Ухвала
від 19.02.2021 по справі 522/16733/20
ПРИМОРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Справа №522/16733/20

Провадження № 1-кс/522/508/21

УХВАЛА

19 лютого 2021 року м. Одеса

Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого з особливо важливих справ першого відділу розслідувань кримінальних проваджень СУ ГУ ДФС в Одеській області полковника податкової міліції ОСОБА_3 ,погоджене прокуроромОдеської обласноїпрокуратури ОСОБА_4 ,про наданнятимчасового доступудо речейта документівв рамкахкримінального провадження№32020160000000066 від 22.09.2020 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст.212 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий з особливо важливих справ першого відділу розслідувань кримінальних проваджень СУ ГУ ДФС в Одеській області полковник податкової міліції ОСОБА_3 звернувся дослідчого суддіз клопотанням,погодженим прокуроромОдеської обласноїпрокуратури ОСОБА_5 ,про тимчасовийдоступ доречей тадокументів врамках кримінальногопровадження№32020160000000066 від 22.09.2020 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст.212 КК України, мотивуючи наступним.

Слідчим управлінням Головного управління ДФС в Одеській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №32020160000000066 від 22.09.2018, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст.212 КК України.

Згідно інформації ОУ ГУ ДФС в Одеській області від 22.09.2020 №1428/11/15-97-04-06-04 службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), діючи умисно у 2020 році врезультаті господарських операцій з ПП « ОСОБА_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 »» (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) ухилились від сплати ПДВ на загальну суму 4590,4 тис.грн.

Відповідно до висновку економічного дослідження № 34 від 22.09.2020 ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) за звітний (податковий) період серпень 2020 року, за умови фіктивності (недійсності) фінансово-господарських операцій з контрагентами - постачальниками ПП « ОСОБА_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 »» (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) за зазначений період та за умови що вищевказані операції були внесені до складу податкового кредиту підприємства ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » у додатку 5 до податкової декларації з податку на додану вартість у зазначеному звітному податковому періоді, заниження ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету, документально підтверджується на суму 4 504,5 тис.грн.

Враховуючи вище викладене, з метою встановлення всіх обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, керуючись ч. 2 ст. 93, ч. 5 ст. 40 КПК України 19.10.2020 за №959/10/15-97-03-02-04 на адресу ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " направлено лист щодо надання документів та відомостей, що стосуються ведення фінансово-господарської діяльності. Відповідно до п. 18 роз`яснення Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №223-558/0/4-13 від 05.04.2013, сторона кримінального провадження може витребувати та отримати речі або документи за умови їх добровільного надання володільцем без застосування процедури, передбаченої главою 15 (Тимчасовий доступ до документів) КПК України. Станом на теперішній час відповідь та документи не надано.

При цьому, вказані документи, мають значення для кримінального провадження, необхідні для проведення судово-економічних експертиз та можуть бути доказами під час судового розгляду.

Беручи до уваги вищевикладене, та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані копії документів ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, необхідно отримати доступ до вказаних документів та можливість їх вилучення у ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 )

З огляду на наявність достатніх підстав уважати, що існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації, розгляд даного клопотання слідчий просить проводити без виклику особи, у володінні якої знаходиться інформація, на підставі ч.2 ст.163 КПК України.

До суду надійшла заява слідчого, у якій зазначено, що клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів він підтримує, та просить провести розгляд за його відсутності.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачений цим Кодексом, в зв`язку з чим суд вважає за можливе розглянути клопотання за відсутності слідчого.

У відповідності до ч. 4 ст. 107 КПК України, розгляд клопотання проведено за відсутності учасників судового провадження та без фіксації за допомогою технічних засобів, оскільки всі особи, які беруть участь у судовому провадженні до суду не з`явилися.

Виклик особи не здійснювався на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України.

Розглянувши клопотання слідчого, вивчивши матеріали, надані в його обґрунтування, вважаю необхідним у задоволенні клопотання відмовити з наступних підстав.

Відповідно до ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі, або документи: перебувають, або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі, або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до ст. 159 КПК України визначено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає в наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії, та у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно з ст. 160 КПК України, в клопотанні про тимчасовий доступ до речей і документів крім іншого, зазначаються, речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати, значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні, можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Тимчасовий доступ до речей і документів є одним із видів заходу забезпечення кримінального провадження.

Статтею 132 КПК України встановлені загальні правила застосування заходів забезпечення кримінального провадження.

Відповідно до ч. 3 зазначеної статті, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що:

1)існує обґрунтована підозра у вчиненні кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;

2)потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який йдеться в клопотанні слідчого, прокурора;

3)може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.

За переконанням слідчого судді, при зверненні до суду з клопотаннями про тимчасовий доступ до речей і документів слідчим не було виконано вимоги ч. 2 ст. 93 КПК,згідно з якою сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових дій), витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Аналіз судової практики свідчить, що застосуванням заходу забезпечення кримінального провадження органи досудового розслідування намагаються досягти мети, яка саме таким заходам не властива. Зокрема, це стосується випадків, коли у клопотанні порушується питання про тимчасовий доступ до речей і документівз метою збирання доказів.

Клопотання слідчого, в окремих випадках, ґрунтується на необхідності правомірного доступу та вилучення документів, які можуть бути речовими доказами. Проте поза увагою слідчого залишилася та обставина, що збирання доказів, в тому числі і речових, відбувається через інститут слідчих дій (зокрема, вилучення в ході огляду, проведення обшуку). У такому випадку неправильне розуміння органами досудового розслідування положень кримінального процесуального закону фактично зумовлює підміну слідчих дій заходом забезпечення кримінального провадження.

Згідно з ч. 4 ст. 132 КПК для оцінки потреб досудового розслідування, слідчий суддя зобов`язаний врахувати можливістьбез застосовуваного заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

У своємуклопотанні слідчийне достатньообґрунтовує наявністьпідстав длязвернення дослідчого суддіз клопотаннямпро наданнятимчасового доступудо документів,які знаходятьсяу володінніТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ).

Враховуючи вищевикладене, вважаю, що у задоволенні клопотання старшого слідчого з особливо важливих справ першого відділу розслідувань кримінальних проваджень СУ ГУ ДФС в Одеській області полковника податкової міліції ОСОБА_3 ,яке погодженопрокурором Одеськоїобласної прокуратури ОСОБА_4 ,про наданнятимчасового доступудо речейта документівв рамкахкримінального провадження№32020160000000066 від 22.09.2020 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст.212 КК України, необхідно відмовити.

Керуючись ст.ст. 131- 132, 159-163, 372 КПК України, слідчий суддя

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого з особливо важливих справ першого відділу розслідувань кримінальних проваджень СУ ГУ ДФС в Одеській області полковника податкової міліції ОСОБА_3 ,погоджене прокуроромОдеської обласноїпрокуратури ОСОБА_4 ,про наданнятимчасового доступудо речейта документівв рамкахкримінального провадження№32020160000000066 від 22.09.2020 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст.212 КК України, залишити без задоволення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудПриморський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення19.02.2021
Оприлюднено29.05.2024
Номер документу95051988
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —522/16733/20

Ухвала від 17.05.2022

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Єршова Л. С.

Ухвала від 04.03.2021

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Єршова Л. С.

Ухвала від 04.03.2021

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Єршова Л. С.

Ухвала від 04.03.2021

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Єршова Л. С.

Ухвала від 19.02.2021

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Єршова Л. С.

Ухвала від 19.02.2021

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Єршова Л. С.

Ухвала від 19.02.2021

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Єршова Л. С.

Ухвала від 19.02.2021

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Єршова Л. С.

Ухвала від 19.02.2021

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Єршова Л. С.

Ухвала від 27.11.2020

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Дерус А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні