезпечення реалізації в майбутньому актів правосуддя і задоволених вимог позивача (заявника).
Згідно частини першої ї статті 150 ЦПК України позов може бути забезпечено зокрема : накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб (п.1) ; забороною вчиняти певні дії (п. 2) ; забороною іншим особам вчиняти дії щодо предмета спору або здійснювати платежі, або передавати майно відповідачеві чи виконувати щодо нього інші зобов`язання ( п.4), тощо.
Суд може застосувати кілька видів забезпечення позову . Заходи забезпечення позову, крім арешту морського судна, що здійснюється для забезпечення морської вимоги, мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами (ч.ч.2. 3 ст. 150 ЦПК України).
Пленум Верховного Суду України у своїй постанові № 9 від 22 грудня 2006 року «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову звернув увагу, що умовою застосування заходів для забезпечення позову є достатньо обґрунтоване припущення, що майно, яке є у відповідача на час подання позову, може бути відчужено ним на момент виконання рішення суду. При цьому особа, яка подала заяву про забезпечення позову, повинна обґрунтувати причини такого звернення та довести адекватність засобу забезпечення позову. Адекватність заходу забезпечення позову, що застосовується судом, визначається його відповідністю вимогам, для забезпечення яких він вживається. Оцінка такої відповідності здійснюється судом, зокрема, з урахуванням співвідношення прав, про захист яких просить позивачка, і вартості майна на яке вимагається накласти арешт.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 - заявниця за заявою про забезпечення позову та відповідно позивачка, 16 лютого 2020 року звернулася до Герцаївського районного суду із позовною заявою до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання недійсними договорів купівлі-продажу житлового будинку та земельної ділянки за якою заведено цивільну справу 2/714/99/21 (ЄУН : 714/146/21).
З доданих до матеріалів позовної заяви доказів вбачається, що відповідач набув у власність за спірними договорами купівлі-продажу житлового будинку та земельної ділянки від 11 травня 2017 року відповідно, житловий будинок, який розташований в АДРЕСА_1 та земельну ділянку для обслуговування вказаного будинку, площею 0,1582 га, кадастровий номер 7320783500:01:005:0171.
Перевіривши заяву про забезпечення позову та ураховуючи предмет позову за позовом позивачки до відповідачів, прихожу до висновку про що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову. Тому, з огляду на відповідність виду забезпечення позову який просить застосувати заявниця заявленим позовним вимогам слід задовольнити її заяву та забезпечити позов шляхом накладення арешту на спірне нерухоме майно яке ОСОБА_2 набув у власність згідно оспорюваних позивачкою договорів купівлі-продажу.
Приймаючи до уваги, що заявниця у своїй заяві не обґрунтувала необхідність забезпечення позову шляхом заборони кому саме вчиняти дії щодо відчуження нерухомого майна, як цього вимагає п.4 ч.1 ст. 151 ЦПК України, то в цій частині суд доходить висновку що заява не відповідає меті та завданням цивільного судочинства (диспозитивності), а тому задоволенню не підлягає.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 149-153 ЦПК України, -
П О С Т А Н О В И В :
Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову задовольнити частково.
Накласти арешт на житловий будинок з господарськими спорудами, який розташований в АДРЕСА_1 та земельну ділянку для обслуговування вказаного будинку, площею 0,1582 га, кадастровий номер 7320783500:01:005:0171.
Копію ухвали направити до виконання до відділу Державної виконавчої служби Герцаївського району.
Ухвала в частині забезпечення позву підлягає негайному виконанню незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження.
Ухвала суду може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкриті чи закритті апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
До початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Герцаївський районний суд Чернівецької області.
Суддя:
Суд | Герцаївський районний суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 18.02.2021 |
Оприлюднено | 22.02.2021 |
Номер документу | 95012115 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Герцаївський районний суд Чернівецької області
Єфтемій С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні