Провадження № 1-кс/760/1295/21
Справа № 760/3738/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16лютого 2021року слідчийсуддя Солом`янськогорайонного судуміста Києва ОСОБА_1 ,при секретарі ОСОБА_2 ,за участюстаршого слідчогоз ОВС1-гоВРКП СУГУ ДФСу м.Києві ОСОБА_3 ,розглянувши узакритому судовомузасіданні,в залісуду вм.Києві клопотаннястаршого слідчогоз ОВСпершого СВРКП СУГУ ДФСу м.Києві ОСОБА_4 ,погоджене прокуроромвідділу наглядуза додержаннямзаконів органамифіскальної службиКиївської обласноїпрокуратури ОСОБА_5 ,про наданнядозволу наобшук врамках кримінальногопровадження,внесеного доЄдиного реєструдосудових розслідуваньза № 32020110000000115 від 17.09.2020 р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 204 КК України,
В С Т А Н О В И В:
До слідчого судді Солом`янського районного суду м. Києва надійшло клопотання про надання дозволу на обшук, подане в рамках кримінального провадження, що розслідується за ч. 3 ст. 204 КК України.
Подане клопотання обґрунтовується тим, що слідчими СУ ГУ ДФС у м. Києві, в ході досудового розслідування встановлено, що невстановлені слідством особи в період 2020 року на території Київської області здійснюють незаконне виготовлення підакцизних товарів, що становлять загрозу для життя і здоров`я людей, а також здійснюють збут (реалізацію) незаконно виготовлених підакцизних товарів через мережу «Інтернет», використовуючи Інтернет сайти: ІНФОРМАЦІЯ_1 -pshenichnaya-10l.html, pshenichnaya-vodka.in.ua та інші, шляхом формування замовлень, які в подальшому відправляються через служби кур`єрських доставок «Нова пошта», «Делівері» та інших, що призвело до отруєння гр. ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
В ході досудового розслідування встановлено, що на території Київської області та м. Києва невстановлені слідством особи у нежитлових приміщеннях (гаражних боксах) здійснюють зберігання фальсифікованої алкогольної продукції, з метою подальшого збуту.
Крім того, встановлено, що невстановлені слідством особи, вчиняють дії, які мають ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 204 КК України, для цього використовуючи гаражні приміщення № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 , які знаходяться на території гаражного кооперативу «Таврія» (код ЄДРПОУ 23241870) за адресою: Київська обл., Васильківський р-н., смт. Глеваха, вул. Вокзальна 13-Б, де організували незаконне підпільне виробництво спиртовмісних рідин та водо-спиртовмісної суміші з недоброякісної сировини (матеріалів), що становлять загрозу для життя і здоров`я людей, шляхом відкриття підпільного цеху з використанням обладнання, що забезпечує масове виробництво зазначених товарів, з метою подальшої їх реалізації під виглядом алкогольних напоїв.
Досудовим розслідуванням встановлено, що невстановлені слідством особи готовий фальсифікат розливають до тетра-паків об`ємом 10 л та запаковують до «бег-ін-боксів» з написами «Пшенична» та пластикових бутлів об`ємом 5 л.
Досудовим розслідуванням встановлено, що для своєї незаконної діяльності невстановлені слідством особи використовують транспортні засоби, а саме: автомобіль марки Ford transit, д.н.з. НОМЕР_4 , який на праві власності належить ОСОБА_7 , автомобіль марки Ford transit, д.н.з. НОМЕР_5 , та автомобіль марки Ford Connekt, д.н.з. НОМЕР_6 , який на праві власності належить ОСОБА_8 .
Встановлено, що згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна № 243768372, за адресою: АДРЕСА_1 , відомості про право власності на гаражне приміщення відсутні.
Так,відповідно долиста від27.01.2021№53КП КОР«Київське обласнебюро технічноїінвентаризації» встановлено,що об`єктинерухомого майна(нежитловіприміщення,гаражі) АДРЕСА_2 ,№ НОМЕР_2 ,№ НОМЕР_3 ,які знаходятьсяза адресою: АДРЕСА_3 не заінвентаризовано.
Досудовим розслідуванням встановлено, що на територію ГК «Таврія» за адресою: Київська обл., Васильківський р-н., смт. Глеваха, вул. Вокзальна 13-Б до гаражних приміщень «№158», «№159» та «№160» систематично під`їжджають легкові автомобілі, мікроавтобуси та розвантажують картонні коробки «бег-ін-бокси» з написами «Пшенична» та пластикові бутлі з прозорою рідиною.
Відповідно до офіційного порталу Державної податкової служби України, а саме: Єдиний державний реєстр місць зберігання, в ході якого встановлено, що інформація щодо реєстрації місця зберігання партій алкогольних напоїв за адресою: АДРЕСА_3 , в органах ДПС України відсутня.
Підставами дляпроведення обшукує наявністьв матеріалахкримінального провадженнядостатніх відомостейпро те,що невстановленіособи,які здійснюютьнезаконну діяльністьщодо придбаннята реалізаціїнезаконного виготовленняалкогольних напоїввикористовують усвоїй діяльностігаражне приміщення№ НОМЕР_3 ,що розташованеза адресою: АДРЕСА_3 .
Індивідуальними або родовими ознаками речей, документів, іншого майна, які планується відшукати транспортні засоби, які використовуються невстановленими особами слідству для зберігання та транспортування незаконно виготовлених алкогольних напоїв; незаконно виготовлені, придбані підакцизні товари (алкогольні напої, спирт етиловий, спиртовмісні рідини, спиртовмісна продукція); документи стосовно придбання, зберігання, реалізації та транспортування незаконно виготовлених (фальсифікованих) підакцизних товарів, без марок акцизного податку (алкогольних напоїв); печаток та штампів; обладнання, сировини, тари, інші засоби, що використовується для незаконного виготовлення підакцизних товарів; відомості щодоруху товарно-матеріальнихцінностей;чорнових записів(зошитів,блокнотів,окремих аркушівпаперу),документів чорновоїбухгалтерії (подвійногообліку) та інша інформація (документи), яка має значення для досудового розслідування; комп`ютерної техніки, носіїв збереження інформації (серверів відео спостереження, дискет, дисків, жорстких дисків, флеш-накопичувачів, планшетів, телефонів та іншого), на яких в електронному вигляді містяться відповідні відомості що підтверджують протиправну діяльність, з метою подальшого призначення судової експертизи; грошових коштів, одержаних від збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів, банківські картки, кошти походження яких встановити під час проведення обшуку не можливо; предметів, які зберегли відомості щодо осіб, які вчинили кримінальне правопорушення та сприяли його вчиненню або інші дані, які можуть бути використані як докази; інші знаряддя та засоби вчинення злочину, гроші, цінності, та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом, які являються джерелом доказів та містять відомості, що є предметом доказування у кримінальному провадженні.
Вказані речі і документи використовуватимуться як докази придбання, виробництва, зберігання та реалізації фальсифікованої алкогольної продукції та мають значення для досудового розслідування, оскільки вони необхідні для проведення експертиз.
В судовому засіданні слідча клопотання підтримала, просила його задовольнити з підстав, наведених в клопотанні.
Згідно ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування судового засідання здійснювалось за допомогою технічних засобів.
Заслухавши пояснення слідчого, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
У разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості, передбачені ч. 3 ст. 234 КПК України.
Як зазначено в ч. 5 ст. 234 КПК України слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: було вчинено кримінальне правопорушення; відшукуванні речі і документи мають значення для досудового розслідування; відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; відшукуванні речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 235 КПК України ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи повинна відповідати загальним вимогам до судових рішень, передбачених цим Кодексом.
Доводи, обставини вчинення імовірного злочину, викладені слідчим в клопотанні, надані письмові докази (у тому числі повідомлення про виявлення кримінального правопорушення щодо отруєння сурогатним алкоголем, протоколи огляду місцевості та інтернет ресурсів, протоколи допиту свідків та інформація з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна) достатньо обґрунтовують наявність підстав для проведення обшуку у гаражному приміщенні № НОМЕР_3 , яке розташоване в гаражному кооперативі «Таврія» за адресою: Київська обл., Васильківський р-н., смт. Глеваха, вул. Вокзальна 13-Б,з метоювідшукання тавилучення документів,предметів,речей,а саме: незаконно виготовлені, придбані підакцизні товари (алкогольні напої, спирт етиловий, спиртовмісні рідини, спиртовмісна продукція); документи стосовно придбання, зберігання, реалізації та транспортування незаконно виготовлених (фальсифікованих) підакцизних товарів, без марок акцизного податку (алкогольних напоїв); обладнання, сировини, тари, інші засоби, що використовується для незаконного виготовлення підакцизних товарів; відомості щодоруху товарно-матеріальнихцінностей;чорнових записів(зошитів,блокнотів,окремих аркушівпаперу),документів чорновоїбухгалтерії (подвійногообліку), які являються джерелом доказів та містять відомості, що є предметом доказування у кримінальному провадженні.
На думку слідчого судді за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, можуть бути доказами під час судового розгляду.
Разом з тим, не підлягає задоволенню клопотання в частині вилучення транспортних засобів, комп`ютерної техніки, носіїв збереження інформації (серверів відео спостереження, дискет, дисків, жорстких дисків, флеш-накопичувачів, планшетів, телефонів та іншого); грошових коштів, банківські картки, кошти походження яких встановити під час проведення обшуку не можливо; предметів, які зберегли відомості щодо осіб, які вчинили кримінальне правопорушення та сприяли його вчиненню або інші дані, які можуть бути використані як докази; інші знаряддя та засоби вчинення злочину, гроші, цінності, та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом, печатки та штампи оскільки дані вимоги є неконкретними та такими, що не дозволяють визначити коло предметів і документів, які містять необхідну слідству інформацію, та не знайшли свого підтвердження під час розгляду клопотання.
За таких обставин, клопотання підлягає частковому задоволенню.
Керуючись статтями 234, 235, 236, 372 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В:
Клопотання старшого слідчого з ОВС першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області ОСОБА_4 задовольнити частково.
Надати слідчимСУ ГУДФС уКиївській області ОСОБА_4 , ОСОБА_3 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 абоіншим слідчимслідчої групидозвіл напроведення обшуку у гаражному приміщенні № НОМЕР_3 , яке розташоване в гаражному кооперативі «Таврія» за адресою: Київська обл., Васильківський р-н., смт. Глеваха, вул. Вокзальна 13-Б,з метоювідшукання тавилучення:документів,предметів,речей,а саме: незаконно виготовлених, придбаних підакцизних товарів (алкогольні напої, спирт етиловий, спиртовмісні рідини, спиртовмісна продукція); документів стосовно придбання, зберігання, реалізації та транспортування незаконно виготовлених (фальсифікованих) підакцизних товарів, без марок акцизного податку (алкогольних напоїв); обладнання, сировини, тари, інші засоби, що використовується для незаконного виготовлення підакцизних товарів; відомостей щодоруху товарно-матеріальнихцінностей;чорнових записів(зошитів,блокнотів,окремих аркушівпаперу),документів чорновоїбухгалтерії (подвійногообліку), які являються джерелом доказів та містять відомості, що є предметом доказування у кримінальному провадженні.
В задоволенні іншої частини клопотання відмовити.
Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення до 17.03.2021.
Ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи з підстав, зазначених у клопотанні прокурора, слідчого, надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише один раз.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 16.02.2021 |
Оприлюднено | 30.01.2023 |
Номер документу | 95059225 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Солом'янський районний суд міста Києва
Бурлака О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні