Сквирський районний суд Київської області
Справа № 376/2522/19
Провадження № 2/376/133/2020
У Х В А Л А
"15" жовтня 2020 р. Сквирський районний суд Київської області в складі:
головуючого судді Коваленка О.М.,
за участю секретаря: Таранчук В.О.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в м.Сквира Київської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Калина" , ОСОБА_2 ,третя особа: ОСОБА_3 про стягнення боргу за договорами позик ,
встановив:
Представник позивача адвокат Химчук В.Л. в інтересах ОСОБА_1 звернувся до суду з вищевказаною позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Калина", ОСОБА_2 , третя особа: ОСОБА_3 про стягнення боргу за 26 договорами позик , а саме: 4 953 771.00 грн. основного боргу та 2 992 841.00 грн. процентів, а всього 7 946 612.00 грн.
В підготовчому судовому засіданні представником позивача заявлене клопотання про залучення у справі третьою особою, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору ОСОБА_3 , паспорт серії НОМЕР_1 виданий 12.02.2014 року Білоцерківським Управлінням ДНС України в Київській області, який проживає в АДРЕСА_1 .
Представник позивача зазначає,що рішення суду за даним позовом може вплинути на права та обов`язки ОСОБА_3 , як спадкоємця ОСОБА_4 , який видавав розписки про отримання коштів у позивача.
У позові третьою особо помилково зазначений ОСОБА_3 .
Відповідно до ч.1 статті 1281 ЦК України новий спадкоємець не повідомив позивача, як кредитора про борги спадкодавця і про можливість їх погашення.
Суд, дослідивши клопотання дійшов до висновку про те,що у даній справі необхідно залучити ОСОБА_3 третьою особою яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору з огляду на таке.
Позивачем подана позовна заява до Товариства з обмеженою відповідальністю "Калина", ОСОБА_2 , третя особа: ОСОБА_3 про стягнення боргу за 26 договорами позик , а саме: 4 953 771.00 грн. основного боргу та 2 992 841.00 грн. процентів, а всього 7 946 612.00 грн.
Судом встановлено, що третьою особою, яка не пред`являє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача-2 має бути ОСОБА_3 , особа якого підтверджується паспортом серії НОМЕР_1 виданим 12.02.2014 року Білоцерківським ДНС України в Київській області, який проживає в АДРЕСА_1 , а не ОСОБА_3 .
Рішення суду за даним позовом може вплинути на права та обов`язки ОСОБА_3 , як спадкоємця ОСОБА_4 .
Відповідно до ч.1 статті 1281 ЦК України новий спадкоємець не повідомив позивача ,як кредитора про борги спадкодавця і про можливість їх погашення.
Відповідно до ч.1 ст.53 ЦПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї зі сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
За змістом ч.3 цієї статті якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення суду може вплинути на права та обов`язки осіб, що не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Частиною 5 ст.53 ЦПК України передбачено,що про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.
Частиною шостою ст.53 ЦПК України визначено,що треті особи, які не заявляють самостійних вимог, мають процесуальні права і обов`язки, встановлені статтею 43 цього Відповідно до ч.7 ст.53 ЦПК України вступ у справу третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, не тягне за собою розгляду справи спочатку.
Дослідивши матеріали справи, враховуючи те, що вирішення даної позовної заяви без залучення до справи в якості третьої особи ОСОБА_3 може порушити права позивача, відповідача чи третіх осіб, суд вважає за необхідне залучити в якості третьої особи ОСОБА_3 ..
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст.53,182,198, 260 ЦПК України, суд
у х в а л и в:
Клопотання представника позивача адвоката Химчука Володимира Леонідовича про залучення третьої особи - задовольнити.
Залучити у цивільній справі № 376/2522/19 за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Калина", ОСОБА_2 ,про стягнення боргу за 26 договорами позик , а саме: 4 953 771.00 грн. основного боргу та 2 992 841.00 грн. процентів, а всього 7 946 612.00 грн. третьою особою яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача-2 ОСОБА_3 ,який проживає в АДРЕСА_1 .
Виключити із учасників справи ОСОБА_3 .
4.Роз`яснити ОСОБА_3 права та обов`язки третьої особи.
Відповідно до 1 ст.42 ЦПК України у справі позовного провадження він є учасником справи.
В силу ст.43 ЦПК України Учасники справи мають право:
1) ознайомлюватися з матеріалами справи, робити з них витяги, копії, одержувати копії судових рішень;
2) подавати докази; брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом; брати участь у дослідженні доказів; ставити питання іншим учасникам справи, а також свідкам, експертам, спеціалістам;
3) подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб;
4) ознайомлюватися з протоколом судового засідання, записом фіксування судового засідання технічними засобами, робити з них копії, подавати письмові зауваження з приводу їх неправильності чи неповноти;
5) оскаржувати судові рішення у визначених законом випадках;
6) користуватися іншими визначеними законом процесуальними правами.
2. Учасники справи зобов`язані:
1) виявляти повагу до суду та до інших учасників судового процесу;
2) сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи;
3) з`являтися в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов`язковою;
4) подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази;
5) надавати суду повні і достовірні пояснення з питань, які ставляться судом, а також учасниками справи в судовому засіданні;
6) виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки;
7) виконувати інші процесуальні обов`язки, визначені законом або судом.
3. У випадку невиконання учасником справи його обов`язків суд застосовує до такого учасника справи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
4. За введення суду в оману щодо фактичних обставин справи винні особи несуть відповідальність, встановлену законом.
5. Документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.
6. Процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи шляхом заповнення форм процесуальних документів відповідно до Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
7. Учасник справи звільняється від обов`язку надсилати іншим учасникам справи або подавати до суду копії документів відповідно до кількості учасників справи, якщо він подає документи до суду в електронній формі. У такому разі копії відповідних документів іншим учасникам справи направляє суд. Якщо обсяг документів є надмірним, суд направляє учасникам справи тільки копії процесуальних документів та повідомлення про можливість ознайомитися з іншими матеріалами в приміщенні суду або через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
8. Якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним цифровим підписом учасника справи (його представника).
Якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в паперовій формі, такі документи скріплюються власноручним підписом учасника справи (його представника).
9. Якщо позов, апеляційна, касаційна скарга подані до суду в електронній формі, позивач, особа, яка подала скаргу, мають подавати до суду заяви по суті справи, клопотання та письмові докази виключно в електронній формі, крім випадків, коли судом буде надано дозвіл на їх подання в паперовій формі.
Копію ухвали направити залученій третій особі та повідомити, що слухання справи призначено на 24.112020 року на 14 годину 00 хвилин.
Ухвала окремо від рішення суду апеляційному оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її проголошення.
Суддя: О. М. Коваленко
Суд | Сквирський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 15.10.2020 |
Оприлюднено | 25.02.2021 |
Номер документу | 95098752 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Сквирський районний суд Київської області
Коваленко О. М.
Цивільне
Сквирський районний суд Київської області
Коваленко О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні