СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
22 лютого 2021 року справа № 480/210/21
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Бондар С.О., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Сумській області про зобов`язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Держгеокадастру у Сумській області в якій просить зобов`язати затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки (кадастровий номер 5920987900:07:001:0118) ОСОБА_1 у власність для ведення особистого селянського господарства за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності, розташованої за межами населеного пункту на території Хустянської сільської ради Буринського району Сумської області.
Ухвалою суду від 11.01.2021 відкрито провадження в даній справі та призначено її до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
Після відкриття провадження у справі встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам ст.ст. 122, 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно із п. 5 ч. 5 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначається виклад обставин, яким позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
З позовної заяви ОСОБА_1 просить затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
Разом з тим, позивачем не надано суду належним чином завірену копію погодженого проекту землеустрою щодо відведення спірної земельної ділянки.
Тому позивачу необхідно усунути вказаний недолік позовної заяви шляхом надання суду належним чином завіреної копії погодженого проекту землеустрою щодо відведення спірної земельної ділянки.
За приписами ч. 4 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Частиною 2 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом.
Згідно з ч. 5 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Позивачем додана до позовної заяви копія наказу про відмову у затвердженні документації із землеустрою та наданні у власність земельної ділянки є нечитаємою копією.
Враховуючи викладене, позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви шляхом надання суду належним чином завіреної читаємої копій наказу про відмову у затвердженні документації із землеустрою та наданні у власність земельної ділянки.
Також суд зазначає про необхідність позивачу уточнити позовні вимоги в частині необхідності скасування наказу про відмову у затвердженні документації із землеустрою та наданні у власність земельної ділянки.
Позаяк у суду відсутні підстави для зобов`язання відповідача вчинити певні дії без вирішення питання про скасування наказу про відмову у затвердженні документації із землеустрою та наданні у власність земельної ділянки.
Частиною 13 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суддя, встановивши після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Пунктом 7 частини 1 статті 240 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, якщо провадження в адміністративній справі було відкрито за позовною заявою, яка не відповідає вимогам статей 160, 161, 172 цього Кодексу, і позивач не усунув цих недоліків у строк, встановлений судом.
Керуючись ст.ст. 160, 161, 171, 240, 248 Кодексу адміністративного судочинства України,
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Сумській області про зобов`язання вчинити дії - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви 5 днів з дня отримання копії ухвали.
У разі невиконання вимог цієї ухвали у встановлений строк, позов буде залишений без розгляду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя С.О. Бондар
Суд | Сумський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 22.02.2021 |
Оприлюднено | 23.02.2021 |
Номер документу | 95036131 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Сумський окружний адміністративний суд
С.О. Бондар
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні