Вирок
від 23.02.2021 по справі 717/1431/20
КЕЛЬМЕНЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 717/1431/20

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23.02.2021 року смт. Кельменці

Кельменецький районний суд Чернівецької області в складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

з участю секретаря ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

обвинуваченої ОСОБА_4 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження №12020265100000072 від 15.11.2020 року про обвинувачення:

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка народилася та зареєстрована в АДРЕСА_1 фактично проживає по АДРЕСА_1 , освіта базова середня, не одруженої, має на утриманні 4-х неповнолітніх дітей, не працюючої, судимості в силу ст. 89 КК України не має,-

за ч.1 ст.190 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Обвинувачена ОСОБА_4 22 грудня 2017 року, перебуваючи в продуктовому магазині потерпілої ОСОБА_5 , який розташований в АДРЕСА_2 , діючи з корисливих мотивів, направлених на заволодіння чужим майном шляхом обману та зловживання довірою, вступивши у взаємні довірливі стосунки з потерпілою ОСОБА_5 , заволоділа грошовими коштами останньої в розмірі 15000 гривень, під приводом передачі їй у власність або користування двох земельних ділянок з кадастровими номерами 7322081200:02:003:0263 площею 1,3913 га та 7322081200:02:003:0226 площею 1,8335 га, які знаходяться в урочищі «До Новоселиця» за межами населеного пункту с. Бузовиця Кельменецького району Чернівецької області, які належали їй на праві власності. В подальшому, з метою доведення свого злочинного наміру до кінця, обвинувачена ОСОБА_4 , періодично перебуваючи у продуктовому магазині потерпілої ОСОБА_5 , діючи з прямим єдиним умислом на незаконне збагачення та заволодіння майном потерпілої, діючи з корисливих мотивів, направлених на заволодіння чужим майном шляхом обману та зловживання довірою, зловживаючи довірою потерпілої ОСОБА_5 , в період з 22.12.2017 року по 06.04.2018 року отримала від потерпілої, грошові кошти на продукти харчування загальною сумою 17925 гривень під приводом продажу вказаних вище двох земельних ділянок, хоча в дійсності, не мала намір повертати потерпілій отримані від неї кошти, передала вказані вище земельні ділянки в землекористування на підставі договорів емфітевзису громадянці ОСОБА_6 строком на 75 років, отримавши за це від останньої плату за вказаними договорами. ОСОБА_4 грошовими коштами потерпілої розпорядилася на власний розсуд, чим спричинила потерпілій ОСОБА_5 матеріальну шкоду на загальну суму 32925 гривень.

Обвинувачена ОСОБА_4 вину у вчиненому визнала повністю та дала суду показання про те, що з 22 грудня 2017 року вона при розмовах з потерпілою ОСОБА_5 , перебуваючи в її продуктовому магазині в АДРЕСА_2 , взяла в неї кошти в сумі 15000 гривень, та в подальшому брала в неї кошти на продукти харчування по 06.04.2018 року, всього на загальну суму 32925 грн. За це вона пообіцяла їй передати у власність або в користування дві земельні ділянки, які належали їй на праві власності, тобто які вона успадкувала від своєї матері та баби. В подальшому, не маючи намір повертати кошти потерпілій, вона дала їй розписки про отримання коштів, а вказані вище земельні ділянки передала в землекористування на підставі договорів емфітевзису громадянці ОСОБА_6 строком на 75 років, отримавши за це від останньої плату за вказаними договорами. Кошти за вказаними договорами вона використала на власні потреби, а потерпілій отримані від неї кошти не повернула. Про вчинене щиро жалкує, розкаюється у вчиненому. Завдану шкоду потерпілій ОСОБА_5 вона зобов`язується відшкодувати по частинах, оскільки не має змоги сплатити всю суму відразу.

Показання обвинуваченої ОСОБА_4 відповідають фактичним обставинам справи і нею не оспорюються. Сумнівів в достовірності та щирості показань обвинуваченої немає, а тому судовий розгляд був обмежений її допитом та дослідженням документів, які характеризують особу обвинуваченої. Таким чином, вина обвинуваченої у вчиненому стверджується її показаннями.

Суд вважає, що дії обвинуваченої ОСОБА_4 слід кваліфікувати за ч. 1 ст. 190 КК України, оскільки в ході судового розгляду було встановлено, що вона вчинила заволодіння чужим майном шляхом обману та зловживання довірою (шахрайство).

При призначенні обвинуваченій ОСОБА_4 покарання суд враховує: ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, який відносився до злочинів невеликої тяжкості, а на даний час є кримінальним проступком; особу обвинуваченої, яка позитивно характеризується за місцем проживання, має на утриманні чотирьох неповнолітніх дітей, наявність обставин, що пом`якшують покарання - щире розкаяння у вчиненому та активне сприяння розкриттю злочину.

Відповідно до ст.4 КК України закон про кримінальну відповідальність набирає чинності через десять днів з дня його офіційного оприлюднення, якщо інше не передбачено самим законом, але не раніше дня його опублікування. Кримінальна протиправність і караність, а також інші кримінально-правові наслідки діяння визначаються законом про кримінальну відповідальність, що діяв на час вчинення цього діяння. Часом вчинення кримінального правопорушення визнається час вчинення особою передбаченої законом про кримінальну відповідальність дії або бездіяльності. Згідно ч. 1-2 ст.5 КК України закон прокримінальну відповідальність,що скасовуєкримінальну протиправністьдіяння,пом`якшуєкримінальну відповідальністьабо іншимчином поліпшуєстановище особи,має зворотнудію учасі,тобто поширюєтьсяна осіб,які вчиниливідповідні діяннядо набраннятаким закономчинності,у томучислі наосіб,які відбуваютьпокарання абовідбули покарання,але маютьсудимість. Закон про кримінальну відповідальність, що встановлює кримінальну протиправність діяння, посилює кримінальну відповідальність або іншим чином погіршує становище особи, не має зворотної дії в часі.

Враховуючи наявність декількох вказаних вище обставин, що пом`якшують покарання, з урахуванням особи обвинуваченої, яка позитивно характеризується за місцем проживання, має на утриманні чотирьох неповнолітніх дітей, враховуючи матеріальний стан обвинуваченої, характер заподіяної кримінальним правопорушенням шкоди, суд вважає, що обвинуваченій ОСОБА_4 слід призначити покарання у виді штрафу в розмірі, передбаченому санкцією ч.1 ст.190 КК України станом на 06.04.2018 року, тобто на час вчинення кримінального правопорушення.

Суд вважає, що дане покарання обвинуваченій, з врахування вказаних вище обставин, буде достатніми для її виправлення та попередження вчинення нею нових кримінальних правопорушень, тобто таке покарання відповідатиме цілям, які передбачені ч.2 ст.50 та ч.2 ст.65 КК України.

Суд вважає, що позовні вимоги потерпілої ОСОБА_5 до обвинуваченої ОСОБА_4 про відшкодування матеріальної шкоди слід задовольнити повністю. При цьому суд бере до уваги, що в судовому засіданні встановлено та доведено доказами, дослідженими судом, що обвинувачена своїми протиправними діями заподіяла потерпілій матеріальну шкоду, яка виразилася в тому, що остання внаслідок винної, протиправної поведінки обвинуваченої втратила майно на загальну суму 32925 грн., тобто її майнова сфера зменшилася на вказану суму.

Згідно ст. 1166 Цивільного кодексу України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Враховуючи викладені вище обставини справи, суд вважає, що цивільний позов ОСОБА_5 підлягає задоволенню повністю і з обвинуваченої ОСОБА_4 на користь потерпілої ОСОБА_5 слід стягнути 32925 грн. в рахунок відшкодування заподіяної їй матеріальної шкоди.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 369-374 КПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

ОСОБА_4 визнати винуватою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 190 КК України та призначити їй покарання у виді штрафу в розмірі 50 (п`ятдесяти ) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

Цивільний позов ОСОБА_5 задовольнити повністю.

Стягнути з обвинуваченої ОСОБА_4 (РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь ОСОБА_5 матеріальну шкоду завдану злочином в сумі 32925 (тридцять дві тисячі дев`ятсот двадцять п`ять) гривень.

Речові доказипо справі: три розписки обвинуваченої ОСОБА_4 повернути потерпілій ОСОБА_5 .

Вирок суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, вважається, що вирок не набрав законної сили. Апеляційна скарга на вирок суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Чернівецького апеляційного суду через Кельменецький районний суд. Копію вироку негайно після його проголошення вручити обвинуваченому та прокурору. Інші учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку.

Суддя О.В. Телешман

СудКельменецький районний суд Чернівецької області
Дата ухвалення рішення23.02.2021
Оприлюднено27.01.2023
Номер документу95072570
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Шахрайство

Судовий реєстр по справі —717/1431/20

Ухвала від 27.09.2021

Кримінальне

Кельменецький районний суд Чернівецької області

Туржанський В. В.

Ухвала від 17.05.2021

Кримінальне

Кельменецький районний суд Чернівецької області

Телешман О. В.

Вирок від 23.02.2021

Кримінальне

Кельменецький районний суд Чернівецької області

Телешман О. В.

Ухвала від 30.12.2020

Кримінальне

Кельменецький районний суд Чернівецької області

Телешман О. В.

Ухвала від 03.12.2020

Кримінальне

Кельменецький районний суд Чернівецької області

Телешман О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні